Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΥΡΕΣΗ - Αγιος Δημητριος


Recommended Posts

  • 2 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις


Παρομοιως....

Δεν ειδα ομως καμμια απαντηση στη Δεσποινουλα!

 

Η Μαρια ειναι 26 μηνων.. Απο Σεπτεμβριο θα παει παιδικο σταθμο. Φυσικα θα κανουμε την αιτηση μας στο δημοσιο παιδικο σταθμο, απλα επειδη εγω δεν εργαζομαι και κατα συνεπεια δεν εχω ενσημα, υπαρχει πιθανοτητα να μην την παρουν.

Οποτε θα ηθελα να μου προτεινετε καποιους σταθμους στον Αγιο Δημητριο (Μπραχαμι), μιας που ο αντρας μου εχει αδεια το Μαϊο, να παμε να τους ριξουμε μια ματια για να μην τρεχουμε τελευταια στιγμη! ;)

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων! :D

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας!

Ειδα πως τον Αγιο Δημητριο τελικα τον εφαγε η μαυρη μαρμαγκα :lol: και ειπα να δωσω εγω πληροφοριες για 3 σταθμους που επισκεφτηκαμε για οποια μανουλα θελει να μαθει ή να δωσει σε εμενα εξτρα πληροφοριες! :-)

Ξεκιναω:

Ο πρωτος σταθμος που επισκεφτηκαμε ονομαζεται "Παραμυθενιο Σπιτακι". Ειναι μικρος αλλα εχει ομορφους χωρους. Δεχεται παιδακια απο 2 ετων - 6 ετων. Χωριζεται αυτη τη στιγμη σε 2 τμηματα και τα παιδακια ειναι απο 8 - 10 σε καθε τμημα. Ειναι οικονομικος και μεσα στην τιμη του περιλαμβανεται και φαγητο. Σχολικο δεν χρεωνει στους κατοικους της περιοχης. Εμας επειδη εχουμε σκοπο να τη γραψουμε απο τελος Μαϊου, μας ειπανε πως δεν θελουν τωρα εγγραφη και υλικο, αυτα τα θελουν απο Σεπτεμβριο αν συνεχισει εκει το παιδι.

Ο δευτερος σταθμος που επισκεφθηκαμε ονομαζεται "Παρεουλα σ'αγαπω". Ειναι μεγαλυτερος απο τον προηγουμενο και εχει ομορφους χωρους. Δεχεται παιδακια απο μηνων και λειτουργει και ως νηπιαγωγειο. Εχει πολλες δραστηριοτητες (μπαλετο, tae kwon do -ελπιζω να μην το σκοτωσα-). Φαγητο δικο μας και σχολικο δωρεαν για τους κατοικους της περιοχης. Η τιμη του ειναι παραπλησια του πρωτου (μονο 15 ευρω διαφορα) με τη μονη διαφορα πως στην "παρεουλα" θελουν να πληρωσουμε τωρα και εγγραφη και υλικο.

Ο τριτος σταθμος που επισκεφτηκαμε σημερα, ονομαζεται "Φραουλινα". Ειναι κι αυτος μεγαλος και εχει πολυ ομορφους χωρους. Το μονο αρνητικο που βρηκα εγω ως μαμα (και που μπορει καποιος αλλος με διαφορετικα κριτηρια να μην ενοχλουνταν) ηταν πως το τμημα της μικρης βρισκεται στον πανω οροφο, πραγμα που σημαινει πως θα πρεπει να ανεβοκατεβει τουλαχιστον 2 φορες μια στριφογυριστη σκαλα. Απο αποψη χρηματων ηταν ο οικονομικοτερος (70 ευρω λιγοτερα απο τους προηγουμενους), με δικο του φαγητο και δωρεαν σχολικο για τους κατοικους της περιοχης. Ουτε εκει μας ζητησαν εγγραφη και υλικο. Ειπαν απο Σεπτεμβρη αν το παιδι συνεχισει εκει.

 

Προσωπικα μεχρι στιγμης "γερνω" προς το Παραμυθενιο Σπιτακι, χωρις να εχω καταληξει σιγουρα. Αυριο θα επισκεφτουμε το "Πολυχρωμο" και την Τριτη τον "Πισιπουκ" που ειναι κι αυτοι Αγιο Δημητριο. Θα σας ενημερωσω και για αυτους.

