Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΛΟΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ, ΙΛΙΣΙΑ!!!


ΒΕΡΑ

Recommended Posts

Ψάχνω έναν καλό παιδίατρο στα Ιλίσια ...

 

Έχω αλλάξει πολλούς γιατρούς και όλοι τους ήταν απαράδεκτοι σε κάποιο κομμάτι που μ' ενδιέφερε! Τελικά έχω καταλήξει ότι ίσως να μην υπάρχει καλός γιατρός στην περιοχή μου! Για διαφωτίστε με αν ξέρετε!!!!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βέρα εμείς καταλήξαμε στην Κίτσιου. Είναι Ζωγράφου. Είναι γενετίστρια στο Αγία Σοφία. Μετά από 5 παιδιάτρους κατέληξα σε αυτήν. Την έχω συστήσει και αλλού και έμειναν ευχαριστημένοι και την κράτησαν. Αν θες πες μου να σου στείλω πμ με τα στοιχεία της.

Το ελάττωμα: είναι ακριβή (75?) βέβαια πάντα με απόδειξη νοσοκομείου (σαν καθηγήτρια μπορεί να δέχεται τα ραντεβού στο ιατρείο της). Δεν ξέρω αν έχεις ασφάλεια δημοσίου, μπορεί να μην πληρώνεις κάτι.

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

η αδερφη μου δουλευει σε γνωστο ιδιωτικο μαιευτηριο της αθηνας.οταν εψαχνα για παιδιατρο μου ειχε συστησει τον μπικουβαρακη.πολλες μαμαδες που δουλευουν στο μαιευτηριο σε αυτον πανε.κατι παραπανω ομως δεν ξερω.

 

 

http://www.ygeiaonline.gr/~xenobius/ygeiaonline.gr/index.php?option=com_sobi2&sobi2Task=sobi2Details&catid=20&sobi2Id=5773&Itemid=41

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βέρα, συστήνω την Ηλιοδρομίτη Ζωή με τα χίλια. Αλλαξα περιοχή και ακόμα πάω εκεί. Μέχρι και σε επαρχία την έχω συστήσει και κατεβαίνουν Αθήνα.

 

ξέρεις αν δουλεύει σε κάποιο νοσοκομείο; έρχεται στο σπίτι;

Link to comment
Share on other sites

Βέρα εμείς καταλήξαμε στην Κίτσιου. Είναι Ζωγράφου. Είναι γενετίστρια στο Αγία Σοφία. Μετά από 5 παιδιάτρους κατέληξα σε αυτήν. Την έχω συστήσει και αλλού και έμειναν ευχαριστημένοι και την κράτησαν. Αν θες πες μου να σου στείλω πμ με τα στοιχεία της.

Το ελάττωμα: είναι ακριβή (75?) βέβαια πάντα με απόδειξη νοσοκομείου (σαν καθηγήτρια μπορεί να δέχεται τα ραντεβού στο ιατρείο της). Δεν ξέρω αν έχεις ασφάλεια δημοσίου' date=' μπορεί να μην πληρώνεις κάτι.[/quote']

 

Αν μπορείς στείλε μου σε παρακαλώ τα στοιχεία της, έρχεται στο σπίτι τον πρώτο καιρό;

Link to comment
Share on other sites

Βέρα, συστήνω την Ηλιοδρομίτη Ζωή με τα χίλια. Αλλαξα περιοχή και ακόμα πάω εκεί. Μέχρι και σε επαρχία την έχω συστήσει και κατεβαίνουν Αθήνα.

 

Πες μας καμια πληροφορία παραπάνω γι' αυτήν ...

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω φιλη στην περιοχη που πινει νερο στο ονομα της Ηλιοδρομιτη Ζωης.

Εχει περασει παρα πολλα με τα παιδια της λογω παιδικου και η αντιμετωπιση της ειναι απιστευτη.Εγω αν και εχω αλλη παιδιατρο σε αλλη περιοχη την εχω συμβουλευτει καποιες φορες και παντα ειχε δικιο.

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω φιλη στην περιοχη που πινει νερο στο ονομα της Ηλιοδρομιτη Ζωης.

