Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ ΥΠΝΟΥ


Μαράκι

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!!

εδώ και 15 ημέρες η κουκλίτσα μου ενώ κοιμότανε σερί από τις 9 9μιση το βράδυ μέχρι το πρωι τωρα κοιμάται πάλι την ίδια ώρα αλλά ξυπνάει το βράδυ γύρω στις 3 και κάθεται μόνη της όρθια στην κουνια χωρίς να γκρινιάζει..την έχω δίπλα μου ακόμη, λόγω στενότητος χώρου, και φυσικά ξυπνάω και εγώ..σήμερα ξύπνησε 2 φορές, βέβαια μετά από 10 λεπτά ξανακοιμάται αλλά πρέπει να την πάρω στο κρεββάτι μου γιατί και εγώ λόγω της δουλειάς μου την άλλη μέρα δεν μπορώ να κάθομαι όρθια πάνω από την κούνια της, να την βάζω νακοιμηθεί να ξανασηκώνεται και πάλι μέχρι να κοιμηθεί...είναι δυνατόν η διαταραχή αυτή να είναι λόγω των δοντιών της, τώρα βγαίνουν και γενικά έχει στιγμές γκρίνιας όλη τη μέρα..αυτό που με φοβίζει είναι μήπως περάσει η περίοδος αυτή αλλά συνεχίσει να ξυπνάει για να έρχεται στο κρεββάτι μας...τί να κάνω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια, βοήθεια!!!!

Εδώ και ένα μήνα έχω τρελαθεί. Η μπέμπα μου, τώρα είναι 9 μηνών, μέχρι πριν ένα μήνα κοιμόταν άψογα. Από τις 9 το βράδυ, μέχρι τις 7 το πρωί. Αντε να μας ξύπναγε κάποιες φορές για πιπίλα.

Εδώ και ένα μήνα κοιμάται περίπου μέχρι τις 1:30 και από κει και πέρα ξυπνάει ανά δίωρο. Οταν λέω ξυπνάει, δεν είναι σε πλήρη εγρήγορση, αλλά θέλει αγκαλίτσα και χεράκια. Αυτό κρατάει γύρω στα 20 λεπτά, μέχρι που χαλαρώνει τελέιως και κοιμάται, και άντε πάλι σε 2 ώρες.

Δεν φαίνεται να πονάει, δεν πεινάει και δεν θέλει νερό. Η παιδίατρος λέει ότι είναι φάση, ότι αρχίζει να βλέπει όνειρα, ότι, ότι....

Εχει κάποια από εσάς καμιά ιδέα για το τι συμβαίνει και το τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

την έχω δίπλα μου ακόμη, λόγω στενότητος χώρου, και φυσικά ξυπνάω και εγώ..σήμερα ξύπνησε 2 φορές, βέβαια μετά από 10 λεπτά ξανακοιμάται αλλά πρέπει να την πάρω στο κρεββάτι μου γιατί και εγώ λόγω της δουλειάς μου την άλλη μέρα δεν μπορώ να κάθομαι όρθια πάνω από την κούνια της, να την βάζω νακοιμηθεί να ξανασηκώνεται και πάλι μέχρι να κοιμηθεί...

 

 

ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ Κ ΣΕ ΣΥΝΙΘΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Κ ΜΕΤΑ ΔΕ ΘΑ ΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ. ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΛΑΙΕΙ Κ ΑΠΛΑ ΞΥΠΝΑΕΙ Κ ΚΑΘΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΣΗΚΩΝΕΙΣ? ΑΣΤΗΝ Κ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΩΣ ΑΦΟΥ ΘΑ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΑΙ, ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ Κ ΑΥΤΗ!!! ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΙΓΟ ΧΩΡΟ Κ ΝΑ ΤΗΣ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΧΩΡΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΟΠΟΥ ΘΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΗΣΥΧΙΑ!ΦΙΛΙΑ

ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ...ΥΓΕΙΑ...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, βοήθεια!!!!

Εδώ και ένα μήνα έχω τρελαθεί. Η μπέμπα μου, τώρα είναι 9 μηνών, μέχρι πριν ένα μήνα κοιμόταν άψογα. Από τις 9 το βράδυ, μέχρι τις 7 το πρωί. Αντε να μας ξύπναγε κάποιες φορές για πιπίλα.

Εδώ και ένα μήνα κοιμάται περίπου μέχρι τις 1:30 και από κει και πέρα ξυπνάει ανά δίωρο. quote]

 

Καλημέρα σε όλους! φαίνεται ότι εκεί κα΄που στους 8 9 μήνες τρελλαίνεται το ωράριο τους...η μικρή μου πάντως έχει 1 βδομάδα τώρα που επανήλθε..σταθερά 9 με 7μιση χωρίς ξυπνήματα το βράδυ..πριν ξυπνούσε 1 2 φορές όπως σας είπα στιν αρχή, χωρίς να καταλαβαίνω τον λόγο..πάντως κάπου είχα διαβάσει, και μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση ότι στη φάση αυτή επειδή έχουν αρχίσει και καταλαβαίνουν πολλά, τα κατακλύζει ο ενθουσιασμός για τα επιτευγματά τους την ημέρα, τα φέρνουν στο μυαλουδάκι τους τη νύχτα και από τον πολύ ενθουσιασμό, τη χαρά, την υπερένταση ξυπνούνε...για αυτό και δεν κλαίνε, δεν είναι ότι τους πονάει κάτι...αν της πονούσανε τα δοντάκια όπως νόμιζα θα γκρίνιαζε...κάνε υπομονή και θα επιστρέψει στο παλιό της πρόγραμμα...εμένα 1 μήνα κράτησε αυτό από τους 8 8και κάτι έως 9

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμας ενω κοιμοταν απο τις 8 το βραδυ συνεχομενα μεχρι τις 8 το πρωι εχει τωρα 2 -3 μερες που ξυπναει 10 φορες και κλαιει..εχω ανυσηχησει πολυ..

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

Ιοκάστη μήπως ήρθε ο καιρός για τα δοντάκια?

 

Τα παιδιά αναλογα με τις συνθήκες αλλάζουν πολύ συχνά τις συνήθειες τους. Πόσες φορές θα αλλάξουν στον ύπνο αλλά και στο ξύπνιο δεν μπορείς να το φανταστείς....

 

Υπομονή και θα γυρίσει στις παλιές καλές μέρες.

.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...