Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Δραστηριότητες, Αγορές, Βάφτιση, Προτάσεις > Βάφτιση

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 21-05-09, 23:51   #281
ΜΑΡΤΗΑ

Περιοχή: ΣΠΑΤΑ
ΜΑΡΤΗΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mariantinos Εμφάνιση μηνυμάτων
Βαφτίζουμε σεπτέμβριο στις ... του μηνός, το όμορφο αδερφακι μου θα γίνει χριστιανός.
Όλοι εκεί να είσαστε,κανένας να μην λείψει κ θα φροντίσουμε εμείς κανείς σας να μην πλήξει.

Κατι τέτοιο Μάρθα;
Καλα τελειο????Μου εδωσες καταπληκτικη ιδεα.Σε ευχαριστω πολυ
με σωζεις!!!!!!!!!!
Ο χρήστης ΜΑΡΤΗΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-05-09, 13:41   #282
Φροιξούλης

Το avatar του χρήστη Φροιξούλης

Φροιξούλης ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Η βαφτιση μου έφτασε,ελάτε να με δείτε μα δώρο μην μου φέρετε,μην με στεναχωρητε.
Τα χρήματα σας δώστε τα στο "κανε μια ευχή"
παιδακια που χρειάζονται αγάπη,προσοχή.

Ε;
Καθόλου κακό !!!!!!!!!!!!

Θα το λάβω πολύ σοβαρά υπόψη...
Ο χρήστης Φροιξούλης δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-05-09, 13:53   #283
ΜΑΡΤΗΑ

Περιοχή: ΣΠΑΤΑ
ΜΑΡΤΗΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Θες να μου πεις κ καμία λεπτομερια επιπλέον για να γίνει καλύτερο;
Βασικα τα μικρα μου εχουν 11 μηνες διαφορα κ γι αυτο θελω να λεει κατι ο μεγαλος κ καλα για τον μικρο στην προσκληση.Θεμα για την βαφτιση δεν εχω κατι ιδιαιτερο,την πιο απλη θα κανω.Τον μεγαλο τον λενε ευθυμη,εαν μπορεσεις κ ταιριαξεις κ το ονομα του μεγαλου θα ειναι τελειο.Ο μικρος σαββας θα βαφτιστει.Σε ευχαριστω!!!!
Ο χρήστης ΜΑΡΤΗΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-05-09, 14:16   #284
mariantinos

Το avatar του χρήστη mariantinos

Περιοχή: Σέρρες
mariantinos ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην mariantinos
Προεπιλογή

Μάρθα δες κ αυτό.
Βαφτίζουμε σεπτέμβριο στις ... του μηνός,
Το όμορφο αδερφακι μου θα γίνει Χριστιανός.
Οι γονείς μου αποφάσισαν Σαββουλη να τον λέμε
Κ ότι για την πάρτι του πολλές καρδιές θα καίνε.
Γιαυτό μην τ'αναιρέσετε,
στην βαφτιση να ρθείτε.
Γιατί αυτό το θέαμα δεν θα το ξαναδείτε.

Κορίτσια μπορεί να μην τα γράφω τέλεια όπως η Μερσυ αλλά ελπίζω να βοηθάω λίγο.
Παλιά 22-05-09, 15:01   #285
menia25

Το avatar του χρήστη menia25

Περιοχή: ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
menia25 ουδετερη μηδέν
Smile

Παράθεση:
Είναι 2 ξεχωριστά αυτα. Πες μου λεπτομέριες να κάνω κατι πιο ολοκληρωμένο
ΟΙ ΛΑΜΠΑΔΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΡΟΖ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΓΟΡΓΟΝΕΣ ΑΣΤΕΡΙΕΣ ΚΑΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ
ΟΙ ΜΠΟΥΝΙΕΡΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΑΜΕΛΕΣ ΜΕ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΘΑ ΕΧΩ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΜΕΝΑ ΣΕ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΓΟΡΓΟΝΕΣ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΚΑ ΓΟΡΓΟΝΕΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΣΜΙΣΗ. ΟΠΟΤΕ ΤΗΣ ΣΥΝΔΙΑΣΑ ΜΕ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ. ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΘΑ ΕΧΩ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΟΡΓΟΝΑ ΤΟΥ DISNEI ARIEL ΔΕΝ ΤΗΝ ΛΕΝΕ?
ΑΜΑ ΣΥΝΔΙΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΒΑΠΤΙΣΗ
Παλιά 25-05-09, 10:58   #286
sardelaki

Το avatar του χρήστη sardelaki

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
sardelaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Έχω δυο ματάκια
ματάκια γαλανά
που όνομα ζητάνε
από την νονά.

Μου είπε πως μου βρήκε
μα πουθενά δεν είπε
πως θα με ονομάσουν
γιατι θέλει να περάσουν
από την εκκλησία να με δουν
και το όνομα ν΄ακούσουν.

Γιαυτό λοιπόν σας περιμένω με ανυπομονησία
να καμαρώσετε εμέ χωρίς λογοκρισία...

είπα να γράψω κι εγώ ένα...για όποια κοπέλα θέλει βοήθεια.

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»
Ο χρήστης sardelaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-05-09, 18:05   #287
ΤΙΚΙ

ΤΙΚΙ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή kalispera

molis egina kai egw melos stin parea sas. stis 11 iouliou baftizw to mwraki mou kai ithela epeidi ftiaxnw biblio euxwn tin prwti euxi na tin grapsoume emeis oi goneis tou. mipws 9a mporousate na me boi9isete ligo giati exw mperdeutei to mialo mou exei kollisei. euxaristw ek twn proterwn........
Ο χρήστης ΤΙΚΙ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-05-09, 21:28   #288
IRINARI

Το avatar του χρήστη IRINARI

IRINARI ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:

Κορίτσια μπορεί να μην τα γράφω τέλεια όπως η Μερσυ αλλά ελπίζω να βοηθάω λίγο.
Νομίζω ότι πήρες τη σκυτάλη από τη mersy και ζωγραφίζεις και εσύ!!
Θα ήθελα αν μπορείς να βοηθήσεις και εμένα.
Τον μπεμπάκο τον βαφτίζουμε 5 Ιουλίου και έχω βάλει το παρακάτω κείμενο:

Έλεγα πως τη γλίτωσα μα άσχημα τα νέα
βάφτιση μου ετοιμάζουνε με μπόλικη παρέα.
Μου είπαν δεν είναι τίποτα, ωραία θα περάσω
ρώτησα όμως κι έμαθα και λέω να το σκάσω.
Καλά καλά στα ¨ψέλνουνε¨, σε γδύνουν, σε λαδώνουν
και στο νερό σε βάζουνε και το μαλλί σου κόβουν.
Δεν ξέρω αν θα έρθετε, εγώ όμως θα το σκάσω
λέω να πάω με το μπαμπά λιοντάρια για να πιάσω!

Το κείμενο το έκανα copy από εδώ απλά άλλαξα το τέλος γιατί θέλω να είναι σχετικό με λιονταράκια.
Ο μπεμπάκος είναι λιονταράκι στο ζώδιο και πάνω σε αυτήν την ιδέα έφτιαξα το προσκλητήριο και τις μπομπο.
Το κειμενάκι όμως το έχει δει σε πάρα πολλά προσκλητήρια και θα ήθελα κάτι άλλο,καινούριο.
Μπορείς να με βοηθήσεις?
Ο χρήστης IRINARI δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 25-05-09, 23:18   #289
elena36

Το avatar του χρήστη elena36

Περιοχή: Λαμία
elena36 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Irinari μου επιτρέπεις να προτείνω αυτό??? Ελπίζω να σου αρέσει...

