Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δεν εχω κανει τιποτα


zoi-mpempis

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Κάτσε γιατί μπερδεύτηκα τώρα. Κοίμηση στην Σταμάτα ή στην Ροδόπολη? Στην Σταμάτα είναι η κεντρική εκκλησία σωστά?

Έχω ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ!!

Θα έχω περίπου 135 άτομα και τελικά αποφασίσαμε να τους καλέσουμε όλους στο τραπέζι.

Link to comment
Share on other sites

στην σταματα!!!εχει και στην ροδοπολη κοιμηση της θεοτοκου;;;εκλεισα για τις 12/10 μεσημερι...και εμας οσοι ερθουν θα ερθουν και στο τραπεζι!!! εσυ εχεις γιο η κορη; ποσο ειναι;

.png
Link to comment
Share on other sites

Άρα έκλεισες στην πλατεία της Σταμάτας, σωστά? Για να ξεμπερδευτώ......

Ότι και να είναι άντε με το καλό!! Νομίζω αγοράκι έχεις εσύ, έτσι δεν είναι?

Εγώ έχω μια κόρη 3,5 χρονών και βαφτίζουμε τον γιο τον Νοέμβριο, την ημέρα των 1ων γενεθλίων του (08/11).

Και εγώ έχω αγχωθεί λιγάκι αλλά δεν νομίζω να κάνω κάτι μόνη μου τελικά. Δεν προλαβαίνω, αλλιώς από ιδέες άλλο τίποτα.

Δεν πειράζει, έχω γνωστή διακοσμήτρια, οπότε θα μας στολίσει και για αυτή την βάφτιση (είχε ετοιμάσει και τον γάμο μου και την πρώτη μας βάφτιση) και πιθανότατα θα μου κάνει και μπομπο.

Τί να κάνω? Μέχρι τις 6 στο γραφείο και μετά με περιμένουν τα "διαολάκια" μου για να παίξουμε.

Και ήθελα τόσο πολύ να κάνω κάτι χειροποίητο αυτή την φορά.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι σταματα εκλεισα!!!απο ιδεες αν εχεις πες προσπαθω να σκεφτω για στολισμο κλπ το μπατζετ δεν ειναι ομως μεγαλο...αμα σου ερθει κατι ριτχτο...

.png
Link to comment
Share on other sites

Υλικά συσκευασίας έχει ο Λουκάς στη Ν.Ερυθραία (επί της Κηφισίας, μόλις στρίψεις από Χαρ.Τρικούπη δεξιά για Δροσιά, στο αριστερό σου χέρι). Μπορείς να πάρεις από εκεί λευκά κουτιά (όχι πολύ μεγάλα), να κολλήσεις πάνω (σαν κολάζ) χαρτί αφής σε διάφορα χρώματα και σχέδια και να το γεμίσεις με γλυφιτζούρια και ανεμόμυλους. Γύρω από τα κουτιά μπορείς να σκορπίσεις καραμέλες και πετρούλες. Εάν θέλεις το Jumbo οποιοδήποτε μπαλόνι διαλέξεις, μπορεί να του βάλει ήλιον, οπότε να δέσεις (αφού κάνεις μικρές τρυπούλες στην άκρη στα κουτιά) και μπαλόνια στα κουτιά.

Θέλεις πολυχρωμία ή μονοχρωμία? (γαλάζιο, σωστά?)

Link to comment
Share on other sites

θα μου αρεσε αυτη η ιδεα!!! σε ολα τα τζαμπο εχουν ηλιο;;;ξερεις τιμες;;θα πηγαινα αυριο να ρωτησω για μπαλονια με ηλιο σε ειδικο μαγαζι μαλλον θα ειναι ακριβα ομως...θα παω ετσι για να παρω μια τιμη..οσο για χρωματα λεω να παιξω μα κανα δυο!!!μου αρεσει πολυ το πορτοκαλι το λαχανι και το τυρκουαζ....

.png
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον στο Jumbo της Ανοιξης έχει ήλιο. Το είχα δει πριν λίγο καιρό και νομίζω έλεγε 3? για κάθε μπαλόνι. Αλλά πιστεύω σε όλα εάν ρωτήσεις θα έχουν.

'Οσο για τα χρώματα, τα δικά μου αγαπημένα είναι το λαχανί και το τυρκουάζ. Αλλά και το πορτοκαλί νομίζω θα είναι ωραίο με ένα εκ των δύο "αρσενικών" χρωμάτων.

Link to comment
Share on other sites

θα παω δευτερα να ρωτησω στο τζαμπο στην περιοχη μου αν εχουν ηλιο!! εσυ τι χρωματα θα εχεις;βρηκες θεμα;μπομπονιερες προσκλησεις κλπ;;εκλεισες κεντρο τελικα;;

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ευχαριστω πολυ!!με ενδιαφερει να μου στειλεις διευθηνσεις τα βλεπω οταν κοιμαται το μωρο...οσο για ατομα ειναι γυρω στα 100!!το ζητημα ειναι οτι θελω οσους καλεσω να τους εχω και στο τραπεζι...κανα δυο κενρα που ρωτησα μου ειπαν ακριβα!!!

