Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικοί σταθμοί στο Ωραιόκαστρο!


Recommended Posts

Προσωπικά πιστεύω πως ισχύει μόνο η πρώτη επιλογή...

 

Αν τα αφήσω (έστω και με το αρχικά συμφωνηθέν ποσό) και κάτι στραβώσει στην πορεία, θα κατηγορώ τον εαυτό μου που ενώ τα σημάδια ήταν εκεί εγώ δεν τα έδωσα σημασία...

 

...αχ, μπορώ να πω πολλά ακόμη, αλλά δεν θέλω να γίνομαι γραφική...

 

Εύχομαι μόνο στη λειτουργία του να τα πάει καλά. Οι κοπέλες που θα το δουλέψουν φαίνονται εντάξει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το λοιπόν ξαναπήγα στο καπελίνο του Ωραιοκάστρου και ρώτησα τα ίδια και μου είπανε τελείως διαφορετικά πράγματα...

 

Μέχρι και στα νήπια μου είπανε έως 20 παιδιά με 2 κοπέλες (νηπιαγωγό και βρεφονηπιοκόμο) για κάθε αίθουσα ξεχωριστά!

 

Για τα βρεφάκια μου είπανε ότι αν έχουνε μέχρι 6 μηνών θα είναι 3-4 με μία κοπέλα, ενώ για τα μεγαλύτερα μέχρι 1,5 χρονών θα είναι έως 11-13 τα παιδάκια με 2 κοπέλες...

 

Αυτά σχετικά με τις πληροφορίες που εδωσαν σε μένα για τον αριθμό των παιδιών-βρεφών...

 

Κατα τα άλλα να πώ πως είναι κρίμα για τις δύο γλυκήτατες κοπέλες που θα έχουν τη διαχείρηση του σταθμού, το ότι δεν υπάρχει συνέπεια στην πληροφόρηση των γονέων. Κι αυτό γιατί η κυρία που διαχειρίζεται την υποψήφια πελατεία άλλα λέει στον ένα και άλλα στον άλλο γονέα. Αλλά και σε αυτά που έχουν συμφωνηθεί μετά τα παίρνει πίσω!!!

 

Κρίμα γιατί αναρωτιέσαι στο τέλος ποια από αυτά που άκουσες ισχύουν και ποιά όχι. Και έτσι αμφιβάλεις ακόμα και για τα καλά που ακούς...

 

Εγώ προσωπικά ενώ έγραψα τα παιδιά μου με μία τιμή που συμφωνήσαμε, μου λέει τις προάλλες ότι δυστυχώς άλλαξε η τιμή χρεώνοντάς μου 160? παραπάνω το μήνα για τα δυο παιδιά (και βέβαια μου το είπε αφού έληξαν οι προθεσμίες για τις εγγραφές στους δημόσιους σταθμούς)! (και χωρίς καμία έκπτωση που είναι αδερφάκια!!!)

 

Και αναρωτιέμαι... αν δεν μπορείς να είσαι σωστός σε αυτά που φαίνονται στους γονείς, πόσο σωστός μπορείς να είσαι σε αυτά που μπορείς να κρύψεις;

 

Καλά κάνεις και αναρωτιέσαι....

Πάρε τα παιδάκια σου και πήγαινέ τα αλλού... Αυτό που σου έκανε είναι πολύ χοντρό για να μπορέσεις να τους εμπιστευτείς κάτι άλλο μετά....

Link to comment
Share on other sites

απαππαα ουτε λογοσ για τετοια αναλογια βρεφων και δασκαλων. εμενα μου ειχε πει 25 βρεφη και μια δασκαλα με μια βοηθο μπαλαντερ για τα δυο τμηματα με τα βρεφακια.

 

οσο για την συνεπεια στα λογια τησ κυριας ιδιοκτητριασ ειμαι απολυτα σιγουρη. εμαθα προσφατα οτι περσυ μια φιλη μου που ειχε μπει στο προγραμμα για το καπελινο του ευοσμου, ειχε συμφωνησει με την ιδιοκτητρια να ερχετε το λεοφοριακι στην περιοχη μασ. οταν ηρθε ομωσ ο σεπτεμβρησ την αφησε ξεκρεμαστη και ειπε οτι τελικα δεν βολευει και δεν θα ερχετται το λεοφοριακι.