Λένε ότι στο εκκλησάκι
το μικρό το λιονταράκι
το νερό θα φοβηθεί!!
Είναι όμως ένα αντράκι
το δικό μας το παιδάκι
ούτε καν θα βρυχηθεί!!

Τον Ιούλιο να ρθείτε
τον μικρούλι για να δείτε
να βουτάει στο νερό,
με παρέα τα ζωάκια
και τα άλλα τα παιδάκια
σε ένα πάρτυ φοβερό!

Να σου ζήσει ο μικρούλης!! Φοβερό χαμόγελο, σκέτο λιονταράκι!!
Παλιά 26-05-09, 11:40   #290
IRINARI

IRINARI ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Elena36 σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!!!!
Είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!Απλό και χαρούμενο,ότι πρέπει για κείμενο βάφτισης.
Να είσαι καλά και σε ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο που αφιέρωσες και για το αποτέλεσμα!
Να χαίρεσαι και εσύ το μικρουλάκι σου και να το καμαρώνεις!
Παλιά 26-05-09, 22:37   #291
IRINARI

IRINARI ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια πως σας φαίνεται το παρακάτω κειμενάκι?

Στο λευκό το εκκλησάκι
κάτω στην ακρογιαλιά
το μικρό το λιονταράκι
πάει τώρα για βουτιά.

¨Όλους σας καλώ να ΄ρθείτε
να με δείτε να γελώ
στο νερό της κολυμπήθρας
ζωηρά να τραγουδώ.

Μη θαρρείτε πως θα κλάψω
είμαι άντρας φοβερός
όμορφος και θαρραλέος
των γονιών μου ο θησαυρός¨.

Σας αρέσει?Πείτε ειλικρινά!
Elena36 τι λες???
Παλιά 27-05-09, 14:56   #292
NANGOU

NANGOU χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοριτσια και για μενα κατι???? θα κανω γαμο και βαφτιση μαζι.
Ο χρήστης NANGOU δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-05-09, 11:28   #293
sardelaki

Το avatar του χρήστη sardelaki

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
sardelaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο IRINARI Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια πως σας φαίνεται το παρακάτω κειμενάκι?

Στο λευκό το εκκλησάκι
κάτω στην ακρογιαλιά
το μικρό το λιονταράκι
πάει τώρα για βουτιά.

¨Όλους σας καλώ να ΄ρθείτε
να με δείτε να γελώ
στο νερό της κολυμπήθρας
ζωηρά να τραγουδώ.

Μη θαρρείτε πως θα κλάψω
είμαι άντρας φοβερός
όμορφος και θαρραλέος
των γονιών μου ο θησαυρός¨.

Σας αρέσει?Πείτε ειλικρινά!
Elena36 τι λες???
φοβερό!

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»
Ο χρήστης sardelaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-05-09, 16:55   #294
Ελένη

Το avatar του χρήστη Ελένη

Ελένη ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κορίτσια θα ήθελα και εγώ τη βοήθειά σας.
Σκέφτομαι αντί για γλυκό να έχω σοκολάτες με ετικέτα που θα φτιάξω και θα έχει το ίδιο σχέδιο με τις μπομπονιέρες και την πρόσκληση και σκέφτομαι ίσως πρόσθετα πάνω ένα κειμενάκι, ίσως ευχαριστήριο.
καμιά ιδέα;
Ο χρήστης Ελένη δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-06-09, 03:34   #295
akamatra

Το avatar του χρήστη akamatra

akamatra χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Υποκλίνομαι στο ταλέντο σας και θέλω τη βοήθειά σας.
Η μπέμπα μας είναι γαλανομάτα, σαν κούκλα πορσελάνινη(αυτό μου λένε ακόμα και στο δρόμο), φτυστή ο αδερφός της με το οποίο έχουν 9,5 χρόνια διαφορά. (αν αναφερθεί στο κείμενο θα είναι ευτυχισμένος)
Η βάπτιση θα γίνει Σεπτέμβρη, στο μοναστήρι της Παναγίας Ελεούσας και το όνομα της θα είναι Μαρία(ταμένη στην Παναγία)
Είχα σκεφτεί να έχουμε θέμα τα λουλούδια

Ευχαριστώ
Ο χρήστης akamatra δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-06-09, 17:45   #296
Soula

Soula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή Help

Η ξαδελφη μου βαπτιζει την μπεμπα της και μου ζητησε βοηθεια για το κειμενο του προσκλητηριου της.Τωρα σας ανακαλυψα και θελω να μου προτινετε κατι οσο πιο συντομα γινεται. Θα την ονομασουν Βασιλικη κι ειναι ενα μελαχρινο,χαρουμενο κοριτσακι.....Θα βαπτιστει σε ενα εξωκλησι στην Αναληψη Τεγεας. Θα μου αρεσε κατι χιουμοριστικο.Ευχαριστω πολυυυυυυυυυ
Ο χρήστης Soula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-06-09, 20:02   #297
senter for

Το avatar του χρήστη senter for

Περιοχή: χαλκιδα
senter for ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερααα!!!τι φανταστικα ποιηματακια διαβαζω εδω????ειναι το ενα πιο ωραιο απο το αλλο!!!λε κοριτσια ξερω οτι ειμαι εκτος θεματος αλλα μηπως θα θελατε να μου πειτε και εμενα ενα τετραστιχο να γραψω πανω στην ετικετα του κρασιου που θα βαλω πανω στο τραπεζι του γαμου μου?????ευχαριστω παρα πολυ και συγνωμη αν σας ανακατεβω!!!
Παλιά 25-06-09, 02:13   #298
elenik

Το avatar του χρήστη elenik

elenik ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ηρθε και μας η ωρα μας
Για βοηθατε? Ειμαστε γαλανοματηδες, Ολυμπιακοι και θα παρουμε ονοματακι (σσσσσ Γιαννης)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!
Ο χρήστης elenik δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-06-09, 09:25   #299
Olg@

Το avatar του χρήστη Olg@

Olg@ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Κείμενα Προσκλήσεων

Ψάχνοντας στο ιντερνετ για τη βάφτιση μας, έπεσα πάνω σε αυτά και είπα να τα ποστάρω για όποιον ενδιαφέρεται ...

