Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

στα βαφτισια ειχαμε κ δωρεαν show!!!!


poukis

Recommended Posts

Το σαββατο βαφτισαμε κ μεις τον μικρο μας.Το ονομα του Μαριος.

Ολα θα πηγαιναν καλα αν δεν στραβωναν τα πεθερικα μου

με το ονομα που αποφασισαμε να δωσουμε στο παιδι μας.

Οταν ημουν 3μηνων εγκυος κ μετα απο μια παλλινδρομη

ειπα στην πεθερα μου οτι το ονομα του παιδιου αν γεννηθει με το

καλο θα ειναι της Παναγιας γιατι το ταξαμε μαζι με τον αντρα μου

(ειχαμε ριξει κ τοτε εναν καβγα.)Να μην τα πολυλογο,οταν μαθαμε οτι το μωρο που περιμενουμε ειναι αγορι ο αντρας μου θελησε σαν δευτερο ονομα να δωσουμε του παιδικου φιλου το ονομα που σκοτωθηκε πριν 2,5χρονια(Αναστασιος).Δεν το ειπαμε σε κανεναν παρα μονο οταν ρωτησε ο παππας την νονα το ονομα του παιδιου.Οταν τελειωσε το μυστηριο κ "στηθηκαμε" για τις ευχες,η πεθερα μου δεν περασε να μας ευχηθει κ οποιος πηγαινε απο τους συγγενεις μου να την ευχηθει για το παιδι,τους εδιωχνε κ τους ελεγε οτι δεν ειναι δικος τους το ονομα.Οταν πηγε μπαμπας μου να την ευχηθη του γυρισε την πλατη.Στο τραπεζι οταν πηγε ο αντρας μου να ζητησει εξηγησεις τον διωξανε κ οταν φυγανε ουτε κ τοτε περασανε να δουνε κ να ευχηθουνε το εγγονι τους.Απο τοτε φυσικα κανενα σημειο ζωης δεν δωσανε(καλυτερα!).Κ γω αναρρωτιεμε,με ποιο δικαιωμα καταστρεφουνε την ποιο ιερη στιγμη του παιδιου μου,την μερα που γινεται χριστιανος κ τους νοιαζει τι ονομα θα δωσω στο παιδι μου?

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είναι πολύ λυπηρό, να είναι τόσο εγωϊστής κάποιος και να φερθεί τόσο άσχημα στο παιδί του και στο εγγόνι του για μια βλακεία...

Εκτός κι αν τα πεθερικά σου είναι οι Hilton και σας αποκληρώσουν :wink:

 

Νομίζω πως κατ᾽ αρχήν θα πρέπει να καταλάβει η πεθερά σου (απ᾽ότι κατάλαβα εκείνη έχει το πρόβλημα) πως καταστρέφει τη σχέση της με το εγγονάκι της. Το όνομα είναι του παιδιού, και δυστυχώς για εκείνη το διαλέγουν οι γονείς. Δεν έχει σχέση με τα αισθήματά σας προς τους γονείς σας...

Είμαι πολύ ευαίσθητη στο ζήτημα αυτό και στενοχωριέμαι να ακούω τέτοιες ιστορίες... Εμείς δώσαμε και στα 3 παιδιά μας δικά τους ονόματα και αν και ακούσαμε πολλές αντιρρήσεις στο τέλος σβήσανε γιατί σημασία έχει το παιδάκι και τι θέλουν οι γονείς του οι οποίοι ξέρουν καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

sakismaro μην στεναχωριέσαι..κάποιοι άνθρωποι είναι τόσο εγωιστές που δεν τους νοιάζει τίποτα αλλο απο το να γίνει το δικό τους..να είσαι χαρούμενη που όλα τα υπόλοιπα πήγαν τόσο καλά και να χαίρεσαι την οικογένεια σου.!!.όσο για τα σημάδια ζωής των πεθερικών στην θεση σου θα χαιρόμουν :P:P

