Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΝΟΜΑΤΑΤΑ,ΑΜΟΙΒΕΣ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

ΚΑΛΛΙΘΕΑ

Ρετζεπη 328+50σχολικο+δωρο χριστουγεννων 140+δωρο πασχα 130+γραφικη υλη 285πληρωνεις 12 μηνες ολα αν τα κανεις δια 12 424ευρω/μηνα

 

Ανεμμομυλος 290/μηνα+ εγγραφη

 

ΚΑΛΑΜΑΚΙ

Ο κηπος της γιαγιας 460/μηνα+εγγραφη

 

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ

Χαμογελο 450/μηνα

 

αυτα προς το παρον και θα ενημερωσω συντομα και για τα υπολοιπα που θα δω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΛΙΘΕΑ

Ρετζεπη 328+50σχολικο+δωρο χριστουγεννων 140+δωρο πασχα 130+γραφικη υλη 285πληρωνεις 12 μηνες ολα αν τα κανεις δια 12 424ευρω/μηνα

 

Ανεμμομυλος 290/μηνα+ εγγραφη

 

ΚΑΛΑΜΑΚΙ

Ο κηπος της γιαγιας 460/μηνα+εγγραφη

 

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ

Χαμογελο 450/μηνα

 

αυτα προς το παρον και θα ενημερωσω συντομα και για τα υπολοιπα που θα δω

 

 

 

 

Καλημέρα γονείς. Μήπως ξέρετε τιμές για παιδικούς σταθμούς Ιλιον-Πετρούπολη-Περιστέρι; Θα με βοηθούσατε πολύ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

Καλλιθέα, "ΕΛΑΦΙΝΑ", με φαγητό και σχολικό 300 το μήνα + 150 η εγγραφή. Θέλει Δώρο Χριστουγέννων και Πάσχα. Για γραφική ύλη τον Σεπτέμβρη μου έδωσαν μία λίστα που μου κόστισε 20 ευρώ.

Ηλίας 5/7/2007

Νικόλας 3/4/2009

Link to comment
Share on other sites

ξερει καμια να μου πει τιμη για τον παιδικο ΜΕΛΙΣΣΑ στην Καλλιθεα (παντειο) εχω στειλει και πμ αλλα καμια απαντηση. εχω ραντεβου την επομενη εβδομαδα αλλα αν ειναι πανω απο 350 να μην πηγαινω τζαμπα!

Link to comment
Share on other sites

ξερει καμια να μου πει τιμη για τον παιδικο ΜΕΛΙΣΣΑ στην Καλλιθεα (παντειο) εχω στειλει και πμ αλλα καμια απαντηση. εχω ραντεβου την επομενη εβδομαδα αλλα αν ειναι πανω απο 350 να μην πηγαινω τζαμπα!

 

Πριν δύο χρόνια ήταν περίπου 320 με σχολικό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και επειδη πλεον ειμαι σε απογνωση!!!!!!!!!!!!ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΩΣ! σας παρακαλω μπορειτε να μου προτεινεται κατι καλο για την μικρουλα μου που να ειναι αξιοπρεπες και ως εγταταστασεις και ως συμπεριφορα παιδαγωγικες μεδοδους και οτι συμπεριλαμβανει αυτο, σε περιοχες Καλλιθεα,Νεα Σμυρνη.ή Π.Φαληρο???

εχω δει ως τωρα αυτα που εχω αναφερει παραπανω αλλα τιποτα δεν μου εκανε "κλικ"εκτος απο την Ρετζεπη που οικονομικα δεν το σηκωνω!περιπου 350ευρω μπορω να διαθεσω.τι λετε μπορειτε να μου πειτε?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Φαντάζομαι ότι μένεις κάπου σε αυτές της περιοχές. Δεν ξέρω αν σε βολεύουν Μοσχάτο και Νέο Φάληρο. Μπορώ να σου προτείνω κάποιους σε αυτές τις περιοχές.

Link to comment
Share on other sites

Και επειδη πλεον ειμαι σε απογνωση!!!!!!!!!!!!ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΩΣ! σας παρακαλω μπορειτε να μου προτεινεται κατι καλο για την μικρουλα μου που να ειναι αξιοπρεπες και ως εγταταστασεις και ως συμπεριφορα παιδαγωγικες μεδοδους και οτι συμπεριλαμβανει αυτο, σε περιοχες Καλλιθεα,Νεα Σμυρνη.ή Π.Φαληρο???

