Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > ΙΚΑ, Επίδομα, Ασφάλιση > Οικογενειακο επιδομα ΟΑΕΔ

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 14-12-11, 21:34   #281
ntemi

Περιοχή: Ioannina
ntemi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ποιές είναι οι προυποθέσεις κορίτσια για αυτό το επίδομα;;
και πότε γίνονται οι αιτήσεις;;
Ο χρήστης ntemi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-12-11, 23:28   #282
mariames

mariames ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ntemi Εμφάνιση μηνυμάτων
ποιές είναι οι προυποθέσεις κορίτσια για αυτό το επίδομα;;
και πότε γίνονται οι αιτήσεις;;
Ορίστε ntemi! Έχεις προθεσμία μέχρι 31/01/2012 από ότι η εγκύκλιος!
http://www.oaed.gr/Pages/SN_81.pg
Παλιά 15-12-11, 17:47   #283
agkiolina

Το avatar του χρήστη agkiolina

Περιοχή: Αθηνα
agkiolina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Οσες εχετε κανει αιτηση απο 1/11/2011 δεν εχετε πληρωθει.Θα πληρωθειτε μεχρι τελος και αρχες του Ιανουαριου...δωσανε βαση στο εποχιακο επιδομα το μηνα νοεμβριο και αφησανε το οικογενειακο.Βλεπετε το εποχιακο ειναι απο 580ε μεχρι και 900€ κι ετσι ξεμεινανε απο χρηματα και παγωσαν τις πιστωσεις του οικογενειακου.Αλλα θα πληρωθει κανονικα
Παλιά 16-12-11, 11:35   #284
MUMSOFIA

Το avatar του χρήστη MUMSOFIA

Περιοχή: ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ
MUMSOFIA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

α!!! Να σε καλά για την ενημέρωση agkiolina γιατι δεν έχουν μπει ακόμα και το σκεφτόμουνα!!!
Παλιά 17-12-11, 12:12   #285
Joana

Περιοχή: Αλεξανδρουπολη
Joana χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο agkiolina Εμφάνιση μηνυμάτων
το οικογενειακο επιδομα εχει ημερομηνια ληξης 31/1/2012
εαν εχεις καρτα ανεργιας κι εχεις ενσημα στο 2010 εστω και 50 μπορεις να το παρεις,Θα παρεις βεβαια μια αναλογια 3 μηνων που ειναι περιπου στα 15 ευρω.για τ 'αλλα δεν μπορω να σου πω γιατι προσωπικα εμενα λογω οτι ειμαι του δημοσιου μου τα κανανε σαλατα και δευτερον δεν ξερω τα του ικα πολυ καλα και δεν θελω να σου πω κατι λαθος
Καλημερα ! Να σε ρωτησω κι εγω κατι agkiolina Γεννησα 5/11 δευτερο παιδακι και ο αντρας μου ειναι ανεργος απο 1/9, εχει ΙΚΑ . Ξερω οτι δικαιουμαστε επιδομα παιδιου για μηνες που ειναι ανεργος. Μπορεις να μου πεις ποσο περιπου θα ειναι για 2 παιδια επιδομα παιδιου απο 1/9 εως τελος της χρονιας. Σ'ευχαριστω
Ο χρήστης Joana δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-12-11, 21:44   #286
agkiolina

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Joana Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα ! Να σε ρωτησω κι εγω κατι agkiolina Γεννησα 5/11 δευτερο παιδακι και ο αντρας μου ειναι ανεργος απο 1/9, εχει ΙΚΑ . Ξερω οτι δικαιουμαστε επιδομα παιδιου για μηνες που ειναι ανεργος. Μπορεις να μου πεις ποσο περιπου θα ειναι για 2 παιδια επιδομα παιδιου απο 1/9 εως τελος της χρονιας. Σ'ευχαριστω
για ταμειο ανεργιας μιλας η για το επιδομα το οικογενειακο? γιατι για το οικογενειακο στο περιπου θα ειναι 110 € στο περιπου σου λεω , για το ταμειο ανεργιας μ ενα παιδι μεχρι της 5/11 ειναι 507ε και απο 5/11 553€
Παλιά 18-12-11, 22:01   #287
victoria09

