Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πληροφορίες για τον κο Γιαννίκο Λάμπρο


Recommended Posts

Γεια σας κι από μενα, θα ήθελα την βοήθειά σας και μερικές πληροφορίες για τον γυναικολόγο κο Γιαννίκο Λάμπρο.

Εχω κλείσει ραντεβού για τεστ παπ και πρώτα ο Θεός θα επισκεφθώ τον συγκεκριμένο γιατρό σε δέκα μέρες.

Εχω διαβάσει πολλά για τον κο Γιαννίκο στο forum αλλά πιο πολύ για εγκυμοσύνες.

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζετε το κόστος της επίσκεψης για τεστ παπ και αν κάνει ψηλάφηση στήθους;

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Είμαι καινούργια στο forum, αλλά το παρακολουθώ από παλιά. lvlv κι εγώ έχω βρει γενικές πληροφορίες για τον κ. Γιαννίκο. Έχω κλείσει ραντεβού μαζί του και θα πάω μεθαύριο για τεστ παπ και υπέρηχο. Πήγες εσύ; Πως σου φάνηκε;

Ελπίζω όλα να πήγαν καλά!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πήγα κι εγώ χθες το βράδυ. Ήταν όντως πολύ ήρεμος, καθησυχαστικός, προσιτός και πρόθυμος να λύσει την οποιαδήποτε απορία. Την εξέταση δεν την κατάλαβα σχεδόν καθόλου και πέραν όλων αυτών δεν μου φάνηκε καθόλου ακριβός. Έκανε κι εμένα και τον άντρα μου να αισθανθούμε άνετα, καλά και ασφαλείς. Στο τέλος μας ευχήθηκε να έχουμε και σύντομα ευχάριστα νέα!

Απ'ό,τι φαίνεται οι πληροφορίες για τον συγκεκριμένο γιατρό που έχουν κατά καιρούς διατυπωθεί σε αυτό το forum είναι αληθείς!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

καλησπέρα , γέννησα τον Αύγουστο με τον κύριο Γιαννίκο και είμαι απόλυτα ικανοποιημένη (ήταν ο 3ος γυναικολόγος που άλλαξα στην εγκυμοσύνη )... είναι πάνω από όλα άνθρωπος , με αντιμετώπισε με ηρεμία και μου εξηγούσε ότι ήθελα να μάθω όσο χαζό κι αν ήταν , επέμενε στο φυσιολογικό τοκετό και στη μη χρήση φαρμάκων, όταν δεν είναι απαραίτητη ,και τελικά είχε δίκιο , 2 ώρες μετά τη γέννα σηκώθηκα και έκανα και βολτούλα ;) . και να φανταστείτε ότι τον παρακαλούσα να με πάει καισαρική γιατί φοβόμουνα αλλά όταν ήρθε η ώρα να πάω στο μαιευτήριο ήταν όλα έτοιμα . Να πω ότι συνεργάζεται και με μια εξαιρετική μαία τη Χρύσα η οποία ήταν ο άνθρωπός μου σε όλη τη διάρκεια δεν έφυγε από δίπλα μου , και μας βοήθησε πολύ και στις ετοιμασίες πριν και στην προσαρμογή μετά ... κάτι ακόμα πολύ βασικό για εμένα είναι ότι δεν είναι απο τους γιατρούς που έχεις ραντεβού στις 3 και σε βλέπει καλές 4-5 , το ραντεβού κρατάει την ώρα του ,με μικρή καθυστέρηση αν τύχει σε λογικά πλαίσια .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλησπέρα , γέννησα τον Αύγουστο με τον κύριο Γιαννίκο και είμαι απόλυτα ικανοποιημένη (ήταν ο 3ος γυναικολόγος που άλλαξα στην εγκυμοσύνη )... είναι πάνω από όλα άνθρωπος , με αντιμετώπισε με ηρεμία και μου εξηγούσε ότι ήθελα να μάθω όσο χαζό κι αν ήταν , επέμενε στο φυσιολογικό τοκετό και στη μη χρήση φαρμάκων, όταν δεν είναι απαραίτητη ,και τελικά είχε δίκιο , 2 ώρες μετά τη γέννα σηκώθηκα και έκανα και βολτούλα ;) . και να φανταστείτε ότι τον παρακαλούσα να με πάει καισαρική γιατί φοβόμουνα αλλά όταν ήρθε η ώρα να πάω στο μαιευτήριο ήταν όλα έτοιμα . Να πω ότι συνεργάζεται και με μια εξαιρετική μαία τη Χρύσα η οποία ήταν ο άνθρωπός μου σε όλη τη διάρκεια δεν έφυγε από δίπλα μου , και μας βοήθησε πολύ και στις ετοιμασίες πριν και στην προσαρμογή μετά ... κάτι ακόμα πολύ βασικό για εμένα είναι ότι δεν είναι απο τους γιατρούς που έχεις ραντεβού στις 3 και σε βλέπει καλές 4-5 , το ραντεβού κρατάει την ώρα του ,με μικρή καθυστέρηση αν τύχει σε λογικά πλαίσια .

γεια σου κ απο μενα! Επειδη ενδιαφερομαι για τον συγκεκριμενο γυναικολογο τον κ Γιαννικο μπορεις σε παρακαλω να μου πεις ποσο παιρνει την επισκεψη κ ποσο σου πηρε στη γεννα;

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Γειά σας!

Επιστρέφω μετά από καιρό για να σας πω ότι τελικά είχαμε ευχάριστα νέα, έμεινα έγκυος και γέννησα πριν από 1 μήνα περίπου μια μπέμπα και γιατρός μου ήταν φυσικά ο κύριος Γιαννίκος!

Είχα μια καλή σχετικά εγκυμοσύνη, ο γιατρός ήταν συνεχώς δίπλα μου, όποτε τον χρειάστηκα σήκωσε το τηλέφωνο και μου είπε τι να κάνω. Με λίγα λόγια όση δουλειά κι αν είχε ήταν πάντα διαθέσιμος.

Ακόμη και την Μ. Τετάρτη (ήμουν ήδη στον 8ο) που μου παρουσιάστηκε αίμα και πολλά υγρά, τον πήραμε στο τηλέφωνο, πήγαμε στο μαιευτήριο, κάναμε όλες τις εξετάσεις και ήταν εκεί δίπλα μου καθ'όλη τη διάρκεια. Είχε πει ότι θα έπαιρνα και όλο τον 9ο και κάπως έτσι έγινε. Έσπασαν τα νερά μου έξω από το ιατρείο του στην τελευταία μας επίσκεψη, πήγα με εξέτασε και φύγαμε για το Γαία όπου είχε ήδη ενημερώσει εκείνος και με περίμεναν στην παραλαβή.

Ο τοκετός διήρκεσε 12 ώρες, ήταν σχετικά δύσκολος αφού η μικρή δεν κατέβαινε και είχα στο πλάι μου την εξαιρετική ομάδα του να με βοηθά και να με κατευθύνει. Γέννησα με φυσιολογικό τοκετό, όλα πήγαν καλά και 2 ώρες μετά μπορούσα να σηκωθώ και να περπατήσω κανονικά. Όπως ο ίδιος είπε "Παιδί έφερες στον κόσμο, δεν είσαι άρρωστη. Κάνεις τα πάντα κανονικά."

Είναι ένας πολύ καλός άνθρωπος, πολύ καλός γιατρός και σε αυτόν χρωστάω την μικρούλα μου. Τον συγχαίρω για τον επαγγελματισμό του και την ανθρωπιά του και τον ευχαριστώ για την εμπειρία που μου προσέφερε, που πρόσεξε εμένα και το μωρό μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...