Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υιοθεσια και ιδιωτικός τομέας


Recommended Posts

Ειμαι εργαζόμενη σε ιδιωτική επιχείρηση στην Αθήνα. Πρόκειται να υιοθετήσουμε ενα παιδάκι τους επόμενους μηνες και ήδη στο γραφείο δέχομαι απειλές απο έναν απο τους διευθυντές. Ψυχολογικό πόλεμο και διάφορα τέτοια.... Θα ηθελα να ρωτήσω εαν εχει το δικαίωμα να με απολύσει μιας κι ακομα δεν εχει γινει η διαδικασία της υιοθεσιας. Γνωρίζω οτι μετα δεν μπορεί γιατί ισχύει οτι και για τον φυσιολογικό τοκετό. Τωρα ομως;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αν τολμήσει και το κάνει (αν δικαιούτε δεν ξέρω) βρεσ ένα φίλο σου γυναικολόγο να πει ότι είσαι έγκυος... (ψεύτικα) και μόλις έρθει το μωρό ότι απέβαλες....

 

Συμφωνώ και επαυξάνω! Μπράβο Μαριαλ για την ιδέα γιατί η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση ειδικά όταν μιλάμε για ΖΩΑ! Με το καλό κοπέλα μου το μωράκι σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν τολμήσει και το κάνει (αν δικαιούτε δεν ξέρω) βρεσ ένα φίλο σου γυναικολόγο να πει ότι είσαι έγκυος... (ψεύτικα) και μόλις έρθει το μωρό ότι απέβαλες....

 

 

 

Έτσι μπράβο!!!;);););)

natassa + tasos = 15 years together

 

" Να θυμάσαι ότι κάθε άνθρωπος που συναντάς, κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει"

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αυτο ενεχει πολλους κινδυνους ομως, τοσο για το παιδι, για τη γυναικα, οσο και για τον γυναικολογο που θα δεχτει να πει ψεματα. Στη καλυτερη των περιπτωσεων θα της παρουν το παιδι και θα ειναι κριμα!!!

 

Δεν γνωριζω αν εχει δικαιωμα ο εργοδοτης να της δημιουργησει προβλημα, αλλα αν δεν εχει τετοιο δικαιωμα και το κανει ειναι το λιγοτερο παρανομος και απανθρωπος, αυτο δεν σημαινει ομως οτι μπορουμε να παρουμε στο λαιμο μας ζωες αλλων ανθρωπων, αν ο μη γενοιτο αποκαλυφθει η αληθεια. Σιγουρα θα υπαρχει και καποια αλλη λυση πιο συμβατη και καθ' ολα νομιμη απο τη μερια της θεματοθετριας.

 

Ευχομαι τα καλυτερα!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι η χαρά σου είναι μεγάλη, αλλά στην θεση σου δεν θα ανακοίνωνα τίποτα περί παιδιού κ υιοθεσίας πριν το πάρω στα χέρια μου, στην αγκαλιά μου...

Υπάρχουν τόσο κομπλεξικοί κ κακοί άνθρωποι εκεί έξω δυστυχώς..

Με το Καλό!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Ειμαι εργαζόμενη σε ιδιωτική επιχείρηση στην Αθήνα. Πρόκειται να υιοθετήσουμε ενα παιδάκι τους επόμενους μηνες και ήδη στο γραφείο δέχομαι απειλές απο έναν απο τους διευθυντές. Ψυχολογικό πόλεμο και διάφορα τέτοια.... Θα ηθελα να ρωτήσω εαν εχει το δικαίωμα να με απολύσει μιας κι ακομα δεν εχει γινει η διαδικασία της υιοθεσιας. Γνωρίζω οτι μετα δεν μπορεί γιατί ισχύει οτι και για τον φυσιολογικό τοκετό. Τωρα ομως;

 

Γεια σου. Πηρα το θαρρος να σου γραψω γιατι θελω να ξεκινησω διαδικασια υιοθεσιας και θα ηθελα να με κατατοπισεις.Διαβασα οτι σε λιγους μηνες περιμενεις το μωρακι σου.Ευχομαι να πηγαν ολα καλα. Σ ευχαριστω για τον χρονο σου

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...