Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μας καλέσανε σε παιδότοπο και ζητήσανε να πληρώσουμε


Recommended Posts

Καλησπέρα. Μα τόσα θεματα με παιδοτοπους εχουν μπει και μονο σε εμενα συμβενει το παρακάτω εξωφρενικο γεγονός??

Μας εχουν καλέσει σε παιδικό παρτυ και επιδη η οικογενεια του παιδιου δεν ειναι οικονομικα σε καλη κατάσταση , εχουν κλήσει εναν παιδοτοπο και μας είπαν οταν μας κάλεσαν οτι ολα τα εξοδα (ο,τι φαμε και οτι πιουμε εμεις και το παιδι μας ) θα τα επομιστούμε εμεις.

Δηλαδη ειμαστε καλεσμένοι , θα παρουμε δωρο στο παιδακι που γιορταζει και θα πληρωσουμε σαν καλεσμενοι οτιδήποτε προκειψει. ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥ ΠΑΡΤΥ ΠΑΝΕ ΣΤΟΥΣ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΥΣ. Δηλαδη μεταβιβαζει τα εξοδα του παρτυ στους καλεσμένους. ΤΡΑΓΙΚΟ>

Το έχετε ξανακουσει αυτό??

Εσεις θα κανατε τέτοιου ειδους πάρτυ?? Καταρχίν θα πηγαινατε σε κατι τέτοιο????

Εγώ εκτός του οτι εχω φρικάρει , διοτι ζούμε δυσκολες εποχες, δεν μπορω να παρω δώρο , να πληρωσω οτι προκειψει και να χαλασω τοσα χρηματα,βαλε και βενζινες που ειναι στου .... το κρτο ..... κατα δευτερον με προσβαλει ως καλεσμενο και με φερνει σε αμυχανια και δυσκολη θέση.

Μα ειναι δυνατον ή ειμαι εγω η παράλογη???

 

Ασ καλεσει λιγοτερα παιδια να το κανει σπιτι τα παρτυ με μια τουρτα. Γιατι ολο αυτο????

 

Ελεος!!!!!!!!!!

Ασ μου απαντησει καποιος

Βαλτε με στον ισιο δρομο διοτι ειμαι εξαγριωμένη.

 

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερον

 

ΥΓ: σημπληρωνω οτι ειμαι απο αυτες τις μητερες που συχαινοντε τους παιδοτοπους και την prokat / στημενη διασκεδαση.

Μου αρεσει να οργανωσω σπιτι μου, να μαγηρεψω , να κοπιασω και να προσφαιρω το καλητερω στους καλεσμενους και τα παιδακια και ασ μου κανουν το σπιτι καλοκαιρινο. Ειμαι απο αυτους που ανοιγουν το σπιτι τους και μου αρεσει να κοπιαζω για την χαρα του παιδιου μου.

 

ΑΥΤΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 141
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν κάνω πάρτυ σε παιδότοπους αλλά δεν κατακρίνω και όσους καταφεύγουν σε αυτή την λύση. Δικαίωμα τους είναι.

Σε πάρτυ όπου θα καλεστώ και θα πρέπει να πληρώσω και από πάνω δεν πάω και δεν το έχω ξανακούσει. Μου φαίνεται εξωφρενικό και μόνο που δεν ντρέπονται να το κάνουν.

Αν έχω οικονομικό πρόβλημα αγοράζω ή φτιάχνω μια τουρτίτσα και καλώ τα δικά μου άτομα και τελείωσε το παραμύθι.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα...

Όχι δεν είναι σωστό κάτι τέτοιο..

ΑΛΛΑ,

τι είδους σχέση έχετε ? ίσως λέω ίσως αν και εγώ ήμουν σε δύσκολη οικονομική κατάσταση, να το έκανα με κοντινά μου πρόσωπα, πρόσωπα που αγαπώ και ξέρω ότι μόνο αγάπη θέλουν να δόσουν στο παιδί μου...

