Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εφηβεία και αγωγή περιποίησης


Recommended Posts

ειναι παντως και ποιος κρυσταλλος θα σε καλυψει.ας πουμε εμενα της macrovita δεν μου εκανε καθολου δουλεια,τωρα που βαζω τον ice guard ειμαι πολυ ευχαριστημενη.τον τελευταιο απο τον μπακακο τον ειχα παρει αν θυμαμαι καλα,αλλα θα εχουν και τα αλλα φαρμακεια λογικα.οσο για το κερι στις μασχαλες μην εμπιστευεσαι αισθητικους,ρωτα γυναικολογο καλυτερα.εμενα προσωπικα μου εχουν τυχει αρκετα περιστατικα στη δουλεια με τραυματισμο σε αδενες κυριως στις μασχαλες απ το κερι.βεβαια εξαρταται απο πολλους παραγοντες αυτο ,αλλα γνωμη μου ειναι να αποφευγεται.τωρα η επιλογη ειναι δικη σας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η ανηψούλα μου που είναι 14 χρονών, πάει μαζί με τη μαμά της σε αισθητικό και κάνει κερί. Δεν εχει κανένα πρόβλημα, όλα μια χαρά και οι τρίχες δεν βγαίνουν γρήγορα. Ειδικά το καλοκαίρι την εχει βολέψει και η τριχοφυια δεν είναι τόσο έντονη.

s-age.pngs-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!!!! Κοριτσάρες βρήκα τη λύση: deodorant Sanoflore χωρίς alcool, parabens!!!! Στα φαρμακεία μόνο που είναι λίγο ακριβούτσικο....

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως κοριτσια επειδη ειμαι αισθητικος το πρωτο πραγμα που θα ηθελα να πω στη μητερα που θα ερχοταν να κανει αποτριχωση στο κοριτσακι της να παει να δει πρωτα εναν ενδοκρινολογο,αν οι τριχουλες ειναι εντονες στην περιοχη της κοιλιας,στο πηγουνι,στο ανω χειλος στα χερια και στις μασχαλες τοτε θα προτιμουσα να επισκεφθει εναν ειδικο για να δουνε αν το προβλημα ειναι ορμονικο η οχι...αν ειναι τοτε πρεπει να ακολουθησει θεραπεια...υπαρχουν πολλα ινστιτουτα που δυστυχως κανουν δουλειες στο ποδι...και δυστυχως δημιουργουν περισσοτερα προβληματα απο το να τα επιλυσουν...επισης αν υπαρχει καποιο προβλημα ορμονικο οσες φορες και να κανει αποτριχωση ειτε με ξυραφι ειτε με κερι δεν θα εχουμε κανενα αποτελεσμα...και το μονο που καταφερνουμε στην περιπτωση αυτη ειναι χασιμο χρηματων και χρονου...σκοπος ειναι να μετατρεψουμε τις τριχες σε χνουδακι και επειτα να τις αποδυναμωσουμε με σκοπο την πληρη καταστροφη της ριζας...αν δεν υπαρχει κανενα προβλημα ορμονικο τοτε χρησιμοποιουμε ανωδυνες μεθοδους σε νεαρα κοριτσια και σταδιακα μπορουμε να δοκιμασουμε αλλες μεθοδους...και ναι η περιοχη της μασχαλης ειναι πολυ ευαισθητη λογο του μαστου ...παντως θα πρπει να γνωριζετε πως καθε μεθοδος αποτριχωσης εχει και τα μειονεκτηματα...και το ξυραφι και απο αισθητικο...αυτα τα γενικα απο εμενα ...να προσεχετ τα κοριτσακια σας

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Θελω και εγω γνωμες! Ειμαι 11-12 και εχω απο μικρη εντονο μουστακι...η μαμα μ εχει προτεινει λυσεις που τις θελω και εγω αλλα φοβαμαι την αντιδραση των φιλων μου που με ξερουν τοσα χρονια με μουστακι! Εσεις τι προτεινετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θελω και εγω γνωμες! Ειμαι 11-12 και εχω απο μικρη εντονο μουστακι...η μαμα μ εχει προτεινει λυσεις που τις θελω και εγω αλλα φοβαμαι την αντιδραση των φιλων μου που με ξερουν τοσα χρονια με μουστακι! Εσεις τι προτεινετε;

Κουκλα μου εγώ σου προτείνω να επιλέξεις με τη μαμά σου όποια λύση θεωρήσετε καλύτερη και να το κάνεις χωρίς να σκεφτείς τίποτα άλλο. Να δεις που όλοι θα σου πούνε πόσο ομόρφυνες! Να μην ντρέπεσαι καθόλου που ξαφνικά θα ανοίξει το προσωπάκι σου. Στο λέω ως πρωην ντροπαλό κοριτσάκι με μουστάκι και τωρινή μανούλα κοριτσιών στην ηλικία σου

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εννοείται να το βγάλεις με κάποιον τροπο .. Πιστεύω για αρχη το ζεστό κερί θα ειναι το καλύτερο .. Εκτός και αν θέλεις κάτι πιο ριζικό .. Πάντως μη σε απασχολεί καθόλου το πως θα σε δουν οι φίλοι σου .. Σαφώς θετικά !!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...