Κείμενα Βάπτισης
  1. Ένα χαμόγελο γλυκό χαρίζω σε σας που αγαπώ. Με και εσείς αν μ'αγαπάτε , όλοι στην εκκλησιά ελάτε, βρεγμένο σαν παπάκι να δείτε ένα παιδάκι . Βαπτίζομαι την ......
  2. Έλεγα πως τη γλύτωσα, μα άσχημα τα νέα! Βάπτιση μου ετοιμάζουνε με μπόλικη παρέα. Μου'παν δεν είναι τίποτα, ωραία θα περάσω, ρώτησα όμως κι έμαθα και λέω να το σκάσω. Καλα καλα στα ψάλλουνε, σε γδύνουν, σε λαδώνουν και στο νερό σε βάζουνε και το μαλλί σου κόβουν. Δεν ξέρω εσείς αν θά ' ρθετε , εγώ θα έχω φύγει, αυτή την Κυριακή σαλπάρω για ταξίδι .... Εσείς ελάτε ...την _________και ώρα_____στον Ιερό Ναό ______________.
  3. Σας προσκαλούμε στη βάπτιση του γιού μας που θα γίνει την ______και ώρα_____στον Ιερό Ναό _______.
  4. Θα χαρούμε πολύ να σας έχουμε κοντά μας στη βάπτιση του γιού μας που θα γίνει την _________και ώρα ______στον Ιερό Ναό ______________.
  5. Διαλέξαμε για σένα την πιο όμορφη μέρα __________και ώρα_________το πιο γραφικό εκκλησάκι____________την πιο καλή νονά___________-και το πιο ξεχωριστό όνομα______.
  6. Όλα τ' αστέρια τ'ουρανού, κοιτούν την ομορφιά μου, κι όλες οι στάρ του σινεμά τα χάνουνε μπροστά μου. Αυτή δεν είναι βάπτιση , θα είναι πασαρέλα και μανεκέν μόνο εγώ μια όμορφη κοπέλα. Η βάπτισή μου θα γίνει την _________και ώρα _________στον Ιερό Ναό________.
  7. Με φωνάζουν φυστικάκι , φρατζολάκι & μπεμπάκι. Τέλειωσαμ όμως τα αστεία γιατί έγινα αντράκι και στην κολυμπήθρα μπαίνω για να πάρω ονοματάκι. Θέλω όλοι σας να 'ρθείτε και τη βάπτιση να δείτε . Ραντεβού την __________ και ώρα ___στον Ιερό Ναό____________.
  8. Σ'ονειρευτήκαμε, σε περιμέναμε, σ'υποδεχτήκαμε ,σ'αγαπήσαμε .... Και να που τώρα διαλέγουμε για σένα όνομα. Την_________και ώρα_________στον Ιερό Ναό _______________.
  9. Πρόσωπο ολοστρόγγυλο που μοιάζει με φεγγάρι, μπαμπάς - μαμά με δείχνουνε σε όλους με καμάρι . Χειλάκι πετροκέρασο, μυτούλα γαλλική , ελάτε στα βαφτίσια μου , όλοι να είστε εκεί. Σαν γοργονίτσα στο βυθό , εγώ βουτιά θα κάνω , χωρίς σουτιέν , χωρίς μαγιό , όλους θα σας τρελάνω. Βαπτίζομαι την ________και ώρα _____ στον Ιερό Ναό ____________.
  10. Έχω ένα αυτοκινητάκι που όλο όλο τρέχει και που θα σταματήσει; Θα σταματήσει στον Ιερό Ναό ___________. Εγώ, ο μπαμπάς μου _____, η μαμά μου_____ και ο Νονός μου,_________ σας προσκαλούμε στη βάπτισή μου στις ______________ και ώρα ___________.
  11. Σας καλούμε να παρευρεθείτε στη βάπτιση του παιδιού μας το________και ώρα_____στον Ιερό Ναό_________. Η παρουσία σας θα είναι χαρά και τιμή για μας.
  12. Προσοχή ! Προσοχή !!! Η βουτιά δεν θα επαναληφθεί! Να είστε όλοι εκεί μεγάλοι και μικροί , να δείτε ένα κουκλί βρεγμένο σαν παπί!!!! Βαπτίζομαι την ___________και ώρα___________.
  13. Δεν μου φτάνουν οι μπελάδες που τραβάω σαν νινί, ήρθε η ώρα η νονά μου τ' όνομά μου να μου πεί . Λάδια, Μύρα στο κεφάλι , σαν να μη φτάνουν όλα αυτλα, θα μου κόψουν και το ζόρι μια τούφα απ' τα μαλλιά. Ραντεβού την __________και ώρα___________στον Ιερό Ναό___________.
  14. Είμαι αντράκι ζόρικο θα πάρω μηχανάκι , κι αν θα αποκτήσω όνομα θα βρώ και γκομενάκι. Και σαν τα χρόνια υα διαβούν δεν θα' μαι πια μωρούλι, και θα φωνάζουν όλες τους Ω!!__________ το μανούλι. Την __________και ώρα_________στον Ιερό Ναό____________.
  15. Είμαι άνδρας και το κέφι μ ου θα κάνω , και θα ρίζω κι ένα μπάνιο παραπάνω. Ακόμα κι αν μου τάζουνε μέλι από την κυρήθρα , εγώ θα κλάψω σίγουρα μέσα στην κολυμπήθρα. Όπως εσείς γνωρίζεται, και όπως όλοι λένε, να ξέρετε κυρίες μου ότι και οι άνδρες κλαίνε.

Κείμενα Βάπτισης - Γάμου ΜΑΖΙ
  1. Σας προσκαλώ στο γάμο της μαμάς μου, και του μπαμπά μου , που θα γίνει στον _________, στις_____________ και ώρα ________. Ο Νονός μου __________ , θα σας πει το όνομά μου αμέσως μετά. Σας περιμένω, Ο Μπέμπης
  2. Ο __________και η ___________σας προσκαλούν στο γάμο τους και στη βάπτιση του γιού τους που θα γίνει το________και ώρα____ στον Ιερό Ναό ______________.
  3. Είμαι ένα μωρό όμορφο και ζωηρό! Θέλω πολύ να βαπτιστώ και στο νεράκι να βρεθώ. Ελάτε όλοι να με δείτε και τη βουτιά μου να χαρείτε. Πριν από μένα όμως προηγείται ο γάμοε των γονιών μου. Και περιμένουμε όλοι μας να 'ρθείτε. Την_________και_________στον Ιερό Ναό________

