Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙΜΕΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ???????


Recommended Posts

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσα καλησπέρα. Είμαι καινούργια στο forum και νέα υποψήφια μανούλα....:-D. Έπρεπε να είχα αδιαθετήσει το πολύ στις 18/11 (κύκλος 25-28 ημερών), κάτι που δεν έγινε ποτέ!!!! Έκανα το τέστ στις 19/11, βγήκε θετικό :-D:-D:-D απλά η γραμμούλα ήταν πιο αχνή από την αρχική του test. Πήρα τον γυναικολόγο μου και μου είπε να κάνω σήμερα 24/11 μία β-χοριακή και να τον πάρω να του πω τα αποτελέσματα για να μου πει πότε θα με δει. Έκανα την εξέταση σήμερα και θα πάρω τα αποτελέσματα το απόγευμα. Πόσο πρέπει να είναι, για να μπορεί ο γυναικολόγος να έχει εικόνα του εμβρύου; Θέλω να με δει για να ησυχάσω ότι δεν είναι εξωμήτρια η κύηση. Ξέρω ότι δε συμβαίνει πολύ συχνά, αλλά προς το παρόν αυτός είναι ο φόβος μου.... :?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλησπερα!ειμαι καινουρια στο φορουμ αλλα διαβαζω συχνα για πολλα απο τα θεματα..χρειαζομαι τη βοηθεια σας γιατι ειμαι αρκετα προβληματισμενη...λοιπον τελευταια περιοδος 13/11 εχω σταθερο κυκλο 27-28 μερες.εκανα τεστ βγαινει θετικο τη 1η μερα καθυστερησης δηλ 11/12 εκανα χοριακη με αποτελεσμα 36 ...μου φανηκε πολυ χαμηλη...5 μερες μετα δηλαδη σημερα εκανα ξανα αποτελεσμα 149...ο γιατρος λεει οτι ειναι χαμηλη αλλα τουλαχιστον διπλασιαζεται?υπαρχει καμια αναλογη εμπειρια...συγνωμη αν κουρασα

Link to comment
Share on other sites

ioanna2m, για να έχεις μία εικόνα πιο σαφή θα πρέπει να ξανακάνεις σε δύο ημέρες χοριακή (εφόσον έκανες σήμερα 16-12 θα πρέπει να επαναλάβεις στις 18-12) και τότε να συγκρίνεις εάν διπλασιάζεται. Σε κάθε περίπτωση μην τρελλαίνεσαι με τις τιμές της χοριακής! Ευχομαι να σου πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

θα κανω... σ ευχαριστω για την απαντηση απλα μου φαινονται πολυ χαμηλες οι τιμες σε σχεση με αυτα που διαβαζω...εχω αγχωθει γιατι ειμαι μακρυα κ δεν μπορω να δω τον γιατρο μου αμεσα...θα προσπαθησω να το αποβαλλω κ ας ελπισω να διπλασιαστει τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ioanna2m, μπορεί να πρόκειται και για καθυστερημένη σύλληψη. Μην προδικάζεις κάτι. Ασ' το να πάρει το χρόνο του. Σε κάθε περίπτωση να είσαι ήρεμη, και δυστυχώς κάνε υπομονή....;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Είναι η 1η μου προσπάθεια για εξωσωματική.Έκανα την εμβρυομεταφορά στις 6/12,έκανα την πρώτη μου χοριακή μετά από 11 μέρες στις 17/12 και ήταν 104.Ο γιατρός μου μου είπε ότι είναι όλα οκ,έκανα πάλι σήμερα στις 19/12 και ήταν 166.Μου είπε ότι το περίμενε παραπάνω και να κάνω πάλι την Δευτέρα 22/12.Δεν μου φάνηκε πολύ ενθουσιασμένος.Και σήμερα είδα και λίγο αίμα (μου είπε ο γιατρός να μην ανησυχώ).Μου έδωσε ultrogestan και μου είπε να μην ανησυχώ γι'αυτό καθόλου.Εσείς τι πιστεύετε??????:-(:sad::-(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Είναι η 1η μου προσπάθεια για εξωσωματική.Έκανα την εμβρυομεταφορά στις 6/12,έκανα την πρώτη μου χοριακή μετά από 11 μέρες στις 17/12 και ήταν 104.Ο γιατρός μου μου είπε ότι είναι όλα οκ,έκανα πάλι σήμερα στις 19/12 και ήταν 166.Μου είπε ότι το περίμενε παραπάνω και να κάνω πάλι την Δευτέρα 22/12.Δεν μου φάνηκε πολύ ενθουσιασμένος.Και σήμερα είδα και λίγο αίμα (μου είπε ο γιατρός να μην ανησυχώ).Μου έδωσε ultrogestan και μου είπε να μην ανησυχώ γι'αυτό καθόλου.Εσείς τι πιστεύετε??????:-(:sad::-(