το ότι κατηγορείς την οικογένεια έτσι σε ένα δημόσιο φόρουμ, το ότι κατακρίνεις όσουν έχουν κάνει πάρτυ σε παιδότοπους και μας λες πόσο πιο καλά θα τα έκανες εσύ στο σπίτι, χίλια συγνώμι με εξοργίζει ακόμη περισσότερο...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λεω και εγω ας κάνει κατι πιο ταπινο. Λιγα παιδακια στο σπιτι , μια τουρτιτσα και ολα καλα.

Παντος ξερω αρκετους γονεις που ερχονται σε δυσκολη θέση οταν τους προσκαλουν σε παιδοτοπους διοτι σαν γονιος δεν θελω το παιδι μου να τρωει σαβουρες,να ειμαι σε ενα αποσοπο περιβαλλον, και δεν ειναι δικαιωμα του καθενος να κανει παρτυ σε τετοια μέρη εφοσον υποβαλλει τις οικογενειες που δεν θέλουν να παρεβρεθουν σε κατι τέτοιο. Ειναι λοιπον και δικαίωμα και του καλεσμένου να παρεξιγηθεί ή να καταπιει αυτη την διαδικασία.

Ειναι μακρια η γαϊδούρα.

Link to comment
Share on other sites

ειναι απαραδεκτο να κανει παρτυ και να πληρωσουνε οι καλεσμενοι.

αν καποιος δεν μπορει να πληρωση δεν παει σε παιδοτοπο και δεν καλει κοσμο καθετε σπιτι του και γιορταζει οικογενειακα με παπουδες γιαγιαδες

μονο για να χαρει του παιδιου.

αν οικονομικα δεν μπορω δεν κανω παρτυ ειναι ντροπη.

εγω παντος δεν θα πηγαινα αν μου ζητουσανε να πληρωσω.

Τα τρία θεμέλια της ζωής είναι:

να έχεις κάτι να κάνεις, κάτι να αγαπάς, και κάτι να ελπίζεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παντος ξερω αρκετους γονεις που ερχονται σε δυσκολη θέση οταν τους προσκαλουν σε παιδοτοπους διοτι σαν γονιος δεν θελω το παιδι μου να τρωει σαβουρες,να ειμαι σε ενα αποσοπο περιβαλλον, και δεν ειναι δικαιωμα του καθενος να κανει παρτυ σε τετοια μέρη εφοσον υποβαλλει τις οικογενειες που δεν θέλουν να παρεβρεθουν σε κατι τέτοιο.

 

Συγνώμι από πότε είναι υποχρεωτικό να πας κάπου που σε προσκαλούνε και δεν γουστάρεις να πας ??? :confused:

Και εγώ έχω πάει σε πάρτυ σε παιδότοπο αλλά το παιδί μου δεν έφαγε καμία σαβούρα...Ή δεν πας πουθενάς ή εκπαιδεύεις το παιδί σου περί ύγιεινής διατροφής...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Dalia δεν κατακρινω ονομαστικα ουτε εκθέτω, αρα ηρεμισε.

Αρα να καθομαστε σπιτια μας και οτι μας σερβιρουν οι απ'εξω να το δεχόμαστε. Ετσι αντιδρας και με την κρήση???

Οτι σου χρεωσουν το πληρωνεις χωρις να διαμαρτιρεσε??

Συγνομη αλλα εγω αντιδρω και ειμαι σε εγρηγορση. Προσπαθω τουλαχιστον.

 

Η δικια μου η γούνα καιγετε οικονομικα και δεν δεν μπορω να ανταπεξελθω.

Εσυ μπορεις να μου βρεις λυση σε αυτό?? Δεν ζητησα να με κρηνης οπως εκανες πριν.

Αν εσυ το βλεπεις πιο ανετα (οικονομικα ) μην ταυτηζεσε και εξωργηζεσε μαζι μου.

 

Το παιδακι ειναι πρωτο ξαδερφακι του παιδιου μου αρα ειμαι υποχρεωμενη να παω.

