Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΜΠΕΙΡΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!!


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ!ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΟΗΘΗΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 8 ΜΗΝΩΝ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΖΩΗΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΕΙΣΑΓΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΤΕΡΕΕΣ ΤΡΟΦΕΣ!ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΗΜΕΡΩΝ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΩΣ Κ ΠΩΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ!ΦΤΑΣΑΜΕ ΟΧΤΩ ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΟΛΛΑ ΑΕΡΙΑ ΜΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΤΑ ΑΕΡΙΖΕΤΑΙ!ΦΥΣΙΚΑ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ Ο ΥΠΝΟΣ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΗΣΥΧΟΣ Κ ΕΝΩ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ, ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΣ ΝΑ ΑΕΡΙΣΤΕΙ!ΕΧΩ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΟΛΥ ΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΚΑΘΩΣ Κ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΗΣ!Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ!ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ, ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ Κ ΕΓΩ ΚΑΘΟΜΑΙ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΩ?ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ!ΚΑΚΑΚΙΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΑ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΙΟ ΜΑΛΑΚΑ Κ ΔΕΝ ΚΛΑΕΙ ΟΤΑΝ ΕΝΕΡΓΕΙΤΕ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εχετε ιστορικό αλλεργιών στην οικογένεια;

Τα κακά είχαν ποτέ βλεννες όσο θηλαζε αποκλειστικά;

 

Τι τρώει το μωρο και τι τρως εσύ;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ!ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΑΛΛΕΡΓΙΩΝ Κ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΣΕ ΠΟΤΕ ΒΛΕΝΝΕΣ!ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΟΣΠΡΙΑ, ΛΑΧΑΝΙΚΑ, ΑΠΟ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ ΤΡΩΩ ΜΟΝΟ ΚΑΤΣΙΚΙΣΙΟ ΤΥΡΙ!ΤΡΩΩ ΜΟΣΧΑΡΙ ΠΑΤΑΤΕΣ ΡΥΖΙ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ!ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΡΩΕΙ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΜΕ ΜΠΑΝΑΝΑ ΜΗΛΟ ΑΧΛΑΔΙ ΑΒΟΚΑΝΤΟ (ΠΟΥ Κ ΠΟΥ) ΜΙΑ ΦΕΤΑ ΚΟΜΠΟΣΤΑ ΡΟΔΑΚΙΝΟ Κ ΛΙΓΟ ΣΤΥΜΕΝΟ ΠΟΤΡΟΚΑΛΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΛΙΓΟ ΚΡΕΜΑ ΜΕ ΚΕΧΡΙ Η ΒΡΩΜΗ!ΕΠΙΣΗΣ ΤΡΩΕΙ ΚΡΕΑΤΟΣΟΥΠΑ ΜΕ ΜΟΣΧΑΡΙ Η ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ Κ ΛΑΧΑΝΙΚΑ Η ΜΕ ΣΠΙΤΙΚΟ ΤΡΑΧΑΝΑ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΜΕ ΚΑΤΣΙΚΙΣΙΟ ΓΑΛΑ Κ ΓΙΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΤΡΩΜΕ Κ ΒΡΕΦΙΚΟ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ!ΠΕΙΤΕ ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΙ ΑΝΗΣΥΧΩ ΠΟΛΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ακριβώς να σου απαντήσω δυστυχώς.

Εγω θα έκανα μια αποχή απο γαλακτοκομικά και σε μένα και στο μωρο κι ίσως γλουτενη αλλα δεν γνωρίζω αν ειναι η σωστή λύση.

Μήπως να απευθυνοσουν σε παιδογαστρεντερολογο;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΟΥ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ!ΘΑ ΠΑΩ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΤΟΝ ΠΑΠΑΒΕΝΤΣΗ, ΕΚΛΕΙΣΑ ΠΑΝΤΕΒΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙ!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

keepcalm-callmom

αν μπορεις γραψε μας τι σας ειπε ο γιατρος, ειμαστε 7 μηνων και εχουμε το ιδιο προβλημα αλλα πιο ηπιο.Απο τοτε που μπηκαν οι στερεες, ενω ενεργειται χωρις προβλημα, το βραδυ κλωτσαει και γρινιαζει στον υπνο της και αμεσως μετα αεριζεται και ηρεμει.Τρωει ελαχιστες ποσοτητες, εχτες που την πιεσα κι εφαγε περισσοτερο ξυπνησε το βραδυ με κλαμα αεριστηκε και ξανακοιμηθηκε.Την ημερα εχει αερια αλλα δεν δειχνει να την ενοχλουν.

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ, ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ! ΕΞΕΤΑΣΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΗΠΙΑ ΜΟΡΦΗ ΔΥΣΑΝΕΞΙΑΣ ΣΕ ΚΑΤΙ, ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΤΙ ΤΟ ΣΟΒΑΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΕΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ!ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΙΟΤΙΚΑ ΓΙΑ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΘΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΤΟ ΕΝΤΕΡΑΚΙ ΤΗΣ!ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕ ΟΤΑΝ Η ΜΙΚΡΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΟΣ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΤΗΝ ΕΝΟΧΛΕΙ!ΑΥΤΑ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ Κ ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΑΣ!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με την 6,5 μηνών κόρη μου.Είχαμε από την αρχή κολικούς και εδώ και 2-3 μήνες έχουμε αυτό το ζόρισμα με τα αέρια όλη τη μερα. Πήγα σε παιδογαστρεντερολόγο πριν 2 μήνες και μου είπε να κόψω τα γαλακτομικά από τη διατροφή μου και 1-2 άλλες τροφές και παρόλαυτα δεν έχουμε δει κανένα αποτέλεσμα.Ζορίζεται και κλαίει και στον ύπνο της ακόμα και έχει μειώσει και από τη διατροφή της.Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον Παπαβέντση ,δυστυχώς όμως μένω Αθήνα και δεν μπορώ να τον επισκεφτώ. Διάβασα σε αρκετές αναρτήσεις στο forum ότι οι αλλεργίες οφείλονται στην άσχημη χλωρίδα του εντέρου και βοηθούν πολύ τα προβιοτικά. Εσείς keepcalm-callmom είδατε κάποιο αποτέλεσμα;Τα παίρνει το ίδιο το παιδί ή μέσω του θηλασμού;Θα εκτιμούσα πολύ μια απάντηση ,γιατί σκέφτομαι να το αναφέρω στην παιδίατρό μας, μπας και στραφούμε σε κάτι άλλο. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...