Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!ειναι συμβλεβλημενη αλλα τα πληρωσαμε ολα κανονικα 3700....κυοφοριας λογικα ειναι τα 1190και να παω σε δυο μηνες να παρω λοχειας......το τοκετου ποτε το παιρνω???ή μηπως ηταν μεσα στα 1190??να παρω τη κλινικη και τι να ρωτησω??πως???ή το εοπυ και τι να πω???

 

νικολ εαν οντως η κλινκη ειναι συμβεβλημενη με τον εοπυυ γιατι πληρωσες? δε καταλαβα..... υποτιθεται οτι αν ειναι συμβεβλημενες παιρνουν κατευθειαν το ποσο απο ικα και εσυ λογικα θα πληρωσεις τη διαφορα...... αλλα σιγουρα δε θα ναι 4000 ευρω......

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 460
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

200 ενσημα πριν την πητ γιατι τις τελευταιες 56 ημερες δεν θα πρεπει να δουλευεις οποτε δεν θα εχεις και ενσημα!!!!

 

ναι ισχύει αυτο που λες αλλα για κοπέλες που ειναι άνεργες εχει μεγάλη βαρύτητα οι 2 μήνες πριν 2 μετά γιατί ίσως ειναι στο όριο με τα 200 ενσημα. πχ εγω μέχρι την πητ μου εχω τα 2 τελευταία χρόνια 205 ενσημα! ενω 56 μέρες πριν την πητ εχω 250 οπότε θα ήμουν κομπλέ. οχι οτι με τα 205 δεν ειμαι απλα ειμαι οριακά.

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!:P πηρα τηλ στον εοπυ στο τμημα του ΤΑΧΙ για να ρωτησω γιατι το χαρτακι που λεει για το επιδομα λοχειας και ποτε να παω γραφει!!!!

επιδομα λοχειας 63 ημερες και απο κατω Δ.Π.Τ 7ημερες συνολο 70ημερες!!!!

και γιατι δε δικαιουμαι το βοηθημα τοκετου?! (πως το εβγαλα το συμπερασμα θα μου πειτε??!!! οταν ειδα το Δ.Π.Τ !!!!και εβγαλα το συμπερασμα οτι ειναι ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟΚΕΤΟΥ) μου λεει η κυρια εκει η οποια ειναι πολυ καλη οτι το βοηθημα τοκετου το παιρνω απο το τμημα παροχων του ικα και χρειαζοντε τα εξης χαρτια ληξιαρχικη πραξη ,βεβαιωση οτι πληρωθηκε απο εμας η κλινικη ,βιβλιαρια παιδιου και δικο μου,και απο το τεβε ενα χαρτι οτι δε ειναι ασφαλισμενο το παιδι πανω στον αντρα μου!!

επισης ρωτησα αν η κλινικη μπορει να το παρει αυτοματα και μου λεει ΟΧΙ μονο το νοσοκομειο μπορει να το κανει!!!

ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΤΙΚΑ!!!!:P

Aaicm8.png[/url].

 

zdDEm8.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!:P πηρα τηλ στον εοπυ στο τμημα του ΤΑΧΙ για να ρωτησω γιατι το χαρτακι που λεει για το επιδομα λοχειας και ποτε να παω γραφει!!!!

επιδομα λοχειας 63 ημερες και απο κατω Δ.Π.Τ 7ημερες συνολο 70ημερες!!!!

και γιατι δε δικαιουμαι το βοηθημα τοκετου?! (πως το εβγαλα το συμπερασμα θα μου πειτε??!!! οταν ειδα το Δ.Π.Τ !!!!και εβγαλα το συμπερασμα οτι ειναι ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟΚΕΤΟΥ) μου λεει η κυρια εκει η οποια ειναι πολυ καλη οτι το βοηθημα τοκετου το παιρνω απο το τμημα παροχων του ικα και χρειαζοντε τα εξης χαρτια ληξιαρχικη πραξη ,βεβαιωση οτι πληρωθηκε απο εμας η κλινικη ,βιβλιαρια παιδιου και δικο μου,και απο το τεβε ενα χαρτι οτι δε ειναι ασφαλισμενο το παιδι πανω στον αντρα μου!!

επισης ρωτησα αν η κλινικη μπορει να το παρει αυτοματα και μου λεει ΟΧΙ μονο το νοσοκομειο μπορει να το κανει!!!

ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΤΙΚΑ!!!!:P

Πολυ περιεργο μου φαινετα το τελευταιο που ειπες γιατι εγω ξερω κοπελες που η κλινικη τους το πηρε κατευθειαν!!!Κι εμενα μου ειχαν πει στο ικα της πολης μου οτι δεν θα το παρω σε περιπτωση που γεννησω στο νοσοκομειο και σε κλινικη συμβεβλημενη με το εοπυυ!!!!!Αλλα αν σου ειπαν ετσι καλως!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!κ εγω εχω την ιδια ακριβως απορια...δηλ. θα γεννησω σε μαιευτηριο συμβεβλημενο με εοπυυ αλλα δε θελω να κανω χρηση εοπυυ θελω να γεννησω να πληρωσω κ μετα να παω να παρω το επιδομα τοκετου απτο ταμειο του ικα.Αυτο θα το κανω γιατι λογω που θα γεννησω διδυμα τα υπολογισα κ με συμφερει καλυτερα οικονομικα.Ρωτησα σε ικα κ μου ειπαν οτι γινετε αρκει να προσκομισω κ μια βεβαιωση απτο μαιευτηριο οτι δεν εκανα χρηση εοπυυ.Αντιθετα στο μαιευτηριο μου ειπαν οτι χανω το επιδομα τοκετου,κ οταν τους ειπα οτι ρωτησα στο ικα μου ειπαν θα τπ δουν κ θα μου απαντησουν απο την επομενη βδομαδα.Εγω πιστευω οτι κερδιζουν κατι τα ιδιωτικα απο ολο αυτο κ γιαυτο δε στα ξεκαθαριζουν αυτα...Συν το οτι ανεβασαν τις τιμες απο τοτε που μπηκαν στον εοπυυ.

Αν γνωριζει καποια κοπελα κατι σχετικο με το θεμα αυτο αν μπορει να μου απαντησει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

RALOU84 κι εγώ έχω την ίδια ακριβώς απορεία γιατί σκέφτομαι να κάνω αυτό που λες, έμαθες κάτι παραπάνω? ΄Η κάποια άλλη βρε κορίτσια?? Καλά που υπάρχουν και τα forum γιατί άκρη δε βγάζουμε με τις υπηρεσίες.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα (καινούργιο μέλος του forum). Λοιπόν σχετικά με αυτά που ρωτάτε επειδή τυχαίνει να έχω και εγώ ακριβώς το ίδιο θεματάκι (δεν θέλω να κάνω χρήση του ΕΟΠΥΥ στον 2ο τοκετό μου σε λίγους μήνες) ρώτησα σήμερα σε ένα υποκατάστημα ΙΚΑ και μου είπανε ότι αν δεν κάνω χρήση ΕΟΠΥΥ και πληρώσω μόνη μου το ιδιωτικό μαιεύτήριο, προσκομίζοντας τη ληξιαρχική πράξη γέννησης και μια δήλωση από το μαιευτήριο ότι δεν έκανα χρήση ΕΟΠΥΥ, θα μου αποδοθεί το επίδομα τοκετού.

Παρόλα αυτα δεν μπορώ να πω ότι αυτά που μου είπανε, τα είπανε με απόλυτη σιγουριά, προφανώς γιατί δεν έχουν αντίστοιχες τέτοιες περιπτώσεις και δεν γνωρίζουνε καλά και οι ίδιοι. Για να το επιβεβαιώσω λοιπόν, πήρα τηλέφωνο στις παροχές σε άλλο υποκατάστημα ΙΚΑ όπου εκεί η κυρία που μίλησα, μου είπε ότι το επίδομα τοκετού δίνεται απευθείας πια στα μαιευτήρια (και ότι όλα τα ιδιωτικά είναι πια συμβεβλημένα με τον ΕΟΠΥΥ) και ότι δεν το παίρνει πια η ασφαλισμένη. Όταν βέβαια της εξήγησα ακριβώς την δική μου περίτπωση, μου είπε, οκ, αν δεν κάνω χρηση του ΕΟΠΥΥ, να πάω μια δήλωση από το μαιευτήριο και ότι θα το εξετάσουνε και μάλλλον θα πάρω τα χρήματα (αλλα και πάλι δεν ήταν σίγουρη)

Συμπέρασμα: επειδή όλα αυτά είναι καινούργια για όλους, τίποτε δεν είναι σίγουρο και μάλλον θα πρέπει να το ρισκάρουμε και να δοκιμάσουμε:confused:.