Κείμενα Γάμου

1. Σας προσκαλούμε στην πρεμιέρα της κοινής μας ζωής .... Η Αυλαία θα ανοίξει το _______& ώρα ________ στον Ιερό Ναό ___________.
  2. Θα είναι ιδιαίτερη τιμή και χαρά για μας η παρουσία σας στο γάμο μας που θα γίνει το _______& ώρα _______ στον Ιερό Ναό ___________
  3. Η παρουσία σας και οι ευχές μας θα μας δώσουν μεγάλη χαρά στην ομορφότερη στιγμή της ζωής μας . Θα σας περιμένουμε στο γάμο μας την __________ & ώρα _________ στον Ιερό Ναό____
  4. Θα χαρούμε να μοιραστείται μαζί μας την ξεχωριστή στιγμή της ζωής μας, στον Ιερό Ναό ________την __________ και ώρα _________.
  5. Αρχίζουμε τη νέα μας ζωή , το ______ & ώρα _______ στον Ιερό Ναό _________. Η Παρουσία σας και οι ευχές σας θα κάνουν τη χαρά μας μεγαλύτερη στην πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής μας.
  6. Σας προσκαλούμε στο γάμο μας που θα γίνει στον Ιερό Ναό ________ την __________ & ώρα_____. Η Παρουσία σας θα μας τιμήσει ιδιαίτερα.
  7. Παντρευόμαστε!!!! Το ________ & ώρα _____στον Ιερό ΝΑό _________. Θα χαρούμε να σας έχουμε κοντά μας .
  8. Ο ________ & η _______ σας προσκαλούν στο γάμο τους που θα γίνει το __________ & ώρα ____ στον Ιερό Ναό ___________,
  9. Θα μας τιμήσει ιδιαίτερα η παρουσία σας στο γάμο μας που θα γίνει το _________ & ώρα __________ στον Ιερό Ναό __________.
  10. Σας προσκαλούμε να μας τιμήσετε με την παρουσία σας στο γάμο μας που θα γίνει το _______ & ώρα ______ στον Ιερό Ναό _________.
  11. Με χαρά σας προσκαλούμε στο γάμο μας , που θα γίνει την __________ & ώρα ________ στον Ιερό Ναό __________.
  12. Αυτό που ρίζωσε μέσα μας δεν μπορεί να περιγραφεί με λόγια ούτε με εικόνες, γιατί είναι λιβάδι από συναισθήματα ... Είναι η ίδια η ΑΓΑΠΗ! Γι' αυτό σας καλούμε να παρευρεθείτε στο γάμο μας το ________ & ώρα _______ στον Ιερό Ναό _________.
  13. Πριν από καιρό δώσαμε μεταξύ μας μια υπόσχεση για αγάπη , πίστη , σεβασμό και μια σωστή οικογένεια. Την ίδια υπόσχεση θα δώσουμε μπροστά στο Θεό και σε σας το _________ & ώρα____ στον Ιερό Ναό ___________.
  14. Ένα χαμόγελο και μια ευχή από τα αγαπημένα μας πρόσωπα είναι αυτό που θέλουμε για την ομορφότερη στιγμή της ζωής μας . Γι'αυτό σας προσκαλούμε στο γάμο μας που θα γίνει το _____________ & ώρα _______ στον Ιερό Ναό ____________.
  15. Εάν η τύχη μας ένωσε η αγάπη μας παντρεύει ! Όταν το ημερολογιό σας δείξει ________ και το ρολόι κτυπήσει __________ θα χαρούμε πολύ να σας δούμε στον Ιερό Ναό _________.
  16. Ε, ναι λοιπόν ! Μπορείται να σταματήσετε να αναρωτιέστε πότε θα παντρευτούμε. Φτάνει η στιγμή το ______________ στις __________ στον Ιερό Ναό ___________.
  17. Η Τύχη μας ένωση , η αγάπη μας παντρεύει! Το ___________και ___________ σας περιμένουμε στον Ιερό Ναό ___________για να μοιραστείτε μαζί μας την ομορφότερη στιγμή της ζωής μας.
  18. Αποφασίσαμε να μοιραστούμε τις νύχτες και τις μέρες μας, τα ρούχα και τις βέρες μας, τα όνειρα, τα μυστικά μας και όλα τα υπάρχοντά μας , τις σκοτούρες , τις χαρές μας, τα φυτά , τους πίνακές μας , και εν τέλει τις ζωές μας. Σας περιμένουμε την ___________και ώρα __________στον Ιερό Ναό ____________.
  19. Στο σημαντικότερο Ραντεβού της ζωής μας, θέλουμε γύρω μας πρόσωπα που μας αγαπούν. Γι'αυτό σας καλούμε να παρευρεθείτε και να μοιραστείται μαζί μας την ευτυχία μας. Σας περιμένουμε με πολύ χαραά την ________ και ώρα _______στον Ιερό Ναό ____________.
  20. Η Ευτυχία δεν είναι ολοκληρωμένη αν δεν την μοιράζεσαι με εκείνους που αγαπάς , γι' αυτό σας προσκαλούμε στο γάμο μας το ___________ και ώρα _____ στον Ιερό Ναό ___________.
  21. Την πιο μαγική ένωση ουρανού & γης την ομορφότερη στιγμή της ζωής μας. Σας προσκαλούμε να την μοιραστείτε μαζί μας στον Ιερό ΝΑό ________. Την _______ και ώρα_______.
  22. Κοινή μας απόφαση να μοιραστούμε τα όνειρα, τις ελπίδες, την ομορφιά της κάθε στιγμής, για πάντα μαζί... Δεχθείτε το κάλεσμά μας και ελάτε στο χαρούμενο ξεκίνημά μας. Καλωσορίστε την πρεμιέρα της καινούργιας μας ζωής με την παρουσία σας. Την __________στις ________στον Ιερό Ναό____________.
  23. Το πιστεύτετε δεν το πιστεύετε εμείς παντρεύομαστε! Θα χαρούμε πολύ να σας έχουμε κοντά μας στο γάμο μας το ________ στις _________ στην Ιερά Μονή ____________.

Ο χρήστης Olg@ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-06-09, 11:28   #300
vickytsoch

Το avatar του χρήστη vickytsoch

Περιοχή: Μελισσια Αττικής
vickytsoch ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην vickytsoch
Προεπιλογή

και ενα για τη γοργονα σου:
ΣΩΜΑ ΕΧΩ ΚΑΛΛΙΓΡΑΜΜΟ
ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΟ ΦΕΓΓΑΡΙ
ΓΙ' ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ
ΓΕΜΑΤΗ ΜΕ ΚΑΜΑΡΙ!

ΣΑ ΓΟΡΓΟΝΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ
ΕΓΩ ΒΟΥΤΙΑ ΘΑ ΚΑΝΩ
ΧΩΡΙΣ ΜΑΓΙΟ ΧΩΡΙΣ ΣΟΥΤΙΕΝ
ΟΛΟΥΣ ΘΑ ΣΑΣ ΤΡΕΛΑΝΩ!
Παλιά 25-06-09, 15:43   #301
Olg@

Olg@ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο vickytsoch Εμφάνιση μηνυμάτων
και ενα για τη γοργονα σου:
ΣΩΜΑ ΕΧΩ ΚΑΛΛΙΓΡΑΜΜΟ
ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΟ ΦΕΓΓΑΡΙ
ΓΙ' ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ
ΓΕΜΑΤΗ ΜΕ ΚΑΜΑΡΙ!

ΣΑ ΓΟΡΓΟΝΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ
ΕΓΩ ΒΟΥΤΙΑ ΘΑ ΚΑΝΩ
ΧΩΡΙΣ ΜΑΓΙΟ ΧΩΡΙΣ ΣΟΥΤΙΕΝ
ΟΛΟΥΣ ΘΑ ΣΑΣ ΤΡΕΛΑΝΩ!

Παλιά 26-06-09, 10:57   #302
kalamaraki

Το avatar του χρήστη kalamaraki

Περιοχή: Πέρασα Θεσσαλονίκηηηηηηηηηηηηη
kalamaraki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αν μου επιτρέπεται να κολλήσω και εγώ ένα κέιμενο γαμου-βάφτισης , το βρήκα εδώ μέσα και αυτό θα βάλω και στο δικό μας προσκλητήριο

Αγάπη είναι ...
Η μαμά και ο μπαμπάς να παντρεύονται για δεύτερη φορά και να αισθάνονται το ίδιο ερωτευμένοι...
Ευτυχία είναι...
Να έχουν και μένα δίπλα τους επίτιμη καλεσμένη και πρωταγωνίστρια αφού αμέσως
μετά θα ακολουθήσει το ιερό μυστήριο της Βάπτισής μου...
Τιμή μας θα είναι να είστε εκεί στη γιορτή της οικογένειας μας
Ξέχασα να σας πω που…
Ο χρήστης kalamaraki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-06-09, 17:39   #303
Olg@

Olg@ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πολύ καλό!!!

Παλιά 26-06-09, 17:46   #304
106rallye

106rallye χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

θα ηθελα ενα ποιηματακι για προσκλητηριο βαπτισησ για αγορακι το οποιο να ναι μαγκικο,με μηχανεσ και αυτοκινητα
Ο χρήστης 106rallye δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-06-09, 00:20   #305
koulla

koulla χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή κειμενακια για βαπτιση αγοριου

βοηθηστεμε μαμαδες ζητω κειμενακια για την βαπτιση του γιου μου
Ο χρήστης koulla δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-06-09, 22:31   #306
kalamaraki

Το avatar του χρήστη kalamaraki

Περιοχή: Πέρασα Θεσσαλονίκηηηηηηηηηηηηη
kalamaraki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Να ναι καλά η κοπέλλα που το πόσταρε , είχε κάνει και εκείνη γαμο-βάφτιση ,γιατί τίποτα από όλα τα άλλα δεν μου άρεσε καθόλου! Και αν δεν κάνω λάθος το είχε σκεφτεί μόνη της! Αλλά δεν θυμάμαι το όνομά της
Ο χρήστης kalamaraki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-06-09, 00:12   #307
Σοφία Τ.