Περιοχή: Αγιος Δημητριος
victoria09 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

agkiolina αν γνωριζεις μπορεις να μου απαντησεις σε 2 αποριες που εχω?
Μπηκα ταμειο τον Ιουνιο και μετα απο 2,5 μηνες εκανα διακοπη γιατι προσεληφθηκα με τριμηνη συμβαση.Στις 15 Δεκεμβριου ξαναγραφτηκα και μου δωσαν την αποφαση για το υπολοιπο του ταμειου 3,5 μηνες(ειχα επιδοτηση για 6 αρχικα)
Δικαιουμαι αναλογια δωρου για τους 2,5 μηνες του καλοκαιριου?
Στο χαρτι της αποφασης το ποσο της μηνιαιας επιδοτησης με ενα παιδι ειναι 507 για τους επομενους μηνες και οχι με την αυξηση γνωριζεις αν πρεπει να κανω κατι?
Ευχαριστω

sorry τωρα ειδα οτι ειμαι εκτος θεματος
Παλιά 18-12-11, 23:34   #288
agkiolina

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο victoria09 Εμφάνιση μηνυμάτων
agkiolina αν γνωριζεις μπορεις να μου απαντησεις σε 2 αποριες που εχω?
Μπηκα ταμειο τον Ιουνιο και μετα απο 2,5 μηνες εκανα διακοπη γιατι προσεληφθηκα με τριμηνη συμβαση.Στις 15 Δεκεμβριου ξαναγραφτηκα και μου δωσαν την αποφαση για το υπολοιπο του ταμειου 3,5 μηνες(ειχα επιδοτηση για 6 αρχικα)
Δικαιουμαι αναλογια δωρου για τους 2,5 μηνες του καλοκαιριου?
Στο χαρτι της αποφασης το ποσο της μηνιαιας επιδοτησης με ενα παιδι ειναι 507 για τους επομενους μηνες και οχι με την αυξηση γνωριζεις αν πρεπει να κανω κατι?
Ευχαριστω

sorry τωρα ειδα οτι ειμαι εκτος θεματος
Για ποια αυξηση λες? δενε χει παρει το ταμειο ανεργιας αλλη αυξηση εδω και 5 μηνες περιπου κι ουτε βλεπουμε να παιρνει αλλο για την ωρα προς τα επανω.
θα παρεις μια αναλογια 6 ημερων περιπου Χ το ημερησιο σου 20,28€= 121 € περιπου.
Παλιά 18-12-11, 23:40   #289
victoria09

Περιοχή: Αγιος Δημητριος
victoria09 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Σε ευχαριστω για την απαντηση.
Οσον αφορα την αυξηση θα παρανοησα καποια αλλη απαντηση σου που διαβασα παραπανω.
Παλιά 19-12-11, 10:02   #290
Joana

Joana χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
για ταμειο ανεργιας μιλας η για το επιδομα το οικογενειακο? γιατι για το οικογενειακο στο περιπου θα ειναι 110 € στο περιπου σου λεω , για το ταμειο ανεργιας μ ενα παιδι μεχρι της 5/11 ειναι 507ε και απο 5/11 553€
Σ 'ευχαριστω για την απαντηση σου ! Ηθελα να μαθω για το οικογενειακο επιδομα, το επιδομα ανεργιας μετα 5/11 με τα 2 παιδια παιρνουμε στα 600 ε.
Παλιά 20-12-11, 18:03   #291
agkiolina

Προεπιλογή

Παράθεση:
Σ 'ευχαριστω για την απαντηση σου ! Ηθελα να μαθω για το οικογενειακο επιδομα, το επιδομα ανεργιας μετα 5/11 με τα 2 παιδια παιρνουμε στα 600 ε.
για το οικογενειακο ειναι 98 για ενα παιδι και 295 για δυο παιδια τωρα σ ε'εσενα θα παει αναλογια στο περιπου 110€ δεν μπορω να στα πω απεξω γιατι τα υπολογιζει το συστημα ημερολογιακα....
600 ευρω δεν ειναι για 2 παιδια τωρα πηρες τοσα γιατι πηρες αναλογια απο την ημερα της γεννησεις.
Το μηνιαιο σου θα ειναι 553,80 για 2 παιδια.Παει 461,50 { το βασικο Χ 20% =553,80€}
Παλιά 21-12-11, 00:20   #292
ολγακι