Link to comment
Share on other sites

ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΕΣΑΣ.ΕΜΕΝΑ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟ ΕΓΓΟΝΙ ΤΟΥΣ ΑΠΟ 17 ΗΜΕΡΩΝ,ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ.ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΤΙΜΩΡΟΥΝ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ.Λ Α Θ Ο ΣΑΥΤΟΙ ΧΑΝΟΥΝ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΤΟΥΣ.ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΤΕ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ...ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΑΣ ΚΑΛΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μην δινεις σημασια,αυτη ξεφτιλιστηκε με τη σταση της.Αφου εσυ με τον αντρα σου δεν εχετε διαφωνησει για το ονομα,αυτη ας κανει ο,τι θελει.Αυτη χανει αν δεν εχει σχεσεις με το εγγονι της και τα παιδια της.Εχω τυχει σε βαφτιση που οι γονεις του γαμπρου δεν ακουσαν ονομα δικο τους(η εγγονη ειχε παρει το ονομα της μαμας του γαμπρου και μετα ο εγγονος του μπαμπα της νυφης-αλλα αυτοι τα ηθελαν ολα δικα τους!!) και μετα κρατουσαν μουτρα,στο φαγητο που ακολουθησε ηταν περιλυποι-και καλα.Δε νομιζω οτι κανεις τους βρηκε σωστους που ηταν θυμωμενοι σε μια ομορφη στιγμη για το εγγονι τους.Η πεθερα σου αν δε θελει,ας μη σας ξαναμιλησει-τι θα κερδισει μ'αυτο; Να σας ζησει λοιπον ο Μαριος-Αναστασιος και να ειναι παντα καλα

Link to comment
Share on other sites

τι τυχερη που εισαι που ξεμπερδεψες μαζι τους!!!

Ακομα κι αν σου χαλασανε τη μερα, σκεψου ποσες αλλες μερες γλυτωσες απο τωρα και στο εξης!!

Λοιπον καλη μου, αυτη δεν ηταν μονο η μερα που βαφτισατε το παιδι σου, ηταν κυριως η μερα που απαλαχτηκατε απο δυο πολυ κακους ανθρωπους!

Link to comment
Share on other sites

τι τυχερη που εισαι που ξεμπερδεψες μαζι τους!!!

Ακομα κι αν σου χαλασανε τη μερα, σκεψου ποσες αλλες μερες γλυτωσες απο τωρα και στο εξης!!

Λοιπον καλη μου, αυτη δεν ηταν μονο η μερα που βαφτισατε το παιδι σου, ηταν κυριως η μερα που απαλαχτηκατε απο δυο πολυ κακους ανθρωπους!

Μακάρι να συμβεί και σε μας κάτι τέτοιο (δλδ να στραβωσουν-το οποίο είναι πολύ πιθανό απλά δεν γνωρίζω αν θα το δείξουν προς τα εξω ή όχι θα σας πω σε λίγες μέρες :lol::lol: ) μιας και ο μικρός θα πάρει το όνομα της μάνας μου να ξεμπερδεύω κι εγω με αυτους μια και καλή :wink:

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

sakissmaro ελπιζω να καταλαβες οτι δεν αξιζει πλεον να ασχολεισαι...

κοιτα να ειναι καλα το μωρο σου και ο αντρας σου και αστους να τραγουδανε.

Να σου ζησει ο Μαριος!

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΙΕ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΕ ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΕΙΣ & ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ΓΕΡΟ & ΤΥΧΕΡΟ, ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΑΓΟΡΑΚΙ

Να τονίσω ότι και οι δύο λόγοι για τους οποίους διάλεξες αυτά τα ονόματα, με έκαναν να δακρύσω. Ειλικρινά ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ.

 

Είναι λυπηρό που τα πεθερικά σου, αντί να νιώσουν περήφανα που μεγάλωσαν ένα παιδί με τόσο μεγάλη καρδιά, και που κατάφερε να βρει μια γυναίκα με ακόμη μεγαλύτερη, κόλλησαν στο "δεν ακούσαμε το όνομά μας..."!

 

Είναι λυπηρό να χαλούν, έστω και στιγμιαία, τις ομορφότερες στιγμές στη ζωή των παιδιών και των εγγονιών τους.

 

Είναι λυπηρό, σε αυτές τις ηλικίες, που όφειλαν να έχουν αποκομίσει μια σοφία ζωής από τις εμπειρίες τους, να γίνονται τόσο μικροπρεπείς.

