Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Cupcakes νεραιδες


ΒΙΚΥ

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Πάρα πολύ όμορφα, το κάνεις επαγγελματικά; Έχω τα βιβλία της Debbie Brown για Fairytale Cakes και θα ήθελα κάποιο σχέδιο από εκεί για την πρώτη τούρτα γενεθλίων της κόρης μου. Για να το κάνω μόνη μου φαίνεται αδύνατο γιατί δεν έχω σχετική εμπειρία και ψάχνω κάπου που να μπορούν να μου το φτιάξουν.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Cupcakes νεράιδες που έφτιαξα για την βάπτιση της μέλλουσας νύφης μου στην Τήνο!

fairy1.jpg

fairy.jpg

απιστευτα!!!!!!!!!!!!!!!μπραβο σου!!!!!!!!!!!εισαι καταπληκτικη!!!!!!!!!! πολυ ωραια ιδεα για το παρτυ των πρωτων γενεθλιων που θα κανω για τις διδυμουλες (το θεμα θα ειναι νεραιδες) μου αλλα δυστυχως δεν εχω τοσο μεγαλο ταλεντο. και παλι μπραβο σου!!!!!!

XBQNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν συγχαρητηρια εχεις πραγματικά ταλεντο, είναι καλυτερα και απο αυτα που φτίαχνουν οι ζαχαροπλάστες :P:lol:

Κατα δεύτερον πως τα έκανες :confused: Επειδη και εμένα το θέμα της βάφτισης είναι νεραιδες σκεφτόμουν με το ευχαριστήριο στο τραπέζι της δεξίωσης να έβαζα ένα γλυκό σχετικο με το θέμα .Σκέφτηκα να φτιαξω ραβδάκι με ζαχαροπαστα ( και το έκανα σαν πρόβα) αλλά αυτο είναι τέλειο! Επειδη με ενδιαφέρει αν δεν σε κουραζω μπορεις να μου δωσεις κάποιες οδηγίες? Ευχαριστω πολύ!Και πάλι είσαι ταλέντο,ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Cupcakes νεράιδες που έφτιαξα για την βάπτιση της μέλλουσας νύφης μου στην Τήνο!

fairy1.jpg

fairy.jpg

Ειναι φανταστικα!!! Συγχαρητηρια! Βικυ μπραβο! Απο τι υλικο ειναι οι νεραϊδουλες? Για να φαινεται ολη τους η ομορφια πως σκεφτεσαι να τα συσκευασεις? Και παλι ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο να δώσω οδηγίες σε ένα φόρουμ.... Αν δεν το δεις ότι και να πω δεν θα καταλάβεις. Δείτε ένα παρεμφερές βίντεο όμως

που μπορεί να βοηθήσει.

 

Το υλικό είναι ζαχαρόπαστα.

Δεν το κάνω επαγγελματικά, φίλοι και γνωστοί και για τα παιδιά μου.

Ήδη οι νεράιδες μου βρίσκονται στην Τήνο! Σε αυτή την συσκευασία

Μην με ρωτήσετε για τα κουτάκια, δεν μπορώ να σας πω! Είναι από εργοστάσιο,για χονδρική μόνο και μεγάλες ποσότητες. Εμένα μου δίνει λόγω γνωριμίας.

 

Και μια ασορτί τούρτα με νεραιδόσπιτο και νεραιδούλες που είχα φτιάξει πιο παλιά για βάπτιση.

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα :( και είχα χαρεί,

sleeping beauty αν ενδιαφέρεσαι να δεις οδηγίες έχω σε ηλεκτρονική μορφή κάποια βιβλία, στείλει μου ΡΜ με το email να σου στείλω

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Cupcakes νεράιδες που έφτιαξα για την βάπτιση της μέλλουσας νύφης μου στην Τήνο!

 

Κρίμαααα!!! Δεν προλαβαίνω να γίνω νύφη σου!

 

Τέλεια είναι!

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

ΒΙΚΥ φανταστικα είναι!!!!!!!!!Θελω κ εγωωωωωωωωωω!!!!!

Βασικά του χρονου την ανοιξη θα κανουμε κ εμεις βαφτιση-γαμο κ παιρνω ιδεες!

Να σε ρωτησω κατι η ασχετη?Ολα αυτα για να τα κανεις ποσο χρονο σου πήρε?