ολγακι χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

να σας ρωτησω κοριτσια..το επιδομα για το ενα παιδι του 2011 το εχετε παρει;γιατι ειχα κανει τα χαρτια μου τον αυγουστο στο κεπ και τιποτα ακομα..
Ο χρήστης ολγακι δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-12-11, 01:36   #293
Joana

Joana χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
για το οικογενειακο ειναι 98 για ενα παιδι και 295 για δυο παιδια τωρα σ ε'εσενα θα παει αναλογια στο περιπου 110€ δεν μπορω να στα πω απεξω γιατι τα υπολογιζει το συστημα ημερολογιακα....
600 ευρω δεν ειναι για 2 παιδια τωρα πηρες τοσα γιατι πηρες αναλογια απο την ημερα της γεννησεις.
Το μηνιαιο σου θα ειναι 553,80 για 2 παιδια.Παει 461,50 { το βασικο Χ 20% =553,80€}
Σ ' ευχαριστω για την αναλυτικη απαντηση σου. Θα κανουμε χαρτια για το οικογενειακο επιδομα. Το μηνιαιο επιδομα ανεργιας 553,80 παιρναμε πριν γεννηθει το δευτερο παιδακι μας. Μετα την γεννηση του 5/11 καναμε χαρτια και τωρα παιρνουμε 600 ε. Να εισαι καλα !
Παλιά 26-12-11, 00:50   #294
agkiolina

Προεπιλογή

Παράθεση:
Σ ' ευχαριστω για την αναλυτικη απαντηση σου. Θα κανουμε χαρτια για το οικογενειακο επιδομα. Το μηνιαιο επιδομα ανεργιας 553,80 παιρναμε πριν γεννηθει το δευτερο παιδακι μας. Μετα την γεννηση του 5/11 καναμε χαρτια και τωρα παιρνουμε 600 ε. Να εισαι καλα !
Να σε ρωτησω κατι ποσα προστατευομενα μελη υπαρχουν?
Αυτο που λες μου φαινεται περιεργο γιατι χωρις προστατευομενο μελος το βασικο ειναι 461 με 1 προστατευομενο μελος ειναι 507 και με 2 προστατευομενα μελη ειναι 553 ,
Ποιος παιρνει το ταμειο ανεργιας ο συζυγος? κι εισαι κι εσυ στο βιβλιαριο του ?Εαν ειναι ετσι μετριεσαι κι εσυ για προστατευομενο μελος.
Μην ξεχασω κι αυτα που ξερω θα παθω συγκοπη και θα κατσω να ξαναδιαβασω και θα βαλω τις φωνες στους υφισταμενους μου γιατι μου βαζουν πολλα στο κεφαλι μου και θα ξεχασω κι αυτα που ξερω στο τελος....
Παλιά 26-12-11, 01:03   #295
BOBOLINOS

Το avatar του χρήστη BOBOLINOS

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
BOBOLINOS ουδετερη μηδέν
Send a message via Skype™ to BOBOLINOS
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αυτο που λες μου φαινεται περιεργο γιατι χωρις προστατευομενο μελος το βασικο ειναι 461 με 1 προστατευομενο μελος ειναι 507 και με 2 προστατευομενα μελη ειναι 553 ,
Ποιος παιρνει το ταμειο ανεργιας ο συζυγος? κι εισαι κι εσυ στο βιβλιαριο του ?Εαν ειναι ετσι μετριεσαι κι εσυ για προστατευομενο μελος.
Μην ξεχασω κι αυτα που ξερω θα παθω συγκοπη και θα κατσω να ξαναδιαβασω και θα βαλω τις φωνες στους υφισταμενους μου γιατι μου βαζουν πολλα στο κεφαλι μου και θα ξεχασω κι αυτα που ξερω στο τελος....
Χρόνια πολλά τι κάνεις?τις φωνές να τις βάλεις στους υφισταμένους σου γιατί πολλοί δεν ξέρουν τι τους γίνεται.τελικώς η δική η υπόθεση βρήκε τη λύση της μετά από πολύ ψάξιμο.Τώρα ενώ πήγα στις 5/12 για την πίστωση τα χρήματα δεν μπήκανε αλλά στις 22/12 είχε μπει το δώρο,ενώ πήγα στον οαεδ να ρωτήσω αν χρειαζόταν να κάνω κάτι για το δώρο ρώτησα τον υπάλληλο για το μηνιαίο επίδομα και μου είπε πως μπήκε κανονικά ,πάω την άλλη μέρα για ενημέρωση αλλά δεν υπήρχε τπτ.τι να κάνω να ξαναπάω ή το αφήσανε πίσω για κάποιο λόγο?
Ο χρήστης BOBOLINOS δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-12-11, 10:08   #296
MUMSOFIA