 

Καλησπερα εγω εκανε την εμβρυομεταφορα 2/12,η πρωτη χοριακη 15/12 ηταν 135 και μετα απο 2 ημερες η επαναληπτικη ειχε ανεβει 560. Αιμα εχω και εγω,ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω ξεκουραση να πινω τα χαπια μου υπομονη μεχρι τον υπερηχο. Οποτε θετικη σκεψη και για σενα και ολα θα πανε καλα.

YRJgp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...18/12 τελικα εκανα χοριακη 346 20/12 780...διπλασιαζεται αλλα με ρυθμους χελωνας ο γιατρος μου δεν ανησυχει λεει... υποτιθεται αυριο θα πρεπει να ειναι πανω απο 1600...θεωρητικα ειμαι 5 εβδ. κ 4 μερες...ειναι η τριτη μου εγκυμοσυνη στα παιδια μου δεν εκανα καθολου χοριακες κ δεν εχω μετρο συγκρισης...πολυ αγχωτικο ομως ολο αυτο

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Κοριτσια καλημερα!Ειμαι καινουρια στο Φορουμ και θελω να ρωτησω γτ ειμαι ανχομενη και δν θελω να κανω βιαστικα πραγματα☺☺Λοιπον εχω καθυστερηση 6 μερες δν εχω κανενα συμπτωμα οτι θα μου ερθει η ακατανομαστη..Το μονο που εχω ειναι καουρες το οποιο παιρνω το simeco και ηρεμω..Η περιοδος μου ηρθε 28 σεπτεμβριου και μου κραταει 5 μερες αρα λογικα εχω καθυστερηση....Τι να κανω δν ξερω να παρω τεστ η να παω να κανω μια β χοριακη και ποτε:?::?:Ευχαριστω θερμα για το χρονο σας!!😊😊

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημερα!Ειμαι καινουρια στο Φορουμ και θελω να ρωτησω γτ ειμαι ανχομενη και δν θελω να κανω βιαστικα πραγματα☺☺Λοιπον εχω καθυστερηση 6 μερες δν εχω κανενα συμπτωμα οτι θα μου ερθει η ακατανομαστη..Το μονο που εχω ειναι καουρες το οποιο παιρνω το simeco και ηρεμω..Η περιοδος μου ηρθε 28 σεπτεμβριου και μου κραταει 5 μερες αρα λογικα εχω καθυστερηση....Τι να κανω δν ξερω να παρω τεστ η να παω να κανω μια β χοριακη και ποτε:?::?:Ευχαριστω θερμα για το χρονο σας!!😊😊

 

Τα τεστ κανουν συχνα λαθη. Καλυτερα μια χοριακη να εισαι σιγουρη...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!Ειμαι καινουρια στο Φορουμ και θελω να ρωτησω γτ ειμαι ανχομενη και δν θελω να κανω βιαστικα πραγματα☺☺Λοιπον εχω καθυστερηση 6 μερες δν εχω κανενα συμπτωμα οτι θα μου ερθει η ακατανομαστη..Το μονο που εχω ειναι καουρες το οποιο παιρνω το simeco και ηρεμω..Η περιοδος μου ηρθε 28 σεπτεμβριου και μου κραταει 5 μερες αρα λογικα εχω καθυστερηση....Τι να κανω δν ξερω να παρω τεστ η να παω να κανω μια β χοριακη και ποτε:?::?:Ευχαριστω θερμα για το χρονο σας!!😊😊

 

Καλημερα!! Θα σου ελεγα κατευθιαν χοριακη....τα τεστ δεν δειχνουν! Ζωντανο παραδειγμα εγω( εξωσωματικη) κανω τεστ φαρμακειου μια μερα πριν τη χοριακη και βγαινει πιο αρνητικο απο το αρνητικο!!

