Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βρεφονηπιακός σταθμός Σπάτα-Παλλήνη-Γέρακας-Ραφήνα


Recommended Posts

Καλημέρα σας!

 

Είμαι στην πολύ άμεση αναζήτηση βρεφονηπιακού σταθμού για την μπεμπούλα μας. Μέχρι σήμερα το πρωι ήταν κανονισμένο να την κρατήση μια κοπέλα που είχαμε για 1 χρόνο, η οποία με πήρε το πρωι και μου είπε ότι τελικά δεν θα μπορέσει.

 

Γνωρίζετε ονόματα βρεφονιαπικών σταθμών στις περιοχές Σπάτα, Ραφήνα, Παλλήνη, Γέρακα; Μένουμε Αρτέμιδα και δυστυχώς εδώ δεν υπάρχει. Η βοήθειά και η εμπειρία σας μου είναι πολύτιμη, γιατι ο χρόνος περνάει και επειδή ήδη μίλησα με έναν βρεφονηπιακό στον Γέρακα, ο οποίος έχει ήδη αναφερθει εδω μέσα, Η Σιμ..., δεν δέχονται μωρά κάτω από 1 έτους και το συγκεκριμένο τμήμα έχει συμπληρωθεί.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθειά σας.



 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Εκεί μένω και εγώ:)) Όλα όσα ξέρω στην Αρτέμιδα είναι από 18 και πάνω (π.χ ΧΙΟΝΑΤΗ) .

Στη Ραφήνα νομίζω έχει ένα που ξέρω μόλις μπεις στη Ραφήνα από Μαραθώνος

----------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Lacky _star γεια σου, καλή επιλογή για τις περιοχές που αναφέρεις είναι ο παιδικός σταθμός «Παραμύθι να αρχίσει» στα Σπάτα, είναι ο σταθμός που θα γράψω το παιδάκι μου και νομίζω (βάση της έρευνας που έκανα) ότι είναι από τους καλυτέρους της περιοχής, νομίζω πως αξίζει να τον επισκεφθείς, το τηλέφωνο επικοινωνίας είναι 210-6630152.

Πιστεύω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Είμαι στην πολύ άμεση αναζήτηση βρεφονηπιακού σταθμού για την μπεμπούλα μας. Μέχρι σήμερα το πρωι ήταν κανονισμένο να την κρατήση μια κοπέλα που είχαμε για 1 χρόνο, η οποία με πήρε το πρωι και μου είπε ότι τελικά δεν θα μπορέσει.

 

Γνωρίζετε ονόματα βρεφονιαπικών σταθμών στις περιοχές Σπάτα, Ραφήνα, Παλλήνη, Γέρακα; Μένουμε Αρτέμιδα και δυστυχώς εδώ δεν υπάρχει. Η βοήθειά και η εμπειρία σας μου είναι πολύτιμη, γιατι ο χρόνος περνάει και επειδή ήδη μίλησα με έναν βρεφονηπιακό στον Γέρακα, ο οποίος έχει ήδη αναφερθει εδω μέσα, Η Σιμ..., δεν δέχονται μωρά κάτω από 1 έτους και το συγκεκριμένο τμήμα έχει συμπληρωθεί.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθειά σας.

Γεια σου lucky star.. αν μπορώ να σε βοηθήσω και εγώ λίγο αν θέλεις ρίξε μια ματιά και στον βρεφονηπιακό " Παραμυθία" στην Κυκλάδων που είναι κάθετη στη Μαραθώνος στην αρχή της προς το Σταυρό και υπάγεται στα Γλυκά Νερά. Εχω ακούσει καλά σχόλια.. Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση βοήθειά σας. Μάλλον θα καταλήξουμε στον Μιρκό Αντώνη. Αν ενδιαφέρεστε να μάθετε περισσότερα - όποτε - μπορώ να σας πω λεπτομερειες.

 

Φιλια



 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σε όλους

Θα ήθελα να καταθέσω την προσωπική μου εμπειρία, γιατί καταλαβαίνω το άγχος των γονιών που θέλουν να επιλέξουν τον κατάλληλο παιδικό σταθμό για το παιδί τους. Στη θέση των γονιών που φέτος ψάχνουν για παιδικό σταθμό ήμασταν εμείς πέρυσι την ίδια εποχή. Μετά από καλό ψάξιμο στους σταθμούς της περιοχής καταλήξαμε ότι οι πιο ενδιαφέρουσες περιπτώσεις είναι το «Ξεκίνημα» στο Κορωπί το «Παραμύθι να Αρχίσει» στα Σπάτα και το «Πορτοκαλί Γαλάζιο» στη Ραφήνα.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γειά σας και από μένα, μένω και εγώ Αρτέμιδα και σκεφτομαι από Σεπτέμβρη να στείλω το παιδί μου παιδικό σταθμό θα είναι 2 ετών έκανα μιά έρευνα σε διάφορους σταθμούς και γεγονός είναι οτι θα συμφωνήσω με τους υπόλοιπους ότι ο "Παραμύθι να αρχίσει" με εντυπωσίασε.