κ το κοστος? Εγω νομιζω οτι τοσο ασχετη που ειμαι πρεπει να ξεκινησω απο φετος για να τα εχω ετοιμα του χρονου!Παντως αν σκεφτεις να το κανεις επαγγελματικα ενημερωσε με!!

Εισαι πραγματικα μεγαλο ταλεντο!Μπραβο σου!!!

 

Coraline θα μπορουσες να μου στειλεις κ εμενα με e-mail τα βιβλια?

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

ΒΙΚΥ φανταστικα είναι!!!!!!!!!Θελω κ εγωωωωωωωωωω!!!!!

Βασικά του χρονου την ανοιξη θα κανουμε κ εμεις βαφτιση-γαμο κ παιρνω ιδεες!

Να σε ρωτησω κατι η ασχετη?Ολα αυτα για να τα κανεις ποσο χρονο σου πήρε?

κ το κοστος? Εγω νομιζω οτι τοσο ασχετη που ειμαι πρεπει να ξεκινησω απο φετος για να τα εχω ετοιμα του χρονου!Παντως αν σκεφτεις να το κανεις επαγγελματικα ενημερωσε με!!

Εισαι πραγματικα μεγαλο ταλεντο!Μπραβο σου!!!

 

Coraline θα μπορουσες να μου στειλεις κ εμενα με e-mail τα βιβλια?

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ.... δεν υπάρχει πια περίπτωση να το κάνω επαγγελματικά, δεν συντρέχουν πλέον οι συνθήκες, αλλά ούτε έχω και την διάθεση πιά, αυτό που με ευχαριστούσε πολύ και ήθελα να το κάνω επαγγελματικά με στεναχωρεί πλέον, για προσωπικούς λόγους.

Μπορείτε να δείτε και να βλέπετε αυτά που έχω φτιάξει και θα φτιάχνω στο blog μου για να πέρνεται ιδέες και να με ρωτάτε ό, τι θέλετε.

Με την εμπειρία που πλέον έχω, δεν μπορώ να φτιάξω πάνω από 10 νεράιδες την ημέρα. Εκτός του οτι πλάθονται στο χέρι χρειάζεται και χρόνος για να στεραιοποιηθεί κάθε κομμάτι.

http://edit admin

Επεξεργάστηκαν by Συντονιστής Χ

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ.... δεν υπάρχει πια περίπτωση να το κάνω επαγγελματικά, δεν συντρέχουν πλέον οι συνθήκες, αλλά ούτε έχω και την διάθεση πιά, αυτό που με ευχαριστούσε πολύ και ήθελα να το κάνω επαγγελματικά με στεναχωρεί πλέον, για προσωπικούς λόγους.

Μπορείτε να δείτε και να βλέπετε αυτά που έχω φτιάξει και θα φτιάχνω στο blog μου για να πέρνεται ιδέες και να με ρωτάτε ό, τι θέλετε.

Με την εμπειρία που πλέον έχω, δεν μπορώ να φτιάξω πάνω από 10 νεράιδες την ημέρα. Εκτός του οτι πλάθονται στο χέρι χρειάζεται και χρόνος για να στεραιοποιηθεί κάθε κομμάτι.

edit admin

Εριξα μια ματιά.. Εντάξει, είσαι καλλιτέχνης!

Αστείρευτη δημιουργικότητα και φαντασία!

Κρίμα που ήρθαν έτσι τα πράγματα.. Τουλάχιστον θα τα χαίρονται οι άνθρωποι που αγαπάς..

Επεξεργάστηκαν by Συντονιστής Χ

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Εριξα μια ματιά.. Εντάξει, είσαι καλλιτέχνης!

Αστείρευτη δημιουργικότητα και φαντασία!

Κρίμα που ήρθαν έτσι τα πράγματα.. Τουλάχιστον θα τα χαίρονται οι άνθρωποι που αγαπάς..

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! όλες σας ευχαριστώ!!!

Όλα στη ζωή μας γίνονται για κάποιο λόγο που αργά ή γρήγορα φαίνεται... και πιστεύω πως όταν συμβαίνει κάτι άσχημο μετά έρχεται κάτι καλό, ή έτσι θέλω να μου λέω για να με παρηγορώ, ότι είναι αληθινό και αξίζει, δεν χάνεται, γι αυτό είμαι σίγουρη,

θα δείξει....