MUMSOFIA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ακομα τίποτα, μήπως ξέρει κανένας το τηλέφωνο του ΟΑΕΔ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ να ρωτήσω???
Παλιά 27-12-11, 11:54   #297
agkiolina

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο BOBOLINOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρόνια πολλά τι κάνεις?τις φωνές να τις βάλεις στους υφισταμένους σου γιατί πολλοί δεν ξέρουν τι τους γίνεται.τελικώς η δική η υπόθεση βρήκε τη λύση της μετά από πολύ ψάξιμο.Τώρα ενώ πήγα στις 5/12 για την πίστωση τα χρήματα δεν μπήκανε αλλά στις 22/12 είχε μπει το δώρο,ενώ πήγα στον οαεδ να ρωτήσω αν χρειαζόταν να κάνω κάτι για το δώρο ρώτησα τον υπάλληλο για το μηνιαίο επίδομα και μου είπε πως μπήκε κανονικά ,πάω την άλλη μέρα για ενημέρωση αλλά δεν υπήρχε τπτ.τι να κάνω να ξαναπάω ή το αφήσανε πίσω για κάποιο λόγο?
καλημερα και χρονια πολλα , εγω αυτο με τις φωνες το ειπα χαριτολογοντας και φυσικα καποια στιγμη δεν θα κρατηθω οπως και το εχω κανει , οταν εναν υπαλληλο τον αλλαζουν ανα βδομαδα ποστο για να καλυψουν τις αναγκες τους και του μαθαινουν συνεχεια και κατι καινουργιο κι ο υπαλληλος δεν ειναι σε θεση να κανει το πασπαρτου ολωνων ...λογικο ειναι να μπερδευτω κι εγω καποια στιγμη....
Το δωρο και το μηνιατικο δνε τα πληρωνουν και τα δυο μαζι απο οσο εχω δει μεχρι τωρα αλλες πληρωμες/....δινεται πρωτα το δωρο και μετα το μηνιατικο τωρα περισσοτερα δεν ξερω γιατι τα εχουν κανει σαλατα στα κεντρικα
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο MUMSOFIA Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακομα τίποτα, μήπως ξέρει κανένας το τηλέφωνο του ΟΑΕΔ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ να ρωτήσω???

14. Κ.Π.Α.2 Κερατσινίου
(Κίου 5 & Μ. Ασίας / 187 56 - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ)

Προϊστάμενος
210-401.5309
Τηλεφωνικό Κέντρο
»
»
210-401.5306
210-401.5307
210-401.5308
Τηλεομοιοτυπία-(fax)
210-401.5310
Παλιά 27-12-11, 16:52   #298
MUMSOFIA

MUMSOFIA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ
Παλιά 28-12-11, 15:59   #299
BOBOLINOS

BOBOLINOS ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

[QUOTE=agkiolina;2256851]καλημερα και χρονια πολλα , εγω αυτο με τις φωνες το ειπα χαριτολογοντας και φυσικα καποια στιγμη δεν θα κρατηθω οπως και το εχω κανει , οταν εναν υπαλληλο τον αλλαζουν ανα βδομαδα ποστο για να καλυψουν τις αναγκες τους και του μαθαινουν συνεχεια και κατι καινουργιο κι ο υπαλληλος δεν ειναι σε θεση να κανει το πασπαρτου ολωνων ...λογικο ειναι να μπερδευτω κι εγω καποια στιγμη....
Το δωρο και το μηνιατικο δνε τα πληρωνουν και τα δυο μαζι απο οσο εχω δει μεχρι τωρα αλλες πληρωμες/....δινεται πρωτα το δωρο και μετα το μηνιατικο τωρα περισσοτερα δεν ξερω γιατι τα εχουν κανει σαλατα στα κεντρικα

