Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΘΗΛΑΣΜΟ!!!


Recommended Posts

Βάσια μου,

μην ανησυχεις καθόλου, τα πας περίφημα και θα τα πας ακόμα καλύτερα αφου το θες τόσο.. σου στέλνω το link απο μια πολυ καλή σελιδα σχετικα με τον θηλασμό και συγκεκριμένα την απάντηση στην ερωτηση σου "μηπως δεν έχω αρκετο γάλα", κάποια στιγμή είχα κι εγώ την ίδια απορία αλλα τελικά αποδείχτηκε οτι ο μικρός μου χορταινε μια χαρά κι απλά χρησιμοποιούσε το στηθος μου σαν πιπίλα..

 

http://thilasmos.gr/ligo%20gala.htm

foxfoxsbu20130611_-31_our+baby+is.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βάσια μου καταρχήν να σου δώσω συγχαρητήρια για την προσπάθειά σου!

Εγώ νομίζω ότι το μωράκι σου περνάει κολικούς και για αυτό μερικές φορές θηλάζει κανονικά και άλλες φορές κλαίει. Μήπως προσπαθώντας να αποφύγεις τα γαλακτοκομικά τρως πολλά λαχανικά; (εμένα το λάχανο μου τα ταλαιπωρούσε πολύ τα παιδάκια μου και έτσι το έκοψα). Παρατήρησε αν μαζεύει τα ποδαράκια του εκείνη την ώρα. Εμένα ο γιατρός μου είχε δώσει infacolic για τον πρώτο καιρό (νομίζω τρίμηνο).

Σε ότι αφορά στις εναλλαγές του στήθους απο ότι ξέρω πρέπει στην αρχή να δίνεις και απο τα 2 στήθοι μέχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός και μετά να δίνεις σε κάθε θηλασμό απο το ένα στήθος γιατί όσο πιο πολύ αδειάζει το στήθος τόσο πιο λιπαρό (και γεμάτο θερμίδες και θρεπτικά στοιχεία) είναι το γάλα.

Επίσης σε ότι αφορά στο νυχτερινό θηλασμό εμένα με έσωσε απο την μια το γεγονός ότι τον είχα στο κρεββάτι και όλο το βράδυ αυτός θήλαζε-πιπιλούσε, αλλά δυσκολεύτηκα να τον βγάλω απο το κρεββάτι (αυτήν την εβδομάδα προσπαθώ με νύχια και με δόντια να τον βάλω στην κούνια του). Βέβαια κάθε παιδί είναι διαφορετικό οπότε μην σε αγχώνω...!!!!

Σου εύχομαι να σου ζήσει το μωράκι σου και να σταματήσει αυτή η δύσκολη φάση του κλάματος όσο το δυνατόν γρηγορότερα!

EVvep3.png6SUnp3.png

 

 

Αγάπες μου σας λατρεύω!

30.06.2011: Το αδελφάκι σας, το αστεράκι μου, πήγε στον ουρανό πριν ακόμα γεννηθεί...

Link to comment
Share on other sites

Βάσια, όλα όσα σου έχουν γράψει τα κορίτσια είναι σωστά! Το μόνο που θα ήθελα να προσθέσω είναι ότι ενδέχεται το μωρό να κάνει μια παλινδρόμηση. Το λέω, αφενός, γιατί συχνά η αλλεργία στα γαλακτομικά πάει πακέτο με την παλινδρόμηση, αφετέρου γιατί γράφεις

 

Σε καποια γευματα ομως θηλαζει τα πρωτα πεντε δεκα λεπτα και μετα κλαιει απαρηγορητα...Εχω προσπαθησει σε αυτην την φαση να της δωσω ξενο γαλα το οποιο επισης δεν θελει.Πινει δυο γουλιες και κλαει....

 

Έχεις θέληση, που είναι το Α και το Ω στο θηλασμό. Θα τα καταφέρεις, είναι σίγουρο!

Καλή δύναμη!!!!

Να μας γράψεις τα νέα σου!

