Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΟΨΗ ΜΑΝΑΣ+ΓΙΑΓΙΑΣ VS ΑΠΟΨΗ ΚΟΡΗΣ+ΜΑΝΑΣ


xara52

Recommended Posts

εχω ενα μεγαλο παραπονο απτη μανα μου και θελω να το μοιραστω με σας που απο οτι εχω διαβασει περνατε παρομοια πραματα η απλα μπορειτε να μου πειτε τη γνωμη σας. η μανα μου εχει ξεκινησει εδω και καποιο διαστημα και ολη την ωρα σχολιαζει καθε κινηση μου σε σχεση με το παιδι μου ενω δεν ειναι καθολου το στυλ της δεν ειναι ετσι. ξαφνικα δεν κοβω καλα τα φρουτα για τη φρουτοκρεμα,τον ταιζω αργα, γελαω δυνατα και τρομαζει και αλλα τετοια κουλα. προσπαθω να τα καταπινω οπως και προχθες της το ειπα αλλα δεν νομιζω να αντεξω. τις λεω πολλες κακιες και γινομαι συχνα πικροχολη σε λαθη που κανει (σοβαρα) που φερεται σαν να ναι 15 χρονων και συνηθως εγω ημουν η μαμα σαυτη τη σχεση :shock:

ξερω οτι δεν πρεπει να τη στεναχορω αλλα μου βγαινει απτη στιγμη που εγω εχω σοβαρεψει και εχω κανει οικογενεια και η μανα μου κανει σα χαζο μωρο. και το αστειο ξερετε ποιο ειναι οτι εμενα και τον αδερφο μου μας μεγαλωσε η γιαγια μου. ποτε δεν την εχω πικρανει σε αυτο το θεμα αλλα οταν μου το παιζει μητρικη φιγουρα ειμαι στο τσακ αλλα κανω πισω γιατι ξερω οτι θα το μετανιωσω. κι οταν της λεω σταματα να σχολιαζεις τα παντα μου λεει την αποψη μου λεω δεν την επιβαλλω και της λεω αν την ηθελα θα τη ζηταγα και ξανα απτην αρχη. τι να κανω:?::?::?::?:

και τι πιστευετε εσεις που το βλεπετε αντικειμενικα γιατι το κανει:?::?:

συγνωμη για το σεντονι αλλα δεν μπορω αλλο:evil::evil:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ...ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΕΧΘΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΕΝΑΝ ΚΑΥΓΑ ΓΙΑΤΙ Κ ΓΩ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΣΩΣΤΑ...ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΜΙΛΗΣΑ ΑΠΟΤΟΜΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΚΑΣΩ ΚΙ ΟΛΑΣ...ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΣ ΕΛΠΙΣΩ ΑΠΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΝ Κ ΑΓΑΠΗ....ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ Κ ΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ...ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΤΖΑΜΠΑ ΘΑ ΜΙΛΑΜΕ-ΕΧΟΥΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΦΡΑΣΗ-ΜΟΝΟ ΕΣΕΙΣ ΓΕΝΝΗΣΑΤΕ-ΧΘΕΣΙΝΗ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΛΑ Κ.Λ.Π ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ Κ Η ΚΡΙΤΙΚΗ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ.

Link to comment
Share on other sites

Χαρα, μου θυμιζει τη δικη μου μαμα αλλα καπως διαφορετικα. Ο λογος πιστευω οτι ειναι η ανασφαλεια που νοιωθει οποτε μειωνοντας η μητερα σου τις μητρικες σου ικανοτητες, αυτη νοιωθει ''θεα'' μεσα της. Μεσα της νομιζω οτι καταλαβαινει πολυ καλα ποσο λιγο σταθηκε ως μητερα απεναντι σου και αυτο την πληγωνει. Η μειωση σου αποσκοπει στη συμπληρωση αυτου του κομματιου, του στυλ οσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμμασταρια.Αδυνατει να δειξει ανωτεροτητα.

