Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Go Back   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > Σπίτι μου Σπιτάκι μου!

Notices

Σπίτι μου Σπιτάκι μου! Πρακτικές ιδέες και χρήσιμες συμβουλές για το σπίτι, αρχειοθέτηση & οργάνωση σπιτιού, επισκευές, ηλεκτρικά, καθαριότητα σπιτιού κλπ.

Reply

Thread Tools
Old 27-04-2011, 21:03:37   #41
sofia k

sofia k χωρίς αξιολόγηση

Καλησπερα και χρονια πολλα.Θα ηθελα την βοηθεια σας.Προσφατα τοποθετησα στο σπιτι ενα τζακι (αεροθερμο) και τα επιπεδα υγρασιας κυμαινονται απο 36 εως 47% με ανακληση ανοιχτη απο παραθυρο .Η παιδιατρος μου ειπε οτι η φυσιολογικη υγρασια κυμαινεται στο 50% οχι μονο για το παιδι αλλα και για ενηλικες πιστευετε οτι πρεπει να χρησιμοποιησω υγραντηρα καποιες φορες.?? να σημειωσω εδω οτι εχω ενα παιδακι 17 μηνων και δεν εχει καποιο προβλημα αναπνευστικο η κατι αλλο και δεν αναβω καλλοριφερ για να βαλω επανω κατσαρολα με νερο.Απλως ανησυχω λογω του θερμου αερα απο το τζακι
Ο χρήστης sofia k δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 27-10-2011, 16:51:10   #42
βιβηη

βιβηη ουδετερη μηδέν

Quote:
Originally Posted by maniaa View Post
gia sas. os gnostria ton pragmaton sxetika me ilektrikes siskeyes tha ithela na sas enimeroso oti ooola ta klimatistika exun afigransi.ti lene DRY.den bgazi krio aera,apla duleyi san anemistiras ke gi ayto exis tin estisi tu kriu.
episis tha ithela na sas po oti i fisiologiki igrasia giaton anhropoine ine 50%.

to nero tu afigrantira,opos ke ton klimatistikon den kani na mpeni puthena,giati periexun skoni,giri ke mirodies apo to peribalon.me apotelesma na buloni to sidero ke na mirizun asxima ta ruxa apo tin skoni ke tin giri pu kegonte.ine opos otan anabete ena thermantiko soma pu to exete poli kero se axristia.kegete i skoni ke mirizi.
σε ποσο θερμοκρασια βαζουμε το dry στο κλιματιστικο; Δηλαδη δεν πειραζει που βγαινει κρυος αερας ; Γιατι δεν το βαζω επειδη νομιζω οτι κρυωνω...
Ο χρήστης βιβηη δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 27-10-2011, 17:11:38   #43
marilu

marilu ουδετερη μηδέν

Εμείς λόγω άσθματος, η πνευμονολόγος μου είπε αυστηρά κάτω απο 55 βαθμούς, πήραμε υγρασιόμετρο και έφτανε μέχρι 53 οπότε δεν έχουμε αφυγραντήρα, αλλά αν ανέβουμε θα πάρω μάλλον μαζί με ιονιστή για να καθαρίζει και την ατμόσφαιρα.
Ο χρήστης marilu δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 27-10-2011, 17:14:47   #44
mariakr