Όμως έχω ένα θέμα με τα οικονομικά του μήπως ξέρετε πόσο ζητάνε και αν θέλουν και εγγραφή?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

κορίτσια πόσα ζητάνε στους παιδικούς ?? Με ενδιαφέρει γιατί από Σεπτέμβριο θα στείλω 2 μωράκια παιδικό και θέλω να ξέρω τι μου γίνεται?? είναι όντως 500 ευρώ το καθένα???

----------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
κορίτσια πόσα ζητάνε στους παιδικούς ?? Με ενδιαφέρει γιατί από Σεπτέμβριο θα στείλω 2 μωράκια παιδικό και θέλω να ξέρω τι μου γίνεται?? είναι όντως 500 ευρώ το καθένα???

 

Καλημερα μενω Λουτσα ομπεμπης μου τωρα μπηκε στον 6ο μηνα κ ψαχνουνε για βρεφονηπιακο σταθμο!!

Εδω στην περιοχη μονη η Πεταλουδα εχει αδεια!!πηγα κ τον ειδα μαρεσε ο χωρος κ μου ζητησε 250 εγγραφη κ 340 καθε μηνα με φυλαξη σιτιση κ μαθηση διοτι εχει προγραμματα για ποιο μεγαλες ηλικιες.

Ψαχνω να δω αν υπαρχει κατι αλλο Σπατα Παλληνη

Δεν ξερω αν βοηθησα κ αν ξερεις κατι αλλο αν μπορεις να μου πεις??

:wink:

:lol: ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙ:-P
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημερα μενω Λουτσα ομπεμπης μου τωρα μπηκε στον 6ο μηνα κ ψαχνουνε για βρεφονηπιακο σταθμο!!

Εδω στην περιοχη μονη η Πεταλουδα εχει αδεια!!πηγα κ τον ειδα μαρεσε ο χωρος κ μου ζητησε 250 εγγραφη κ 340 καθε μηνα με φυλαξη σιτιση κ μαθηση διοτι εχει προγραμματα για ποιο μεγαλες ηλικιες.

Ψαχνω να δω αν υπαρχει κατι αλλο Σπατα Παλληνη

Δεν ξερω αν βοηθησα κ αν ξερεις κατι αλλο αν μπορεις να μου πεις??

:wink:

 

 

Καλημέρα σας!

 

Αφου τελικά πέρασε σχεδόν ένας χρόνος και το μουμουκάκι μας πήγε στον Μικρό Αντώνη στην Παλλήνη, όπου πέρασε φανταστικά στο βρεφικό τμήμα, με την εξαιρετική της δασκάλα την κα Χριστίνα, φέτος εν μέσω κρίσης και λόγω απόστασης μάλλον θα την γράψουμε στην Πεταλούδα, στην Λούτσα. Πήγα και τον είδα, είναι πολύ οικονομικότερος από τον προηγούμενο και είναι ανοιχτός μέχρι τις 17:30, πράγμα σημαντικό γιατί εργάζομαι. Επίσης περιλαμβάνει όλα τα παραπάνω που ανέφερε η φίλη μας και επίσης το καλοκαίρι κλείνει για 20 ημερες τον ΑΥγουστο, όπως επίσης και τις υπόλοιπες αργίες του χρόνου λιγότερες ημέρες. Εμενα μου φάνηκε καλός για καινούργιος σταθμός.

 

Βέβαια αν έχετε ακούσει το οτιδήποτε - είτε αρνητικό είτε θετικό από εμπειρίες γνωστών σας ή και δικές σας πολυ πολύ καλοδεχούμενες.

 

 



 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Καλησπερα σας.

 

Εχει καποιος γνωμη για τον βρεφονηπιακο "Σιμονη" στον Γερακα.

Η αλήθεια ειναι πως δεν εχω κοιταξει πουθενα ακομα....και ετσι δεν εχω αποψη.

Αν γνωριζει κανεις για καλο βρεφονηπιακο στον Γερακα ή κοντα στον Σταυρο!!!

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

 

Εχει καποιος γνωμη για τον βρεφονηπιακο "Σιμονη" στον Γερακα.

Η αλήθεια ειναι πως δεν εχω κοιταξει πουθενα ακομα....και ετσι δεν εχω αποψη.

Αν γνωριζει κανεις για καλο βρεφονηπιακο στον Γερακα ή κοντα στον Σταυρο!!!

 

Ευχαριστω

 

Εκει στελνω την κόρη μου (4 ετών). Μονο καλά λόγια εχω να πω, αλλα καλυτερα να κανεις και εσυ μια βολτα απο'κει για να εχεις προσωπική αποψη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
που ειναι βρε κοριτσια αυτος ο σταθμος "Πεταλουδα" στη Λουτσα? Πρωτη φορα το ακουω. Ειναι καινουριος?

 

 

Καλημέρα,

 

Ο παραπάνω παιδικός σταθμός βρίσκεται Ξενοφώντος και Κωστή Παλαμά, μετά το μεσιτικό του Καννάκη δεξιά.....Είναι πολύ καλός τελικά....γιατί εκεί έχουμε καταλήξει



 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 11 χρόνια μετά...

Γεια σας ! Έχετε υπόψιν να προτείνετε βρεφικό σε Πεντελη Γέρακα Γλυκα Νερά Παλληνη και γύρω περιοχές ;; Θελουμε να ξεκινήσουμε από Μάιο που θα είναι ο μικρός μου 9 μηνών ! 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...