Αν κάποια κοπέλα πάντως ξέρει περισσότερα πάνω στο θέμα ας μας διαφωτίσει και εμάς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ειμαι απο τα τελη απριλιου στον οαεδ με την εξαμηνη αδεια. Το επιδομα αδειας θα το παρω απο τον οαεδ η απο τη δουλεια? το δωρο πασχα το πηρα απο τη δουλεια αλλα τοτε ημουν ακομα στο ικα με την αδεια λοχειας

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!!!

ΕΧΩ ΠΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ 29 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ...ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΗΤ?

ΧΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 56 ΜΕΡΕΣ Ή ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΟΥΝ ΜΕΤΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙΣ 63??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΧΩ ΠΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ 29 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ...ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΗΤ?ΧΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 56 ΜΕΡΕΣ Ή ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΟΥΝ ΜΕΤΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙΣ 63??

Μεταφέρονται, μην ανησυχείς. Με το καλό!

Ap1rp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.. εχω τα 200 ένσημα των 2 τελευταίων ετών και με βάση αυτό δικαιούμαι τα επιδόματα...στον 5ο μήνα όμως δηλαδή στις 21/6, επειδή είμαι αναπληρώτρια δασκάλα θα με απολύσουν και θα μπω στον οαεδ..άσχετα με το εαν είμαι απολυμένη, δικαιούμαι τα επιδόματα??και αν ναι, τα παίρνω από το ικα ή από τον οαεδ? και πόσο περίπου είναι βρε κορίτσια...(7 νοεμβρίου είναι η ΠΗΤ μου)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

SOS! Έτυχε καμιά κοπέλα να έχει βρεθεί στη θέση μου? Αν ναι, ας με ενημερώσει!!! 31 Μάη απολύθηκα από το κέντρο ξένων γλωσσών που δουλεύω. Έχω ΠΗΤ 23/9. 56 μέρες πριν θα πάω στο ΙΚΑ να πάρω το επίδομα κυοφορίας και 62 μέρες μετά θα πάρω το επίδομα λοχείας. Σήμερα μπήκα στο ταμείο ανεργίας του ΟΑΕΔ για να παίρνω το βοήθημα. Όταν θα πληρωθώ από ΙΚΑ, πρέπει να κόψω το βοήθημα του ΟΑΕΔ??? Επίσης, μετά την άδεια λοχείας, θα επαναπροσληφθώ στο φροντιστήριο που δούλευα... Δικαιούμαι το εξάμηνο μητρότητας από ΟΑΕΔ? Ρώτησα στον ΟΑΕΔ και μία υπάλληλος μου είπε όχι, ενώ μία άλλη μου είπε ναι. Σας παρακαλώ, όποια μπορεί να με διαφωτίσει!!!

Σας ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ξεκίνησα το 6μηνο στις 2 Μαΐου.Γνωρίζετε αν και τι ποσό θα πάρω επιδομα αδείας από ΟΑΕΔ?:confused::confused::confused:

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

περνω 46 ευρω την ημερα απο την εταιρια που δουλευω.στο ικα για τις 53 μερες πριν το τοκετο με πληρωσαν με 23 ευρω δηλαδη 53χ23=1300 ευρω και το ιδιο και για τις 64 μερες δηλαδη 64χ23=1500.δηλαδη για τις 117 μερες πριν και μετα τον τοκετο πηρα απο το ικα 2800.απο την εταιρια μου ειπαν οτι την διαφορα απο τα λεφτα του ικα με αυτα που περνω απο την εταιρια θα την παρω απο τον οαεδ.πηγα στον οαεδ σημερα και μου εβγαλαν να παρω 1400 ευρω και οταν τους ζητησα να μου πουν απο που προκύπτει αυτο ποσο αρνηθηκαν να μου πουν.τι δικαιούμαι τελικα απο οαεδ ξερει κανενας;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μια ερώτηση έχω, για να υποβάλλεις τα δικαιολογητικά για το επίδομα εγκυμοσύνης πρεπει να σταματήσεις ακριβώς 56 μέρες πριν από τη δουλειά? δηλ. για να φύγω στις 4/7, πρέπει ο γιατρός μου να μου βάλει πητ 28/8 και αμέσως μόλις σταματήσω να πάω τα χαρτιά στις παροχές του ικα? ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μια ερώτηση έχω, για να υποβάλλεις τα δικαιολογητικά για το επίδομα εγκυμοσύνης πρεπει να σταματήσεις ακριβώς 56 μέρες πριν από τη δουλειά? δηλ. για να φύγω στις 4/7, πρέπει ο γιατρός μου να μου βάλει πητ 28/8 και αμέσως μόλις σταματήσω να πάω τα χαρτιά στις παροχές του ικα? ευχαριστώ!