Τιμες δεν αναφερω για ευνοητους λογους. Αν αφησα καποια απορια, χαρα μου να τη λυσω! :)

Επισης αν καποια μανουλα εχει εμπειρια απο τους παραπανω σταθμους, θα χαιρομουν να συζητησουμε! :-D

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου sweet_february. είμαι και εγώ τις περιοχής και σκέφτομαι μπας και στείλω την μικρή μου από Σεπτ. παιδικό. μπορείς να μου πεις τις τιμές και τελικά που κατέληξες; Ευχαριστώωωωωωωωωωωωω

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι! :D

Αννικο μου για τις τιμες σου εχω στειλει πμ. καθως δεν ξερω αν μπορω να πω εδω περα τα ποσα.

 

Οπως εγραψα ηδη, επισκεφτηκαμε 3 σταθμους και την επομενη μερα αλλους 2. Ενω κανονικα ηταν να παμε την Τριτη στον τελευταιο, επισπευσαμε το ραντεβου και μας δεχτηκαν. Συνολο 5.

Για τους 3 πρωτους μπορεις να διαβασεις λεπτομερειες πιο πανω.

Την επομενη μερα επισκεφτηκαμε το "Πολυχρωμο". Ηταν ο ακριβοτερος, με δικα μας φρουτα και δωρεαν σχολικο για τους κατοικους της περιοχης. Με ξενισε το κλιμα ομως καθως και το οτι οταν αναποδογυρισε η μικρη ενα μπαουλακι με παιχνιδια, η παιδαγωγος στραβωσε και της ειπε με εντονο υφος "βοηθησε με να τα μαζεψω τωρα" . Απο αποψη εγκαταστασεων ηταν πολυ καλος!

Τελος πηγαμε και στον Πισιπουκ. Κι εκεινος στην ιδια τιμη με το "Πολυχρωμο" αλλα με δικο τους φαγητο και δωρεαν σχολικο για τους κατοικους της περιοχης. Πολυ καλος σταθμος αλλα πολυ φορτωμενο προγραμμα (για εμενα που θελω απλα το παιδι μου να κερδισει απο τη συναναστροφη με τα αλλα παιδακια). Θελω να πω δεν ειναι αρνητικο αυτο που γραφω για το προγραμμα, απλα δεν ηταν στις δικες μας προτεραιοτητες για τωρα.

 

Εν τελει κατεληξα στον πρωτο: Στο παραμυθενιο σπιτακι. Η μικρη παει κανονικα εκει απο την Παρασκευη. Δεν εχω κανενα παραπονο, τους εχω τσακισει στα τηλ. και δεν μου εχουν πει κουβεντα! Να σου πω πως κλαιει μονο οποτε τη φερνουν με το σχολικο πισω στο σπιτι? Πιο μεγαλη αποδειξη απο αυτη για το οτι περναει καλα εκει περα, δεν υπαρχει κατ' εμε! Το παιδι δειχνει ευδιαθετο, χαρουμενο και ολη τη μερα ζητα "κολειο". Οι παιδαγωγοι της ειναι οπως θα ηθελα να ειναι! Την Παρασκευη που ηταν η πρωτη της μερα, οταν ανοιξαμε την πορτα για να τη χαιρετησουμε (καθως ημασταν εκει για να υπογραψουμε τα διαδικαστικα), ηταν στα ποδια της δασκαλας της και ζωγραφιζε. Μας στελνουν αναλυτικο προγραμμα με το τι ασχολουνται καθε εβδομαδα. Η δικια μου καθεται 5 ωρες περιπου και την αλλαζουν πανα 2 φορες εκτος αν κανει κακα που την ξανααλλαζουν. Το φαγητο τους μας το εχουν δωσει σε μενου και περιλαμβανει ολες τις τροφες. Ο οδηγος του λεωφορειου ειναι καλοσυνατος και η συνοδος καθε φορα που την κατεβαζει, δειχνει κι εκεινη στεναχωρημενη που το παιδι κλαιει! Καθε πρωι την υποδεχονται σαν να το περιμεναν ολη νυχτα! Γενικα ολο το προσωπικο ειναι ετσι οπως θα ηθελα να ειναι! Δεν εχω κανενα μα κανενα παραπονο μεχρι στιγμης.

Για ο,τι αλλο θελεις, θα χαρω να βοηθησω! :D

 

Υ.Γ. Για τις τιμες που σου εστειλα σε π.μ. κρατα μια επιφυλαξη καθως το λεωφορειο σε εμας δεν χρεωνεται επειδη μενουμε Αγιο Δημητριο. Δεν γνωριζω αν το χρεωνουν για εκτος δημου.