Εννοείται μεταξύ σοβαρού και αστείου οι φωνές τον δικό μας τον διευθυντή της Πύλης Αξιού τον γνωρίζω προσωπικά και "χαριτολογώντας" του είπα πως βρήκαμε λύση.
Τεσπα το ερώτημά μου είναι πως στις 5/12 πήγα για πίστωση μέχρι τις 22/12 δεν είχε μπει το επίδομα μόνο το δώρο ,τώρα θα ξαναπάω στις 5/1/12 για πίστωση πάλι υπάρχει περίπτωση να τα βάλουν μαζί ?μπα δεν το νομίζω γιατί πάλι πολλά είναι γι'αυτούς (τον οργανισμό εννοώ).Δεν ξέρω θα περιμένω κοντός ψαλμός αλληλούια ....

Εύχομαι σε όλες μας Καλή Χρονιά να έχουμε υγεία και να χαιρόμαστε τα αγγελούδια μας και όπως γράφει και η Μαντά "που θα πάει θα στρώσει".
Παλιά 29-12-11, 01:02   #300
Joana

Joana χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλησπερα και Χρονια Πολλα ! Ναι, κι εγω ειμαι προστατευομενο μελος και ειμαι στο βιβλιαριο του συζυγου μου. Ταμειο ανεργιας παιρνει αυτος , γι'αυτο κι εγραψα οτι ειναι 600 ε. Θα δουμε ποσο θα παρουμε το οικογενειακο με 2 παιδια.... Σ ' ευχαριστω για τις απαντησεις σου
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 21-01-12, 20:40   #301
mpampasx3

mpampasx3 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Διάβασα πιο πάνω, "Τα χρήματα μπαίνουν στην Εθνική περίπου σε 1,5-2 μήνες."
Κατέθεσα τα δικαιολογητικά και πήρα την απόφαση στις 9/12/2011. Είναι λογικό να μην έχουν μπεί ακόμα τα χρήματα (20/1/2012); Τις προηγούμενες χρονιές τα χρήματα ήταν το πολύ σε 20 μερες στο λογαριασμό. Καταλαβαίνω την κατάσταση απλώς θα ήθελα να μάθω αν ξέρει κάποιος για καθυστέρηση, αναβολή ή τυχόν ακύρωση.
Ο χρήστης mpampasx3 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-01-12, 21:44   #302
agkiolina

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mpampasx3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Διάβασα πιο πάνω, "Τα χρήματα μπαίνουν στην Εθνική περίπου σε 1,5-2 μήνες."
Κατέθεσα τα δικαιολογητικά και πήρα την απόφαση στις 9/12/2011. Είναι λογικό να μην έχουν μπεί ακόμα τα χρήματα (20/1/2012); Τις προηγούμενες χρονιές τα χρήματα ήταν το πολύ σε 20 μερες στο λογαριασμό. Καταλαβαίνω την κατάσταση απλώς θα ήθελα να μάθω αν ξέρει κάποιος για καθυστέρηση, αναβολή ή τυχόν ακύρωση.
εχεις μελλον ακομα αυτο ειναι μολις 1,5 μηνας... δεν πιστωνουν τα οικογενειακα επιδοματα καθε μερα , μια φορα το 15νθημερο τα πιστωνουν υπομονη ....Αν και χτες ειδα οτι πιστωσαν τα επιδοματα που ηταν σε μορφη εγκρισης μεχρι της 18/1/2012 ειδες τελευταια το λογαριασμο σου αν δεν ειδες τα χρηματα πηγαινε απο την υπηρεσια σου να το ελενξεις ισως υπαρχει προβλημα με τον λογαριασμο της εθνικης τραπεζας
Παλιά 25-01-12, 00:22   #303
BOBOLINOS

BOBOLINOS ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

αχ βρε agkiolina τι θα κάναμε χωρίς εσένα?ειλικρινά εγώ σ'ευχαριστώ για τον κόπο που κάνεις και απαντάς στην καθεμιά μας.
Να είσαι γερή και δυνατή,να χαίρεσαι την οικογένειά σου.
Παλιά 25-01-12, 23:10   #304
agkiolina