 

Έτσι ακριβως!

Εγώ μόλις σταμάτησα(56μέρες πριν)την επόμενη μέρα πήγα τα δικαιολογητικά στο ΙΚΑ και όλα μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες ...και σε όλες τις μέλλουσες μανούλες....

Μια απο αυτές ειμαι κ εγώ (τις μέλλουσες..!!)

Απο ότι βλέπω οι περισσότερες είναι πλήρως ενημερωμένες και θα ήθελα γι αυτο να σας ρωτήσω και να με βοηθήσει όποια γνωρίζει...

Τι δικαιούμαι απο τα επιδόματα σαν άνεργη??

Τα τελευταία δύο έτη δεν έχω ένσημα καθώς εργάστηκα ανασφάλιστη... και έτσι έχω ασφάλεια ΙΚΑ αλλά κάνω ανανέωση στο βιβλιάριο κάθε 6 μήνες με βεβαίωση απο τον ΟΑΕΔ...

Εχτές με ρωτησε ο γιατρός μου αν θα πάρω τα επιδόματα σαν ανεργη και δεν γνωριζα... Το Βιβλιάριο μου λήγει στις 30/7 και μετα αν ανανεωσω θα ξαναληξει στις 30/1/13 ... Εχω ΠΗΤ στις 3/2/13 ...και μου είπε ο γιατρος μου να μην ανανεωσω το βιβλιαριο μου στις 30/7 και να μπω στου συζυγου σαν οικογενειακο βιβλιαριο... για να μπορεσω να παρω το επιδομα τοκετου τα 900 ευρω... Ξερει κάποιος να με διαφωτίσει τι να κάνω..???

Και αν θα μπορέσω να πάρω κάποιο απο τα υπόλοιπα επιδόματα... μητρότητας κλπ???

Link to comment
Share on other sites

Τί κάνετε μανούλες γλυκειες?

 

Τι κακό και αυτό να μην έχουμε έναν άνθρωπο να μας εξηγεί τα πράγματα πως έχουν.

Επειδή με βοηθήσατε στο παρελθόν, θέλω να ρωτήσω αν ξέρετε τα εξής.

 

Εγώ μεχρι την ΠΗΤ θα έχω 203 ένσημα τα 2 τελευταία χρόνια, ΟΜΩΣ ΤΑ 12 ΑΠΟ ΑΥΤΑ είναι ασθένεια, δηλαδή κατηγορία 08.

Στην λίστα των ενσήμων ως μέρες εργασιας φαίνονται κανονικά ως μέρες απασχολησης, απλά στην αναλυτική λίστα τα έχει διαφορετικά ως κωδικό.

Μήπως ξερετε αν κινδυνευω να μην παρω τα επιδοματα λογω των 12 αυτων ενσήμων?

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
περνω 46 ευρω την ημερα απο την εταιρια που δουλευω.στο ικα για τις 53 μερες πριν το τοκετο με πληρωσαν με 23 ευρω δηλαδη 53χ23=1300 ευρω και το ιδιο και για τις 64 μερες δηλαδη 64χ23=1500.δηλαδη για τις 117 μερες πριν και μετα τον τοκετο πηρα απο το ικα 2800.απο την εταιρια μου ειπαν οτι την διαφορα απο τα λεφτα του ικα με αυτα που περνω απο την εταιρια θα την παρω απο τον οαεδ.πηγα στον οαεδ σημερα και μου εβγαλαν να παρω 1400 ευρω και οταν τους ζητησα να μου πουν απο που προκύπτει αυτο ποσο αρνηθηκαν να μου πουν.τι δικαιούμαι τελικα απο οαεδ ξερει κανενας;

 

δηλαδη ρε παιδια τι δινει ο εργοδοτης τελικα για τις 56+63 μερες? τιποτα?