 

Ετσι νομιζω. Και σε πεταει το μπαλακι, εσυ το πιανεις και πληγωνεσαι. Περιπου το ιδιο συμβαινει και σε εμενα, αλλα η δικη μου αμεσα με συγκρινει με την ιδια. Η λυση πιστευω και για τις δυο μας, ειναι να φερθουμε σαν ενηλικες και να το ξεπερασουμε εκεινη τη στιγμη, μη δινοντας σημασια και προσπαθωντας να μην το παιρνουμε κατακαρδα. Εγω συνηθως αλλαζω θεμα ή αν μπορω φευγω απο το δωματιο χωρις να δωσω καν απαντηση.

 

Ειναι δυσκολο να μην πληγωνεσαι,το ξερω απο πρωτο χερι, αλλα καντο για να προστατευτεις, μην παιζεις το παιχνιδι της!

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

αυτο πιστευω και γω κοριτσομανα! προσπαθω αλλα δεν τα καταφερνω παντα... τωρα που το σκεφτομαι απο οταν καταλαβε οτι δεν την ''χρειαζομαι'' με την εννοια οτι την ηθελα για το παιδι ή οταν ειχα προτογεννησει καθοταν μαζι μου για να κοιμηθω απτους πονους κτλ κτλ αλλα τωρα εχει μεταμορφωθει. μου λεει οτι δεν εζησα με σας τα ζω μεσα απο σενα στο μικρο. δεν θελω να την στεναχορω. καταλαβαινεις και συ μια απτα ιδια απο οτι καταλαβα. ξερω οτι επρεπε να δουλευει οταν ημασταν μωρα αλλα δεν το εχουμε ξεπερασει αν και μενα αν το ψαξεις πολυυυυυυυ βαθια με εχει ενοχλησει. οχι και παρα πολυ ενω ο αδερφος μου μιας και μεγαλυτερος το χει παρει ''κατακαρδα!'' υπομονη τι ναπω????????

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites

αυτο πιστευω και γω κοριτσομανα! προσπαθω αλλα δεν τα καταφερνω παντα... τωρα που το σκεφτομαι απο οταν καταλαβε οτι δεν την ''χρειαζομαι'' με την εννοια οτι την ηθελα για το παιδι ή οταν ειχα προτογεννησει καθοταν μαζι μου για να κοιμηθω απτους πονους κτλ κτλ αλλα τωρα εχει μεταμορφωθει.

 

Ίσως αν της έκανες μια άμμεση ή έμμεση κουβέντα στην οποία θα τη διαβεβαιώσεις ότι μπορεί να μη τη χρειάζεσαι πια σε απλά πρακτικά πράγματα αλλά παραμένει σημαντική για σας?

Έχεις σκεφτεί μήπως η μαμά σου εκφράζει άγαρμπα το φόβο της ότι τώρα δε θα έχει θέση στην καθημερινότητά σας με το μωρό?

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ίσως αν της έκανες μια άμμεση ή έμμεση κουβέντα στην οποία θα τη διαβεβαιώσεις ότι μπορεί να μη τη χρειάζεσαι πια σε απλά πρακτικά πράγματα αλλά παραμένει σημαντική για σας?

Έχεις σκεφτεί μήπως η μαμά σου εκφράζει άγαρμπα το φόβο της ότι τώρα δε θα έχει θέση στην καθημερινότητά σας με το μωρό?

 

Αληθεια, δεν τη χρειαζεσαι σε πρακτικα θεματα; Γιατι δεν τη βαζεις να ταισει αυτη το μωρο και εσυ να πας να κανεις ενα μπανιο, ας πουμε; Μηπως ανπληρωσει ετσι, κατι απο τα χρονια που εχασε, να της δωσεις την ευκαιρια να φανει χρησιμη; Το δοκιμασες αυτο;

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η μάνα μου συνήθως σχολιάζει το σπίτι: είναι πάντα ακατάστατο, έχει παντού παιχνίδια του παιδιού κλπ (όντως μοιάζει με βομβαρδισμένο, αλλά δεν έχω σκοπό να μαζεύω συνέχεια τα παιχνίδια και, το κυριότερο, δε θέλω να περιορίσω το παιδί μου για να είναι πιο συμαζεμένο το σπίτι μου). Επίσης, σχολιάζει το τι φοράμε, κλπ.