Την επομενη μερα κανω τη χοριακη και βγηκε θετικη με τιμη 348.8...παρακαλω 3δυμα!! Οποτε χοριακη και παλι χοριακη!!!

Με το καλο να την κανεις και να εισαι εγκυουλα!!!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Ασε λίγες μερες ακομη (2) μηπως σου έρθει περιοδος και πήγαινε για χοριακη...

Καλα αποτελεσματα!!!

 

ΤΖΙΝΑ 3δυμα;; :-0 με το καλοοο!!!! Βλεπω 22 εβδομαδων...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Ασε λίγες μερες ακομη (2) μηπως σου έρθει περιοδος και πήγαινε για χοριακη...

Καλα αποτελεσματα!!!

 

ΤΖΙΝΑ 3δυμα;; :-0 με το καλοοο!!!! Βλεπω 22 εβδομαδων...

 

Σευχαριστω πολυ!! Ηταν 3δυμα μεχρι 12 εβδομαδων που εκανα μειωση του ενος..γιατι δεν με επερνε....

Το μετανιωσα λιγο θα ελεγα αλλα τωρα που ειδα ποσο δυσκολο ειναι με 2 καλητερα τελικα που το εκανα!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ λεω να παω απο δευτερα να κανω μια Χοριακη εχθες εκανα τεστ αλλα βγηκε αρνητικο το εκανα αργα το απογευμα και σημερα το πρωι εκανα παλι αλλα μπα αρνητικο.Μακαρι να μην μου ερθει και να παω τν δευτερα για χοριακουλα😊😊😊Να ρωτησω και κατι αλλο μου λενε οτι οταν εισαι εγκυος ειναι σκληρο στο προσκεφαλο κατι τετοιο ισχυει η ειναι χαζα?Και παλι κοριτσια ευχαριστω😊😊☺☺

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από εμένα!

βρηκα αυτό το θεματακι και ειπα να γραψω και εγω παρολο που εχω ξεκινησει άλλο, ελπιζω να μην είμαι κουραστικη. Η χοριακή μου χθες ηταν 2055 μοναδες, θα επαναλάβω αυριο το πρωι. Επειδή ειχα μια παλίνδρομη στο παρελθόν τρεμω και αγωνιώ να πανε όλα καλα αυτή τη φορα. Η τελευταια μου περιοδος ηταν 19/9. Πως σας φαινεται η χοριακή μου; Να ανησυχήσω; Εχω ραντεβού σε 10 μερες για πρωτο υπερηχο και φυσικα έως τοτε...τρελαίνομαι!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Isabella!

Δες αυτο το πινακάκι ...

 

http://www.gonimotita.org/%CE%B7-%CE%B2-%CF%87%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AE-%CE%B3%CE%BF%CE%BD%CE%B1%CE%B4%CE%BF%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%AF%CE%BD%CE%B7

 

Εύχομαι να πανε ολα καλα!!! :wink:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλημερα κοριτσια. Πριν μερες εκανα ενα τεστ και βγηκε θετικο μετα εκανα και μια β χωριακη και η τιμη ηταν 2985. Ειναι καλο αυτο? Γιατι εχω τρελαθει.

:D
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια. Πριν μερες εκανα ενα τεστ και βγηκε θετικο μετα εκανα και μια β χωριακη και η τιμη ηταν 2985. Ειναι καλο αυτο? Γιατι εχω τρελαθει.

:D
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια. Πριν μερες εκανα ενα τεστ και βγηκε θετικο μετα εκανα και μια β χωριακη και η τιμη ηταν 2985. Ειναι καλο αυτο? Γιατι εχω τρελαθει.

 

Καλημέρα! Προφανώς έχεις καθυστέρηση. Αν κρίνω από το Νο της χοριακής το πιθανότερο είναι να είσαι 5 εβδομάδων. Κάνε αύριο ένα τηλ στο γυναικολόγο σου να σου πει πως πρεπει να κινηθείς απο εδώ κ πέρα. Συγχαρητήρια, είσαι εγκυος! Εύχομαι μονο να ειναι κ αυτο το οποιο επιθυμείς...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...