εγω καταλαβα οτι τι διαφορα τη δινει ο εργοδοτης... συν ενα μισθο σας ασθενειας (ετσι αντιετωπιζεται λεει η εγκυμοσυνη σαν ασθενεια)

μπορει καποιος να μας πει τι "οφειλει" γενικα ο εργοδοτης?????

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας να ρωτησω και εγω την απορια μου.μολισ μπηκα στο μηνα μου ,ειχα παει λοιπον για την αδεια μου στο ικα και μου ειπαν οτι το επιδομα τοκετου παει αμεσως στο μαιευτηριο και οτι ειναι γυρω στα 900 ευρω?ισχυει αυτο?παιρνω σε δυο κλινικες συμβεβλημενες με τον εοππυ για να δω που θα γεννησω και στην μια μου ειπαν οτι δεν δικαιολογει τοσα ο εοππυ παρα μονο γυρω στα 500 ευρω και στην αλλη μου ειπαν οτι δικαιολογει μονο 200 ευρω και εγω θα πρεπει να πληρωσω τη διαφορα.τι ισχυει τελικα ?ο φυσιολογικος τοκετοσ ειναι κ στισ δυο αυτεσ κλινικες γυρω στα 1200ευρω.ποσα θα πληρωσω?ποσα δινει ο εοππυ?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ρε παιδια τι δινει ο εργοδοτης τελικα για τις 56+63 μερες? τιποτα? εγω καταλαβα οτι τι διαφορα τη δινει ο εργοδοτης... συν ενα μισθο σας ασθενειας (ετσι αντιετωπιζεται λεει η εγκυμοσυνη σαν ασθενεια) μπορει καποιος να μας πει τι "οφειλει" γενικα ο εργοδοτης?????

Εγώ απ'τον εργοδότη πήρα:

* 25 μέρες ασθενείας πολλαπλασιαζόμενες με τη διαφορά μεταξύ του τεκμαρτού ημερομίσθιου που δίνει το ΙΚΑ και του πραγματικού ημερομίσθιου, και

* Ολόκληρο το δώρο Πάσχα

* Ολόκληρο το επίδομα καλοκαιρινής άδειας

Ap1rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αν θελετε πειτε μου και μενα γιατι εχω μπερδευτει πραγματικα με επιδοματα και ημερες αδειας.Ειμαι μολις 4 εβδομαδων εινια νωρις ξερω αλλα θα ηθελα να εχω μια εικονα.Ο γιατρος μου ανηκει σε ιδιωτικη κλινικη και ειπα να ρωτησω αν ανηκει στο εοππυ μου ειπε οχι αλλα αφου εργαζομαι και εχω 200ενσημα μεχρι να γεννησω δικαιουμε ΛΕΝΕ 1020Ε απο το ικακαι ετσι δεν πληρωνω κατι επιπλεον οτι περνω αλλο ενα επιδομα ΠΟΙΟ???.Ισχυουν?Επιδομα λογχειας ποσο ειναι?Επιδομα κυοφοριας ειναι αλλο?Υπαρχει και επιδομα καισαρικης?Ποτε τα περνουμε αυτα ?Εγω αν ολα πανε καλα και θελει ο θεουλης θα γεννησω τελος Μαρτη 2013.Αχ αν θελει ας με ενημερωσει καποιος.Να πω οτι ειμαι συμβασιουχος στην αρχαιολογια με ΕΣΠΑ και θα εργαζομαι λογικα μεχρι και τον Μαρτη.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα κι από μένα!

 

Μόλις σήμερα προσλήφθηκα και μάλλον η ΠΗΤ μου είναι 10/10/12 και οι 56 μέρες πριν 15/8!!! Ραντεβού όμως με τον γιατρόο του ΙΚΑ έχω 22/8! Σαν να το αμέλησα λίγο...Ξέρει καμιά αν αθα έχω πρόβλημα; Θα μπορέσω να πάρω το επίδομα έστω και μειωμένο ή επειδή θα πάρω καθυστερημένα το χαρτί μου από τον γιατρό τα έχασα όλα;;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...