Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μέγεθος βαπτιστικών


Supergirl77

Recommended Posts

Ο μικρός μας θα βαπτιστεί τέλος Μαϊου και από Μάρτιο μας είπαν πως θα έχουν κυκλοφορήσει στα καταστήματα οι συλλογές με ανοιξιάτικα και καλοκαιρινά βαπτιστικά. Το πρόβλημα είναι πως ο μικρός μεγαλώνει με ραγδαίους ρυθμούς (έχω τρελαθεί ν' αγοράζω φορμάκια..) και είναι αρκετά ανεπτυγμένος για τους 6,5 μήνες του... Φοβάμαι πως δύσκολα θα πετύχουμε τα μεγέθη των ρούχων αν η παραγγελία γίνει κανα δυο μήνες πριν! Ή θα πλέουν τα ρουχαλάκια ή (ακόμα χειρότερα) δε θα του κάνουν!

 

Θα ήθελα όμως να έχουμε ξεμπερδέψει με το πακέτο της βάφτισης πριν το Πάσχα, γιατί η νονά μας μένει σε άλλη πόλη και δύσκολα θα ξαναέρθει ως τη βάφτιση.

 

Πώς θα αντιμετωπίζατε εσείς το θέμα;

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

 

Το Πάσχα, το μωρό θα είναι 9 μηνών, σωστά; Οπότε, αν πάρετε ρούχα 12-18 μηνών, δύσκολα δε θα του κάνουν! Μην ξεχνάς ότι, μετά το πρώτο εξάμηνο, οι ρυθμοί ανάπτυξης επιβραδύνονται.

 

Καλές ετοιμασίες!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τα πάρεις την τελευταία βδομάδα τα ρούχα μόνο;

Έτσι είναι τα μωρά, εμένα ο δικός μου που δεν είναι ιδιαίτερα παχουλός φοράει 9 μηνών ρούχα και είναι μόνο 4 μηνών

Πέρα από αυτό τα βαφτίστηκα έχουν περίεργα νούμερα.. Καναμε τα βαφτίσια χθες και φόρεσε 3 μηνών ρούχο!!

Σίγουρα τελευταία στιγμή παρήγγειλε το!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι τα βαφτιστικά έχουν περίεργα νούμερα. Μια καλή λύση, για το λόγο αυτό, είναι επιλογή από μαγαζί που πουλάει και κανονικά παιδικά ρούχα, δηλαδή να μην εξειδικεύεται στα βαφτιστικά. Παράδειγμα: mini raxevsky (τέλεια, και το e-shop έχει φοβερές προσφορές), .marasil κτλ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι να σαι καλά :-)

Πολύ εντάξει γιατί ο πάτερ μου έλειπε εκτακτως και το έκανε ένας άλλος που με άφησε να το αλλάξω στην αρχή , με άφησε να βοηθήσω στο τέλος και να τον κρατήσω όταν βάζαμε τον μύρο - να ναι καλά ο άνθρωπος τέλειος

Και στη πεθερά δεν μίλησα όλη μέρα - ένιωσε άσχημα η γυναίκα μιας και έχει λίγο τσιπα πανω της , και ζητάγε συνέχεια συγνώμη από τον άντρα μου (όχι από μένα :wink: )... Να δούμε,με το χρόνο μπορεί να ηρεμήσουν τα πράγματα, τώρα είναι λιγάκι νωρίς:-(

 

Supergirl να περάσετε τέλεια!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια! Το ξέρω πως τα νούμερα στα βαπτιστικά είναι περίεργα - πριν από μερικά χρόνια βάφτισα ένα αγοράκι που ήταν τότε 9 μηνών, αλλά πανύψηλος, φορούσε ρούχα 12-18 μηνών και του ήταν ίσα ίσα. Στα πιο πολλά επώνυμα μαγαζιά όμως που έψαξα μου είπαν πως βαπτιστικά φέρνουν σε μεγεθη ως 12 μηνών! :?

Επέλεξα τελικά απ' το Marasil (με μάδησαν αλλά ήταν προ κρίσης και δε με είχε απασχολήσει ιδιαίτερα, αχ...) και ευτυχώς πετύχαμε μια χαρά τα μεγέθη.

 

Άντε να δούμε τι θα κάνουμε με τον δικό μας...

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις προτάσεις, αν και τώρα τον πρώτο λόγο των έχουν οι νονοί. Για λόγους λεπτότητας δεν θέλω να υποδείξω εταιρείες, είναι και η κρίση.. μην τους φέρω σε δύσκολη θέση τους ανθρώπους.

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...