Σοφία Τ. ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Το κειμενο της βαφτισης του γιου μου:

Ένα μωρό μπορεί να κάνει
Την αγάπη πιο δυνατή…
Τις μέρες μικρότερες…
Τις νύχτες μεγαλύτερες…
Τα ρούχα μας να δείχνουν παλιά…
Το παρελθόν ξεχασμένο…
Και το μέλλον ν’ αξίζει να το ζήσεις!!!

Ελάτε να καμαρώσουμε μαζί τον μικρό μας πρίγκιπα
στη βάφτισή του που θα γίνει
στον Ι.Ν. Αγίου Αθανασίου Παλαιοκάστρου
την Κυριακή 14 Ιουνίου 2009 και ώρα 13.00

Οι γονείς

Η νονά

Kαι αλλα δυο κειμενα απο αλλες βαφτισεις που ετοιμασα προσκλητηρια:

Είμαι αντράκι ζόρικο
θα πάρω μηχανάκι
κι αν θα αποκτήσω όνομα
θα βρω και γκομενάκι.

Όλα τ΄ αστέρια του ουρανού
κοιτούν την ομορφιά μου
και όλοι οι στάρ του σινεμά
τα χάνουνε μπροστά μου.

Και σαν τα χρόνια θα διαβούν
δεν θα΄μαι πια μωρούλι
και θα φωνάζουν όλες τους
“Ο Χρήστος το μανούλι”.

Την Κυριακή 31 Αυγούστου 2008

και ώρα 13.30 μ.μ. στον Ι.Ν. ....

Ο νονός μου
Οι γονείς μου

Όλοι εσείς που μ΄αγαπάτε
ευκαιρία θα ζητάτε
τσιτσιδούλη να με δείτε
για να ευχαριστηθείτε.

Προσοχή!!!
η βουτιά δεν θα επαναληφθεί
γι΄αυτό ελάτε όλοι στα βαφτίσια μου
την Κυριακή 7 Σεπτεμβρίου
στις 6 το απόγευμα
στον Ιερό Ναό ....

Ο νονός μου:
Οι γονείς μου:

Ελπιζω να βοηθησα...
Ο χρήστης Σοφία Τ. δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-06-09, 00:33   #308
sandy8

sandy8 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Θα χαρούμε πολύ να σας έχουμε κοντά μας
στη βάφτιση του γιου μας
που θα γίνει το Σάββατο 3 Μαΐου 2003
και ώρα 6.00 μ.μ.
στον Ιερό Ναό Αγίου Κωνσταντίνου και Ελένης
στη Γλυφάδα.

Οι γονείς

Ο νονός

Η Παρουσία σας
στη βάπτιση του γιού μας που θα γίνει
την Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2004
στις 12 το μεσημέρι
στον Ιερό Ναό Παμμεγίστων Ταξιαρχών
(Παλαιός) Περιστερίου
θα μας δώσει ιδιαίτερη χαρά.

Χρύσανθος & Αλέκα Κ

Νονά θα είναι
Η Μαρία Μ

Θα είναι ιδιαίτερη χαρά
η παρουσία σας στη βάπτιση του υιού μας
το Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2003
στις 6 μ.μ.
στον Ιερό Ναό Προφήτη Ηλία
Παγκρατίου.

Οι γονείς

Ο νονός

Σας προσκαλούμε στη βάπτιση του γιού μας
που θα γίνει την Κυριακή
2 Ιουνίου 2004 ώρα 7 μ.μ.
στον Ιερό Ναό του Αγίου Γεωργίου
Π. Ηρακλείου.

Οι γονείς:

Οι νονοί:

Βαφτίζουμε το γιό μας
Θα σας περιμένουμε μαζί με τη νονά
...................................................
στον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου Κηφισιάς.
την Κυριακή 11 Μαΐου 2003
στις 12 το Μεσημέρι.
Η συμμετοχή σας στο Μυστήριο και τη χαρά μας
θα είναι μεγάλη τιμή για μας.
...............................................................

Αμέσως μετά το Μυστήριο θα ακολουθήσει γεύμα
στο εστιατόριο "ΒΕΡΓΟΣ" Λεωφ. Δροσιάς-Σταμάτας 67.
Παρακαλούμε επιβεβαιώστε την παρουσία σας
έως 25 Απριλίου στα τηλέφωνα:

Θα χαρούμε πολύ να σας δούμε
στη βάπτιση του γιού μας
που θα γίνει την Παρασκευή
26 Δεκεμβρίου 2003
και ώρα 11 π.μ.
στον Ιερό Ναό Αγίων Θεοδώρων
Μαγούλας.

Οι γονείς:

Η νονές:

Είμαι τόσο δα μικρούλης
αλλά είμαι ζωηρούλης
κι΄ αν στην κολυμπήθρα κλάψω
υπομονή... θα ησυχάσω.

Ο νονός μου θα μου δώσει
ένα όνομα γλυκό
δεν θα σας το πω
το κρατάω μυστικό.

Σας περιμένω την Κυριακή
12 Μαϊου 2004, ώρα 5 μ.μ.
στον Ιερό Ναό Αγίου Ανδρέα
Λαμπρινής.

Ο νονός μου:

Οι γονείς μου:

Ένα θερμό φιλάκι
και χίλια ευχαριστώ
που θα με τιμήσετε
στο πρώτο κοσμικό
γεγονός της ζωής μου.

Την Κυριακή 25 Απριλίου 2004
στις 11 το πρωΐ
στον Ιερό Ναό Ζωοδόχου Πηγής
Καλογρέζας.

Η νονά μου:

Οι γονείς μου:

Όλοι εσείς που μ΄αγαπάτε
ευκαιρία θα ζητάτε
τσιτσιδούλη να με δείτε
για να ευχαριστηθείτε.

Προσοχή!!!
την Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου
στις 12 το μεσημέρι
στον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου
Ν. Κόσμος.

Ο νονός μου:

Οι γονείς μου:

Στα βαφτίσια μου να ρθείτε
θα χαρώ πολύ - πολύ
δεν θα κλάψω θα το δείτε
θάμαι φρόνιμο παιδί.

Την Κυριακή 26 Μαΐου 2002 ώρα 11 π.μ.
Άνω Καλαμάκι.

Η νονά μου:

Οι γονείς μου:

΄Ηρθε η ώρα μου κι΄εγώ
όνομα ν΄ αποκτήσω
μη μου ζητάτε να το πω
δεν θα το μαρτυρήσω.

Αν σας αρέσει το στριπ-τιζ
ιδού η ευκαιρία
θα δείτε όλη τη σκηνή
χωρίς λογοκρισία.

ώρα 12 το μεσημέρι
στον Ιερό του Αγίου Ελευθερίου
Αχαρνών.

Η νονά μου

Οι γονείς μου

Είμαι ένα μωράκι
που δεν έχω ονοματάκι.
Έχω έξυπνα ματάκια
και πολυ γλυκά χειλάκια.

Όλοι μπέμπη με φωνάζουν
και πολύ με νευριάζουν.
Μου΄πανε θα με βαπτίσουν
όνομα θα μου χαρίσουν.

