Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ ΜΠΑΝΙΟΥ/ΝΕΡΟΧΥΤΕΣ


Recommended Posts

Αφού κατέληξα στην κουζίνα (επιτέλους δηλαδή, βρήκα τέλεια σχέδια στη stosa), θα ξεκινήσω από βδομάδα να ψάχνω και βρύσες/νεροχύτες. Δεν έχω ιδέα, αυτά που ακούω στα μαγαζιά είναι

caron, pyramis, teka, franke.

Δεν έχω ιδέα τί πρέπει/εί είναι καλύτερο ποιοτικά. Επίσης βλέπω ότι στην κουζίνα παίζουν πολύ οι ψηλές βρύσες. Εγώ μέχρι τώρα είχα χαμηλή. Μήπως η ψηλή θα φαίνεται πολύ και θα είναι κάπως "άχαρη"?

Αυτή η ανακαίνιση με έχει εξουθενώσει. Τρέχω από δω, τρέχω από κει και όλο στο ίδιο σημείο είμαι. Αν κάποια γνωρίζει πέντε πράγματα παραπάνω, ας με βοηθήσει. Δε θέλω να δώσω και πολλά λεφτά, φαντάζομαο το πολύ για νεροχύτη (2πλο) και βρυση στηνκουζίνα κανένα 400άρι, ίσως και λιγότερα. Είναι λίγα? Μο=πορώ να βρω κάτι με αυτά τα χρήματα (ή και λιγότερα εννοείται)?

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αφού κατέληξα στην κουζίνα (επιτέλους δηλαδή, βρήκα τέλεια σχέδια στη stosa), θα ξεκινήσω από βδομάδα να ψάχνω και βρύσες/νεροχύτες. Δεν έχω ιδέα, αυτά που ακούω στα μαγαζιά είναι

caron, pyramis, teka, franke.

Δεν έχω ιδέα τί πρέπει/εί είναι καλύτερο ποιοτικά. Επίσης βλέπω ότι στην κουζίνα παίζουν πολύ οι ψηλές βρύσες. Εγώ μέχρι τώρα είχα χαμηλή. Μήπως η ψηλή θα φαίνεται πολύ και θα είναι κάπως "άχαρη"?

Αυτή η ανακαίνιση με έχει εξουθενώσει. Τρέχω από δω, τρέχω από κει και όλο στο ίδιο σημείο είμαι. Αν κάποια γνωρίζει πέντε πράγματα παραπάνω, ας με βοηθήσει. Δε θέλω να δώσω και πολλά λεφτά, φαντάζομαο το πολύ για νεροχύτη (2πλο) και βρυση στηνκουζίνα κανένα 400άρι, ίσως και λιγότερα. Είναι λίγα? Μο=πορώ να βρω κάτι με αυτά τα χρήματα (ή και λιγότερα εννοείται)?

καλημερα.

εμεις πληρωσαμε 280 ευρω για νιπτηρα και 2 βρυσες.

οι βρυσες ειναι απλες. μια απλη και η αλλη 2πλη(δηλ.η μια ειναι μονη μονο για το κρυο απο την κεντρικη παροχη,και η αλλη 2πλη ,για ζεστο και κρυο αο το ντεποζιτο.λεω απλες,δηλ,δεν ειναι με περιστρεφομενη για ζεστο η κρυο νερο.αλλα με μυλο.ο λογος που βαλαμε τετιες βρυσες,ειναι πως αν χαλαση ο μυλος η κοπη το λαστιχακι,αλλαζης αυτα και εινια μια χαρα.αν απο τα αλλατα σου χαλαση το χερουλι στην περιστρεφωμενη βρυση,την πετας.και δεν ειναι καιρος για να πετας χρηματα για καινουργια.στο πατρικο μου ,οι βρυσες ειναι με μυλο.κοντα στα 35 χρονια το σπιτι,και εχουμε αλλαξη 3 φορες τον μυλο.καλες και οι περιστρεφομενες,αλλα χαλανε ευκολα.

στις βρυσες εχουμε βαλη μεγαλο λαιμο,για να μπορουμε να πλενουμε ευκολα τα πιατα ,τα μαγιρικα σκευη,αλλα και αν βαλεις ενα μπουκαλι ,κουβα,να μπορεις να τον γεμισης νερο ολο και οχι τον μισο.:-P

Link to comment
Share on other sites

οι βρύσες στην κουζινα να εχουν μακρυ ρουξουνι. Οι κοντες περιοριζουν το χωρο από κάτω.

Σε αυτό που λέει το μέλος fm344 για τον μύλο, μάλλον έχει δίκιο, αλλά οι περιστρεφόμενες είναι πιο ευκολες στη χρηση για αποθερμιση του νερού

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο, πρέπει να βάλω λίγο ψηλή βρύση, γιατί όντως με τη χαμηλή που έχω τώρα δεν χωράει ούτε μπουκάλι νερό να γεμίσω. Πάντως σε 1 κατάστημα που πήγαμε μας πρότειναν της FRANKE, αλλά βγαίνουν νεροχύτης-βρύση καμιά 500. Σαν πολλά μου ακούγονται!

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...