Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εσας το κανει αυτό? (χτυπάει χερια-ποδια στον υπνο του)


Recommended Posts

Καλιμέρα σε όλεσ τις ξενυχτισμένες μανούλες!!Εδώ και δυο βράδυα ο μπεμπάκος μου 3 μηνών μετά το γεύμα του στισ 3 και μισή το ξημέρωμα αποκοιμιέται και αρχίζει να παλεύει με κλειστά μάτια, χτυπάει χέρια, πόδια του έβαζα την πιπίλα αλλά σε 10 λεπτά ξανάρχιζε!!

Τί να πώ!!Μετά από μια ώρα ξύπνησε και όταν τον σήκωσα έβγαλε μια μεγάλη γοθλιά.Μαλλον δεν είχε ρευτεί καλά!Αλλά πάλευε!!!!Εβλεπε όνειρο?Σας έχει τύχει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τι να σου πω κατι μου θυμιζει η περιπτωση σου. εμενα και τωρα ακομα καμια φορα, 15 μηνων πλεον, οταν την παιρνει ο μεγαλος βαθυς υπνος τιναζεται σαν κομπρεσερ. ο γιατρος απο καιρο μας ειπε οτι οταν τα μωρακια πεφτουν σε βαθυ υπνο αρχιζουν και δοκιμαζονται οι μυες τους ενας ενας. Συσπασεις μυων και αντανακλαστικα μας επιε συγκεκριμενα. Ισως ομως και ο δικος να βλεπει πολλα ονειρα το πουλακι μου πολυ ζωντανα. Ισως ομως να ειναι και απο το ρεψιμο . Παρακολουθησε το και ενημερωσε τον γιατρο σου. παντος δε το κοβω για ανησηχυτικο μωρε!!

Fwfvp2.png

yNy5p2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν νομίζω οτι είναι ανησυχητικό!!Απλά λίγο ενοχλητικό για μένα που σηκωνόμουν κάθε 5 λεπτα και λίγο τρόμαξα!!Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα..!

Εμένα ο μπέμπης το έκανε αυτό σε πολύ έντονο βαθμό, μέχρι και πριν λίγες μέρες. Ήταν καθαρά κολικοί, οι οποίοι σταμάτησαν την τελευταία εβδομάδα. Τον πονάει η κοιλίτσα του από τα αέρια, μην ανησυχείς.

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εμένα κάνει γροθιές,κλωτσιές και τρίβει και τη μουρίτσα της πολύ έντονα όπου βρει στο μπράτσο της, στο χέρι μου (αν την έχω αγκαλιά), στο σεντονάκι και όλα αυτά με κλειστά τα μάτια...τι να πω, φαίνεται ότι ταλαιπωρείται, είναι και μικρούλα για να πω ότι βλέπει όνειρα....μετά από λίγο αποκοιμιέται μόνη της!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι τα "κοπανήματα" είναι σύνηθες φαινόμενο. Εμένα η μία μικρή μου ακόμη κοπανιέται, και είμαστε 16 μηνών. Όταν, δε, θέλει να αλλάξει πλευρό, κοπανάει πάνω στα κάγκελα απ'το κρεβάτι και ακούγεται μέχρι στο δωμάτιό μας. Δε νομίζω ότι είναι κάτι που να πρέπει να σ'ανησυχεί. Όπως λεν και τα κορίτσια, για κολικούς μου κάνει, αλλά δε ρωτάς και τον/την παιδίατρό σου καλού-κακού;

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...