 

εμενα φετοσ μου ειπε οτι θελει 80? για το λεοφοριακι και 80? εξτρα για το φαγητο το οποιο μετα απο ψηφοφορια που θα γινει αν η πλειοψηφια θελει σιτιση τοτε ολοι οι γονεισ θα αναγκαστουνε να πληρωσουνε σιτιση για να μην ζηλευουνε τα παιδακια και γιατι εδω ειναι σχολειο λεει και ειμαστε αυστηροι. ΕΛΕΟΣ!!!δηλαδη εγω θα πληρωνα 160? και ας ειχα μπει στο προγραμμα που ηταν δωρεαν....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Κι εγώ στο Ωραιόκαστρο τα στέλνω... και είναι σίγουρο πως θα αλλάξω σταθμό.

 

που ησουν και θα αλλαξεις>? γιατι τι εγινε? ΣΤΕΙΛΕ ΠΜ αν θες βεβαια

κι εγω θα αλλαξω!!!

 

καλησπερα το πμ τι ειναι και πως μπορω να στειλω μην χωρις να φαινεται στη συζήτηση;

Link to comment
Share on other sites

 

καλησπερα το πμ τι ειναι και πως μπορω να στειλω μην χωρις να φαινεται στη συζήτηση;

 

πας πανω στο ονομα του μελους που θελεις να στειλεις πμ (δηλαδη προσωπικο μηνυμα). μετα αφου πατησιες πανω στο ονομα θα σου βγαλει αποστολη προσωπικου μηνυματος. γραφεις και κατω κατω λεει υποβολη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!Βγήκαν τα αποτελέσματα του ΕΕΤΑΑ.Δυστυχώς η ευτυχως (δεν ξέρω ακόμα)μας πήραν στο ΚΑΠΕΛΙΝΟ στο Ωραιόκαστρο.Πέρυσι ο Σωκράτης μου πήγαινε στο ΝΤΕΚΡΟΛΙ και έμειναν πάρα πάρα πολύ ευχαριστημένη!!!!!Φέτος αν και πρώτη επιλογή στην αίτηση δυστυχώς μας πήραν στην τελευταία επιλογή που δεν το περίμενα.Προβληματίστηκα πάρα πού απο αυτά που διάβασα και χρειάζομαι βοήθεια!!Ο Σωκράτης είναι 2,5 και δεν μιλάει καλά για να μπορέσω να καταλάβω αν θα υπάρξει πρόβλημα στον συγκεκριμένω παιδικό.Είναι κάποιος που θα πάει στο ΚΑΠΕΛΙΝΟ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ να μπορέσουμε να βγάλουμε μια άκρη τελικά???

Link to comment
Share on other sites

Αν ενοείς εμένα τελικά διαγραφήκαμε από το σταθμό και κάναμε εγγραφή σε αυτό που ήσασταν εσείς περισυ.

 

Από τα λόγια σου φαίνεται πως ήσουν ευχαριστημένη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 1 month later...

εχω διαβασει τοοοοοοοσα πολλα και εχω ακουσει αλλα τοοοοοοοοοσα πολλα που χαιρομαι παρα πολυ που το παιδακι μου δεν μπηκε στην διαδικασια να μην παει ουε μια μερα στον περιβόητο καπελίνο.

 

τελικα δεν επεσα εξω σε ολες τις υποψίες μου και τους φόβους μου!! εκει μιλαμε για μια βιομηχανια παιδιων και οχι για ενα περιβαλλον φιλικο και ανθρωπινο! http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=92934

 

στενοχωριεμαι ομως για τις μαμαδες μου μπηκανε σε αυτην την διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Καλησπέρα!

Καθώς οι αναρτήσεις εδώ είναι σχετικά παλιές...θα ήθελα μια πιο φρέσκια άποψη για το καπελινο Ωραιοκάστρου, το μικρό μαέστρο και το μικρό καράβι....Πρόκειται να κάνω εγγραφή άμεσα και δεν έχω ιδέα. ..Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...