Η απάντησή μου είναι: έτσι μου αρέσει, απλά, λιτά κι απέρριτα.

Έπίσης, όταν κάνει κάτι με το παιδί με το οποίο δε συμφωνώ, θα της το πω αμέσως.

Έχω μεγαλώσει, έχω οικογένεια, έχω δικό μου σπίτι και κουμάντο δεν δέχομαι από κανέναν. Όταν είναι μόνη της με τον μικρό (δεν τον κράταγε ποτέ μόνιμα, για να βγούμε καμία βόλτα κλπ) τότε κάνει ότι θέλει, μιας και δεν είμαι εκεί να την βλέπω. Α, και τότε δεν σχολιάζω τις μπανανόφλουδες στο τραπεζάκι και διάφορα άλλα τέτοια...

Αν κάτι σε ενοχλεί φρόντισε να το λες, γιατί αν τα κρατάς συνέχεια μέσα σου από τη μία η μάνα σου θα το συνεχίσει και από την άλλη κάποια στιγμή θα ξεσπάσεις πολύ απότομα!!

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα οι γονείς μου συνέχεια σχολιάζανε.

"Καλέ μην το πιάνεις έτσι το παιδί"

"Ωχ το τρόμαξες, μη φωνάζεις" και όλα αυτά. Τα λέγανε και στον άντρα μου.

Τους έβαλα λοιπόν μια μέρα κάτω που έλειπε ο άντρας μου και τους είπα:

Δεν ξέρω γιατί πιστεύετε ότι όλοι ξέρετε καλύτερα από μένα που η μάνα της ή από τον άντρα μου που είναι ο πατέρας της. Οι παρατηρήσεις συνεχώς δεν με βοηθάνε. Θέλω τη βοήθειά σας και την εκτιμώ απεριόριστα αλλά σταματήστε τις παρατηρήσεις συνεχώς. Εσάς σας άρεσε όταν σας το κάνανε?? Δεν είμαστε μωρά, έχουμε μεγαλώσει.

Αυτό ήταν. Το κόψανε μαχαίρι το σπορ.

Νομίζω ότι πάντα μικρά θα μας βλέπουν ότι ηλικία και να φτάσουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας!

κοριτσομανα δεν νομιζω οτι θα κανει διαφορα γιατι τον κραταει καποιες φορες και ολα καλα. ασε που το παιδι μας εχει μαθει και δε μπορει να λειψουμε πολυ.

μαριλινα οπως ειπα αυτο κανω συνεχεια της αντιμιλαω αλλα οτι κι αν κανω μετα που θα βαλω τις φωνες αρχιζει ε βεβαια στη μανα μιλαμε ετσι δεν την υπολογιζουμε κτλ κτλ ξερεις τα γνωστα...

babyboom δεν πιανουν αυτα. τα λεμε με την καλη με την κακη οτι και να γινει τα ιδια

σημερα μιλουσαμε στο τηλ και μου ειπε οτι για να ερχεται σπιτι μου πρεπει να κανει τη μουγγη και δεν θελω να μιλαει. της εξηγω ηρεμα οτι δεν με νοιαζει να μιλαει αλλα να μην κρινει κι ανακατευεται και λεει (την καραμελα) δεν κρινω τη γνωμη μου λεω. ποιος στη ζητησε????????????? γερασε πριν την ωρα της. σαν μια γιαγια που τα λες και τα ξαναλες. βαρεθηκα!!!!

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τοτε μηπως πρεπει να αλλαξεις εσυ πολιτικη; Να διαβαζεις ενα βιβλιο την ωρα που μιλαει; να βαλεις τραγουδακια και να μην την ακους οσο ταιζεις; Να τη διακοπτεις με λογακια και τραγουδακια, προς το μωρο; Ωστε στο τελος αυτη να βαρεθει;

 