mariakr ουδετερη μηδέν

Quote:
Originally Posted by βιβηη View Post
σε ποσο θερμοκρασια βαζουμε το dry στο κλιματιστικο; Δηλαδη δεν πειραζει που βγαινει κρυος αερας ; Γιατι δεν το βαζω επειδη νομιζω οτι κρυωνω...
Αυτό με το κλιματιστικό ούτε εγώ το ήξερα και έχω την ίδια απορία. Σε ποια θερμοκρασία πρέπει να το ρυθμιζουμε στο dry για να κάνει αφύγρανση στο χωρο και να μην ξυλιάζουμε;;Αν και δε νομίζω να συμφέρει στην κατανάλωση ρεύματος...Αν ξέρει καμία να μας βοηθήσει.
Επίσης, να πω ότι κι εμεις έχουμε πρόβλημα με την υγρασία στο σπίτι μας, το υγρόμετρο συχνά δείχνει 75 και δεν πέφτει κάτω από 69, μένουμε και κοντά στη θάλασσα και οι τοίχοι έχουν αρχίσει να μαυρίζουν στις γωνίες και να πετάνε μούχλα. Επειδή νοικιάζουμε και επειδή αυτό με το κλιματιστικό δεν το ήξερα (αλλά μου φαίνεται ασύμφορο), είπαμε να παραγγείλουμε αυτον τον αφυγραντήρα για όποια μανούλα ενδιαφέρεται

http://www.amazon.co.uk/Delonghi-148...9721163&sr=8-1

αξίζει γύρω στα 110 ευρώ και δεν ξέρω βέβαια πόσο ρεύμα καίει, αλλά τι να κάνουμε...μη δημιουργήσει κανένα προβλημα στη μπέμπα η υγρασία..

Ο χρήστης mariakr δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 27-10-2011, 17:25:10   #45
βιβηη

βιβηη ουδετερη μηδέν

ακομα, εκτος απο το dry, αν βαλεισ το κλιματιστικο στο ζεστο δεν ξηραινει και αυτο την ατμοσφαιρα; Ή είναι η ιδεα μου;
Ο χρήστης βιβηη δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 16-11-2011, 13:57:02   #46
pthomaidis

pthomaidis ουδετερη μηδέν

το πρόβλημα είναι όταν η υγρασία δεν περιορίζεται στην ατμόσφαιρα αλλά υπάρχει και στους τοίχους.
Ο χρήστης pthomaidis δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 16-11-2011, 14:56:21   #47
apricot

apricot's Avatar

apricot χωρίς αξιολόγηση

με ενδιαφερει και εμενα. ο γιος μου εχει αλλεργια στην υγρασια ειναι ολοφανερο.αλλα εχει αλλεργια και στην πολυ ξηρασια!!! δηλαδη στο 60% βηχει και στο 78% βηχει. στους αφυγραντηρες μπορεις να ρυθμισεις ακριβως οσο θες?
Old 28-11-2011, 11:11:53   #48
ghostrider

ghostrider ουδετερη μηδέν
Default υγρασια

ειχα και εχω προβλημα στο σπιτι
αγορασα αφυγραντηρα toyotomi σε 36 ωρες εχω συγκεντρωση 9 λιτρα νερο απο την ατμοσφαιρα του σπιτιου εκανε δουλεια αλλα θελει αρκετα ακομα για να (στεγνωσουν) και οι τοιχοι και επιπλα.
ειχα 65 και με λειτουργεια αφυγραντηρα φτανω στα 45 με 50 .
αυτο που θελω να τονισω ειναι οτι ο toyotomi κανει υπερβολικα πολυ θορυβο και τριζει δεν αξιζει σε καμια περιπτωση τα λεφτα του 280 ευρω.Αναγκαστηκα να τον ανοιξω και βρεθηκα προεκπληξεως στον τροπο που ηταν μονταρισμενος και στην ποιοτητα καποιον υλικων.Στην ερευνα που εκανα πιστευω οτι ο olimpia ειναι πολυ καλυτερος και μαλλον ποιο αθορυβος.
Ο χρήστης ghostrider δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Old 05-01-2012, 01:54:25   #49
eleftheria kap

