Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δωρα βαπτισης (ρουχα να δει το ματι σου!!!)


ria

Recommended Posts

παιδια βαπτιστηκε και ο στελιος μας.... στις 31-8-08!!!!

 

Εχω εναν προβληματισμο σχετικα με τα δωρα που μας εκαναν.... ο μικρος μου ειναι τωρα 7 μηνων... τα ρουχαλακια τα οποια μας εκαναν δωρο ειναι αλλα για 12 μηνων (τα οποια του κανουν και τωρα!!) και αλλα για 18 μηνων... και ολα χειμωνιατικα. Ειναι ομως πααααρα πολλα... πανω απο 40 σετακια.... τι λετε να κανω??? Δεν μου αρεσει να αλλαζω δωρα... αλλα κριμα δεν ειναι???

pszKp2.png

JHmvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και βέβαια..Ό,τι μπορείς,άλλαξέ το, πάρε για του χρόνου αν δεν έχεις.Κι εγώ έτσι ήμουν,αλλά έπεσα σε περίοδο εκπτώσεων και τα κράτησα,γιατί ντρεπόμουν να πηγαίνω στα μαγαζιά να ρωτάω αν δέχονταν επιστροφές.Ευτυχώς έκανα 2ο αγόρι,γεννημένο 1 μήνα πριν και άλιστα ιδίων κυβικών.

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ με τα ρουχα που εχω απο τη γεννηση του στελιου... αν κανω δευτερο αγορι.... θα εχω τα παντα!! φαντασου εχουμε ρουχα με τις ετικετες που δεν προλαβε να βαλει ποτε!!...

 

φοβαμαι μην γινει παλι τωρα το ιδιο με τα ρουχα της βαπτισης... γιατι που ξερω του χρονου τι θα φοραει...

 

φαντασου τωρα ειναι 7 μηνων και φοραει το 9μηνο αλλα και το 12μηνο καλο ειναι....

pszKp2.png

JHmvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει! Η γνώμη μου είναι να αλλάξεις αυτά που του κάνουν τώρα αν είσαι καλυμμένη από ρούχα. Αυτά που είναι για αργότερα θα σου χρειαστούν μέχρι το τέλος του χειμώνα απ'ό,τι καταλαβαίνω! Θα προσαρμόσεις τις αγορές σου ανάλογα. ή άλλαξε και μερικά από αυτά που είναι για αργότερα αν είναι από μαγαζιά που μπορείς να πάρεις π.χ. παιχνίδια

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει! Η γνώμη μου είναι να αλλάξεις αυτά που του κάνουν τώρα αν είσαι καλυμμένη από ρούχα. Αυτά που είναι για αργότερα θα σου χρειαστούν μέχρι το τέλος του χειμώνα απ'ό,τι καταλαβαίνω! Θα προσαρμόσεις τις αγορές σου ανάλογα. ή άλλαξε και μερικά από αυτά που είναι για αργότερα αν είναι από μαγαζιά που μπορείς να πάρεις π.χ. παιχνίδια

 

ευχαριστω πολυ!!!

μαλλον αυτο θα κανω... ουτε ενα παιχνιδι βρε παιδι μου!!

pszKp2.png

JHmvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πως, Πω... κορίτσια, τόσο τρέλα και τρέξιμο δηλαδή?????

 

Ουυφφφφ!!! Αγχώθηκα από τώρα!

 

Ε, οχι μην αγχωνεσαι.... ποτε δεν ξερεις τι θα γινει με τα δικα σας δωρα... σκεψου θετικα :D

pszKp2.png

JHmvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για να μην χάσεις χρήματα, άλλαξέ τα απλώς με μεγαλύτερα. Εμείς έχουμε και για το σχολείο, και δεν υπερβάλλω. Και τα περισσότερα επώνυμα, γιατί όσο να' ναι στη βάφτιση κάνουν καλά δώρα. Στην αρχή κι εγώ το θεώρησα υπερβολή, μετά όμως κατάλαβα ότι είναι μία σημαντική χρηματική βοήθεια. Για φέτος το καλοκαίρι πχ. δεν του αγοράσαμε κανένα ρούχο. Και για το χειμώνα προβλέπω το ίδιο. Απλά ταξινόμησέ τα κατά μέγεθος και εποχή, ώστε να ξέρεις τί έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην χάσεις χρήματα, άλλαξέ τα απλώς με μεγαλύτερα. Εμείς έχουμε και για το σχολείο, και δεν υπερβάλλω. Και τα περισσότερα επώνυμα, γιατί όσο να' ναι στη βάφτιση κάνουν καλά δώρα. Στην αρχή κι εγώ το θεώρησα υπερβολή, μετά όμως κατάλαβα ότι είναι μία σημαντική χρηματική βοήθεια. Για φέτος το καλοκαίρι πχ. δεν του αγοράσαμε κανένα ρούχο. Και για το χειμώνα προβλέπω το ίδιο. Απλά ταξινόμησέ τα κατά μέγεθος και εποχή, ώστε να ξέρεις τί έχεις.

 

ετσι ειναι πραγματικα.... ολα ειναι πανακριβα... γι αυτο θελω να κανω σωστη διαχειρηση... σε ευχαριστω για την απαντηση... ολες τις κοπελες σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας :oops:

pszKp2.png

JHmvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...