εχω δει ως τωρα αυτα που εχω αναφερει παραπανω αλλα τιποτα δεν μου εκανε "κλικ"εκτος απο την Ρετζεπη που οικονομικα δεν το σηκωνω!περιπου 350ευρω μπορω να διαθεσω.τι λετε μπορειτε να μου πειτε?ευχαριστω

 

ξερω για τον παιδικο σταθμο Κατερινα, οτι ειανι πολύ καλός.

δεν ξερω οικονομικά που κυμαινεται.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητές μανουλες,

 

γνωριζει καμια απο εσας καλους παιδικους σταθμούς στις περιοχες Πατηματος Χαλανδριου και Βριλησσίων?

θα βοηθουσε αν γνωριζατε και το ενδεικτικο κοστος.

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Και επειδη πλεον ειμαι σε απογνωση!!!!!!!!!!!!ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΩΣ! σας παρακαλω μπορειτε να μου προτεινεται κατι καλο για την μικρουλα μου που να ειναι αξιοπρεπες και ως εγταταστασεις και ως συμπεριφορα παιδαγωγικες μεδοδους και οτι συμπεριλαμβανει αυτο, σε περιοχες Καλλιθεα,Νεα Σμυρνη.ή Π.Φαληρο???

εχω δει ως τωρα αυτα που εχω αναφερει παραπανω αλλα τιποτα δεν μου εκανε "κλικ"εκτος απο την Ρετζεπη που οικονομικα δεν το σηκωνω!περιπου 350ευρω μπορω να διαθεσω.τι λετε μπορειτε να μου πειτε?ευχαριστω

 

 

Πήγες στην Άλκηστη, στη Νέα Σμύρνη? Έχει τη φήμη καλού σταθμού. Εμένα δεν με ικανοποίησε η αυλή, που ήταν πολύ μικρή, αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα, και γνωρίζω την ψυχολόγο του σχολείου, από άλλη αφορμή, οπότε ξέρω ότι έχουν μεράκι και σωστές μεθόδους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kyra στον Αλκηστη πηρα τηλ πριν 10 μερες περιπου και μου ειπε η υπευθυνη οτι εχουν καποιο προβλημα στο σταθμο κτιριακο και θα με παρει αυτη για ραντεβου, οποτε περιμενω.

 

Adigo αν εχεις να μου προτεινεις κατι για Μοσχατο ειμαι εδω!

 

Σας ευχαριστω ολες απο καρδιας για την ανταποκριση σας!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποια να μου πει πληροφοριες για τον ΠΙΝΟΚΙΟ στο Μοσχατο??τιμη, εγκαταστασεις(οπως ειδα στο site φαινονται καλες)διαπαιδαγωγηση κτλ???? την ηλιαχτιδα την ειδα δεν μπορω να πω πως ενθουσιαστικα απο εγκαταστασεις μιλαω παντα απο φωτογραφιες στο site αλλα θα κανω και εκει μια βολτα

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποια να μου πει πληροφοριες για τον ΠΙΝΟΚΙΟ στο Μοσχατο??τιμη, εγκαταστασεις(οπως ειδα στο site φαινονται καλες)διαπαιδαγωγηση κτλ???? την ηλιαχτιδα την ειδα δεν μπορω να πω πως ενθουσιαστικα απο εγκαταστασεις μιλαω παντα απο φωτογραφιες στο site αλλα θα κανω και εκει μια βολτα

Καλησπέρα. Στο ΠΙΝΟΚΙΟ είχα πάει πριν από 3 χρόνια περίπου όταν έψαχνα βρεφικό για το γιο μου. Θα τον πήγαινα εκεί αν δεν έβρισκα κάτι πιο κοντά στο σπίτι μου (τελικά βρήκα στο Ν.Φάληρο που με βόλευε καλύτερα). Το κτίριο αν και δεν με ενθουσίασε εξωτερικά (σαν παρουσία), εσωτερικά ήταν πολύ καλύτερο, με άνετες τάξεις. Μου άρεσε η εσωτερική αυλή. Η τιμή τότε ήταν 300 ΕΥΡΩ (δεν θυμάμαι αν ήταν με σχολικό ή χωρίς, νομίζω πως ήταν όμως με σχολικό). Οι κοπέλες όλες ευγενικές και συμπαθητικές (τότε). Δεν είναι ο φανταστικός σταθμός αλλά μου φάνηκε τουλάχιστον ότι είναι αξιοπρεπής σε σχέση με πολλούς άλλους και σε χώρους και στο τότε ανθρώπινο δυναμικό.