Και το τι θα κανω εγω σπιτι μου καλο ή κακο, πλουσιο ή φτωχο παρτυ ειναι δικαιωμα μου, αλλα θα κοιταξω να μην φερω σε δυσκολη θεση καμια οικογένεια. Καταλαβες καλη μου???

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν το έκανε στο σπίτι θα σας ζητούσε να φέρετε και ταπεράκι?

Δεν συμφωνώ με την Dalia, γιατί αν είχε οικονομική δυσχέρεια η οικογένεια θα έκανε το πάρτυ στο σπίτι με στενούς συγγενείς και μια τούρτα από τα χεράκια της μαμάς. Το να καλέσουν κόσμο και να τους ζητήσουν να πληρώσουν είναι ολίγον τι γαϊδουριά. Τώρα είδα πως είναι και ξαδερφάκι άρα είναι "υποχρεωμένη" να πάει. Λάθος μεγάλο της άλλης οικογένειας...

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι αυποχρεωμενει να πας κ κανουν τετοιο παρτυ απλα πηγαινε εσυ κ το παιδι σου μην πανε αδερφια συζυγος η αν πατε να παρετε κατι πολυ οικονομικο για να μην χρεωθητε απλα εγω αν μου το εκαναν δεν θα πηγαινα απλα..οτι κ να μου ειναι αυτα τα προσωπα απο την στιγμη που δεν εχεις χρηματα πως να πας???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν μας καλέσουν κάπου που δεν θέλουμε να πάμε, δεν πάμε.

Όταν κάποιος γιορτάζει και καλεί , στο δικό μου μυαλό , σημαίνει :

"Γιορτάζω και σε καλώ να μου ευχηθείς και θέλω να σε κεράσω κάτι."

Αν μπορώ να πληρώσω θα καλέσω , αν όχι , δεν καλώ....

Το βρίσκω πολύ τραβηγμένο το "ελάτε στο πάρτυ , αλλά θα πληρώσετε από την τσέπη σας τον καφέ σας" και φυσικά δεν μπορείς να πας με άδεια χέρια...

Κανένας που ξέρω αυτή την εποχή δεν βρίσκεται σε καλή οικονομική κατάσταση και όπως εκείνοι δεν ντρέπονται να σου πουν "δεν έχουμε λεφτά , αλλά κλείσαμε παιδότοπο, θα τον πληρώσετε όμως όλοι οι καλεσμένοι" , μπορείς κι εσύ να απαντήσεις "ούτε εμείς έχουμε λεφτά να έρθουμε , να πληρώσουμε ότι πάρουμε και να φέρουμε και δώρο"!

 

Edit: Τώρα είδα ότι είναι πρώτο ξαδερφάκι , σε αυτή την περίπτωση , έχεις και το θάρρος να τα πεις έξω από τα δόντια , εκτός αν διστάζεις και η μόνη λύση είναι το ""ναι , φυσικά θα χαρούμε να έρθουμε" και ξαφνικά , μία ώρα πριν το πάρτι , να τους τηλεφωνήσεις ότι ανεβάσατε πυρετό...

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν το έκανε στο σπίτι θα σας ζητούσε να φέρετε και ταπεράκι?

Δεν συμφωνώ με την Dalia, γιατί αν είχε οικονομική δυσχέρεια η οικογένεια θα έκανε το πάρτυ στο σπίτι με στενούς συγγενείς και μια τούρτα από τα χεράκια της μαμάς. Το να καλέσουν κόσμο και να τους ζητήσουν να πληρώσουν είναι ολίγον τι γαϊδουριά. Τώρα είδα πως είναι και ξαδερφάκι άρα είναι "υποχρεωμένη" να πάει. Λάθος μεγάλο της άλλης οικογένειας...

 

να συμφωνήσω μαζί σου...απλώνουμε τα πόδια μέχρι εκεί που είναι το πάπλωμα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν διάβασα όλα τα ποστ αλλά από την στιγμή που δεν θα μπορούσα να αποφύγω να παραβρεθώ και μου έλεγαν να πληρώσω πολύ απλά θα πήγαινα και δεν θα έπαιρνα δώρο. Δώρο η παρουσία μου και η αγάπη μου προς το παιδί καθώς και το κόστος της πρόσκλησης.