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βικη στο ειπα και προσωπικά στο λεω και δημόσια θελω να ζητήσω συγνωμη για την παρεξηγηση που έγινε και να πω και σε ολα τα μελη οτι τελικά ειναι κακό να βγάζουμε ευκολα συμπεράσματα.

Πιστευω οτι εχεις βοηθήσει πολύ τις κοπέλες δινοντας αφιλοκερδώς τις συνταγές σου και την γνωση σου οταν ολοι οι αλλοι κοιτουν πως να εκμεταλλέυονται.

Θελω να σου πω οτι εχεις δικιο ολα στην ζωη για καποιο λογο γινονται και το μονο που δεν αλλάζει ειναι ο θανατος (ξερεις εσυ).

Η δουλειά σου ειναι καταπληκτική και ειναι κριμα να χαραμιστει το ταλέντο σου φτιαχνεις αριστουργήματα και οταν νιωσεις καλυτερα πρεπει να συνεχίσεις ολες εμείς εδω θα σε στηρίξουμε ετσι δεν ειναι κοριτσια? Σκεψου οτι θα δωσεις χαρα σε τοσα παιδακια και μανούλες και συνέχισε.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βικη στο ειπα και προσωπικά στο λεω και δημόσια θελω να ζητήσω συγνωμη για την παρεξηγηση που έγινε και να πω και σε ολα τα μελη οτι τελικά ειναι κακό να βγάζουμε ευκολα συμπεράσματα.

Πιστευω οτι εχεις βοηθήσει πολύ τις κοπέλες δινοντας αφιλοκερδώς τις συνταγές σου και την γνωση σου οταν ολοι οι αλλοι κοιτουν πως να εκμεταλλέυονται.

Θελω να σου πω οτι εχεις δικιο ολα στην ζωη για καποιο λογο γινονται και το μονο που δεν αλλάζει ειναι ο θανατος (ξερεις εσυ).

Η δουλειά σου ειναι καταπληκτική και ειναι κριμα να χαραμιστει το ταλέντο σου φτιαχνεις αριστουργήματα και οταν νιωσεις καλυτερα πρεπει να συνεχίσεις ολες εμείς εδω θα σε στηρίξουμε ετσι δεν ειναι κοριτσια? Σκεψου οτι θα δωσεις χαρα σε τοσα παιδακια και μανούλες και συνέχισε.

 

Μελίνα, την συγνώμη σου δεν την δέχομαι γιατί δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ λόγος να μου ζητήσεις συγνώμη! Εκτιμώ την αυθεντικότητα σου και την ευθύτητα σου, αρετές που σπανίζουν και προσωπικά έχω ανάγκη από τέτοιους ανθρώπους όπως εσένα, έχω μπουχτίσει το ψέμα την υποκρισία την διπροσωπία και την εκμετάλλευση....

Σε υπέρ-ευχαριστώ, εκτιμώ πολύ αυτή σου την κίνηση!

 

 

Βικυ παντρεψουμε!!!

 

δεν ξέρω ....να κλάψω ή να γελάσω ???? Τραγική ειρωνεία? κάποιος εκεί πάνω παίζει μαζί μου???

Jasminaki Ξέρω πως εσύ κάνεις χιούμορ! Να σαι καλά! Πάντως έχω 2 γιούς αν θες μπορούμε να συμπεθερέψουμε!

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κορίτσια ψάχνομαι κιέγω για τα γενεθλια της μικρής μου και ανακάλυψα μια κοπελια που κάνει παιδικές τουρτες τρισδιάστατες, σπιτικες. Μια φιλη μου πηρε απο εκει και εμεινε παρα πολυ ευχαριστημενη, τα παιδια ειδικα ξετρελαθηκαν. Και μου ειπε (η φιλη μου) οτι η σχεση τιμης/ποιοτητας ειναι πολυ καλη. Ειδα και κανα δυο αλλα post εδω που μιλανε γι' αυτην, εσεις την ξερετε; Λεω να επικοινωνησω και να δοκιμασω. Η σελιδα της ειναι http://artisticake.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! όλες σας ευχαριστώ!!!

Όλα στη ζωή μας γίνονται για κάποιο λόγο που αργά ή γρήγορα φαίνεται... και πιστεύω πως όταν συμβαίνει κάτι άσχημο μετά έρχεται κάτι καλό, ή έτσι θέλω να μου λέω για να με παρηγορώ, ότι είναι αληθινό και αξίζει, δεν χάνεται, γι αυτό είμαι σίγουρη,

θα δείξει....