Επίσης στο Μοσχάτο είναι και το JUNIORS. Πήγαινε φίλη μου την κόρη της εκεί και ήταν ευχαριστημένη. Δεν έχω πάει η ίδια να το δω γιατί δεν είχε βρεφικό τμήμα και δέχονται από 2 1/2 ετών και πάνω.

Αυτοί οι 2 σταθμοί είναι κοντά μεταξύ τους μεταξύ Μοσχάτου και Καλλιθέας.

Ελπίζω να ξεμπερδέψεις γρήγορα. Εμένα μου πήρε 1 μήνα και καμιά 10αρια σταθμούς για να καταλήξω. Καλή συνέχεια:):):).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ψάχνω για την κόρη μου 2 ετών στην περιοχή του Κορωπίου. Ακόμα δεν ξέρω αν θα την στείλω σε παιδικό σταθμό ή σε νηπιαγωγείο. Έχω βρεί απο internet κάποιους αλλά δεν έχω αποφασίσει. Μένω σε αυτή την περιοχή λιγότερο από χρόνο και δεν ξέρω μαμάδες για να μου προτείνουν απο την εμπειρία τους κάτι καλό για την μικρή μου. Υπάρχει κάτι να μου προτείνεται?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα Κατερίνα77 ! πηγαίνω το κοριτσάκι μου στο βρεφικό παιδικό σταθμό " Baby Steps ":p στο Μαρκόπυλο. Είναι ο τρίτος χρόνος που την πηγαίνω. Ξέρω ότι έχει σχολικό που μπορεί να σε διευκολύνει. Ενας συμμαθητής της κόρης μου μένει Κορωπί και άλλα παιδάκια πηγαινοέρχονται με το σχολικό. Η μικρή μου ανυπομωνή να παεί και εγω πηγαίνω στη δουλειά μου και είμαι ήσυχη.

Link to comment
Share on other sites

πηγα στον πινοκιο οκ φιλικοτατο περιβαλλον και αρκετα προσεγμενο και καθαρο οι κοπελες ολες οσο ειδα καλη συμπεριφορα και χαμογελαστες και η τιμη καλη σχετικα με αλλα που ειδα,και ειχα αποφασισει να την παω εκει οταν τελικα μου εκαναν μια καλη προσφορα οικονομικη σε σταθμο της περιοχης μου και θεωρειται απο τους καλους οποτε διαλεξα το δευτερο τελικα.εγω επιτελους ξεμπερδεψα και μετα απο 1 μηνα και κατι και πολυ τρεξιμο αγχος και απελπισια βρηκα, και ελπιζω να ανταποκρινεται στις προσδοκιες μου.ευχομαι το ιδιο και σε εσας με λιγοτερο αγχος και λιγοτερη κουραση ομως!ευχαριστω παρα πολυ ολες σας για την βοηθεια σας τις συμβουλες σας και γενικοτερα την συμπαρασταση,ευχαριστω και παλι φιλακια κοριτσια!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σχετικά με τον Ανεμόμυλο, η δασκάλα (η κα Αργυρώ) είναι καταπληκτική (αν είναι ακόμα εκεί) αλλά δεν βγάζουν έξω τα παιδιά. Πριν δύο χρόνια που πήγαμε, μας είπαν ότι θα φτιάξουν την ταράτσα αλλά αυτό δεν έγινε ποτέ με αποτέλεσμα το παιδί να είναι συνέχεια άρρωστο!!!

Η μαμά μου μένει απέναντι και ποτέ δεν έχει δει ή ακούσει τα παιδιά να παίζουν έξω ...

 

Πολύ χρήσιμα αυτές οι πληροφορίες για Καλλιθέα και Παλ. Φάληρο. Έχει κανένας τίποτα πληροφορίες για παιδικό σταθμό στην Νέα Σμύρνη;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Αν θέλεις μπορείς να περάσεις να δεις την Ηλιαχτίδα στη Ν.Σμύρνη. Μικρός οικογενειακός σταθμός, που μου έκανε καλή εντύπωση (εκτός από τον κήπο που ήταν πολύ μικρός. Αυτός ήταν και ο λόγος που δεν τον επέλεξα). Πάντως ήταν καθαρός, οι κοπέλες χαμογελαστές, ευγενικές και φροντίζανε τα παιδιά, και τα παιδάκια δείχνανε χαρούμενα. Επίσης τα δίδακτρα ήταν υποφερτά.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...