eleftheria kap's Avatar

eleftheria kap ουδετερη μηδέν

ειχα και εχω προβλημα στο σπιτι
αγορασα αφυγραντηρα toyotomi σε 36 ωρες εχω συγκεντρωση 9 λιτρα νερο απο την ατμοσφαιρα του σπιτιου εκανε δουλεια αλλα θελει αρκετα ακομα για να (στεγνωσουν) και οι τοιχοι και επιπλα.
ειχα 65 και με λειτουργεια αφυγραντηρα φτανω στα 45 με 50 .
αυτο που θελω να τονισω ειναι οτι ο toyotomi κανει υπερβολικα πολυ θορυβο και τριζει δεν αξιζει σε καμια περιπτωση τα λεφτα του 280 ευρω.Αναγκαστηκα να τον ανοιξω και βρεθηκα προεκπληξεως στον τροπο που ηταν μονταρισμενος και στην ποιοτητα καποιον υλικων.Στην ερευνα που εκανα πιστευω οτι ο olimpia ειναι πολυ καλυτερος και μαλλον ποιο αθορυβος.

Εγω αγορασα σημερα της Οlimpia και εχω να πω οτι οντως ειναι ΑΘΟΡΥΒΟΣ , αν θα κανει δουλεια ή οχι θα σας πω οταν δω αποτελεσμα γιατι εχω πολυ υγρασια ακομα μπροστα μου , ειναι ποτισμενοι τοιχοι και ταβανια . Η κοπελα παντως στον Κωτσοβολο μου ειπε οτι σε παρομοια περιπτωση σαν τη δικια μου ειδαν αποτελεσμα... το καλο ειναι οτι εχει και ρυθμιστη αφυγρανσης και σταματαει μονο του ( εαν σταματησει ποτε ) τη λειτουργεια οταν φτασει στην ρυθμιση που του εχεις επιλεξει. Ελπιζω να κανει δουλεια ειδαλως θα εχω χασει 350 ευρω + τα εξοδα = 400 ευρω ετσι
Ο χρήστης eleftheria kap δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 03-02-2012, 16:23:07   #50
ESTHER

ESTHER ουδετερη μηδέν
Thumbs down

Quote:
Originally Posted by monbebe View Post

epipleon - - me to zori prepei na baloume petrelaio giati o pe8eros mou 8ewrei oti pote de kanei kryo... ekeinos pote den ton anabei opote den ton apasxolei... alla ka8e xrono tetoia epoxh mexri na er8ei o petrelaias ouf! kai exw egw to paidi stous 18 ba8mous sta8era mes to spiti, paei panw kai to megalytero pou mporei na breis se 8ermokrasia spiti tous einai 9-12 ba8mous! alla o an8rwpos den pei8etai me tipota! exei kai kala ena tzaki, s'ena xwro kai apo kei kai pera ta dwmatia ksylo... ti na peis...
αστα.. κι εμεις μια απ τα ιδια. εχουμε ενα χρονο σ αυτο το σπιτι, ολο το χειμωνα φετος το ρολοι εδειχνε πανω απο 70% υγρασια. τις τελευταιες μερες με τον καιρο αυτο εχει δειξει και 92%..... εχω βρει μουχλα σε μια γωνια στην κρεββατοκαμαρα, διπλα απο εκει που κοιμαμαι (!) και εξαπλωνεται... τωρα ειδα οτι πιανει και στο σαλονι κατα μηκοσ της μπαλκονοπορτας.. δεν ξερω τι να κανω . ολοκαινουριο σπιτι με ακριβο ενοικιο-ακου εκει.... ισα που το σκεφτομαι να φυγω αλλα ποιος εχει λεφτα για 2-3 μαζεμενα ενοικια..περισυ με τα καλοριφερ καθαρισα μια φορα τη μουχλα και δεν ξαναφανηκε. φετος με τα ηλεκτρικα σωματα δε βοηθαει... θα παρουμε σημερα τον ιδιοκτητη να δουμε τι μπορουμε να κανουμε...