 

Ω Βικάκι θα συμφώνησω σ' αυτά που λες και ακόμη θα σου πω, και να το θυμάσαι παντα, ότι όταν μια πόρτα κλείνει μια άλλη, καλύτερη ανοίγει..... Άντλησε κουράγιο από τα δυο σου παλικάρια και μην παρατάς κάτι που σε γεμίζει τόσο..... και είμαι σίγουρη ότι σε γεμίζει γιατί αλλιώς δεν θα κανες τόση λεπτεπίλεπτη δουλειά. Σκέψου ότι όλες εμείς εκτός του ότι σε θαυμάζουμε θ'ελουμε κ να σου μοιάσουμε!!!! Αχ ξέρεις όλες με προβλήματα είμαστε, και όλες περνάμε δυσκολίες, και επίσης να ξέρεις ότι και γω κάνω κάτι που αγαπώ κ με γεμίζει κ το κάνω αρκετά καλά και ακόμη σκέφτηκα πολλές φορές να το παρατήσω, αλλά δεν το κανα ποτέ!!!! Τώρα μάλιστα που κοντεύω να το τελειώσω νιώθω πιο όμορφα από ποτέ....μεγάλη χαρά και ικανοποίηση..... και φυσικά μαζί με μένα χαίρονται κ οι δικοί μου. Αυτό πρέπει να χεις σαν "καλημέρα", σαν προσευχή, για κάθε μέρα που ξεκινά.... πόσο χαρούμενους θα μπορέσεςι να κάνεις κ σήμερα όλους αυτούς που αγαπάς!!!!

 

 

Για μια ακόμη φορά να σου δώσω τα συγχαρητήριά μου για όλα αυτά τα όμορφα πραγματα που χεις κάνει!!!! Μπράβο σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ippoliti! Δεν έχω λόγια να σε ευχαριστήσω....είσαι πολύ γλυκός άνθρωπος!

Έχεις απόλυτο δίκιο σε όσα μου γράφεις, όντως όταν κλείνει μια πόρτα ανοίγει μια άλλη, ή ανοίγει η ίδια πολύ καλύτερα από πρίν....

Δεν είμαι άνθρωπος που παραιτείτε αντίθετα πεισμώνω στα δύσκολα και πάω κόντρα στην κόντρα.

Δεν αισθάνομαι οτι κάνω κάτι το ιδιαίτερο όμως στο θέμα της sugar art, ώστε να είμαι άξια θαυμασμού και να θέλει κάποιος να μου μοιάσει (με κάνεις και ντρέπομαι...). Υπάρχουν άλλα κορίτσια που κάνουν πολύ πιο ωραία πράγματα από μένα, και τα καταφέρνουν άψογα και επαγγελματικά στον τομέα αυτό.

Συγνώμη που καθυστέρησα τόσο να απαντήσω είχα πάρα πολύ καιρό να μπω, όπως λες και εσύ οι πόρτες θέλουν πολύ δουλειά και απίστευτο τρέξιμο. Σε ότι μπορώ να σε βοηθήσω να μου πεις.

Φιλικά

Βίκυ

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο εμενα.....από οτι κατάλαβα και χωρίς να θέλω να βγάλω τα προσωπικά σου στην φόρα....(δεν γνωριζω...απλά απο τα παραπάνω το συμπέρανα)το ότι δημιουργεις αυτες τις όμορφες κατασκευες.....μπορει τώρα να μην έχεις όρεξη να το κάνεις...αλλά σκεψου....πως θα γεμισει το χρόνο σου και πως δεν θα σκέφτεσαι πλέον άσχημα πράγματα......

ο χρονος θα γιατρεψει τον πόνο σου....και ασε το μυαλό σου να ξεχνιέται....

αυτός....αυτή που έφυγε....δεν θα σβήσει απο την μνημη σου ποτε....απλά για χάρη των παιδιών σου.....κανε κατι δημιουργικο....θα σε βοηθησει....

πολυ φιλικά....στα λεω αν και τα ξέρεις φαντάζομαι....

απλά μην το αφήνεις....όχι τοσο για το ταλέντο σου....αλλά για την ψυχή σου...:)

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...