Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

λευκα αιμοσφαίρια


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, νομίζω έχει ξανασυζητηθεί το θέμα αλλα είμαι αγχωμένη για να ψάξω. Είμαι στον ένατο και τα λευκά αιμοσφαίρια μου είναι ακόμα ψηλά( 13200). Είναι φυσιολλογικό? Δεν θα έπρεπε να εχουν πέσει? Βέβαια στον έβδομο είχα φτάσει και τα 15000 αλλα έλεγα μήπως ξερατε κάτι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα!!!!

μια χαρά είναι τα λευκά σου,μην αγχώνεσαι!!!

βέβαια για να είσαι εντελώς ήσυχη,πάρε τηλ.τον γιατρό σου,να τον ενημερώσεις..

με το καλό!!

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Α καλα και τα δικα μου απο την αρχη στο 12-13 και 2/2 που εκανα τις καθιερομενες αιματος ουρων τοξοπλασμα...ηταν 15! Μου εχει πει ο γιατρος μου οτι απλα ετσι αντιδρα στον δικο μου οργανισμο η εγκυμοσυνη...Οποτε μην ανησυχεις ειμαι κι εγω εδω να σου κανω συμπαραστση!!! :):):)

 

Link to comment
Share on other sites

Eirini_Dr όντως με καθυσηχάζεις!!! Τι είναι αυτό το πράγμα με τα παλιολευκά, να μην κατεβαίνουν με τίποτα. Μου είπε ο μικροβιολόγος οτι κατεβαίνουν μετά την εγκυμοσύνη, οπότε να γεννήσω και να περιμένω. Αλλα και ο γυναικολόγος μου είπε οτι είμαι μια χαρά και να μην ανυσηχω( αυριο έχουμε ραντεβου για να δει και τις υπόλοιπες) Ουφ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

κοριτσια καλησπερα

πριν μαι βδομαδα που εκαναγενικη βγηκαν τα λευκα 15100 .μου ειπε τοτε ο γιατρος επειδη ηταν υψηλα να παρω αντιβιωση augumedin625 ενα πακετο .σημερα ξανακανα εξεταση και ατ λευκα πηγανε στις 16500 .πιο πανω.τον πηρα τηλ και μου ειπε να μετραω την θερμοκρασια μου πρωι και βραδυ καιι θα με δει μεθαυριο στο ιατρειο και θα τα πουμε απο κοντα

εχω καρααγχωθει.τι να σημαινει αυτο ?δεν νιωθω να εχω κατι σαν γριπη ή κατι τετοιο.γιατι ειναι τοσο ανεβασμενα?

 

an kapoia kopela gnorizei kati mporei na mou pei?

thanks

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

εγώ σήμερα πήρα τα αποτελέσματα από την καμπύλη ζαχάρου και ήταν μια χαρά, αλλά τα λευκά αιμοσφαίρια ήταν 12400 και στεναχωρέθηκα... και νοιώθω μια χαρά, δεν έχω περάσει καμιά ίωση. πρίν κανά μήνα που έπαθα μια ουρολοίμωξη ήταν τα λευκά στα 13400,αλλά εκεί υπήρχε λόγος... τώρα γιατί?

Link to comment
Share on other sites

εγώ σήμερα πήρα τα αποτελέσματα από την καμπύλη ζαχάρου και ήταν μια χαρά, αλλά τα λευκά αιμοσφαίρια ήταν 12400 και στεναχωρέθηκα... και νοιώθω μια χαρά, δεν έχω περάσει καμιά ίωση. πρίν κανά μήνα που έπαθα μια ουρολοίμωξη ήταν τα λευκά στα 13400,αλλά εκεί υπήρχε λόγος... τώρα γιατί?

 

για να εκανες την καμπυλη ζαχαρου λογικα εισαι στην 27η περιπου εβδομαδα?εγω τοτε ειχα 14000 λευκα,ο μικροβιολογος ειπε οτι ο οργανισμος μου βλεπει ακομα το εμβρυο σαν φλεγμονη και ειναι συνηθισμενο και η γυναικολογος μου ειπε "εισαι εγκυος".....κακως ανησυχεις τοσο πολυ,αλλη μια κοπελα εδω μεσα ειχε 19000 και ο γιατρος της της εδωσε ακριβως την ιδια απαντηση που εδωσε και σε εμενα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

εγώ σήμερα πήρα τα αποτελέσματα από την καμπύλη ζαχάρου και ήταν μια χαρά, αλλά τα λευκά αιμοσφαίρια ήταν 12400 και στεναχωρέθηκα... και νοιώθω μια χαρά, δεν έχω περάσει καμιά ίωση. πρίν κανά μήνα που έπαθα μια ουρολοίμωξη ήταν τα λευκά στα 13400,αλλά εκεί υπήρχε λόγος... τώρα γιατί?

 

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=23437

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...