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Δεν διάβασα όλα τα ποστ αλλά από την στιγμή που δεν θα μπορούσα να αποφύγω να παραβρεθώ και μου έλεγαν να πληρώσω πολύ απλά θα πήγαινα και δεν θα έπαιρνα δώρο. Δώρο η παρουσία μου και η αγάπη μου προς το παιδί καθώς και το κόστος της πρόσκλησης.

 

Βασικά αυτό θα έπρεπε να το πει η ίδια η μαμά του παιδιού. Δηλαδή να προσκαλέσει λέγοντας "έχουμε γενέθλια αλλά οι καιροί είναι δύσκολοι γι'αυτό και όποιος έρθει θα πληρώσει ο ίδιος αλλά δεν θέλουμε να μας κάνετε κανένα άλλο δώρο πέρα από την παρουσία σας". Έτσι θα μου ήταν πιο εύκολο να το "καταπιώ":lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απλη η αποφαση να μην παω.

Οταν προσκαλουνε καπου το παιδι μου εχει και εκεινο μεριδιο στην αποφαση και εκεινου τα θέλω ειναι το παιχνιδι και το ξεφαντωμα με τα αλλα παιδακια.

Πως να του το στερησει κανεις????

 

Ειναι λυπηρο διοτι παρολη την οικονομική τους δυσκολία , με εξοργηζει οτι καποιοι ανθρωποι δεν μπαίνουν στον κόπο να σκευτούν το γεγονος οτι και άλλες οικογενειες δεν εχουν την δυνατότητα να κανουν τετοιου ειδους εξοδα. Το παιδακι μου αν δει ενα αλλο παιδι να τρωει πιτσα , θα ζητησει κ αυτό (θα φαει σκουπιδια και θα ξοδευτούμε). Δευτερον , γιατι αυτα τα λεφτα που θα μου φαει ο παιδοτοπος να μην τα δωσω σαν δωρο για το παιδάκι?? γενικα λυπαμε διοτι εχω δει και αλλες φορες τετοιου ειδους καταστάσεις .

Μαλλον δεν εχουν συνηδητοποιεισει σε τι εποχες ζουμε.

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις απλα ενιωθα μονη και πραγματικα νομιζα οτι εχω αδικο για τον τροπο που σκευτομαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΠΟΡΕΙΑ:

Επιδη δεν εχω ξαναπαει σε παιδοτοπο. Εχει και εισoδο για τους γονεις και για το παιδί????

αν ναι , δηλαδη περα απο αυτα που θα φαμε θα πληρωσουμε κ είσοδο με το καλος ήρθατε????

Πόσο ειναι στο περίπου?? αν υπάρχει φυσικα.

Απλα πειτε αν γνωριζετε και μετα θα σταματήσω να γκρινιαζω διοτι αρκετα εχω στεναχορηθει!!!!

 

Καλα ειναι παρανοηκο. Ειναι σαν να σε καλουν σε βαφτισια σε κτημα και να πληρωνεις. Απλα εχω παρανοησει>!!!!

Thanx in advance

Link to comment
Share on other sites

Μας εχουν καλέσει σε παιδικό παρτυ και επιδη η οικογενεια του παιδιου δεν ειναι οικονομικα σε καλη κατάσταση , εχουν κλήσει εναν παιδοτοπο και μας είπαν οταν μας κάλεσαν οτι ολα τα εξοδα (ο,τι φαμε και οτι πιουμε εμεις και το παιδι μας ) θα τα επομιστούμε εμεις.

Δηλαδη ειμαστε καλεσμένοι , θα παρουμε δωρο στο παιδακι που γιορταζει και θα πληρωσουμε σαν καλεσμενοι οτιδήποτε προκειψει.

