Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ-ΒΑΒΙΝΟ ΚΑΙ ΑΜΑΛΘΕΙΑ


Recommended Posts

Καλησπέρα. Θα πάω την Πέμπτη να δω αυτούς τους σταθμούς. Αν έχει κάποιος εμπειρία ή από γνωστό θα με βοηθούσε πολύ. Επίσης άκουσα πολύ καλά λόγια για το Μπλε μπαλόνι στην Θέρμη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελικά μάλλον δεν ξέρει κανείς τους παιδικούς. Τέλος πάντων αποφασίσαμε να γράψουμε τον μικρό στο Μπλε Μπαλόνι στην Θέρμη. Το μόνο αρνητικό είναι ότι θα είναι 22 παιδάκια 2.5 ετών με 2 δασκάλες. Έτσι λειτουργούν όλοι οι παιδικοί, ή εγώ είμαι υπερβολική?

Link to comment
Share on other sites

έτσι λειτουργούν, αν όχι όλοι,

τουλάχιστον το 90% των παιδικών σταθμών

στην Ελλάδα, σήμερα...δυστυχώς, αυτή είναι η πραγματικότητα

Από τότε που κουράστηκα να ψάχνω, έμαθα να βρίσκω. Και από τότε που ο άνεμος μού εναντιώθηκε, έμαθα να σαλπάρω με όλους τους ανέμους. Φ. Νίτσε

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...
  • 4 εβδομάδες μετά...

Αυτό που θα ήθελα να γράψω εδώ και παντού αν γίνεται.. ή ως νέο θέμα, είναι το μεγάλο λάθος μας, να μην μοιραζόμαστε την πληροφορία που κάποτε αναζητήσαμε, με τους υπόλοιπους.

Οι περισσότεροι μπαίνουν και ρωτάνε με αγωνία και ενδιαφέρον για τις πληροφορίες που ψάχνουν.

Και όταν πλέον τις αποκτούμε ιδίοις όμμασι, δεν μπαίνουμε στα δικά μας ποστ, να πούμε που καταλήξαμε, τι μας άρεσε, τι βρήκαμε τελικά εκεί που πήγαμε;

Αν όλες οι μανούλες γράφαμε έτσι και αλλιώς τις εντυπώσεις μας από το σχολείο που πάει το παιδί μας, δεν θα ήταν η πιο πολύτιμη πηγή πληροφόρησης;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η ΑΜΑΛΘΕΙΑ ειναι πολυ καλος παιδικος σταθμος τον ειχα επισκεφτει πριν πολλα πολλα χρονια για αναζητηση εργασιας και μου ειχε κανει πολυ καλη εντυπωση τελικα ομως δεν συνεργαστηκα μαζι τους γιατι δεν μετακομισα τελικα καλαμαρια δεν εχανα ομως ευκαιρια οπου σταθω και οπου βρεθω να λεω μια καλη κουβεντα οταν γνωριζα μανουλες απο καλαμαρια αυτο το εκανα ακομη και οταν ειχα δικο μου παιδικο σταθμο γιατι μου ειχαν κλεψει την καρδια και τους ειχα γνωρισει μονο για μιση ωρα!!!!περσι απεεκτησα μια φιλη απο καλαμαρια που παει εκει το κοριτσακι της και ειναι απλα καταενθουσιασμενη!!!!παει χωρις το εσπα,γνωρισα και μεσα στο αστικο μια μαμα που πηγαινε με το εσπα απο αλλη χωρα και αυτη μονο τα καλυτερα ειχε να πει...τωρα λοιπον και εγω ειμαι σιγουρη για την ανιδιοτελη διαφημηση που εκανα τοσα χρονια ειναι απλα καταπληκτικοι ανθρωποι και μετα επαγγελματίες. Οσο για το bambino επειδη την ιδια μερα ειχα παει και εκει για αναζητηση εργασιας πολυ καλο σαν χωρος σαν δουλεια δεν εχω αποψη δεν εχω γνωρισει ποτε καποιον πελατη τους αλλα λιγο ποιο επαγγελματικο μου φανηκε σε συγκριση με αμαλθεια που ηταν ποιο οικογενειακο το περιβαλλον μπορει να κανω και λαθος ομως!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...