Link to comment
Share on other sites

ΒΑΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΚΑΤ ΑΡΧΑΣ ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΛΕΙΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΙΣΜΑ ΣΟΥ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

:P

ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΘΗΛΑΣΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ (ΔΡΑΜΑ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ) ΠΡΟΤΩΝ ΗΜΟΥΝ 20 ΧΡΟΝΩΝ ΤΟΤΕ! ΔΕΥΤΕΡΩΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΓΑΛΑ! ΤΡΙΤΩΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΑΛΕΡΓΙΚΗ ΣΤΟ ΓΑΛΑ, ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΥΤΟ. ΣΤΗΣ 10 ΜΕΡΕΣ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΑ ΓΙΑΤΡΟΣΩΦΙΑ ΕΙΧΑ ΦΕΡΕΙ ΓΑΛΑ ΜΠΟΛΙΚΟ ΣΤΗΣ 20 ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΠΛΗΓΩΣΕ ΚΙ ΕΚΑΝΑ ΦΛΕΓΜΩΝΗ (ΟΧΙ ΔΥΝΑΤΗ) ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΘΥΛΑΣΤΡΟ! ΣΤΗΣ 50 ΜΕΡΕΣ ΣΤΑΜΑΤΙΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΠΑΘΑ (ΠΑΘΗΣΕΙΣ ΔΕΝ Θ ΑΚΟΥΣ ΑΣΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΥΛΑΓΕΣΑΙ) ΑΠΟ ΤΟ ΘΥΛΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΙΣΩ ΤΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ!

ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΠΡΩΤΗ: ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΤΟ ΠΟΙΟ ΚΥΡΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΓΙΑΤΙ ΒΑΣΕΙ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΜΑΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΜΑΣ ΜΑΣ ΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΑΠΩΛΗΤΑ! ΔΙΩΞΕ ΚΑΘΕ ΤΙ ΔΥΣΑΡΕΣΤΟ ΑΠ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΚΙ ΟΤΙ ΣΕ ΧΑΛΑΕΙ! ΔΕΥΤΕΡΩΝ ΓΙΑ Ν ΑΥΞΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΣΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ α) ΖΕΣΤΕΣ ΚΟΜΠΡΕΣΕΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ, β)ΘΑ ΤΡΩΣ ΠΡΩΙΝΟ ΒΟΥΤΙΡΟ (ΝΑ ΠΡΩΤΙΜΑΣ ΦΥΤΙΚΟ) ΜΑΡΜΕΛΑΔΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΙΝΕΙΣ ΕΝΑ ΡΩΦΙΜΑ ΖΕΣΤΟ, ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ ΦΡΟΥΤΟ, ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΘΑ ΤΡΩΣ ΣΟΥΠΕΣ ΜΑΝΕΣΤΡΙΚΑ ΠΑΤΑΤΟΥΛΕΣ ΚΟΛΟΚΥΘΑΚΙ (ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΥ ΣΕ ΒΗΤΑΜΙΝΕΣ ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΩΣ ΣΥΜΠΛΙΡΩΜΑΤΙΚΟ) ΤΟ ΣΕΛΗΝΟ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΣΕ ΒΙΤΑΜΗΝΕΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΡΟΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΡΕΜΙΔΙ (ΣΚΟΡΔΟ ΟΥΤΕ ΓΙ ΑΣΤΕΙΟ) (ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΚΙ ΟΣΠΡΙΑ ΓΙΑΤΙ: ΔΗΜΗΟΥΡΓΟΥΝ ΣΗΣΠΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΝΤΕΡΙΚΟ ΣΗΣΤΙΜΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΞΗΡΟΙ ΚΑΡΠΟΙ) ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΚΑΙ ΒΡΑΔΥΝΟ(ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΥΓΕΙΙΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΒΑΡΟΣ) γ)ΘΑ ΠΙΝΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ ΘΑ ΠΡΩΤΙΜΑΣ ΖΕΣΤΑ ΟΠΩΣ ΧΑΜΟΜΗΛΙ,ΜΕΝΤΑ,ΤΙΛΙΟ (ΧΑΛΑΡΩΤΙΚΑ ΚΙ ΑΥΤΑ ΘΑ ΒΩΗΘΟΥΝ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ ΣΤΟ ΝΕΥΡΙΚΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΝΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥ ΣΗΣΤΙΜΑ).δ) Θ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙΣ ΡΗΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΗΓΩΡΙΜΑΤΙΚΑ ΚΑΦΕΔΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΚΑΦΕΙΝΗ ΟΠΩΣ ΣΟΚΑΛΟΤΟΕΙΔΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΣΑΙ (ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΚΑΦΕΙΝΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΕΥΡΟΤΙΚΟ) ε)ΟΧΙ ΣΦΙΞΗΜΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΑΝΕΤΟ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΑΡΟ(ΟΙ ΓΑΛΑΚΤΟΦΩΡΕΙ ΑΔΕΝΕΣ ΕΠΕΙΡΕΑΖΟΝΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΩΧΗ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΣΧΑΛΗ) ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΛΑΦΡΙΕΣ ΜΑΛΑΞΗΣ. ΣΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΜΗΝ ΚΡΥΩΝΕΙ (ΣΠΑΝΙΟ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΛΕΓΧΕΙΣ ΤΗΣ ΠΑΛΑΜΕΣ ΤΗΣ ΠΑΤΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΥΤΟΥΛΑ ΤΗΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΡΩΣΕΡΑ ΚΡΥΩΝΕΙ) ΑΝ ΥΔΡΩΝΕΙ ΤΗΝ ΑΛΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΤΗΝΕΙΣ ΠΟΙΟ ΕΛΑΦΡΙΑ. ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΣΕ ΒΟΛΙΚΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΠΟΤΕ ΝΕΡΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΕΙΣ ΓΙΝΕΤΕ ΠΟΙΟ LIGHT ΤΟ ΓΑΛΑ. ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΩΣ ΑΛΜΗΡΑ ΓΕΥΜΑΤΑ (ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΛΕΩ) ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΠΙΠΕΡΑΤΑ. ΤΟ ΝΙΝΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ (ΔΕΝ ΣΚΑΒΕΙ) ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΤΟΠΙΚΑ ΝΑΙ (ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΑΠΑΡΕΤΙΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΚΕΝΟΣΗ) ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΟΠΩΣ ΕΝΑ ΧΑΛΑΡΟΤΙΚΟ ΛΑΔΑΚΙ Μ ΑΙΘΕΡΕΑ ΕΛΕΑ (ΑΝΤΙΑΛΕΡΓΙΚΟ) ΕΓΩ ΕΧΩ ΦΤΙΑΞΕΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ (ΜΕ ΒΟΥΤΙΡΟ ΓΝΗΣΙΟ ΑΠΟ ΠΡΟΒΙΟ ΓΑΛΑ ΜΕ ΦΥΛΑ ΕΥΚΑΛΙΠΤΟΥ ΧΑΜΟΜΗΛΙΟΥ ΜΕΝΤΑΣ ΛΕΒΑΝΤΑΣ ΚΑΙ ΡΗΓΑΝΗΣ) ΜΕΤΑ ΤΗ ΔΕΝΩ ΜΕ ΤΗ ΠΑΝΑ ΤΗΣ ΤΗΝ ΤΑΙΖΩ ΣΤΗΣ 12 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΕΙ ΣΤΗΣ 10 ΤΟ ΠΡΩΙ:cool: ΖΕΣΤΑ ΣΤΗ ΚΟΥΝΙΑ (ΟΧΙ ΝΑ ΥΔΡΩΝΕΙ)! Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2,5 ΜΗΝΩΝ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΑ 2920 ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΗΝΩΝ ΖΗΓΙΖΕ 5510!!!:-D

ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΜΗΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΣΟΥ ΟΣΟΙ ΣΕ ΠΡΗΖΟΥΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΟΥΛΩΝΕΙΣ ΤΟ ΣΤΩΜΑ ΑΝΤΕ Σ ΕΧΟΥΝ ΓΕΜΗΣΕΙ ΑΓΧΩΣ ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΝΑΙ ΟΛΟΙ ΓΙΝΟΝΤΕ ΜΑΣΤΕΡ ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΘΕΩΡΙΤΕΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ (ΕΣΕΝΑ Σ ΕΧΟΥΝ ΧΩΡΤΑΣΕΙ ΣΤΟ "ΟΥΦ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ" ΚΑΝΕ ΤΟΥΤΟ ΚΑΝΕ ΚΕΙΝΟ) ΤΠΤ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΘΟΝΤΕ ΣΤ ΑΥΓΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΔΕΝ ΠΗΡΑΖΕΙ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ ΕΓΩ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΕΙΧΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΛΟΧΟ ΔΙΟΙΚΗΣΕΩΣ ΟΣΠΟΥ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΤΣΑΚ ΤΗΣ ΤΡΕΛΑΣ ΤΟΥΣ ΚΗΝΙΓΙΣΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑ ΟΛΟΥΣ ΑΚΩΜΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΚΑΤΣΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΗΓΚΕΝΤΡΟΘΙΚΑ ΗΡΕΜΙΣΑ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΕΤΕ ΜΑΘΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΩΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΗΚΡΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΠΡΩΣΟΠΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΛΑΙΝΕ ΚΛΑΙΝΕ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΟΥΜΕ!!!!:rolleyes: ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΝΑ ΤΗΣ ΤΡΑΓΟΥΔΑΣ ΝΑ ΤΗΣ ΛΕΣ ΠΩΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΝΑ ΤΗΣ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΛΕΣ ΣΥΓΝΩΜΗ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΜΑΖΙ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ!!!:lol:

ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΩΣ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΚΙ ΑΠΟΔΩΤΙΚΟ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΗΜΙΘΩ ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΠΩ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗ ΠΕΡΙΣΤΕΡΑ ΣΟΥ!!!:-P:P;-)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν εχω λογια να σας ευχαριστισω ολες σας...Ειστε πολυ μεγαλο στηριγμα...Νομιζω οτι παμε καλυτερα και εχω παρει πολυ τα πανω μου...Εχω εφαρμοσει ολα οσα μου ειπατε!!!Και νομιζω οτι το κοριτσακι μου εχει ηρεμησει και παμε καλυτερα...Εκανα και αυτο που λετε...εδιωξα οσους μου εκαναν κακο...Εχω διπλα μου τον αντρουλη μου και την καλη μου μανουλα (αχ αυτες οι μανουλες!!!)και με στηριζουν παρα πολυ...Τα κυριοτερα που εχω καταλαβει οτι με βοηθησαν ειναι οτι πρωτον την θηλαζω σε διαφορετικη σταση...Δηλαδη προσπαθω να την κραταω λιγο πιο ορθια ετσι ωστε να μην την ενοχλει η παλλινδρομηση,δευτερον δεν την βαζω στο στηθος καθε φορα που κλαψουριζει!!!Εγω νομιζα οτι πειναει και την ξαναεβαζα συνεχεια αλλα δεν πειναγε τελικα και γι ΄αυτο εκλαιγε και δεν ηθελε ουτε το ξενο...την βαζω καθε τρεις ωρες και ενδιαμεσα οποτε κλαψουριζει παιζουμε,κανουμε αγκαλιτσες και σταματαει!!!Λοιπον ελπιζω να συνεχισει να πηγαινει προς το καλυτερο η κατασταση!!!(τα βραδια ξυπναει μονο μια φορα!!!)...Μακαρι να μπορουσα να σας δω ολες απο κοντα και να σας φιλησω για το καλο που μου προσφερατε!!!Ακουγομαι υπερβολικη αλλα μετα απο τις καταστασεις που εζησα η βοηθεια σας ηταν τεραστιο δωρο για ΄μενα...Να ειστε ολες καλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγαπητή Βάσσια,

τα ίδια μου κάνει και η μικρούλα μου αλλα δεν με ανησυχεί. Καταρχάς ποτέ μας στους 4 μήνες δεν κοιτάξαμε το ρολόι. Οποτε πεινάει τρώμε και για όσο θέλει εκείνη. Αν κατά την διάρκεια του θηλασμού κλάψει την σηκώνω και την κρατάω αγκαλίτσα για να ρευτεί. Οταν ρευτεί και εχω την αίσθηση ότι εφαγε λίγο ξαναδοκιμάζω να την θηλάσω. Αν δεν θέλει σε καμια περίπτωση δεν την πιέζω. Γενικά αφησε την να ρυθμίσει τα γευματα της όπως προτιμάει. Πραγματικά κάποιες φορές στα 5-10 λεπτά έχει χορτάσει! Και να φανταστείς πρόκειται για μια αφρατη μπεμπούλα 7 κιλών που δεν παίρνει καθόλου συμπλήρωμα-μονο θηλάζει.Και όπως λέει η Μαρία_23 πάντα βρίσκεται κάποιος "'εξυπνος" να σε αγχώνει ότι δεν μπορείς να χορτάσεις το μωρό. Να μην ακους κουβέντα!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν εχω λογια να σας ευχαριστισω ολες σας...Ειστε πολυ μεγαλο στηριγμα...Νομιζω οτι παμε καλυτερα και εχω παρει πολυ τα πανω μου...Εχω εφαρμοσει ολα οσα μου ειπατε!!!Και νομιζω οτι το κοριτσακι μου εχει ηρεμησει και παμε καλυτερα...Εκανα και αυτο που λετε...εδιωξα οσους μου εκαναν κακο...Εχω διπλα μου τον αντρουλη μου και την καλη μου μανουλα (αχ αυτες οι μανουλες!!!)και με στηριζουν παρα πολυ...Τα κυριοτερα που εχω καταλαβει οτι με βοηθησαν ειναι οτι πρωτον την θηλαζω σε διαφορετικη σταση...Δηλαδη προσπαθω να την κραταω λιγο πιο ορθια ετσι ωστε να μην την ενοχλει η παλλινδρομηση,δευτερον δεν την βαζω στο στηθος καθε φορα που κλαψουριζει!!!Εγω νομιζα οτι πειναει και την ξαναεβαζα συνεχεια αλλα δεν πειναγε τελικα και γι ΄αυτο εκλαιγε και δεν ηθελε ουτε το ξενο...την βαζω καθε τρεις ωρες και ενδιαμεσα οποτε κλαψουριζει παιζουμε,κανουμε αγκαλιτσες και σταματαει!!!Λοιπον ελπιζω να συνεχισει να πηγαινει προς το καλυτερο η κατασταση!!!(τα βραδια ξυπναει μονο μια φορα!!!)...Μακαρι να μπορουσα να σας δω ολες απο κοντα και να σας φιλησω για το καλο που μου προσφερατε!!!Ακουγομαι υπερβολικη αλλα μετα απο τις καταστασεις που εζησα η βοηθεια σας ηταν τεραστιο δωρο για ΄μενα...Να ειστε ολες καλα!!!

 

 

Συγχαρητήρια καταρχάς! Να σου ζησει!

 

Μην κρατάς 3ωρα. Ειδικα τα μωρα που έχουν παλινδρόμηση χρειαζονται μικρα και συχνα γεύματα. Οι 2 ωρες ειναι καλο διάστημα το μεγαλύτερο μπορει να δημιουργήσει προβλημα και στην παραγωγη σου αλλα και στην οισοφαγιτιδα. Οταν γκρινιάζει πρώτα θα τσεκάρεις το αν πειναει βάζοντας τη στο στηθος!

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...