Εχει περασει παρα πολλα με τα παιδια της λογω παιδικου και η αντιμετωπιση της ειναι απιστευτη.Εγω αν και εχω αλλη παιδιατρο σε αλλη περιοχη την εχω συμβουλευτει καποιες φορες και παντα ειχε δικιο.

 

Με έχετε ενθουσιάσει με αυτή. Και είναι πολύ κοντά μου!!!!! Για να δούμε ... θα τη δοκιμάσω. Τη βρίσκεις γενικά αν τη χρειαστείς στο τηλ και είναι φιλική στον τρόπο που σε αντιμετωπίζει.

 

Είμαι λίγο αγχώδης τύπος!!!!!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το μονο που ξερω σαν ''αρνητικο'' ειναι οτι εχει λιγη αναμονη στο ιατρειο αλλα ενταξει αυτο γινεται παντου αν υπαρχουν εκτακτα περιστατικα.

Ναι εγω οσες φορες επικοινωνησα μαζι της, την βρηκα παντα αμεσως.

Η φιλη μου την εχε παρει και νυχτες και γενικα εχει προλαβει τα παιδια της απο σοβαρα πραγματα.

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που ξερω σαν ''αρνητικο'' ειναι οτι εχει λιγη αναμονη στο ιατρειο αλλα ενταξει αυτο γινεται παντου αν υπαρχουν εκτακτα περιστατικα.

Ναι εγω οσες φορες επικοινωνησα μαζι της, την βρηκα παντα αμεσως.

Η φιλη μου την εχε παρει και νυχτες και γενικα εχει προλαβει τα παιδια της απο σοβαρα πραγματα.

 

Αναμονή δε με πειράζει αν έχει ... να μη μας ξεπετάει επειδή έχει πολύ κόσμο δε θέλω!

 

Εντωμεταξύ πρώτο ραντεβού θα έχω σίγουρα πολλά θέματα γιατί θέλω τη γνώμη της για διάφορα ...

Ξέρεις αν πάει σε σπίτια?

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρίτα79 μήπως ξέρεις τι επίσκεψη παίρνει? Γιατί η δικιά μου καλή, χρυσή, αλλά πανάκριβη ρε γμτ! Επίσης αν ξέρεις αυτό που ρώτησε η Βέρα, μήπως σε ξεπετάει λόγω αναμονής? Γενικά πόσο κρατάει μία εξέταση?

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια σόρρυ είχα καιρό να μπώ. Η Ηλιοδρομίτη είναι φιλική και σηκώνει το κινητό της. Εχει αναμονή αρκετή στο ιατρείο της, αλλά αξίζει τον κόπο γιατί την παίρνεις πολλά τηλέφωνα στο μήνα ακόμα και για χαζά πράγματα. Ο Οδυσσέας την έχει 5 χρόνια και σε ότι μας έχει πει δεν έχει κάνει κάποιο λάθος. Δουλεύει στο Αρεταίειο.

 

η αναμονή στο ιατρείο της νομίζω υπάρχει γιατί ακριβώς δεν είναι της ξεπέτας.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σόρρυ είχα καιρό να μπώ. Η Ηλιοδρομίτη είναι φιλική και σηκώνει το κινητό της. Εχει αναμονή αρκετή στο ιατρείο της, αλλά αξίζει τον κόπο γιατί την παίρνεις πολλά τηλέφωνα στο μήνα ακόμα και για χαζά πράγματα. Ο Οδυσσέας την έχει 5 χρόνια και σε ότι μας έχει πει δεν έχει κάνει κάποιο λάθος. Δουλεύει στο Αρεταίειο.

 

η αναμονή στο ιατρείο της νομίζω υπάρχει γιατί ακριβώς δεν είναι της ξεπέτας.

 

Κάνει σωστές διαγνώσεις στις αρρώστιες? Δίνει εύκολα φάρμακα?