ΑΥΤΑ

 

Λες οτι εχουν κλείσει ήδη τον παιδότοπο . Άρα μήπως θα πληρώσει για τα παιδάκια και τους μεγάλους ? Τις προάλλες πηγαμε σε παρόμοιο πάρτυ που έκανε η κουμπάρα μας και μετά έμαθα πως πληρωσε για τα παιδάκια και τους μεγάλους + ότι ήπιαμε (καφέ κτλ )

Αν μου έλεγε να πληρωσω τον καφε μου δεν θα με πειραζε . Δηλαδή αν εγώ ηθελα και καφε και μπυρα και πορτοκαλάδα ήτανε υποχρεωμενη να μου τα πληρωσει ?

Δεν ξερω αν σε όλους τους παιδότοπους γίνεται κάτι τέτοιο . Αλλά αν γίνεται , τοτε δεν μεταβιβαζει όλα τα εξοδα του παρτυ σε σας . Τα μοιράζεται κατα καποιο τρόπο .

Δεν το βρίσκω τραγικό . Και σε τετοιες μερες που ζουμε καπως πρεπει να βοηθαμε ο ενας τον άλλον. Παρε ενα πιο φθηνό δώρο αν θες και με τα υπολοιπα πληρωσε τον καφε που θα πιεις. Ή στην τελική μην πιεις τιποτα . 'Αρα δεν θα ξοδευτεις περαν του δωρου

Link to comment
Share on other sites

σουσουδι, με ολη την καλη διαθεση, θα ηθελα να σου δωσω μια φιλικη συμβουλη: δες λιγο πιο ανοικτα το θεμα "παιδοτοπος" και κυριως σε οτι αποκαλεις σκουπιδι και αφορα το τι τρωνε τα παιδια εκει γιατι αν οι φιλοι του παιδιου σου κανουν παρτυ εκει θα αναγκαστεις να πηγαινεις και να ταϊζεις ολα αυτα που τρωνε τα παιδακια ολων μας και δεν ξερω πως θα νιωθεις που το παιδι σου τρωει σκουπιδια

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι καταλαβαίνω, οι γονείς που κάνουν το πάρτυ θα πληρώσουν για το χώρο του παιδότοπου και οι καλεσμένοι ό,τι καταναλώσουν εκεί. Ίσως όμως οι γονείς φέρουν δικά τους πράγματα για το μπουφέ, για να κεράσουν.

Όντως είναι λίγο φάουλ, αλλά μπορείς απλά να πάρεις πιο μικρό δώρο και να ισοφαρίσεις το έξοδο.

Link to comment
Share on other sites

ΤΑΖ 18-------Βρε δεν λέω σκουπιδια το φαγητό του παιδότοπου και του καθε παιδότοπυ. Σκουπιδια λεω το "junk food" και την πιτσα που προανεφερα ως παράδειγμα. Μπορει οι ανθρωποι να εχουν καλη πιοτητα εφοσον απευθηνονται σε παιδακια. Απλα ειναι θεμα δικό μου οτι δεν θέλω να δώσω πιτσες/μπόμπες/χαμπουργκερ/ τηγανητες πατατες... και γλυκα , ακομα στο παιδι μου.

 

bebbakos-- μαλον εχεις δικιο . Για να εκλεισαν το χώρο θα τον έχουν πληρωσει . Αρα ειναι στο χερι μου αν θα παρω καφε ή οχι. Απλα αναρωτιεμαι που ειναι η παγήδα. Ο παιδοτοπος απο που θα βγαλει τα εξοδά του. Απο που κερδιζει????

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΡΕΙΑ:

Επιδη δεν εχω ξαναπαει σε παιδοτοπο. Εχει και εισoδο για τους γονεις και για το παιδί????

αν ναι , δηλαδη περα απο αυτα που θα φαμε θα πληρωσουμε κ είσοδο με το καλος ήρθατε????

Πόσο ειναι στο περίπου?? αν υπάρχει φυσικα.

Απλα πειτε αν γνωριζετε και μετα θα σταματήσω να γκρινιαζω διοτι αρκετα εχω στεναχορηθει!!!!

 

Καλα ειναι παρανοηκο. Ειναι σαν να σε καλουν σε βαφτισια σε κτημα και να πληρωνεις. Απλα εχω παρανοησει>!!!!