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο BOBOLINOS Εμφάνιση μηνυμάτων
αχ βρε agkiolina τι θα κάναμε χωρίς εσένα?ειλικρινά εγώ σ'ευχαριστώ για τον κόπο που κάνεις και απαντάς στην καθεμιά μας.
Να είσαι γερή και δυνατή,να χαίρεσαι την οικογένειά σου.
Μακαρι να μπορουσα να σας εφερνα ολες στην υπηρεσια που ειμαι να σας εξυπηρετω αλλα δεν γινεται
Χαιρομαι για αυτο που κανω γιατι το κανω με αγαπη κι το κυριοτερο εχω βρεθει 3 φορες στο παρελθον εξω απο τον γκισε ,στην θεση του ανεργου και 3 χρονια να ψαχνω εργασια σ εποχες που δουλειες υπηρχαν οπως και χρημα υπηρχε ,ποσο τωρα που ειναι 1000% το αναποδο....

νιωθω μια ικανοποιηση οταν στο γραφειο εξυπηρετω και στο τελος μου σφιγγουν το χερι και μου λενε ποσο καλη και εξυπηρετικη -υπομονετικη ειμαι που καθομαι κι ακουω τα προβληματα τους και προσπαθουμε και βρισκουμε οσο μπορουμε λυσεις...κι αν δεν υπαρχει λυση και ειναι αρνητικα ολα δεν φευγουν με σκυμμενο το κεφαλι αλλα χαμογελαστοι . αυτο εμενα πιστεψε με με ικανοποιει και μου δινει δυναμη να συνεχισω

Σ'ευχαριστω πολυ οχι μονο εσενα ολες σας εδω.Καλο βραδυ
Παλιά 26-01-12, 10:35   #305
MUMSOFIA

MUMSOFIA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Μακαρι να μπορουσα να σας εφερνα ολες στην υπηρεσια που ειμαι να σας εξυπηρετω αλλα δεν γινεται
Χαιρομαι για αυτο που κανω γιατι το κανω με αγαπη κι το κυριοτερο εχω βρεθει 3 φορες στο παρελθον εξω απο τον γκισε ,στην θεση του ανεργου και 3 χρονια να ψαχνω εργασια σ εποχες που δουλειες υπηρχαν οπως και χρημα υπηρχε ,ποσο τωρα που ειναι 1000% το αναποδο....

νιωθω μια ικανοποιηση οταν στο γραφειο εξυπηρετω και στο τελος μου σφιγγουν το χερι και μου λενε ποσο καλη και εξυπηρετικη -υπομονετικη ειμαι που καθομαι κι ακουω τα προβληματα τους και προσπαθουμε και βρισκουμε οσο μπορουμε λυσεις...κι αν δεν υπαρχει λυση και ειναι αρνητικα ολα δεν φευγουν με σκυμμενο το κεφαλι αλλα χαμογελαστοι . αυτο εμενα πιστεψε με με ικανοποιει και μου δινει δυναμη να συνεχισω

Σ'ευχαριστω πολυ οχι μονο εσενα ολες σας εδω.Καλο βραδυ

Πραγματικά χαιρομαι που υπάρχουν ακόμα ΑΝΘΡΩΠΟΙ και δίνουν ελπίδα!!!!
Παλιά 30-01-12, 14:05   #306
Maria_26

Το avatar του χρήστη Maria_26

Περιοχή: Καλαμαρια Θεσσαλονικη
Maria_26 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημερα
εγω μολις τωρα καταφαρα να μζεψω γα διακαιολογιτικα για το επιδομα
θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε να μου πειτε σε ποιο οαεδ να παω? εγω ειμαι στο τεβε και το μωρο το εχω εγω στο βιβλιαριο μου αλλα ο αντρας μου ειναι ικα και δεν παιρνει το επιδομα απο τη δουλεια του.
σε ποιο οαεδ να παω? εχει εναν διπλα στο σπιτι μου να παω εκει? η πρεπει να παω σε εναν συγκεκριμενο?
Ο χρήστης Maria_26 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-01-12, 14:24   #307
marchalina