Η βάπτισή μου θα γίνει την Κυριακή
7 Σεπτεμβρίου 2003 και ώρα 11 το πρωΐ
στον Άγιο Νικόλαο Αχαρνών.

Οι νονοί μου:

Οι γονείς μου:

Μετά τη βάπτιση σας περιμένουμε στην Ταβέρνα
“Ο ΠΑΡΝΩΝ”
Τρώων 5, Μπουρνάζι, τηλ. 210 5740052

Είμαι αντράκι ζόρικο
θα πάρω μηχανάκι
κι αν θα αποκτήσω όνομα
θα βρω και γκομενάκι.

Όλα τ΄ αστέρια του ουρανού
κοιτούν την ομορφιά μου
και όλοι οι Στάρ του Σινεμά
τα χάνουνε μπροστά μου.

Και σαν τα χρόνια θα διαβούν
δεν θα΄μαι πια μωρούλι
και θα φωνάζουν όλες τους
“Ο ........ το μανούλι”.

Την Κυριακή 7 Σεπτεμβρίου 2003
και ώρα 11.00 π.μ. στον Ιερό Ναό
Αγίου Νικολάου Καισαριανής.

Οι νονοί μου:

Οι γονείς μου:

Είμαι ένα αγοράκι
όμορφο και καστανό
αποφάσισα λιγάκι
να βουτήξω στο νερό.

Ο νονός μου θα μου δώσει
ένα όνομα γλυκό
δεν το μαρτυράω όμως
γιατί τόχω μυστικό.

Η Βάπτισή μου θα γίνει το Σάββατο
13 Σεπτεμβρίου, ώρα 11 το πρωΐ
στόν Άγιο Ιωάννη Ρέντη.

Ο νονός μου:

Οι γονείς μου:

Μέρα χαράς, μέρα γιορτής
ήταν η γέννησή μου
κι άλλη χαρά μα και γιορτή
θάναι η βάφτισή μου.
Φίλους γνωστούς και συγγενείς
όλους σας περιμένω.

Το Σάββατο 30 Αυγούστου 2003
και ώρα 7:00 μ.μ.
στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως Θεοτόκου
Καισαριανής (Παναγίτσα).

Οι γονείς μου:

Ο νονός μου:

Μ’ ένα φιλάκι τρυφερό
όλους εσάς σας προσκαλώ
να ρθήτε στη χαρά μου
απ την καλή μου τη νονά
θα ακούσετε το όνομά μου.

Την Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου 2004
ώρα 12:00 το μεσημέρι
στον Ιερό Ναό Αγίας Παρασκευής
στην Αγία Παρασκευή.

Η νονά μου:

Οι γονείς μου:

Οι γονείς μου και εγώ θα χαρούμε πολύ
αν έρθετε στη βάπτισή μου
που θα γίνει την Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου
στις 11 το πρωΐ
στον Ιερό Ναό Αγίας Άννας
στο Χαλάνδρι.

Οι γονείς μου:

Οι νονοί μου:

Σας καλώ στη βάφτισή μου
που θα γίνει
την Κυριακή 26 Μαΐου 2002
και ώρα 12 το μεσημέρι στον Ιερό Ναό
του Αγίου Φανουρίου
στον Καρελά του Κορωπίου.

Η νονά μου

Οι γονείς μου

Μετά τη βάπτιση σας περιμένω
στον Καρελά Κορωπίου
στην Ταβέρνα “ΦΩΛΙΑ”
επί της Λεωφόρου Κορωπίου.

Κωνσταντίνος

Αυτό θα είναι το όνομά μου
που θα μου δώσει ο νονός μου
και θα χαρώ πολυ - πολύ
που θα σας δω να είστε εκεί.

Την Κυριακή 12 Μαϊου 2004
ώρα 5 μ.μ
Λαμπρινής.

Ο νονός μου:

Οι γονείς μου

Ένα θερμό φιλάκι
και χίλια ευχαριστώ
που θα με τιμήσετε
στο πρώτο κοσμικό
γεγονός της ζωής μου.

στις 11 το πρωΐ
Καλογρέζας.

Η νονά μου:

Οι γονείς μου:

Αγοράκι 21

Είμαι τόσο δα μικρούλης
αλλά είμαι ζωηρούλης
κι΄ αν στην κολυμπήθρα κλάψω
υπομονή... θα ησυχάσω.

Ο νονός μου θα μου δώσει
ένα όνομα γλυκό
δεν θα σας το πω
το κρατάω μυστικό.

Σας περιμένω την Κυριακή
12 Μαϊου 2004, ώρα 5 μ.μ.
Λαμπρινής.

Ο νονός μου:

Οι γονείς μου:

Αγοράκι 23

Όλοι εσείς που μ΄αγαπάτε
ευκαιρία θα ζητάτε
τσιτσιδούλη να με δείτε
για να ευχαριστηθείτε.

Προσοχή!!!
την Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου
στις 12 το μεσημέρι
στον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου
Ν. Κόσμος.

Ο νονός μου:

Οι γονείς μου:

Αγοράκι 24

Φίλοι μου και συγγενείς μου
όλους σας παρακαλώ
να’ρθετε για να με δείτε
βουτηγμένο στο νερό.

Θα μου δώσει η νονά μου
ένα όνομα γλυκό
μου το χάρισε ο παππούς μου
που πολύ τον αγαπώ.

Την Κυριακή 13 Ιουνίου 2004
στις 6 το απόγευμα
στην Ιερά Μητρόπολη
Αγίου Δημητρίου Κηφισιάς.

Οι γονείς μου

Η νονά μου

Αγοράκι 25

Στα βαφτίσια μου να ρθείτε
θα χαρώ πολύ - πολύ
δεν θα κλάψω θα το δείτε
θάμαι φρόνιμο παιδί.

Την Κυριακή 26 Μαΐου 2002 ώρα 11 π.μ.
Άνω Καλαμάκι.

Η νονά μου:

Οι γονείς μου:

Αγοράκι 26

΄Ηρθε η ώρα μου κι΄εγώ
όνομα ν΄ αποκτήσω
μη μου ζητάτε να το πω
δεν θα το μαρτυρήσω.

Αν σας αρέσει το στριπ-τιζ
ιδού η ευκαιρία
θα δείτε όλη τη σκηνή
χωρίς λογοκρισία.

ώρα 12 το μεσημέρι
στον Ιερό του Αγίου Ελευθερίου
Αχαρνών.

Η νονά μου

Οι γονείς μου

Μέρα χαράς, μέρα γιορτής
ήταν η γέννησή μου
κι άλλη χαρά μα και γιορτή
θάναι η βάφτισή μου.
Φίλους γνωστούς και συγγενείς
όλους σας περιμένω.

Το Σάββατο 30 Αυγούστου 2003
και ώρα 7:00 μ.μ.
στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως Θεοτόκου
Καισαριανής (Παναγίτσα).

Οι γονείς μου:

Ο νονός μου:

Κέντρο 87

Μετά τη βάπτιση
σας περιμένουμε στο Κέντρο
OLIVE GARDEN (11ος όροφος)
του Ξενοδοχείου ΤΙΤΑΝΙΑ
Πανεπιστημίου 52
Τηλ. 210 3326300

Κείμενα Βάπτισης
Μερικές ιδέες για κείμενα βάπτισης που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε στα βαπτιστικά προσκλητήρια. Μπορείτε εάν θέλετε να μας στείλετε το δικό σας κείμενο και να σας το εκτυπώσουμε με μόνο 35 ευρώ.