Εγω το πηρα αποφαση, δεν αλλαζει, οταν αρχιζει τα ιδια, δειχνω οτι δεν ενδιαφερομαι και μονο τοτε σταματαει γιατι δεν εχει κοινο. Α! Και την επαινω πλεον πολυυυ... Και οι πολλοι επαινοι λοιπον ισως πιασουν, του στυλ ''ω, μα τι ωραια που ταιζεις εσυ το μωρο μαμα, μα τι ωραια που κανεις το ενα και το αλλο, αχ να σε εμοιαζα λιγο'' και η ανασφαλεια που νοιωθει ισως για λιγο μειωθει και ηρεμησει, αφου ηρθε η αναγνωριση :)

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

πολυ ψυχραιμη σε βρισκω! μπραβο σου παντως που εχεις αυτη τη διαθεση γιατι εγω δεν την εχω καθολου. οσο και να μη θελω με επηρεαζει. οχι στο να κανω αυτα που θελει αλλα στο οτι με στεναχοραει που ειναι τοσο ανωριμη και ουσιαστικα δεν εχει τιποτα αλλο να αασχοληθει και πραγματικα δεν μποω να την ανεχτω ΚΑΘΟΛΟΥ! αφου να φανταστεις οποτε τσακωνετε με τον αντρα της προσπαθει να με κανει να τσακωθω και γω με το δικο μου επειδη το χει εκεινη και μια φορα παραλιγο να τα καταφερει. εγω πιστευω οτι απλα δεν στεκει. εχει καψει εγκεφαλικα κυτταρα!

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι καθε φορα να ειχα αυτην την διαθεση, καλη μου! Συνηθως απλα σηκωνομαι και φευγω και αναγκαστικα σταματαει. Εχω δοκιμασει και εγω με καλο τροπο να την πω οτι με ενοχλει αυτο που κανει αλλα δεν εχει πιασει επισης.

 

Ετσι φευγω απο αυτην κατασταση ετσι, με τη διακριτικη φυγη. Εσυ οταν ταιζεις το μωρο που θα πας; Εκεινη την ωρα πως δεν της δινεις το κουταλι να πεις οτι ταισε εσυ που το κανεις καλυτερα; Και εμενα καθημερινα που την εβλεπα το καλοκαιρι, με κουρασε, σε καταλαβαινω... :(

 

Αλλα ειναι οι μανες μας και τις αγαπαμε, πως να το κανουμε; Μπραβο και σε εσενα που δεν την αφησες να σε επηρεασει στη σχεση σου με τον αντρα σου. Επιασες την αιτια. Αχ, ποτε θα μεγαλωσουνε επιτελους! :roll:

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Αλλα ειναι οι μανες μας και τις αγαπαμε, πως να το κανουμε; Μπραβο και σε εσενα που δεν την αφησες να σε επηρεασει στη σχεση σου με τον αντρα σου. Επιασες την αιτια. Αχ, ποτε θα μεγαλωσουνε επιτελους! :roll:

:Dοντως ποτε?

δυστηχως και ακομα στεναχοριεμαι πηγαινε να με χωρισει. ειχαμε καποια θεμματα ουτε καν προβληματα και με την κουβεντα μεσα στο κεφαλι μου τα κανε τεραστια! (ξερεις η μανες που σου πιπιλανε το μυαλο, καλα λενε οι αντρες μακρια οι γονεις κατι ξερουν;)) τελικα ολα ειχαν αισια καταληξη γιατι μετα απο αυτο ο αντρας μου ψαρωσε και τα λυσαμε ολα και διορθωθηκαμε! τελος καλο ολα καλα!

{ακομα του ζηταω συγνωμη που αφησα να μπει αλλος αναμεσα μας! :oops:

αλλα ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ}

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites

xara μου σε νοιωθω απολυτα , βλεπεις και εγω ετσι ημουνα με τη μητερα μου οταν γεννησα τον Κωνσταντινο , μεναμε τοτε και κοντα της ( στο πανο διαμερισμα πιο κοντα δεν γινεται... )και ηταν απολυτα επικριτικη με τα παντα , απο την περιοδο της εγκυμοσυνης ητανε ετσι , ακομα και για τον τροπο που μιλουσα στον αντρα μου .Μολις γεννηθηκε το μικρο εγινε χαμος , "πως τον κρατας ετσι , γιατι διαμαρτυρεσε απο την αυπνια ,δεν τον μαθαινεις να μας αγαπαει , εισαι τεμπελα " και ενα σωρο ακομα που δεν θυμαμαι , φυσικα και με ενοχλουσαν , εκανα απιστευτους καυγαδες ψυχραμαρα κτλ κτλ , συζητουσα με τον Παναγιωτη μου και ημουνα μονιμως σκα...α , και οχι οτι της αφηναμε ποτε το παιδι , μονο ως νεογεννητο για 1-2 φορες και επειτα οταν ημουνα εγκυος στην μικρη της τον αφησα 2-3 πρωινα για να μπορεσω να κοιμηθω και εγω . Δεν της τον αφησα ποτε για να βγω , για να παω δουλεια , για να λειψω πανω απο 1,5 ωρα .Η μαμα μου δεν εχει ταισει ποτε τον Ντινο και την μπεμπα ενα μπουκαλι γαλα , στην αρχη επειδη δεν της ειχα καμια επιστοσυνη και επειτα επειδη αρρρωστησε ο πατερας μου και ολη της η προσοχη και αγαπη πηγε εκει . Ακομα και οταν γεννηθηκε η μπεμπα ελεγε διαφορα , σταματησε να λεει μονο οταν εφυγα απο εκεινο το σπιτι και μπηκε η αποσταση αναμεσα μας , βρισκομαστε 1 φορα τη βδομαδα και δεν επικρινει ποτε πλεον . Με τη μανα μου δηλαδη ειμαστε καλα μονο οταν δεν βλεπομαστε πολυ .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εσείς πάλι καλά είστε. Εγώ με την μάνα και την αδερφή μου έχουμε απομακρυνθεί εντελώς. Έχουν γίνει τα απίστευτα και πραγματικά δεν θέλω να τα θυμάμαι. Πάντως, ευτυχώς αυτή η κατάσταση, εμένα με έκανε πολύ πιο δυνατή (μετά από πολύ δουλειά μέσα μου) και την σχέση μου με τον άντρα μου να δυναμώσει και να καταλάβουμε (εγώ δηλ.) πως δεν πρέπει να αφήνουμε κανένα να μπαίνει ανάμεσά μας.

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, ευτυχώς αυτή η κατάσταση, εμένα με έκανε πολύ πιο δυνατή (μετά από πολύ δουλειά μέσα μου) και την σχέση μου με τον άντρα μου να δυναμώσει και να καταλάβουμε (εγώ δηλ.) πως δεν πρέπει να αφήνουμε κανένα να μπαίνει ανάμεσά μας.

αυτη ειναι η ουσια! αστα να πανε! οι μανες μας σεληνιαζονται οταν γενναμε η παντρευομαστε?

και συ grafistria σε χειροτερη φαση. τουλαχιστον απομακρυνθηκατε κι αυτο κανει καλο!

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

η μανά μου μια πολύ δυναμική γυναίκα που πάντα λεει την γνώμη της… και μου φωνάζει και της φωνάζω σε θέματα που αφόρανε τα παιδιά,,, μια ζωή σκούζω

ʽμην δεινή ζάχαρη στα παιδιάʼ και παντα αυτή του δεινής …

ʼμα παιδί μου εχουν μέσα και γάλα, τους αρέσειʼ

….ναι σε όλους αρέσει η ζάχαρη γρρρρρρρρ….και αυτή σε εμενα …

ʽπως το έχεις ετσι το παιδί με ένα μπλουζάκι φαίνατε τα χεράκια του,, βάλτου 3ς μπλούζες μεσα στο σπίτι ..εγω 4 παιδιά μεγάλωσα ποτε δεν μου κρύωσαν γιατι τα έντυναʼ

….αλλα χρόνια μαμα χαχαχαχααχ

την λατρεύω …:mrgreen:

Σπύρος 09/10/2001 τριτη απογευμα

Εφραίμ 03/06/2006 σαββατο ξημερωματα

Ελευτέριος 25/09/2007 τριτη πρωει

Μαρίνος 21/09/2012 Παρασκευη πρωι

:P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...