Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επιδομα ΟΑΕΔ


Recommended Posts

Μια φιλη εχει μια ερωτηση για το επιδομα ανεργιας.

Με το νεο συστημα εγκριθηκε το επιδομα και της δωσανε μια κατασταση με το ποσα θα παιρνει καθε μηνα και ποια μερα .

Θα πρεπει να ανανεωνει καθε μηνα την καρτα ανεργιας της?

Επισης θα πρεπει να παρουσιαζεται καθε μηνα πριν παει να πληρωθει στην εθνικη ,στον ΟΑΕΔ για να της πιστωνουν τον λογαριασμο ή γινεται αυτοματα και το μονο που πρεπει να κανει ειναι να πηγαινει στην τραπεζα και να πληρωνεται????

 

 

Ευχαριστω πολυ και εκ μερους της φιλης μου

:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι, τότε έχει αλλάξει το σύστημα ! Εγώ γνωρίζω για τις επιταγές. Πας κάθε μήνα την ορισμένη ημερομηνία με τη συγκεκριμένη επιταγή την οποία σφραγίζουν-υπογράφουν και μετά πας και πληρώνεσαι. Όσο για την κάρτα , για το διάστημα που επιδοτείται δεν χρειάζεται ανανέωση.

Επειδή όμως άλλαξαν τα πράγματα καλό θα είναι να κάνει ένα τηλ ή αν μπορεί να πάει από τον ΟΑΕΔ και να ρωτήσει, εκτός και εάν άλλη κοπέλα γνωρίζει να σε ενημερώσει. :)

jeOhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τότε έχει αλλάξει το σύστημα ! Εγώ γνωρίζω για τις επιταγές. Πας κάθε μήνα την ορισμένη ημερομηνία με τη συγκεκριμένη επιταγή την οποία σφραγίζουν-υπογράφουν και μετά πας και πληρώνεσαι. Όσο για την κάρτα , για το διάστημα που επιδοτείται δεν χρειάζεται ανανέωση.

Επειδή όμως άλλαξαν τα πράγματα καλό θα είναι να κάνει ένα τηλ ή αν μπορεί να πάει από τον ΟΑΕΔ και να ρωτήσει, εκτός και εάν άλλη κοπέλα γνωρίζει να σε ενημερώσει. :)

 

Κι εγώ αυτό κάνω. Δεν έχω υπόψιν μου να΄χει αλλάξει το σύστημα.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και αυτή τη λίστα που λέει με τα ποσά και τις ημερομηνίες τη δίνει ο ΟΑΕΔ στο εξάμηνο μητρότητας. Δε νομίζω οτι δίνουν έγγραφο με τις ημερομηνίες πληρωμής και τα ποσά στο επίδομα ανεργίας. Κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.Το επιδομα απο 1/1/2009 αλλαξε τροπο πληρωμης.Οι

πληρωμες πλεον ινονται μεσω Εθνικης.Ο ανεργος παρουσιαζεται καθε μηνα

στον ΟΑΕΔ και γινεται η πιστωση του ποσου στο λογαριασμο του.Αυτοι που

πληρωνονται με επιταγες ειναι πολυ λιγοι, ειναι απο τα τελευταια επιδοματα

που εγιναν με τον παλιο τροπο και θα εξεκολουθουν να πληρωνονται με

επιταγες μεχρι το τελος του επιδοματος. Μεσω Εθνικης γινεται και η

πληρωμη της Ειδικης παροχης μητροτητας,αλλα στην περιπτωση αυτη η

πληρωμη γινεται αυτοματα χωρις να εμφανιζεται η δικαιουχος στον ΟΑΕΔ

καθε μηνα :wink:

matina

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Γεια σας!!Εχω μια απορια....εγω πληρωνομαι σημερα..πρεπει πρωτα να παω στον οαεδ μ ενα χαρτι που μου ειχε δωσει με τις ημερομηνιες και μετα να παω κανονικα στην τραπεζα και να βγαλω τα χρηματα?Ετσι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...