 

Αλλά δυστυχώς κοριτσάκι μου, αυτή είναι η Ελληνική πραγματικότητα. Να φαγωνόμαστε για το τίποτα, τις ώρες που θα έπρεπε να νιώθουμε ευλογημένοι που τις ζούμε.

 

Να είστε καλά εσείς και το πανέμορφο και τυχερό αγοράκι σας. Αληθινά τυχερό με τέτοιους γονείς.

Δεν πειράζει τελικά τί έκαναν ο παππούς και η γιαγιά. Όπως το είπες. Έγιναν show και μάλιστα χειρίστης ποιότητας. Διέγραψέ το από τη μνήμη σου! (στο λέει μια μάνα που και το νυφικό της κλαίγοντας το ετοίμαζε και τα βαφτιστικά του παιδιού της κλαίγοντας πήγαινε να τα δει... Αλλά, πάτησε πόδι! Δε γίνεται να μας καταστρέφουν τις πιο όμορφες στιγμές μας!)

 

Σημασία έχει αυτό που νιώσατε και νιώθετε εσείς.

Να είστε γεροί, και να τον καμαρώνετε.

 

Να ξέρεις τέλος, ότι όλες οι μαμάδες εδώ χαιρόμαστε να έχουμε στη συντροφιά μας μια τόσο καλή και γλυκιά μανούλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια,

η αληθεια ειναι οτι καλα μου εκατσε η συμπεριφορα τους

μου δινουν το δικαιωμα να ξεκοψο μαζι τους κατι που το

ηθελα καιρο τωρα.Αυτο που με θυμωνει ειναι η συμπεριφορα

της προς τον πατερα μου κ γενικα στους συγγενεις μου.

Ποια ειναι αυτη που μπορει κ φαιρεται ετσι στον μπαμπα μου!

Επισης εμαθα απο τα κουνιαδια μου οτι ριχνει το φταιξιμο σε μενα

γιατι λεει τα εχει καιρο μαζεμενα μαζι μου κ ξεσπασε στα βαφτισια.Το θεμα ειναι οτι την πιστευουν κ εμμεσως πλην σαφως κ αυτοι κατηγορουν εμενα.

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

τι τυχερη που εισαι που ξεμπερδεψες μαζι τους!!!

Ακομα κι αν σου χαλασανε τη μερα, σκεψου ποσες αλλες μερες γλυτωσες απο τωρα και στο εξης!!

Λοιπον καλη μου, αυτη δεν ηταν μονο η μερα που βαφτισατε το παιδι σου, ηταν κυριως η μερα που απαλαχτηκατε απο δυο πολυ κακους ανθρωπους!

 

Έτσι ακριβώς! Γλίτωσες κοπέλα μου! Τωρα το τι θα ακούσεις από πίσω και αν θα τα πιστέψουν μη σε νοιάζει καθόλου. Τους ανθρώπους που αγαπάς τους έχεις κοντά σου και σε γνωρίζουν!

Link to comment
Share on other sites

γιατι λεει τα εχει καιρο μαζεμενα μαζι μου κ ξεσπασε στα βαφτισια.Το θεμα ειναι οτι την πιστευουν κ εμμεσως πλην σαφως κ αυτοι κατηγορουν εμενα.

 

κι εκείνη ακριβώς τη στιγμή είναι που πρέπει να τους πεις πόσο ωραία ήταν τα γεμιστά που φάγατε χτες! σήμερα νομίζω θα φτιάξεις μια φακή μούρλια!

Η μανικιουρίστα σου έχει αγοράσει ένα νέο τέλειο μανό και η κομώτρια σου παντρεύεται!

Αυτά είναι τα θέματα ουσίας που συζητάς μαζί τους... κι όχι το τι κάνεις μέσα στην οικογένεια σου και τι αποφάσεις παίρνεις με τον άντρα σου!

Να κοιτάξουν τις δουλειές τους και την καμπούρα τους :D

 

 

Να σου ζήσει το αγοράκι σου και να χαίρεσαι την οικογένεια σου!