 

Zoi-mpempis, συγγνώμη για την καθυστέρηση, αλλά έλειπα και δεν είχα πρόσβαση να συνδεθώ. Εχω διευθύνσεις στο laptop μου το οποίο είναι Αθήνα και εγώ ειμαι διακοπές ακόμα. Στα topic όμως που σου έδωσαν θα βρεις διευθύνσεις και απο ότι κατάλαβα από τις συζητήσεις με την Καρδιά ήδη έχεις κάνει προόδους. Θα σου δώσω και μια συμβουλή αφού θα καλέσεις όσους έρθουν στην εκκλησία στο τραπέζει σε συμφέρει να δώσεις γλυκό κατευθείαν στη ταβέρνα και τις μπομπονιέρες εκεί. (θα γλιτώσεις ετσι το γλυκό της εκκλησίας) Με το καλό η βάφτιση εύχομαι και καλή επιτυχία στις επιλογές σου.

:D

Και πάλι συγγνώμη που άργησα να σου απαντήσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

 

Κέντρο τελικά μάλλον θα κλείσουμε στον Βέργο, γιατί πήγαμε το Σάββατο και μας άρεσε πολύ το φαγητό. Σαν χώρος δεν είναι ο τέλειος, αλλά νομίζω τελικά το φαγητό είναι αυτό που μένει. Πολύ ωραιότερος χώρος είναι ο Βάκχος επί της Μαραθώνος, αλλά το φαγητό του (όχι ότι δεν είναι ωραίο, από γνωστούς που έχουν πάει) αλλά δεν είναι τόσο πλούσιο. Και η τιμή του για Σάββατο που θέλουμε εμείς είναι η διπλή!!

Για χρώμα δεν ξέρω που θα καταλήξω, αλλά μου αρέσει πολύ ο συνδυασμός τυρκουάζ-λαχανί. Βέβαια επειδή έχει φορεθεί πολύ, μου είπαν και για γαλάζιο-κίτρινο ότι είναι ωραίο.

Όλα θα λυθούν όταν επισκεφτώ την κοπέλα που μου στόλισε γάμο και 1η βάφτιση, γιατί αποφάσισα ότι μόνη μου (λόγω φόρτου δουλειάς και παιδιών) δεν προλαβαίνω να κάνω. Σε αυτήν θα δω και μπουμπουνιέρες. Προσκλήσεις κάπου τριγύρω σε κάποιο τυπογραφείο μάλλον.

Για θέμα δεν έχω καταλήξει ακόμα. Σκεφτόμουν διάφορα: γλυφιτζούρι, αλογάκι, ουράνιο τόξο........

Θα δούμε!! Αχ αγχώθηκα πάλι πρωί πρωί και έχω την απίστευτη δουλειά στο γραφείο........ουφφφφφφφφφφ

Link to comment
Share on other sites

μαμ καλα να περνας!!!σε ευχαριστω!!!αχ βρε καρδια πως τα προλαβαινεις ολα;;;οσο για χρωματα εμενα μου αρεσει και πορτοκαλι-τυρκουαζ!!!!πηγα που λες τσαμπο και μου ειπαν οτι σταματησαν το ηλιο σε ολα τα καταστηματα τους!!!πηγα σε ενα αλλο με μπαλονια και τετοια και μου ειπε 1,5 το μπαλονι...ειχε κατι φοβερες συνθεσεις!!!!!με εβαλε σε πειρασμο!!!δυστηχως οι τιμες για τις συνθεσεις ηταν τσουχτερουλες...θα δουμε δεν εχω ακομα αποφασισει...

.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου zoi-mpempis.

Τί προλαβαίνω ? Τίποτα δεν έχω κάνει και εγώ και για αυτό τελικά θα τα πάρω όλα έτοιμα.

Άσε που τώρα έχω άλλο θέμα. Πέρσι που γέννησα (08/11) θυμάμαι ότι είχε ζεστό καιρό για την εποχή. Λες τώρα (παρασυρμένη από τα χτεσινά) να ρίζνει χιόνι?? Μια φορά είπαμε και εμείς να βαφτίσουμε απογευματάκι !!(γάμος + 1η βάφτιση στις 12:00 το μεσημέρι)

Για τα μπαλόνια που λες, και για να είμαι ειλικρινής, δεν μου πολυαρέσουν οι συνθέσεις. Προτιμώ απλά μπαλόνια στην οροφή του κέντρου και τίποτα άλλο. Να μην σου πω απλά μπαλόνια με στικ στο κέντρο του τραπεζιού.

Το 1,5€ που σου είπαν ήταν για πιο στυλ? Τα απλά ή τις συνθέσεις?