Το avatar του χρήστη marchalina

marchalina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Maria_26 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα
θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε να μου πειτε σε ποιο οαεδ να παω? εγω ειμαι στο τεβε και το μωρο το εχω εγω στο βιβλιαριο μου αλλα ο αντρας μου ειναι ικα και δεν παιρνει το επιδομα απο τη δουλεια του.
σε ποιο οαεδ να παω? εχει εναν διπλα στο σπιτι μου να παω εκει? η πρεπει να παω σε εναν συγκεκριμενο?
Εγω εκανα τη δουλεια στον ΟΑΕΔ που υπαγεται ο δημος που δουλευει ο αντρας μου
Με το παιδι που ειναι στο βιβλιαριο σου δεν ξερω αν υπαρχει προβλημα
Παλιά 30-01-12, 15:34   #308
soulimpouli

Το avatar του χρήστη soulimpouli

Περιοχή: AΘΗΝΑ
soulimpouli χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή σχετικα με το οικογ. επιδομα του 2012

Καλημέρα, αν σας είναι εύκολο πείτε μου παρακαλώ πότε κάνουμε τα χαρτια μας γιατο οικογενειακο επίδομα του 2012, και επισης εμεις που είμαστε ήδη ανεργοι και παιρνουμε επιδομα ανεργιας με το καινουργιο νόμο πρέπει να παμε να ξαναγραφτούμε με ολα τα δικαιολογητικά?

Ο χρήστης soulimpouli δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-01-12, 17:08   #309
BOBOLINOS

BOBOLINOS ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
καλημερα
θα πας στον ΟΑΕΔ που είναι η Κατοικία σας και η προθεσμία είναι μέχρι αύριο μετά το έχασες...
Παλιά 30-01-12, 23:59   #310
agkiolina

Προεπιλογή

Παράθεση:
καλημερα
Θα πας στον ΟΑΕΔ που ειναι στην περιοχη σου δεν εχει σημασια εαν το παιδι το εχεις εσυ που εισαι στο τεβε αρκει να προσκομισεις τα βιβλιαρια σας κανονικα σε φωτοτυπιες.
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο soulimpouli Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα, αν σας είναι εύκολο πείτε μου παρακαλώ πότε κάνουμε τα χαρτια μας γιατο οικογενειακο επίδομα του 2012, και επισης εμεις που είμαστε ήδη ανεργοι και παιρνουμε επιδομα ανεργιας με το καινουργιο νόμο πρέπει να παμε να ξαναγραφτούμε με ολα τα δικαιολογητικά?
Καλε μην βιαζεσαι ακομα δεν τελειωσε το οικογενειαο του 2011
συνηθως ξεκιναει 1/4/ αλλα θα περιμενεις να βγει η εγκυκλιος εδω θα ειμαστε και θα σας ενημερωνω εγω η θα το μαθουμε γενικοτερα.Περσυ ξεκινησε τον Ιουνιο...Don't panic να ευχεσαι να το συνεχισουν και να μην το κοψουν κι αυτο
Παλιά 07-02-12, 15:58   #311
madalena

madalena ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην madalena
Προεπιλογή

καλημερα,
εχετε ολες παρει το επίδομα? εγω ακομα περιμενω και εχω κανει τα χαρτια απο τον νοεμβριο του 11. ανησυχο λιγο τωρα με τις ρυθμισεις που θα κανουν μηπως δεν μου το βαλουν ολο. ξερετε κατι?
Παλιά 07-02-12, 16:22   #312
farfalina 09

Το avatar του χρήστη farfalina 09

Περιοχή: ATHENS
farfalina 09 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κ εγω δεν το εχω παρει ακομα..
απο τον νοεμβριο κ εγω...
Παλιά 07-02-12, 17:14   #313
MUMSOFIA

MUMSOFIA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ουτε εγώ ακόμα..
Παλιά 07-02-12, 23:27   #314
agkiolina

Προεπιλογή

Καλησπερα δεν ξερω εαν εχετε διαβασει πιο πισω τι εχω πει και σ'αλλα κοριτσια που ειχαν το ιδιο προβλημα.
Για πηγαινετε στις υπηρεσιες που κανατε την αιτηση να δειτε εαν ο τραπεζικος λογαριασμος σας ειναι ενταξη και δεν χρησιμοποιητε για κατι αλλο απο καποιον αλλον πχ συζυγο ... Εαν κανατε την αιτηση στα ΚΕΠ καντε μια βολτα να δειτε μηπως εχουν επιστραφει οι αιτησεις με τυχον εκκρεμοτητες.
Απο την Διοικηση εχουν πιστωθει οι λογαριασμοι των αιτησεων μεχρι και 15/1/12 ΕΚΤΟΣ των αιτησεων απο τα ΚΕΠ που ακομα φερνουν στις υπηρεσιες τα ΚΕΠ
Παλιά 08-02-12, 17:18   #315
farfalina 09