Δεν έγινες εσύ ρεζίλι... αυτοί έπεσαν στα μάτια του παιδιού τους

Λουκούμι σου έκατσε! Μην το πεις ούτε του παπα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι κ αντρας μου ειναι ανενδοτος στο να

ξαναπαει να τους μιλησει κ καθε αλλο μονο μαζι μου δεν ειναι θυμωμενος!(κατι που θα το ηθελαν πολυ)

Καταλαβε αυτα που τοσο καιρο του ελεγα για την μανα του.

Δεν μπορω να φανταστω οτι υπαρχουν γυναικες που πανω

απο ολα βαζουν τον εαυτουλη τους κ οχι τα παιδια τους.

Κ το κουλο ειναι οτι την επομενη απο τα βαφτισια πηγε εκδρομη

με το καπη!!!Ειναι για δεσιμο!! Τι φταιτε κ σεις κ σας ζαλιζω αλλα αν δεν τα πω θα σκασω!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο καθενας ειναι ελευθερος σε αυτην την ζωη να νιωσει όπως γουσταρει ... τα πεθερηκα σου εχουν καθε δικαιωμα να αισθανθουν όπως θελουν , αυτο εσενα όμως δεν πρεπει να σε επιρεαζει καθόλου ... τα πραγματα θα μπορουσαν να ειναι πολυ χειροτερα (εχουμε διαβασει αλλωστε απειρες ιστοριες εδω ....) αλλα και πολυ καλυτερα ....

Το οτι ξυνησαν αυτο δεν σας αφορα , θα μπορουσατε να ειχατε μαζεψει τους φίλους σας σε μια γωνια και να γελαγατε μαζι τους , διοτι τετοιες συμπεριφορες θυμίζουν 4 χρονο που δεν του κανες το χαταρι για το 7 παγωτο...σε μορφη 70 χρονου .... εγω ετσι θα εκανα ... (θα μου πειτε ποιος μιλαει τωρα; που δεν εχω πεθερικα ....εν σοφια ποίησε ο καλος θεούλης...χαχαχαχαχ )

όταν καποιος δεν συμβαδιζει με τα θελω μας και μα τα συναισθηματα μας καλο είναι να μην μας επιρρεαζει ...εγω εχω την εντυπωση οτι περασατε πολυ καλα απο την αλλη και τα πεθερικα σου θα το ξεπερεσαν συντομα (τα επομενα 18 χρονια δλδ)

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ενα σφινακι ξυδι απο μενα παρακαλω !

να σας ζήσει το λοιπον

να ειναι καλοτυχο

και να μεγαλωσει με αγαπη και ψυχικη υγεια!

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχε να κανει μονο με μενα κ αντρα μου ισως να ηταν αλλιως,εξαλλου

εμεις το εχουμε διακομωδηση ισως απο αντιδραση δεν ξερω.Αυτο που ενοχλησε πολυ ηταν η συμπεριφορα τους στους γονεις μου κ τους συγγενεις μου που δεν εφταιγαν σε τιποτα.Φυσικα θα μπορουσε να ηταν κ πολυ χειροτερα αλλα κ πολυ καλυτερα ομως!!!Ελπιζω στο επομενο παιδι που

θα ξερω κ δεν θα τους καλεσω!!!!!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Να κεράσω ένα γύρο σφηνάκια ...ξύδι???

 

Για στείλε και μια γυρα στην δικιά μου πεθερά!

Το ιδιο σοου είχαμε κι εμείς (το έχω αναφερει σε αλλο topic) και βέβαια η "γιαγιά" (που για μένα δεν αξίζει να λέγεται έτσι, γιατί η αγάπη πρέπει να είναι ανιδιοτελής πράξη!!!) έχει να δώσει σημεία ζωής από τις 17/8/08 που έγινε η βάπτιση!

 

Σκασίλα μου μεγάλη κι εμένα! Το σκέφτηκα πολύ! Αυτή χάνει!

Εγώ για τον άντρα μου στεναχωριέμαι όμως!

Link to comment
Share on other sites

Με εκπληξη ειδα οτι ειμαστε πολλες στο club!