Eίμαι μικρό και δεν μιλώ
όμως εγώ σας αγαπώ, κι'από τη μικρή μου τη καρδούλα
σας προσκαλώ στην εκκλησούλα
τη βάπτισή μου για να δείτε,
και τ'όνομά μου να χαρείτε. Pαντεβού λοιπόν την Kυριακή 28 Σεπτεμβρίου 2003, στις 12:00 μ.μ. στον Iερό Nαό Aγ. Eιρήνης Παλαιάς Φωκαίας Aττικής.
H νονά μου: Mαρία Φωκίδου
Oι γονείς μου: Aλέκος Γούλας και Έλενα Φώσκολου

Bαπτίζομαι και εγώ!!!
E, δεν μπορούσα άλλο πια να με φωνάζουν μπέμπα. Θα χαρώ πολύ να έρθετε και σας υπόσχομαι να μην κλάψω...
Που? Στον Άγιο Nικόλαο KATΩ MEPIAΣ στην KEA
Πότε? Tην 1η Nοεμβρίου και ώρα 4 μ.μ.
Oι γονείς μου: Θεόδωρος & Άννα Aθανασιάδη
O νονός μου: Λευτέρης Mανωλέμης Mετά θα γλεντήσουμε στην ταβέρνα KAPΘAIA

ΠPOΣOXH!
Mη χάσετε την καινούρια ταινία
"H MEΓAΛH BOYTIA"
Σε ένα υπερθέαμα τριών καταδύσεων που θα παιχθεί στον Άγιο Eλευθέριο Aχαρνών το Σάββατο 19 Oκτωβρίου 2002 και ώρα 12:00
Πρωταγωνίστρια: EΓΩ Συμπρωταγωνίστρια: H νονά μου AΛEΞANΔPA MΠETΣH
Σκηνοθέτης: H μαμά μου ΣTAYPOYΛA
Παραγωγός: O μπαμπάς μου NIKOΣ Θα χαρούμε πολύ να σας έχουμε κοντά μας.

Bαφτίζομαι κι εγώ!!! E, δεν μπορούσα άλλο πια να με φωνάζουν μπέμπη! Σας περιμένω λοιπόν την Kυριακή 26 Oκτωβρίου 2003 στις 12 το μεσημέρι στον Iερό Nαό Aγίων Kωνσταντίνου και Eλένης Aγίου Kωνσταντίνου 48 και Mακρυγιάννη, Άγιος Δημήτριος. Oι γονείς μου: Θεόφραστος Φαραντούρης & Eλένη Zερβού H νονά μου: Θέμις-Aργυρώ Zερβού Θα χαρώ πολύ και υπόσχομαι να μην κλάψω!

Bαπτιστικά

Βαπτιστικα

Bαπτιστικα

Βαπτιστικα

Eλάτε όλοι εκεί μεγάλοι και μικροί να δείτε ένα κουκλάκι βρεγμένο σαν παπάκι.
Σάββατο 30 Aυγούστου 2003 και ώρα 7 μ.μ. στον Iερό Nαό Aγίου Nικολάου Σπάτα.

Oι γονείς μου: Tάσος & Xαρά Bερόπουλου

O νονός μου Σπύρος Aργύρης
Mετά το γάμο θα ακολουθήσει τραπέζι στο ξενοδοχείο "Nιφορεϊκα Mπίτσ".

Tην Kυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2002 στις 12:00 το μεσημέρι σας περιμένουμε στη βάπτιση του γιού μας στον Iερό Nαό της Aγίας Tριάδας στο N. Hράκλειο.
Oι γονείς: Bασίλης & Mαρία Bεκελίδη
Oι νονές Aικατερίνη Πιστόλη - Mαριάννα Σερμπίνη
Mετά το μυστήριο θα θέλαμε να σας έχουμε κοντά μας στο γεύμα που θα ακολουθήσει στο "Mαντείο" Hλ. Aποστόλου 59 N. Hράκλειο τηλ.:

Ο χρήστης sandy8 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-06-09, 15:04   #309
elena-nefeli

Περιοχή: frenaros- cyprus
elena-nefeli χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

τωρα τι να πω? καταπληκτικα ολα τα κειμενακια σου αγαπητη mersy. ξερω πως ειναι
νωρις ακομα, μα τον μαη σκοπευω να βαφτισω την κορουλα μου την Νεφελη. θα γεννησω τον νιοβρη κ αρχισα απο τωρα το ψαξιμο για ιδεες βαφτισης. Με απασχολει ιδιαιτερα το κειμενακι στην προσκληση. Αν μπορεις να με βοηθησεις θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα. Σου υπενθυμιζω οτι το ονομα της μικρουλας μου ειναι Νεφελη και το ολο θεμα της βαφτισης θα σχετιζεται με νεραιδες και λουλουδια... το e-mail μου ειναι helena_fairyss@hotmail.com. Σ'ευχαριστω για τον χρονο σου... Με εκτιμηση, Ελενα απο Κυπρο
Ο χρήστης elena-nefeli δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-06-09, 02:35   #310
ΛΕΝΑΝΕΚ

Το avatar του χρήστη ΛΕΝΑΝΕΚ

Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
ΛΕΝΑΝΕΚ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Να δώσω κι εγώ το δικό μας κειμενάκι που αφορά και τις φανατικές του θηλασμού.
ΠΙΝΩ ΑΚΟΜΗ ΓΑΛΑΤΑΚΙ
ΑΠΟ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΜΠΙΖΑΚΙ
ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ
ΜΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΚΙ ΕΓΩ
ΧΡΙΣΤΙΑΝΗ ΝΑ ΒΑΦΤΙΣΤΩ.
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ
ΚΥΡΙΑΚΗ 28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2009 ΣΤΙΣ 11:30 TO ΠΡΩΙ
ΣΤΟΝ Ι.Ν. ΑΓ...............................................
ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ.....................................
Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ...................................
Η ΝΟΝΑ ΜΟΥ...................................
ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ
ΣΤΟ..............................................ΕΠΙΣΗΣ!!!!!!!!!!!
Παλιά 02-07-09, 17:39   #311
xrysalis

Το avatar του χρήστη xrysalis

Περιοχή: εις το βουνό ψηλά εκεί...
xrysalis ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο akamatra Εμφάνιση μηνυμάτων
Υποκλίνομαι στο ταλέντο σας και θέλω τη βοήθειά σας.
Η μπέμπα μας είναι γαλανομάτα, σαν κούκλα πορσελάνινη(αυτό μου λένε ακόμα και στο δρόμο), φτυστή ο αδερφός της με το οποίο έχουν 9,5 χρόνια διαφορά. (αν αναφερθεί στο κείμενο θα είναι ευτυχισμένος)
Η βάπτιση θα γίνει Σεπτέμβρη, στο μοναστήρι της Παναγίας Ελεούσας και το όνομα της θα είναι Μαρία(ταμένη στην Παναγία)
Είχα σκεφτεί να έχουμε θέμα τα λουλούδια

Ευχαριστώ
Η μπέμπα μας η γαλανομάτα
η μπέμπα μας η μικρή
όνομα πρέπει να πάρει
πρέπει πιά να βαπτιστεί!

Το όνομα της είναι ταμένο
και δεν είναι μυστικό
Μαρία θα την πούμε
το μάθατε κι αυτό!

ή

Λουλουδάκι μας μικρό
από πορσελάνη λες φτιαγμένο
ήρθε ο καιρός να βαφτιστείς
με όνομα που σ' το 'χουμε ταμένο!

για την ώρα αυτά!!

