Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > Ιατρικά θέματα, Διάγνωση, Θεραπεία > Διάφορες ειδικότητες

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 30-09-11, 00:18   #1
beba09

Το avatar του χρήστη beba09

beba09 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Ριζική Φρύδια με laser - Σε ποιο δερματολόγο;;

Σκέφτομαι να κάνω μόνιμη ριζική αποτρίχωση με Laser στα φρύδια.Ήδη έχω κλείσει κάποιο ραντεβού σε ινστιτούτο για ενημέρωση όμως επειδή είναι μόνιμα τα αποτελέσματα μπορεί να μου προτείνετε κάποιο γιατρό δερματολόγο που να ξέρει ή να έχετε κάνει και να είστε απόλυτα ευχαριστημένες;;
Ο χρήστης beba09 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-03-13, 19:00   #2
maria_tweety

maria_tweety ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα..τωρα ειδα το θεμα.κανω λειζερ στα φρυδια στη μεση και στις ακρες αλλα η αληθεια ειναι οτι εχω προβληματιστει..παω σε μια δερματολογο και μου λεει οτι δεν χτυπαει τα φρυδια γιατι ειναι κοντα στα ματια κ δεν κανει..σε ενα κεντρο που πηγαινω μου τις χτυπανε..εσυ τελικα τι εκανες?ξερεις κατα ποσο επιβλαβες ειναι για τα ματια?η γενικα οποιαδηποτε αλλη κοπελα ξερει κατι ας πει την αποψη της..γιατι αν ειναι να προκαλεσουμε προβλημα στα ματια ας μεινουμε και με τις τριχες
Ο χρήστης maria_tweety δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-03-13, 21:21   #3
beba09

Το avatar του χρήστη beba09

beba09 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maria_tweety Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα..τωρα ειδα το θεμα.κανω λειζερ στα φρυδια στη μεση και στις ακρες αλλα η αληθεια ειναι οτι εχω προβληματιστει..παω σε μια δερματολογο και μου λεει οτι δεν χτυπαει τα φρυδια γιατι ειναι κοντα στα ματια κ δεν κανει..σε ενα κεντρο που πηγαινω μου τις χτυπανε..εσυ τελικα τι εκανες?ξερεις κατα ποσο επιβλαβες ειναι για τα ματια?η γενικα οποιαδηποτε αλλη κοπελα ξερει κατι ας πει την αποψη της..γιατι αν ειναι να προκαλεσουμε προβλημα στα ματια ας μεινουμε και με τις τριχες
ειχε κανει μια γνωστή μου σε καποιο κεντρο αλλα δυστυχως ειναι απο εκεινα τα κεντρα που σε πιεζουν και για αυτό δεν πηγα. καπου που ειχα καλεσει πάλι κατάλαβα οτι θα ηταν πιεστικοί και δεν πηγα.
Ο χρήστης beba09 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-03-13, 17:41   #4
underage

Το avatar του χρήστη underage

Περιοχή: Σαλαμίνα
underage ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κάνω λέιζερ στο πιγούνι, μόνο εκεί αντιμετωπίζω πρόβλημα τριχοφυίας, σε δερματολόγο.
Μου είπε ότι μπορούμε να κάνουμε λέιζερ στο πιγούνι, μάγουλα κοντά στα αυτιά, στο μουστάκι, επίσης στις μασχάλες, αλλά όχι στα φρύδια!!!
Επειδή έχω κάνει μια τεράστια πανάδα στο κούτελο, μου είπε αν θέλω να μου την αποχρωματίσει με λέιζερ, το οποιό και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά.

Αυτές οι "επεμβάσεις" καλό είναι να μη γίνονται από αισθητικούς αλλά από δερματολόγους, έχω κιόλας την εντύπωση ότι οι αισθητικοί χρεώνουν και περισσότερα χρήματα!!!!

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές