Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δεν εχω κανει τιποτα


zoi-mpempis

Recommended Posts

οπως λεει και ο τιτλος δεν εχω προλαβει να κανω τιποτα για την βαπτιση θελω να την κανω μεσα στον οκτωμβριο μια απο τις 3πρωτες κυριακες αλλα ουτε εκκλησια ουτε κεντρο ουτε τιποτα δεν εχω κανει!!!εχω συνεχεια το μωρο δεν εχω βοηθεια και εχω τρελαθει... μενουμε βορεια...εχετε καμια ιδεα;;;

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αγαπητή Zoi-mpempis,

 

Καλησπέρα. Και εμείς Οκτώβριο βαφτίζουμε στις 26 του μήνα. Πρώτα από όλα μην αγχώνεσαι.Εμείς μένουμε νότια αλλά υπάρχουν συμβουλές που μπορώ να σου δώσω που είναι κοινές είτε μένεις βόρεια είτε νότια.

Μπομπονιέρες. Επειδή είναι Οκτώβριος, σκέψου ότι δεν είναι ωραίο να βάλεις κοχύλια, καράβια και γενικά καλοκαιρινά αφού θα έχει αλλάξει και ο καιρός. Εμείς θα κάνουμε το γνωστό κουταλάκι του γλυκού, σε βαζάκι με μερικά κουφέτα από πάνω γιατί υπολόγισα ότι μια φθηνή μπομπονιέρα + το γλυκό μετά θα μου στοιχίσει 11 ευρώ λιγότερα από το να πάρω κατευθείαν το βαζάκι με το γλυκό. Μια και έξω τελειώνεις. Στοιχίζουν το κάθε βαζάκι 2,5 ευρώ.

Προσκλητήρια, διάλεξε κατι φθηνό αφου ΟΛΟΙ εκτός από εσάς θα το πετάξουν. Σεπτέμβριο επιστρέφω Αθήνα και θα πάω σε έναν στη γειτονιά μου που φτιάχνει διάφορα. Θα ρωτήσω τιμές για μένα και εάν σε ενδιαφέρει πιθανόν να συνεννοηθείς από το internet μέσω e-mail. Αλλιώς έχω βρει και στον Πειραιά. Μακρυά ακουγονται όλα αυτά αλλά στα Βόρεια ξέρω οτι τσιμπανε οι τιμές. Πόσα ατομα θα εχεις? Θα κάνεις τραπέζι? Πως αλλιώς μπορώ να σε βοηθήσω? Εάν εχεις χρόνο και μπορείς να δεις στο internet πράγματα πες μου να σου στείλω διαφορες διευθύνσεις από μπομπονιέρες κλπ.

Ψυχραιμία! :shock:

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ!!με ενδιαφερει να μου στειλεις διευθηνσεις τα βλεπω οταν κοιμαται το μωρο...οσο για ατομα ειναι γυρω στα 100!!το ζητημα ειναι οτι θελω οσους καλεσω να τους εχω και στο τραπεζι...κανα δυο κενρα που ρωτησα μου ειπαν ακριβα!!!

.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου!! Ίσως θα σε βοηθούσαν κ παλαιότερες συζητήσεις στο forum για τη βάφτιση, όπως http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=4108. Εκεί θα βρεις αρκετες πληροφορίες για όλα. Θα βρεις ιστοσελίδες με μπομπονιέρες, προσκλήσεις, στολισμό κ αρκετά από αυτά μπορείς να τα παραγγείλεις μέσω internet. Εμένα με βοήθησαν αρκετά! Πάντως μην αγχώνεσαι κ όλα θα πάνε καλά! Με το καλό!

.png
Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος του αντρα μου του εδωσε τιμη 14 ευρο για κυριο και 4 ορεκτικα συν σαλατα κοινα ανα 4 ατομα δικα μας τα ποτα εκτος κρασιου,στη σταματα ειναι καλα;;ξερει κανεις;ειναι η δευτερη τιμη που μας δινουν η πρωτη μην τα ρωτατε....

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν κρίνω από τα δικά μας κέντρα είναι πολύ καλά!! Εμείς κλείσαμε για τη βάφτισή μας 22 ευρώ το άτομο! Δε βρίσκαμε στα άλλα κ μεγάλη διαφορά. Ή 20 θα ήταν ή 21 κ επειδή μας άρεσε καλύτερα κλείσαμε σε εκείνο με 22. Πλέον δε συμφέρει ούτε γάμο να κάνεις ούτε βάφτιση! :)

.png
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι καλα...