Τι να πω?Εγω το μονο που ευχομαι ειναι να ναι

γερα τα παιδακια μας κ ας μην γνωρισουν την γιαγια

κ τον παππου αφου αυτο επιθυμουν!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σου έκατσε καλά δηλαδή το ξεφτηλίκι της :lol::lol:

ευτυχώς τα κάνουν καμια φορά αυτά τα κουλά τα πεθερικά και βλέπει ο κόσμος ότι δεν είμαστε εμείς οι τρελές :lol::lol:

 

Τρελή κατινιά λεμε! Παω στοιχημα οτι την έκραξε ακόμα και το σοι της (απο πισω της φυσικά)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι της γνώμης πάντως να μιλήσετε με την πεθερά σου μπας και καταλάβει τη βλακεία της και μαζευτεί. Ίσως ο άντρας σου θα μπορούσε να της πει πως άμα μεγαλώσει ο Μάριος και ρωτάει που είναι η γιαγιά μου θα του λέτε πως ᾽δεν έρχεται επειδή δεν της αρέσει το όνομά σου μωρό μου῾ :roll:

 

Βέβαια, τέτοιος %&$*#χαρακτήρας που είναι ίσως όπως λένε και όλοι οι υπόλοιποι εδώ να είναι καλύτερα να μείνει μακριά από το παιδί...

Που να θες τώρα να αφήνεις το Μάριο μαζί της π.χ. Μπρρρρρρρρρρ

Link to comment
Share on other sites

Είμαι της γνώμης πάντως να μιλήσετε με την πεθερά σου μπας και καταλάβει τη βλακεία της και μαζευτεί.

 

Δεν υπαρχει περιπτωση!

Οπως λεει κ η yogini μου εκατσε καλα το ξεφτηλικι της!

Αυτο ηθελα παντα,να κανει καμια μ@$##$^ μπας κ καταλαβει

ο γιος της τον παλιοχαρακτηρα της κ την εκανε!

Η τυχη ειναι επιτελους ειναι με το μερος μου.

Οταν ειμουν 3μηνων της ειπα οτι οταν το μωρο γεννηθει

με το καλο θα παρει το ονομα της Παναγιας.

Στραβωσε παρα πολυ κ της ειπα οτι εγω το μονο που θελω ειναι

να γεννηθει το παιδι με το καλο κ δεν με νοιαζει τι ονομα θα παρει...

Ξερετε τι με ειπε η σκ@@#? Λογικο ειναι,εσυ μανα εισαι αυτο θελεις,ενω εμεις σαν παππουδες το μονο που θελουμε ειναι να ακουσουμε το ονομα μας!

Τι αλλο να πεις?Ευτυχως ξεμπερδεψα!!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Κατ΄αρχήν να σου ζήσει ο ΜΑΡΙΟΣ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

 

Κατά δεύτερον η πεθερά σου είναι μεγάλη γαϊδάρα για να μην πω τίποτα πιο χοντρό.... :?

Άστη να βράζει στο ζουμί της! Να πάει να κάνει άλλο παιδί, μπας και κάνει άλλο εγγόνι και της βγάλει το όνομά της :shock:

 

Και τέλος... Ρε κορίτσια, τα ίδια καραγκιοζιλίκια θα κάνουμε και εμείς με τα παιδιά και τα εγγόνια μας? Τρέμω στην ιδέα ότι θα καταντήσω εγώ ή ο άντρας μου ποτέ έτσι! Θα δώσω εντόλή στο γιό μου αν κάνω κάτι τέτοιο ποτέ, να με πυροβολήσει εξ επαφής :shock: Τι να την κάνω τη ζωή? :D

 

Αντε μου σιχτίρ :twisted:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Και τέλος... Ρε κορίτσια, τα ίδια καραγκιοζιλίκια θα κάνουμε και εμείς με τα παιδιά και τα εγγόνια μας? Τρέμω στην ιδέα ότι θα καταντήσω εγώ ή ο άντρας μου ποτέ έτσι! Θα δώσω εντόλή στο γιό μου αν κάνω κάτι τέτοιο ποτέ, να με πυροβολήσει εξ επαφής :shock: Τι να την κάνω τη ζωή? :D

 

 

ακριβώς την ίδια σκέψη είχα κάνει κι εγώ πριν λίγες μέρες κι έδωσα εντολή στον άντρα μου ότι αν καταντήσω έτσι του δίνω άδεια να με χαστουκίσει (Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση θα του κόψω το χέρι και οτιδήποτε άλλο εξέχει στο σώμα του... είμαι σαφής ε? :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...