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα πάω να δω την Φραουλινα με βολεύει πολύ γιατί είναι μια ευθεία απο το σπιτι μου (πιανω την αγ. δημητριου απο δουκα) και θα μπορώ να την πάω με το ποδήλατο;)

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειναι καλος σταθμος και η Φραουλινα! Και μαλιστα ο οικονομικοτερος Αννικο μου! Ευχομαι να "σου γεμισει το ματι" και να μην ταλαιπωρηθεις με την αναζητηση! Να εμπιστευεσαι το ενστικτο σου!! :)

Με το καλο κι εσεις!! :D

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Αννικο μου τι νεα?

Πηγες απο το σταθμο? Πως σου φανηκε?

Μηπως επισκεφτηκες κανεναν τριτο να γραψεις κι αλλη μια εμπειρια για τις υπολοιπες μανουλες?

 

Εμεις συνεχιζουμε στο Παραμυθενιο σπιτακι και ειμαστε ακρως ξετρελαμενες! Κλεισαμε ενα μηνα ως "μαθητριες" και πιστευω ηταν το καλυτερο ξεκινημα που μπορουσα να δωσω στη σχολικη ζωη του παιδιου μου.

Προσωπικα παροτι πηγαινει λιγο καιρο, βλεπω ενα παιδι πιο συνεργασιμο, πιο ηρεμο και πιο συγκαταβατικο στο σπιτι. Κι επισης εχω δει προοδο και στο θεμα της ομιλιας. Ξεκινησαμε τις προτασουλες, δειχνουμε και κατονομαζουμε σχεδον τα παντα και μαλιστα την περασμενη εβδομαδα που ειχαν ως θεμα ασχολιας το Καλοκαιρι, η Μαρια εμαθε να αναγνωριζει και μερικα απο τα ζωακια της θαλασσας!

 

Περιμενω νεα σου Αννικο! Και απο οποια αλλη μανουλα θελει φυσικα! :)

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

sweet_february καλησπέρα

ενδιαφερομαι να γραψω και εγω την μικρη μου στο προνηπιο. εγω βεβαια ειχα υπολογισει δημοσιο για οικονομικους λογους αλλα ο μπαμπάς μου που θα πηγαινε και θα εφερνε την μικρη αρρωστησε ετσι δεν υπαρχει δυνατοτητα.

μπορεις αν μου πεις περιπου τις τιμες γιατι μπορει να ειναι πολυ απαγορευτικες για εμενα οποτε να μην μπω καθολου στην διαδικασια να ψαχνω??? στείλε μου π.μ

 

σε ευχαριστω πολυ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα - Βασιλικη εχεις πμ! :D

 

Αννικο μου χαθηκες... :( Κανενα νεο? :)

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

sweet_february καλημέρα

 

σε ευχαριστω πολυ. Θα παω να δω την Φραουλίνα αν ειναι καλό γιατί είναι και το μόνο που μπορώ να αντέξω οικονομικά. Γνωρίζεις εαν σε αυτή τη τιμή έχει και σχολικό?? και επίσης εαν μπορω να κάνω εγγραφή τον Σεπτέμβριο??

 

Σε ευχαριστώ και πάλι και την βοηθειά σου

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα - Βασιλικη το σχολικο για τους κατοικους της περιοχης δεν χρεωνεται!

Λογικα δεχονται εγγραφες απο Σεπτεμβριο, απλα αν θελεις επικοινωνησε μαζι τους μη τυχον και οι θεσεις ειναι περιορισμενες. Π.χ. στο δικο μας σταθμο η διευθυντρια πλεον "διωχνει" κοσμο.

Τα στοιχεια της "Φραουλινας" ειναι τα κατωθι:

Καραμπαμπα 53

Αγιος Δημητριος

Τηλ. : (210) 9350507

 

Καλη επιτυχια και καλη σας αρχη αν καταληξετε εκει! :D

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ξανα εδω..

Μιλησα με πμ οπως γνωριζετε για να ενημερωσω το μελος Κατερίνα-Βασιλική για τις τιμες που μου ειχαν πει εμενα οταν επισκεφτηκα τους παραπανω σταθμους..

Οπως με ενημερωσε η Κατερινα μας, επισκεφτηκε το σταθμο που προαναφεραμε και αντι για την τιμη που της ειπα εγω, της ειπανε πως τα διδακτρα κοστιζουν 100 ευρω πανω :shock: Οταν η κοπελα ισχυριστηκε πως σε μια φιλη της η τιμη ηταν αλλη, η απαντηση που ελαβε ηταν "αποκλειεται να εχω πει τετοια τιμη"... :roll:

 

Αισθανθηκα πολυ ασχημα και ηθελα απλα να σας ενημερωσω πως δεν προκειται να προϊδεασω αλλο μελος με τις τιμες κανενος σταθμου, γιατι οπως φαινεται αλλα λενε στον ενα και αλλα στον αλλο γονεα.