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

μέχρι τώρα δε μου έχει κάνει λάθος, το πιο εντυπωσιακό από διαγνώσεις που μου έχει κάνει ήταν όταν ο μικρός ήταν τριών μηνών, πονούσε φοβερά το στομάχι μου συγκεκριμένες ώρες, την είχα πάρει τηλέφωνο να ρωτήσω για το μπισκοπάν, επειδή θήλαζα & μου πε να κοιτάξω τη χολή μου. Σε 20 μέρες χειρουργήθηκα

για χολή στα όρια της παγκρεατίτιδας.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να αναφέρω ότι έχει ειδικότητα αλλεργιολόγου & ως τέτοια την έχω συστήσει και σε συγγενείς μου στην επαρχία. Οσο για τα φάρμακα ο γιος μου είναι 5 και έχει πάρει 5 φορές αντιβίωση με 2 χρόνια παιδικό.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να αναφέρω ότι έχει ειδικότητα αλλεργιολόγου & ως τέτοια την έχω συστήσει και σε συγγενείς μου στην επαρχία. Οσο για τα φάρμακα ο γιος μου είναι 5 και έχει πάρει 5 φορές αντιβίωση με 2 χρόνια παιδικό.

 

Το θέμα είναι πόσο συχνά σου αρρώστησε αυτά τα 2 χρόνια ... γιατί 5 φορές αντιβίωση για 2 χρόνια είναι πολλές. Εμένα η μικρή φέτος όλη τη χρονιά πήρε μόνο 1!

 

Είναι και γλυκιά με τα παιδιά?

Είναι ακριβή?

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Βέρα εμείς καταλήξαμε στην Κίτσιου. Είναι Ζωγράφου. Είναι γενετίστρια στο Αγία Σοφία. Μετά από 5 παιδιάτρους κατέληξα σε αυτήν. Την έχω συστήσει και αλλού και έμειναν ευχαριστημένοι και την κράτησαν. Αν θες πες μου να σου στείλω πμ με τα στοιχεία της.

Το ελάττωμα: είναι ακριβή (75?) βέβαια πάντα με απόδειξη νοσοκομείου (σαν καθηγήτρια μπορεί να δέχεται τα ραντεβού στο ιατρείο της). Δεν ξέρω αν έχεις ασφάλεια δημοσίου' date=' μπορεί να μην πληρώνεις κάτι.[/quote']

 

Ναι ακριβούλα μου φαίνεται. Θέλω όμως πληροφορίες extra όπως:

-Αν δίνει εύκολα φάρμακα

-Αν είναι γλυκιά με το παιδί

-Αν αφιερώνει χρόνο

-Αν σηκώνει τηλέφωνα ή την ψάχνεις!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Βέρα πήρε 5φορές για τα 5 χρόνια του. Δύο φορές πήρε για σαλμονέλα (κάποιος του έδωσε όχι πολύ καλά ψημένο κρέας και έφαγε πολύ μεγάλο πακέτο ομικρός για έξι μήνες) και 3 φορές για ωτίτιδα. Τη μύξα και το βήχα τον αντιμετωπίζουμε με άλλους τρόπους. Υπόψη οτι πάμε 2 χρόνια παιδικό και προνήπιο.

Με τα παιδιά είναι όντως γλυκιά αλλά το κυριότερο για μένα είναι δεν είναι χλεβαστική με τις απορίες μου και τους φόβους μου.

Link to comment
Share on other sites

στα δύομισι χρόνια παιδικού ο Οδυσσέας πήρε 3 φορές αντιβίωση όλες για οξεία ωτίτιδα, φέτος πάθαμε και ρήξη τυμπάνου. Οι άλλες 2 φορές ήταν για σαλμονέλα που την έπαθε πριν πάει παιδικό, αφού κάποιος εξυπνάκιας του δωσε όχι καλά ψημένο κρέας.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα ...

 

Λέω να τη δοκιμάσω ... από Σεπτέμβριο βέβαια!!!!

 

Εμείς για τα αφτιά επειδή έχουμε θέμα την κοιτάει κάθε μήνα ΩΡΛ στο παίδον!!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Βέρα, συστήνω την Ηλιοδρομίτη Ζωή με τα χίλια. Αλλαξα περιοχή και ακόμα πάω εκεί. Μέχρι και σε επαρχία την έχω συστήσει και κατεβαίνουν Αθήνα.

 

ερχεται κ σπιτι αυτη η κυρια???

δεχεται και δημοσιου?

xthLp3.png?N3RWspeV

LBhKp2.png?23AKgaR7

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...