Βρες καλυτερα ενα κεντρο ή εστω κανε συμφωνία με τον κυριο αυτον να ειναι ολα τα ποτα δικα του..

και θα σου πω γιατι..

Γιατι ουσιαστικα θα σου παει πανω απο 30 ευρω το ατομο ετσι.. (και λιγα λεω)

Το εχω μαθει απο ανθρωπο που δουλευε παλιοτερα σε αυτη τη δουλεια και μου ειπε οτι οταν εκαναν αυτη τη συμφωνια με τον πελατη ξυδιαζαν το κρασι και ετσι κανεις δεν μπορουσε να το πιει και ολοι πλακωνονταν στις μπυρες.. μαλιστα μου ανεφερε ενα περιστατικο που ο πελατης ηθελε να φερει εκεινος το κρασι επειδη ειχε δικο του, του το επετρεψε και εβαλε τον συγκεκριμενο υπαλληλο (τον φιλο μου) να βγαλει απο ενα κιλο κρασι απο καθε νταμιζανα και να βαλει μεσα ενα κιλο ξυδι.. κρατησαν μονο μια νταμιζανα ανοθευτη την οποια και σερβιριζαν στο τραπεζι του πελατη ουτως ωστε να μην το καταλαβει..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι όλα τα ποτά κ τα αναψυκτικά δικά του, εκτός από το ουίσκι που θα του το πάμε εμείς κ θα μας πάρει 15 ευρώ για το σερβίρισμα. Παντού γίνονται κομπίνες! Κ δικό σου κρέας να τους πας δεν ξέρεις αν τελικά έψησαν αυτό που τους πήγες ή δικό τους. Μόνο αν είσαι όλη την ώρα από πάνω τους, πράγμα ανεύφικτο.

.png
Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος του αντρα μου του εδωσε τιμη 14 ευρο για κυριο και 4 ορεκτικα συν σαλατα κοινα ανα 4 ατομα δικα μας τα ποτα εκτος κρασιου,στη σταματα ειναι καλα;;ξερει κανεις;ειναι η δευτερη τιμη που μας δινουν η πρωτη μην τα ρωτατε....

 

Καλημέρα, επειδή μένω στην Σταμάτα, θέλεις να πεις το όνομα του μαγαζιού να σου πω εντυπώσεις? Σε γενικές γραμμές καλά είναι όλα εκεί, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Γιατί όταν παίζει θέμα βάφτιση, νομίζω ότι όλοι θέλουν να βγάλουν!!

Link to comment
Share on other sites

το λενε αστακο ειναι στη λ.σταματας περιοχη δροσια δεν ηξερα λεπτομερειες χτες πηγαμε μια βολτα και φαγαμε το μεσημερι εχω μεινει ευχαριστημενη παντως!!!το πιθανοτερο ειναι να το κλεισω!!!ψαχνω για εκκλησια εκει κοντα ξερεις τιποτα καλο;;;

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι, ξέρω ποιο λές. Και εμείς φάγαμε 1 φορά εκεί και ήταν καλός, και κυρίως φάνηκε καθαρός. Έχει και ωραίο χώρο έξω. Για πότε είναι η βάφτισή σας?

Από εκκλησίες, καλή είναι ο Αγ.Δημήτριος στην Δροσιά. Εξαρτάται πόσα άτομα θα έχετε και πότε θα γίνει η βάφτιση, εννοώ εάν δεν σας πειράζει να είναι έξω ο κόσμος. Πολύ ωραία είναι και σε ένα μικρό εκκλησάκι κοντά στην Πλατεία της Σταμάτας (όχι αυτή που είναι πάνω στην Πλατεία) αλλά δεν θυμάμαι όνομα τώρα. Απλά εκεί θα είναι ο περισσότερος κόσμος έξω. Άλλη σχετικά μεγάλη είναι και στην Ροδόπολη (που επίσης δεν θυμάμαι όνομα) και που είναι πολύ κοντά στον Αστακό.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κλεισει ημερομηνια λεω για μια απο τις πρωτες κυριακες του οκτωμβρη 5η12η19 θα εξαρτηθει απο την εκκλησια και το κεντρο!! τα ατομα περιπου 100 θα ειναι..πρεπει να ξεκινησω να βγω εξω με το μωρο και να βρω εκκλησια!!!και εχει τοση ζεστη αυτες τις μερες!!!!!γιαυτο το αναβαλω....ευχαριστω για τις πληροφοριες καρδια :D:D:D

.png
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω Οκτώβριο μπορείς ακόμα να καθήσεις έξω, οπότε διευκολύνουν τα πράγματα και στο κέντρο και στην εκκλησία.

Καλό ψάξιμο και εάν χρειαστείς κάτι από την περιοχή, πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Πήγα σήμερα στον Αγ.Δημήτριο στην Δροσιά για να δω για την δική μας βάφτιση, αλλά είχε λειτουργία (Αγ.Φανούριος!) και δεν προλάβαινα να περιμένω να τελειώσει, έπρεπε να έρθω στη δουλειά. Ρώτησα όμως χτες στο εστιατόριο ΒΕΡΓΟΣ, που είναι πολύ κοντά στον ΑΣΤΑΚΟ που πήγες και το μενού ήταν πολύ πλούσιο, ευγενέστατοι όλοι και γενικά το σκέφτομαι σοβαρά. Άλλωστε επειδή μένω κοντά βλέπω συνέχεια να κάνει εκδηλώσεις, γάμους, βαφτίσια κτλ, οπότε πρέπει να είναι καλός. Δες πας να κάνει και εκεί μια ερώτηση? Δεν χάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

o.k εγω το απογευμα θα περασω αν μαθω θα σε ενημερωσω!!!αν δεις ενα τσουρμο να ψαχνει για εκκλησιες και κεντρα εμεις θα ειμαστε...εγω,η αδερφη μου,η κουμπαρα μου και τα πιτσιρικια....

.png
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σου διευκρινήσω ότι το μενού του ήταν πολύ πλούσιο.

Και εγώ το απόγευμα, κατά τις 17:00 - 17:30 θα πάω στον Αφ.Δημήτριο στην Δροσιά να κλείσω. Λες να δώσουμε ραντεβού εκεί?? χιχιχιχι

Link to comment
Share on other sites

καλα δεν σου λεω τιποτα πηραμε σβαρνα ολες τις εκκλησιες πηγαμε σε 5-6 τελικα εχω επικεντρωθει σε δυο τον προφητη-ηλια δροσια και την κοιμηση της θεοτοκου στην ανοιξη εσυ καρδια τι λες;;;εσυ για ποτε ψαχνεις;;οσο για το κεντρο αποφασισα θα το κανω στον αστακο μου εχει δωσει πολυ πλουσιο μενου....σε φοβερη τιμη!!!!

.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εγώ έκλεισα στον Αγ.Δημήτριο στις 08/11 στις 19:00. Μου θυμίζεις ποιός είναι ο Προφήτης Ηλίας στην Δροσιά? Κοντά που είναι? Αυτή την στιγμή μου διαφεύγει.

Στον Βέργο ρώτησες? Εγώ για εκεί προσανατολίζομαι, αλλά το Σ-Κ θα επικυρωθεί η απόφαση, θα τον επισκεφτούμε μαζί με τον σύζυξ!

Link to comment
Share on other sites

Ή Κοίμηση της Θεοτόκου είναι αυτή πάνω στον δρόμο σχεδόν, απέναντι από το σχολείο και την παιδική χαρά? Είναι ωραία, την σκεφτόμουν και εγώ αλλά τελικά κατέληξα στην άλλη γιατί είναι πιο κοντά στο κέντρο.

Τελικά είσαι γειτόνισσα ή απλά ήρθατε προς τα εκεί για τα βαφτίσια?

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι τοσο βορεια οσο εσεις!!!μενουμε βριλησσια για υην βαφτιση θα ερθουμε προς τα εκει!!!για πες ειναι ωραια η κοιμηση της θεοτοκου σαν εκκλησια;;;ο προφ.ηλιας ειναι μολις στριψεις στο δρομο για ροδοπολη ειναι μικρο εκκλησακι αλλα πολυ περιποιιμενο με φοβερο παπα τον γνωρισα χτες!!!!

.png
Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ, τώρα κατάλαβα, είπες Δροσιά, αλλά νομίζω είναι Ροδόπολη εκεί. Ναι, ωραία είναι και μάλλον την προτιμώ από την Κοίμηση της Θεοτόκου στην Άνοιξη. Πιο ήσυχη, πιο μαζεμένη κτλ. Και κοντά στον Αστακό βέβαια.

Καλή επιλογή νομίζω. Θα καλέσεις όσα άτομα στην εκκλησία, τόσα και στο τραπέζι?

Link to comment
Share on other sites

στον βεργο δεν ρωτησα γιατι με καληψαν στον αστακο εκει θα το κανω!!!με τη εκκλησια δυσκολευομαι ακομα γιαυτο σε ρωταω...εκλεισα τηλεφωνικα την κοιμηση και δεν την εχω δει!!!!!!!πες μου πως ειναι;;;

.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...