Κατερινα λυπαμαι που εχασες το χρονο σου, δεν καταλαβαινω το σκεπτικο τους...

 

Αυτα απο εμενα κοριτσια, η συμβολη μου σε αυτο το τοπικ σταματα εδω καθως δεν εχω να προσθεσω κατι καινουριο ή να δωσω καποια αλλη πληροφορια. Ο,τι ειχα να πω θα τα βρειτε μερικα posts παραπανω!

Ελπιζω να βοηθησα.

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ

Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2 ΕΤΩΝ & 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΣΤΗ "ΦΡΑΟΥΛΙΝΑ" ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΔΗΜΗΤΡΙΟ. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΟΛΙΑ? ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 χρόνια μετά...

γεια σας!

 

απλα αποφασισα να γραψω για το παιδικο σταθμο που αποφασισα να στειλω τα παιδια μου τις κιτρινες ομπρελες, οτι υστερα απο ενα μηνα που πηγα σε περιπου 8 σταθμους εκει κατεληξα να στειλω τα δυο παιδια μου (3,5 ετων η κορη μου και 23 μηνων ο γιος μου) . συγκεκριμμενα αυριο θα ξεκινησουμε οποτε δε μπορω ακομα να πω πολλα. Αυτο που μπορω να πω ειναι οτι ηδη παει εκει ενα κοριτσακι που μενει στην ιδια π[ολυκατοικια με εμας και οι γονεις του δηλωνουν ευχαριστημενοι. Οτι εχει ομορφες εγκαταστασεις μεσα κι εξω. οτι η διευθυντρια ειναι ενας ζεστος συμπαθητικος ανθρωπος κι οτι σε μενα που θα παω δυο παιδια μου εκαναν καλη τιμη , αν και νομιζω οτι η τιμη που μου εδωσαν για το προγραμμα που εχουν μεχρι τις 2 η ωρα το μεσημερι ειναι ηδη αρκετα καλη σε σχεση με αυτα που προσφερουν. Α επισης να αναφερω οτι η διευθυντρια ειναιι η ιδιοκτητρια του σταθμου χρυσαλιδα στην αγια μαυρα ηλιουπολη για τον οποιο εχω διαβασει καλα πραγματα εδω στο φορουμ, μονο που στη χρυσαλιδα δενε χουν εστιατοριο ενω στις κιτρινες ομπρελες εχουν και εστιατοριο).

 

Τωρα για οσες ψαχνουν πληροφοριες μεσω φορουμ οπως εψαχνα κι εγω να γραψω λιγα πραγματα για παιδικους σταθμους που επισκεφτηκα (περιοχες αγιο δημητριο, ηλιουπολη, υμηττο, δαφνη, καρεα)

1) παιδικη φωλια στην ηλιουπολη: πριν παω στις κιτρ. ομπρελες εκει σκεφτομουν να παω τα παιδια μου γιατι εχουν ενα μεγαλο κτιριο καινουργιο και καλες τιμες (δεδομενου οτι εχω δυο παιδια , σημαντικο αυτο!!) ομως λιγο αισθανομουν ανασφαλεια γιατι μου φανηκε λιγο μαζοποιηση η ολη φαση. ΠΧ στην ισογεια αιθουσα που ηταν για την κορη μου ειχαν δυο τμηματα το καθε τμημα εως 14-15 παιδακια με δυο δασκαλες.

 

2)αυλαια ηλιουπολη: μας επιασε πολυ στο μπουρου μπουρου η διευθυντρια , σε γενικες γραμμες καλα μας τα ελεγε αλλα σε ενα δυο σημεια διαφωνουσα: οπως πΧ οτι ακομα κι αν ενα παιδι ειναι πιο προχωρημενο σε σχεση με την ηληκια του ειναι απαραιτητα καλο για το παιδι να πηγαινει στο τμημα που αφορα την ηληκια του . Μα καλα η κορη μου εχει γεννηθει γεναρη του 13 θα παει μαζι με τα 3 χρονα που γεννηθηκαν τελος του χρονου? διαφωνω σε αυτο. Και οι εγκατασασεις του τπτ το ιδιαιτερο η τιμη του τσουχτερη!

 

3) Ευρωπαικο προτυπο: συμπαθητικος ο διευθυντης. Ωραιο σχολειο (εχει και δημοτικο γυμν. λυκειο. Τμηματα απο 2 χρωνων δεχεται.... Αλλα πολυ ακριβο. Διαπραγματευτειτε την τιμη αν πατε εκει, μη πειτε ναι αμεσως γιατι μπορει να γινει κατι καλυτερο.