Link to comment
Share on other sites

μαμ καλα να περνας!!!σε ευχαριστω!!!αχ βρε καρδια πως τα προλαβαινεις ολα;;;οσο για χρωματα εμενα μου αρεσει και πορτοκαλι-τυρκουαζ!!!!πηγα που λες τσαμπο και μου ειπαν οτι σταματησαν το ηλιο σε ολα τα καταστηματα τους!!!πηγα σε ενα αλλο με μπαλονια και τετοια και μου ειπε 1,5 το μπαλονι...ειχε κατι φοβερες συνθεσεις!!!!!με εβαλε σε πειρασμο!!!δυστηχως οι τιμες για τις συνθεσεις ηταν τσουχτερουλες...θα δουμε δεν εχω ακομα αποφασισει...

 

Στην συγκεκριμένη εταιρεία http://www.dokou.gr/services.html πήρε τηλέφωνο φίλη μου για φυάλη ήλιον (μιας χρήσης) που μπορεί να στην φέρουν και στο σπίτι! Τιμή να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι! όχι πάντως ακριβά! Βέβαια επειδή η φιλενάδα μου δεν προλάβενε να πάει να την παραλάβει, της συστήσανε ένα κατάστημα με μπαλόνια στην Καλαμάτα (που έγινε και η βάφτιση) και με 60 ευρώ τις φούσκωσε τα μπαλόνια που χρειαζόταν, της τα πήγε και στο χώρο που θα γινόταν το τραπέζι και ξένοιασε!

Α! ξέχασα να πω ότι η επιχείριση αυτή είναι στον ΓΕΡΑΚΑ δεν ξέρω αν σε βολεύει!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα απλα 1,5ευρω!!!!!οι συνθεσεις απο 50 και πανω!!!!αρτεμις σε ευχαριστω θα παρω αυριο!!!!καρδια αυτο με τον καιρο ειναι πικρη ιστορια αν κανει οπως χτες την πατησαμε....θα ψοφησουμε στο κρυο...ελπιζω οχι...

.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ελπίζω πως όχι, γιατί θα είναι και απογευματάκι εμάς. Τέλος πάντων, δεν μπορώ να αγχώνομαι και για αυτό.

Πάντως ακριβούτσικα τα μπαλόνια. Εάν σκεφτείς ότι για να γεμίσεις τον χώρο (στο ταβάνι εννοώ ελεύθερα) θα χρειαστείς περίπου 100, αμέσως αμέσως 150 ευρώ....

Είμαι πάντως πολύ χαρούμενη γιατί χτες το απόγευμα που έπαιζα με τα πιτσιρίκια, μου ήρθε μια ιδέα για ωραία πρόσκληση, που μπορώ να φτιάξω μόνη μου. Θα την επεξεργαστώ εντός των ημερών και ελπίζω σύντομα να ανεβάσω φωτό.

Link to comment
Share on other sites

περιμενω να δω ιδεα!!!!πηρα στην εταιρια που μου ειπε η αρτεμις και ειπε 30 μπαλονια 40ευρο!!!δηλ μια η αλλη οπως και στο μαγαζι....και πρεπει να τα φουσκωσουμε εμεις....ασε δεν θα παρω!!!

.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχουμε νεωτερα...κλεισαμε και φωτογραφο σημερα...εχουμε τα προσκλητηρια μπομπονιερες και στολισμο....μαλλον για θεμα κλεινουμε προς πριγκιπα-βατραχο και κορωνες ειδωμεν...

.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Αν και κουραστικό Σαββατοκύριακο γιατί έχω και τα 2 παιδιά άρρωστα, είμαι πολύ χαρούμενη γιατί κατόρθωσα να τελειώσω τις προσκλήσεις. Θα προσπαθήσω να βάλω σύντομα φωτό.

Την ιδέα την πήρα από μια μέρα παιχνιδιού με επιδαπέδιο παζλ. Η πρόσκληση είναι ένα κομμάτι του παζλ, όπου έχω κολλήσει χαρτόνι σε διάφορα χρώματα (και τα κομμάτια άλλωστε είναι σε διάφορα χρώματα) και από την μία άκρη του κομματιού κρέμεται κορδόνι με καρτελάκι για το κάθε όνομα, καθώς και πλαστικό διακοσμητικό λουλουδάκι. Πολύ χρώμα και πολύ πρωτότυπο. Γενικά μου άρεσε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε ευχαριστώ!

Ελπίζω να είναι, εγώ είμαι πολύ χαρούμενη πάντως που τα ετοίμασα. Είναι όντως άλλο συναίσθημα όταν έχεις κάνει κάτι μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

καρδια ωραια ιδεα και πρωτοτυπη!!!ανυπομονο να δω φωτο...εγω θα παω αυριο μαλλον για τα προσκλητηρια...θα ειναι απλα στο φακελο ενα στεμα κομενο και μεσα ριζοχαρτο με τα σχετικα οταν τα εχω θα σας τα βαλω....

.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...