Το avatar του χρήστη farfalina 09

Περιοχή: ATHENS
farfalina 09 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

πηρα τηλ στο κεπ κ δεν ξερουν λεει κατι.
μου ειπαν να κοιταξω στον αντιστοιχο οαεδ που ανηκουμε να δουμε τι εχει γινει..
agkiolina πως βγαζω ακρη?που να απευθυνθω?
την αιτηση την καναμε στο κεπ του ιλιον που δουλευε ο συζυξ κ τον βολευε, αλλα μενουμε κεντρο.
Παλιά 08-02-12, 17:45   #316
agkiolina

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο farfalina 09 Εμφάνιση μηνυμάτων
πηρα τηλ στο κεπ κ δεν ξερουν λεει κατι.
μου ειπαν να κοιταξω στον αντιστοιχο οαεδ που ανηκουμε να δουμε τι εχει γινει..
agkiolina πως βγαζω ακρη?που να απευθυνθω?
την αιτηση την καναμε στο κεπ του ιλιον που δουλευε ο συζυξ κ τον βολευε, αλλα μενουμε κεντρο.
Λοιπόν λογικά τα ΚΕΠ του ιλιον θα τα έστειλε στον ΟΑΕΔ που μένεις (σε ποια περιοχή μένεις δηλαδη αυτοι ούτε σου είπαν ποτε τα έστειλαν ; Τα έστειλαν;
Παλιά 10-02-12, 16:03   #317
mimika123

mimika123 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή επιδομα οικογενειακο 2012

γεια σας! μολις εμαθα για το οικογενειακο επιδομα 2 τεκνων. προλαβαινω να το ζητησω απο τον οαεδ? ευχαριστω
Ο χρήστης mimika123 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-02-12, 00:50   #318
agkiolina

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mimika123 Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σας! μολις εμαθα για το οικογενειακο επιδομα 2 τεκνων. προλαβαινω να το ζητησω απο τον οαεδ? ευχαριστω
ΟΡΙΣΤΕ???
για το 2011 εληξε στις 31/1/2012
κατσε ακομα δεν εληξε το ενα θα ξεκινησει το αλλο παει καηκαμε...
καλως ολων των πραγματων και εαν υπαρχει χρημα θα ξεκινησει κατα τον απριλιο - μαιο ... η οπως περσυ τον ιουνιο του 2012 ...
υπομονη και περιμενε την εγκυκλιο για την ωρα δεν υπαρχει οικογενειακο
Παλιά 23-02-12, 02:28   #319
eleftheria kap

Το avatar του χρήστη eleftheria kap

Περιοχή: athens
eleftheria kap ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

το 2010 - 2011 Μαιος , πληρωνομουν απο τον ΟΑΕΔ ως ανεργη και πηρα το οικογενειακο επιδομα λογικο , τωρα που δεν πληρωνομαι πια φετος το δικαιουμαι??? δεν εχω βρει δουλεια εννοειται .
Ας μου απαντησει καποια κοπελα που ξερει...
Ο χρήστης eleftheria kap δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-02-12, 19:43   #320
agkiolina

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο eleftheria kap Εμφάνιση μηνυμάτων
το 2010 - 2011 Μαιος , πληρωνομουν απο τον ΟΑΕΔ ως ανεργη και πηρα το οικογενειακο επιδομα λογικο , τωρα που δεν πληρωνομαι πια φετος το δικαιουμαι??? δεν εχω βρει δουλεια εννοειται .
Ας μου απαντησει καποια κοπελα που ξερει...
Απο την στιγμη που εχεις ταμειο ανεργιας μεσα στο 2011
{θελει τουλαχιστον 50 ημερες ανεργια]θα μπορεσεις να το παρεις εκτος κι ανα αλλαξουν οι προυποθεσεις

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές