Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θελουμε σιδερακια?


LA LATINA

Recommended Posts

Ο γιος μου είναι β δημοτικού. Έχει αλλάξει τα δύο κάτω δόντια πέρυσι, και φέτος τα δυο πάνω και κάποια πλαϊνά. Τα δύο μπροστινά πάνω δόντια, αφού έκαναν 5 μήνες να βγουν, έχουν κενό μεταξύ τους και το ένα βγαίνει και στραβά.....ξέρει καμιά μαμά αν πρέπει να το δω από τώρα, έχει βγει σχεδόν το μισό, ή πρέπει να περιμένουμε να βγει ολόκληρο μήπως έρθει στη θέση του ..... υπάρχει περίπτωση να θέλει σιδεράκια από τόσο μικρή ηλικία?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα. Πρέπει πρώτα να κατέβουν τα πλαινά μήπως σπρώξουν τα μπροστινά και πάνε στην θέση τους. Το ίδιο είχαμε κι εμείς. Τα μπροστινά ήταν πολύ αραιά, αλλά τώρα που κατέβηκαν και τα πλαινά, τα μπροστινά πήγαν στην θέση τους. Το πιθανότερο είναι γι' αυτό και μόνο να μην χρειαστεί σιδεράκια, θα διορθωθούν μόνα τους.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πήγαινα Δημοτικό είχα δύο συμμαθητές που είχαν ακριβώς το θέμα που περιγράφεις,με τον καιρό όμως έφτιαξαν τα δόντια τους απο μόνα τους χωρίς να χρειαστούν ορθοδοντικη,

περίμενε να βγούνε και τα υπόλοιπά δόντια και βλέπεις,

ελπίζω να μην χρειαστεί σιδεράκια.

Link to comment
Share on other sites

και εγω οταν ημουν μικρη ειχα μεγαλο κενο στα μπροστινα μου δοντια και ειχε ρωτησει η μητερα μου τοτε τον οδοντιατρο μας αν χρειαζεται να κανουμε κατι,της ειχε πει οτι οταν βγουν και τα υπολοιπα θα διορθωθει απο μονο του,οπως και εγινε:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το πήγαμε το παιδί, είπε πως πρέπει να βγουν όλα να δούμε τι θέση θα πάρουν, το δυσάρεστο είναι ότι το δόντι που βγήκε τελικά σήμερα (που κουνιόταν) ήταν κυνόδοντας και δεν έπρεπε να βγει πριν τα δέκα χρόνια!!! Και ο γιος μου είναι 7....:-( Ας είναι καλά οι μπουνιές στο σχολείο.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...