 

4) αλφαβηταρι αννα μοσχου στον καρεα: δεχεται απο 2,5 ετων . ωραιο σχολειο, μεσα στο πρασινο, μεγαλες αιθουσες, ξεχωριστο εργατηρι πηλου μεσα σε ιδιοκτητο παρκο! Πολυ καλες τιμες ειδικα για οποιον δε κανει χρηση σχολικου!!! Ενα αρνητικο: οποιος θελει σιτηση δενε χει δικη του κουζινα αλλα cactering. Το θετικο: πολλα παιδια πανε ταπερακι με φαγητο μαμας και ακομα πιο σουπερ τιμη βεβαια στα διδακτρα. Ενα αλλα αρνητικο: ενω η διευθυντρια ειναι σημπαθητικη μου δημιουργησε αγχος, ειναι ενας ανθρωπος που θελει να γινονται οπως νομιζει αυτη σωστα. με αγχωσαι με εκφρασεις οπως " εμεις εδω διαλεγουμε γονεις" " εχω τσακωθει με μια μανα που με επριζε αν το παιδι της εφαγε ολη τη μπανανα του και της ειπα εμεις εδω δεν ειμαστε ταιστρες, εξαλλου οτι περισσευει το βαζουμε στο ταπερ και το βλεπεις" " να δουμε αν θα ταιριαξει η συνεργασια μας γιατι μπορει κι εγω να δω οτι δε γινεται να συνεργαστουμε" και μετα ως παραδειγμα μου ανεφερε το περαστατικο με την ... μπανανα!

 

5) Γυρω γυρω ολοι στη δαφνη: σημπαθητικος σταθμος, καλουλης, καλη τιμη για το προγραμμα 9 με 2 αλλα... τι να σας πω πολυ κουνουπι!! τους φορανε λεει καθε μερα κρεμες αντικουνουπικες στα παιδακια. ε δε μου εκατσε καλα αυτο, δε θα το ηθελα.

 

6) Πισιπουκ στον αγιο δημητριο: πολυ καλη τιμη, παρα πολυ καλη για οποιον θελει κατι οικονομικο το συστηνω , σημπαθητικη και η διευθυντρια αλλα πολυ απλος σταθμος, λιγο "φτωχο" θα τον ελεγα. Τετριμμενες δραστηριοτητες, χωρις εξτρα. Αλλα πραγματικα λεω ναι σε οποιον το βασικο του κινητρο ειναι το θεμα να βρει κατι απλο ανθρωπινο και φτηνο.

 

7) φραουλινα αγ. δημητριο: πιο ακριβος απο τον πισιπουκ αλλα θα ελεγα ουτε ακριβος ουτε φτηνος. Δε με ξετρελανε αλλα δε ξερω τι να γραψω, μονο οτι μου φανηκε κι εκει λιγουλακι μαζοποιηση η φαση. ισως οχι τοσο εμπειρη η νηπιαγωγος?? γιατι ενω το παιδι μου συνηθως ξετρελενεται για τα σχολεια εκει ηρθε μετα απο λιγο μεσα στο γραφειο και μου ειπε " εφυγα μαμα γιατι εμεινα μονη μου". Μεταφραση : εφυγα γιατι δε μου δωσαν σημασια.

 

:cool: εκφραση στον υμηττο: ωραιες δραστηριοτητες, εγκαταστασεις τιποτα το ιδιαιτερο, αλλα πολυ ακριβο σε σχεση με αυτο που ειδα γενικα!!

 

9) παραμυθενιο σπιτακι στον υμηττο: ρε παιδια τι να πω. δεν μου αρεσε. καλουτσικη τιμη μου ειπαν και καλη εκπτωση για δυο παιδια αλλα... ενα αποπνη κτικο εσωτερικα κτιριο... ανεβαινουν αρκετες σκαλες για το βρεφικο τμημα και εκει μεσα που μπηκα δε μου αρεσε καθολου αυτο που ειδα στα βρεφη: σκετο παρκαρισμα η ολη φαση, ουτε δραστηριοτητες ειδα (στις 12 παρα εικοσι που υποτιθεται κατι θα επρεπε να ειχαν βαση του προγραμματος τους) μια ηλιωμενη κυρια που ειχε τα μικρα να πηγαινουν σα τα "ζομπακια", ενα πιο μικρο το κραταγε αγκαλια. και ο χωρος μεσα λιγο σκοτεινος... ειλικρινα στεναχωρηθηκα λιγο, ψυχοπλακωθηκα.

 

Αν επιτρεπεται εδω στο φορυμ δεν εχω προβλημα να αναφερω και τιμες που πηρα σε καθενα απο αυτα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...