Thanx in advance

 

Κοίταξε κορίτσι μου, όταν πάς στον παιδότοπο πληρώνεις είσοδο. Αυτό κυμαίνεται ανάλογα το μέρος από 5 ως 7 ευρώ πρίπου το κάθε παιδί. Αυτό συμπεριλαμβάνει την είσοδο του παιδιού στα παιχνίδια και ένα χυμό που τους δίνουν. Αν πιεις καφέ τον πληρώνεις εξτρα. Τι ακριβώς έχει κανονίσει λοιπόν η μαμά του παιδιού?

Όσο για τις σαβούρες που λες πως θα φάει το παιδί σου, ε δεν θα πεθάνει κιόλας αν φάει μια φορά πίτσα ή πατατάκια..

Link to comment
Share on other sites

ΤΑΖ 18-------Βρε δεν λέω σκουπιδια το φαγητό του παιδότοπου και του καθε παιδότοπυ. Σκουπιδια λεω το "junk food" και την πιτσα που προανεφερα ως παράδειγμα. Μπορει οι ανθρωποι να εχουν καλη πιοτητα εφοσον απευθηνονται σε παιδακια. Απλα ειναι θεμα δικό μου οτι δεν θέλω να δώσω πιτσες/μπόμπες/χαμπουργκερ/ τηγανητες πατατες... και γλυκα , ακομα στο παιδι μου.

 

bebbakos-- μαλον εχεις δικιο . Για να εκλεισαν το χώρο θα τον έχουν πληρωσει . Αρα ειναι στο χερι μου αν θα παρω καφε ή οχι. Απλα αναρωτιεμαι που ειναι η παγήδα. Ο παιδοτοπος απο που θα βγαλει τα εξοδά του. Απο που κερδιζει????

 

Λογικά κερδίζει από την είσοδο που χρεώνει στα παιδιά και στους μεγάλους . Αν χρεώνει πχ 8 ? την εισοδο και εχουν μαζευτει 20 παιδάκια δεν μαζευει 160 ? ? Λέω ενα παραδειγμα . Δεν ξερω τιμές . + οτι πιουν οι μεγαλοι ....να απο που κερδιζει

Link to comment
Share on other sites

οκ. εσυ ξερεις καλυτερα και δεν ξερω και την ηλικια του παιδιου σου αλλά καλώς ή κακως καμμια δεν τα απεφυγε τελικα αυτα τα φαγητα...

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για τη διαφορετική άπαψη, αλλά αν μας καλούσαν κάπου και μας εξηγούσαν ότι θα πρέπει μόνοι μας να πληρώσουμε ότι πάρουμε (χωρίς να μας επιβάλλουν τι θα πάρουμε), θα μου κακοφαινόνταν μεν, αλλά δεν θα με προβλημάτιζε. Δεν το θεωρώ ευγενικό αλλά αν το παιδί μου επέμενε να πάμε θα του εξηγούσα ότι δεν θα πρέπει να έχει απαιτήσεις εκεί για κατανάλωση, θα έπαιρνα ένα οικονομικό μικροδωράκι και θα πήγαινα. Θα το έβλεπα σαν να πήγαινα με το παιδί μου σε ένα παιδότοπο (που δεν πάμε συνήθως) και να πιώ εκεί ένα καφέ και να φάει ο μικρός ένα τοστ και να παίξει με τους φίλους του και όλα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμι αλλά αφού έχει τόσο κοντινή οικογενειακή σχέση γιατί δεν συζητάς τους προβληματισμούς σου με τον αδερφό/αδερφή σου ? κουνιάδο/κουνιάδα ?

Προσωπικά αυτό θα έκανα...αφού πρώτα ενημερωνόμου πλήρως μετά θα αποφάσιζα τι θα έκανα, πως θα το έκανα, τι δώρο και αν θα έπαιρνα και μετά θα αποφάσιζα αν συγχιζόμουν ή όχι...

Πόσο χρονών είναι το παιδί σου ?

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...