..............http://mitrikosthilasmos.blogspot.com/
Ο χρήστης xrysalis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-07-09, 03:04   #312
smarilia

Περιοχή: ΚΑΒΑΛΑ
smarilia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Mersy, xrysalis είστε καταπληκτικές! Μπορείτε σας παρακαλώ να βοηθήσετε κι εμένα; Βαφτίζω το γιο μου (το αστέρι μου!) στις 23 Αυγούστου κι ετοιμάζω τώρα τα προσκλητήρια μόνη μου. Έχω σκεφτεί κάτι αλλά δε μπορώ να το ολοκληρώσω. Ο νονός μας είναι στρατιωτικός οπότε :

Στρατιωτικός είναι ο νονός μου
αυστηρός και με γαλόνια
μα με το δικό μου κλάμα
θα του κάνω εγώ καψόνια!

Ο μπαμπάς είναι αστυνομικός (πιάσαμε όλα τα σώματα ασφαλείας όπως βλέπετε), αν αυτό σας δίνει καμιά ιδέα χωρίς βέβαια να σημαίνει ότι θέλω απαραίτητα να είναι στη συνέχεια. Θα ήθελα όμως να φαίνεται ότι λιώνω γι'αυτόν... το αστέρι μου...ο γόης μου!
Ο χρήστης smarilia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 13-07-09, 15:48   #313
monbebe

Το avatar του χρήστη monbebe

monbebe ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

SOS!!!! ενω ειχα καταληξει στο κειμενο της "γλυκιας βαπτισης" και εχω παραγγειλει και swirl γλυφιτζουρια οπου θα δεσω πανω την προσκληση... μολις πηρα προσκληση συγγενη στα χερια μου με το ιδιο κειμενο!!! ευτυχως δεν εχει γλυφιτζουρι! τα εχω παρει χοντρα τωρα... τι κειμενο να βαλω????? βοηθεια!!! κατι γλυκο, για αγορακι...
Παλιά 13-07-09, 16:17   #314
mama xrysa

Το avatar του χρήστη mama xrysa

Περιοχή: Πατρα
mama xrysa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Τι λές γι'αυτό εδώ;
Έλεγα πως τη γλύτωσα, μα άσχημα τα νέα! Βάπτιση μου ετοιμάζουνε με μπόλικη παρέα. Μου'παν δεν είναι τίποτα, ωραία θα περάσω, ρώτησα όμως κι έμαθα και λέω να το σκάσω. Καλα καλα στα ψάλλουνε, σε γδύνουν, σε λαδώνουν και στο νερό σε βάζουνε και το μαλλί σου κόβουν. Δεν ξέρω εσείς αν θά ' ρθετε , εγώ θα έχω φύγει, αυτή την Κυριακή σαλπάρω για ταξίδι .... Εσείς ελάτε ...την _________και ώρα_____στον Ιερό Ναό

Εγώ αν είχα αγόρι θα το έβαζα σίγουρα!Απλά θα άλλαζα το ταξίδη με την Κρήτη μια και είμαι απο κεί!χα,χα!

Ο χρήστης mama xrysa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-07-09, 16:23   #315
monbebe

monbebe ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

αχ, μου φαινονται ολα τα ποιηματακια ιδια και πολυφορεμενα...
εχω ψαξει 500 σελιδες και δεν μ'αρεσει τιποτα.... μ'αρεσε τοσο η "συνταγη" και να σκεφτεις οτι το ειχα αποφασισει για το κειμενο 2-3 μηνες πριν γεννησω... σκεψου ποσο ξενερωσα τωρα...
τεσπα... καλα να'μαστε και το κειμενο να'ναι το τελευταιο που μας απασχολει... δοξα το Θεο κυκλοφορουν ταλεντα στο φορουμ...
α! θα μ 'αρεσε να αναφερει και τον μεγαλο του αδερφο μεσα το κειμενο...
Παλιά 13-07-09, 22:48   #316
monbebe

monbebe ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κανεις?
τι να πω να βοηθησω... ας αναφερει τον αδερφο του, αν γινεται να εχει σχεση με κατι γλυκο ωστε να δικαιολογει και το γλυφιτζουρι που θα συνοδευει το προσκλητηριο, θα ειναι αρκετα μωρουλι στη βαπτιση, και τον περιμεναμε και αυτον να γεννηθει με αγωνια μιας και εκανε τα ιδια με τον μεγαλο του αδερφο... πηρε οοοοολο τον 9ο μηνα και εβαλε και μια βδομαδα...
Παλιά 14-07-09, 01:42   #317
xrysalis

Το avatar του χρήστη xrysalis

Περιοχή: εις το βουνό ψηλά εκεί...
xrysalis ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

monbebe για δες... σου κάνει;

Επειδή στη γέννησή μου
δεν ήμουν και τόσο βιαστικός...
είπαν να με βαπτίσουν
τώρα που είμαι τόσο δα μικρός!

Θα 'ναι εκεί κοντά μου
κι ο μεγάλος μου αδελφός
όταν τ' όνομα μου δώσει
ο καλός μου ο νονός!

Τί κι αν κλάψω, κι αν τσιρίξω
σαν την κάνω την βουτιά;
όλοι θα 'ναι δακρυσμένοι
δακρυσμένοι από χαρά!

Και θα βάλω όλη μου την τέχνη!
γλύκα, νάζι, τσαχπινιά...
να θυμάστε τη βάπτισή μου
με χαρά παντοτινά!

..............http://mitrikosthilasmos.blogspot.com/
Ο χρήστης xrysalis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-07-09, 08:47   #318
mama xrysa

Το avatar του χρήστη mama xrysa

Περιοχή: Πατρα
mama xrysa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Monbebe για δες εδώ:
Μες στο γλυκό του κουταλιού γράφτηκε το ονομα μου
και ο αδερφός μου το 'μαθε και το πε στη νονά μου.
Αν θέλετε λοιπόν και εσείς να μάθετε το όνομα μου
στη βάπτιση να έρθετε σας θέλω όλους κοντά μου

Σας περιμένω
το σάββατο.....

Ο χρήστης mama xrysa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-07-09, 11:22   #319
Τρεισι

Περιοχή: Ροδος
Τρεισι ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Τι τελεια σελιδα ειναι αυτη! Βαφτιζουμε και εμεις το μωρακι μας το Σεπτεμβριο και ψαχνω και εγω για ποιηματακι για το προσκλητηριο. Θα μπει φωτογραφια του μωρου ντυμενη πεταλουδα μια και το διαλεξαμε για θεμα. Εχει κανεις καμια ιδεα?
Παλιά 14-07-09, 14:01   #320
singlemam
Απενεργοποιημένος member request

singlemam χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Τρεισι Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι τελεια σελιδα ειναι αυτη! Βαφτιζουμε και εμεις το μωρακι μας το Σεπτεμβριο και ψαχνω και εγω για ποιηματακι για το προσκλητηριο. Θα μπει φωτογραφια του μωρου ντυμενη πεταλουδα μια και το διαλεξαμε για θεμα. Εχει κανεις καμια ιδεα?
Τρέισι, για διάβασε αυτό (είναι λίγο πρόχειρο αλλά το διορθώνουμε)

Είμαι μια πεταλουδίτσα
με φτερούγες πλουμιστές
χάρες, νάζια όλο κάνω
και γλυκούλες τσαχπινιές.

Ήρθε τώρα πια η ώρα
και εγώ να βαφτιστώ
τις φτερούγες μου να βρέξω
μ' όνομα να στολιστώ.

Ο νονός/Η νονά θα μου το δώσει
με ευχή αληθινή
έτσι όμορφη να' μαι πάντα
γελαστή και ζωηρή,