Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ξενοδοχεια σε Ροβιες Ευβοιας


Recommended Posts

Καλησπέρα. Μήπως έχει πάει κανείς στις Ροβιές? Εχω βρει 2 ξενοδοχεια - studios και θα ήθελα μια γνωμη. Το ένα είναι το Ζουζουλή και το άλλο το Ηλιαχτίδα.Και τα 2 έχουν την ίδια τιμή.Επίσης, θα ήθελα να ρωτήσω για το φαγητό του μικρού.Τότε θα είναι 9,5 μηνών, θα τρώει ακόμη αλεσμένα σε multi ή με το πιρούνι? Είναι το πρώτο μου μωρό και είμαι άσχετη!!!:oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!

Το καλοκαίρι είχαμε πάει Ροβιές,καλά περάσαμε,πολύ χαλαρό μέρος.Εμάς τότε η μικρή ήταν 3 μηνών οπότε ήμασταν αρκετά περιορισμένοι,εννοώ ότι δεν βγαίναμε βράδυ αλλά πηγαίναμε θάλασσα και για φαγητό.

Τα ονόματα που αναφέρεις δεν τα θυμάμαι,εμείς μέναμε σε δωμάτια μπαίνοντας στις Ροβιές δίπλα στη θάλασσα,καθαρά και με κουζινάκι.

Για το φαγητό που αναφέρεις νομίζω πως θα τρώει ακόμα με το multi,εξαρτάται βέβαια και από τα δοντάκια που θα έχει.

Ο γιος μου έφαγε πρώτη φορά λιωμένο με το πηρούνι φαγητό πάνω στον χρόνο,η μικρή μου που έχει χρονίσει τρώει ακόμα λιωμένο στο multi γιατί δεν έχει πολλά δοντάκια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Το καλοκαίρι είχαμε πάει Ροβιές,καλά περάσαμε,πολύ χαλαρό μέρος.Εμάς τότε η μικρή ήταν 3 μηνών οπότε ήμασταν αρκετά περιορισμένοι,εννοώ ότι δεν βγαίναμε βράδυ αλλά πηγαίναμε θάλασσα και για φαγητό.

Τα ονόματα που αναφέρεις δεν τα θυμάμαι,εμείς μέναμε σε δωμάτια μπαίνοντας στις Ροβιές δίπλα στη θάλασσα,καθαρά και με κουζινάκι.

Για το φαγητό που αναφέρεις νομίζω πως θα τρώει ακόμα με το multi,εξαρτάται βέβαια και από τα δοντάκια που θα έχει.

Ο γιος μου έφαγε πρώτη φορά λιωμένο με το πηρούνι φαγητό πάνω στον χρόνο,η μικρή μου που έχει χρονίσει τρώει ακόμα λιωμένο στο multi γιατί δεν έχει πολλά δοντάκια.

Καλημέρα. Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Και εμείς θέλουμε κάτι χαλαρό, θάλασσα, φαί και ύπνο.Οπότε πιστεύω ότι θα είναι καλά.Καλές διακοπές και σε εσάς!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως έχει πάει κανείς στις Ροβιές? Εχω βρει 2 ξενοδοχεια - studios και θα ήθελα μια γνωμη. Το ένα είναι το Ζουζουλή και το άλλο το Ηλιαχτίδα.Και τα 2 έχουν την ίδια τιμή.Επίσης, θα ήθελα να ρωτήσω για το φαγητό του μικρού.Τότε θα είναι 9,5 μηνών, θα τρώει ακόμη αλεσμένα σε multi ή με το πιρούνι? Είναι το πρώτο μου μωρό και είμαι άσχετη!!!:oops:

 

Για τις Ροβιές δεν ξέρω να σου πω, αλλά η γνώμη μου είναι ότι ο μικρός σου κατά 99,9% θα τρώει ακόμα αλεσμένα στο μούλτι.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ κορίτσια για τις συμβουλές!!! Σίγουρα θα ρωτήσω και το γιατρό, γιατί ο κάθε παιδίατρος έχει τα δικά του!!! Καλές μας διακοπές σε όλες!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια , έκλεισα τελικά στις Ροβιές, στο Λάππας. Φάινεται καλό και ελπίζω να είναι. Ηταν το μόνο με καλή τιμή, με κουζίνα με 2 μάτια και όχι μόνο με μπρίκι και δίπλα στη θάλασσα.Ελπίζω να βγει καλό. Θα σας πω όταν γυρίσω.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια , έκλεισα τελικά στις Ροβιές, στο Λάππας. Φάινεται καλό και ελπίζω να είναι. Ηταν το μόνο με καλή τιμή, με κουζίνα με 2 μάτια και όχι μόνο με μπρίκι και δίπλα στη θάλασσα.Ελπίζω να βγει καλό. Θα σας πω όταν γυρίσω.

 

 

ποσο το εκλεισες;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εμείς στις Ροβιές Ευβοίας είχαμε πάει πέρισυ (το 2010)

και είχαμε μείνει στο ξενοδοχείο "Αλεξανδρίδης"

 

http://www.alexandridis-hotel.gr/indexgr.html

 

Ωραίο μεν,

αλλά με λίγο τσιμπημένες τιμές δε! :?

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πέρισυ το καλοκαίρι είχαμε μείνει Ροβιές με τα δύο παιδιά μας 2 και 4 ετών. Είχαμε κλείσει στο http://www.sourishotel.gr . Ήταν λίγο ακριβότερο από τα άλλα που είχαμε πάρει τηλέφωνο αλλά τουλάχιστον άξιζε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Ξέρει κανείς το ageri rooms στις ροβιές . Πώς είναι η εξυπηρέτηση τα δωμάτια και η θάλασσα μπροστά; Eχει πέτρες;Κάνει για μικρά παιδιά;Είναι ρηχά τα νερά;Eυχαριστώ πολύ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ενα πολύ όμορφο ξενοδοχείο - στουντιος που υπάρχει στις Ροβιές είναι το Chromata beach apartments.

 

Ειναι πολύ όμορφα στούντιος μέσα σε ενα καταπράσινο κήπο κοντά στην παραλία.

Μπορείτε να δείτε εδω τη σελίδα του

 

http://chromata-apartments.eu/

 

Τα δωμάτια διαθέτουν και κουζίνα, ότι πρέπει για να φτιάχνουμε το φαγητο για τα μωράκια μας!!!

 

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 χρόνο μετά...

Αυτό που θα θέλαμε είναι να μείνουμε σχεδόν πάνω στη θάλασσα. Να ανοίγουμε το παράθυρο και να είναι η θάλασσα σε απόσταση πενήντα μέτρων

Δε μας ενδιαφέρουν μεγάλα ξενοδοχεία αλλά μικρές οικογενειακές μονάδες που να μπορούν να παρέχουν φαγητό και να έχουν χώρους για παιχνίδι για τα τρία μικρά μας παιδιά (2,5 -9 χρονων) . Κηπο, ισκιο αν ειχε και κουνιες ακομα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...