τελος παντων.. ειπα να πω τον πονο μου κι εγω μηπως και ξεθυμανω,....!!!
Ο χρήστης ESTHER δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 03-02-2012, 17:21:49   #51
soon to be mama

soon to be mama ουδετερη μηδέν

Οποια ενδιαφερεται εχει βγαλει η chicco αφυγραντηρα λεγεται de humi και ειναι το πιο οικονομικο που εχω βρει κανει 99EURO στα Λητο το πουλανε.απλα ειναι δωματιου(20-25 τμ)και γω τωρα πρεπει να το παρω γιατι περιμενω σε 3 μηνες το μωρακι μου και το σπιτι εχει 65-72% υγρασια εβγαλε κ μουχλα στην κρεβατοκαμαρα και στο σαλονι,και να φανταστειται ειναι 2 χρονων οικοδομη,και γω μενω 6 μηνες εδω,εχω φρικαρει.Αεριζω το πρωι το σπιτι πεφτει στο 55% και μετα απο 1 ωρα ξανα 65 και πανω.
Ο χρήστης soon to be mama δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 03-02-2012, 22:45:43   #52
mmdad

mmdad ουδετερη μηδέν

Συνηθως τα καινουργια βγαζουν υγρασια γιατι δεν εχουν στεγνωσει ακομη... Να το λετε κοριτσια στους ιδιοκητες. Περιουσια τους ειναι..
Παντως εγω ειδα διαφορα με τον αφυγραντηρα στο παιδι (το μεγαλο μου). Δεν εχει τοσα συναχια οσα περισι.. Εγω πειρα εναν απο το internet που καλυπτει μονο το δωματιο του και το αναβω οταν παει για υπνο μονο..
Old 11-02-2012, 01:05:36   #53
tatis

tatis χωρίς αξιολόγηση

Quote:
Originally Posted by mmdad View Post
Συνηθως τα καινουργια βγαζουν υγρασια γιατι δεν εχουν στεγνωσει ακομη... Να το λετε κοριτσια στους ιδιοκητες. Περιουσια τους ειναι..
Παντως εγω ειδα διαφορα με τον αφυγραντηρα στο παιδι (το μεγαλο μου). Δεν εχει τοσα συναχια οσα περισι.. Εγω πειρα εναν απο το internet που καλυπτει μονο το δωματιο του και το αναβω οταν παει για υπνο μονο..
Επειδή με ενδιαφέρει μπορείς να μου πεις ποιον πήρες κ αν είσαι ευχαριστημένη? Εγώ θέλω να πάρω 2 γιατί η διάταξη του σπιτιού είναι τέτοια που δν καλύπτει τα 2 δωμάτια που απέχουν μεταξύ τους κ έχουν παρουσιάσει πρόβλημα υγρασίας κ μούχλας. Εμένα το θεμα μου είναι ότι η υγρασία "αποθηκεύεται" μέσα στις ντουλάπες που είναι εντοιχισμένες!!
Ο χρήστης tatis δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 22-02-2012, 09:05:29   #54
fesarlis

fesarlis ουδετερη μηδέν

Paidia ego pira enan xtes (United - 12l/24h). Exo problima me mouxles sta tabania alla kai me ti mesi mou. Douleuei apo xtes to brady, ton exo rythmisei sto 45%. Otan ton anapsa mou edikse 87%, kai sxetika grigora tin katebase sto 60%. Tora omos fainetai na exei kollisei ekei. Adeiasa idi ena doxeio me nero. Lete na min to katebasei allo?
Ο χρήστης fesarlis δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 22-02-2012, 09:22:45   #55
GREG78

GREG78's Avatar

GREG78 ουδετερη μηδέν

καλημέρα σας,
ήθελα να σας ρωτήσω για το πρόβλημα υγείας που αντιμετωπίζει συνεχώς ο ανηψιός μου..συνέχεια μπουκώνει η μυτούλα του με το παραμικρό,στην συνέχεια ξεκινάει η αδελφή μου aerolin,fluxotide κτλ η γιατρός της δεν της έχει αναφέρει για αφυγραντήρα.Θεωρείτε ότι θα την βοηθήσει να μην μπουκώνει συνέχεια η μυτούλα του?Kάποιες φορές έχει κάνει και ακροαστικά...
Old 02-06-2012, 23:35:24   #56
tzenaki+lelito

tzenaki+lelito ουδετερη μηδέν
Default υγρασια και θερμοκρασια δωματιου???

καλησπερα σε ολες και ολους..μια βοηθεια βρε παιδια..ξερει κανεις να μου πει ποσο τοις εκατο υγρασια πρεπει να εχει το παιδικο δωματιο η δεν ειναι στανταρ?δηλαδη εχω διαβασει οτι σε δωματιο με θερμοκρασια 18-20 βαθμους η αναλογη υγρασια πρεπει να κυμαινεται 40-60%.τωρα που καλοκαιριαζει ομως και η θερμοκρασια ειναι γυρω στους 25 βαθμους μεσα στο δωματιο τι υγρασια πρεπει να υπαρχει?η ιδια με τους 18-20 βαθμους?η μικρη μου ειναι μπουκωμενη και δεν ξερω τι να κανω,γιατι της ειχα αφυγραντηρα λογω υγρασιας(γυρω στο 70% κυμαινοταν) και τωρα σκεφτομαι μηπως να μην τον λειτουργω μπας και η υγρασια ειναι καλυτερη για τις μυξουλες που ειναι ξεραμενες.αν ξερει κανεις ας βοηθησει!ευχαριστω!

υγ.ορο της βαζω στην μυτη αλλα δεν βγαινουν οι ατιμες εχουν κολλησει και πινουμε ενα σιροπακι τωρα να μην κανει ακροαστικα.
Old 11-11-2013, 16:45:27   #57
pasxalitsa v

pasxalitsa v's Avatar

pasxalitsa v ουδετερη μηδέν

επαναφερω το θεμα γιατι με ενδιαφερει κι εμενα....
εχει κανεις αγορασει προσφατα να μας πει μια γνωμη?
και απο τους παλιους που ειχατε αγορασει τοτε ειστε ευχαριστημενοι απο την μεχρι τωρα χρηση του?

ευχαριστω
Old 12-11-2013, 13:39:04   #58
mamvas

mamvas ουδετερη μηδέν

Αγορασαμε περσι αφυγραντηρα olympia splendid. Ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι. Δεν ξανα εμφανιστηκαν οι μαυρες κηλιδες υγρασιας στους 2 τοιχους που ειχαν προβλημα, και αφαιρειται καθημερινα τουλαχιστον μισο λιτρο νερο απο το σπιτι. Τον λειτουργουμε τις απογευματινες κυριως ωρες, συνηθως 2-3 ωρες στο σαλονι και 2 ωρες στο παιδικο.

Ταυτοχρονα σταματησαμε να στεγνωνουμε τα ρουχα στο σαλονι τις βροχερες μερες, και ή δεν απλωνουμε, ή βγαζουμε την απλωστρα στη βεραντα κοντα στον τοιχο δεμενη για να μην πεσει απο αερα, ή στο πλατυσκαλο ταρατσας. Γιατι τα βρεγμενα ρουχα αυξανουν κατακορυφα τα επιπεδα υγρασιας στο σπιτι, πραγμα που διαπιστωσα με τη λειτουργια του αφυγραντηρα (εχει ηλεκτρονικη ενδειξη υγρασιας).
Ενω αντιθετα με οτι πιστευα, με την λειτουργια του φουρνου και της κουζινας δεν επηρεαζεται η υγρασια του χωρου ιδιαιτερα.
Επισης οταν ειναι νοτιας ή βρεχει, δεν ανοιγουμε τα τζαμια το απογευμα κα το βραδι.
Τελος προσεχουμε πολυ τους ατμους απο το μπανιο, καθως και αυτοι αυξανουν πολυ την υγρασια. Ανοιγουμε παραθυρα μπανιου αμεσως μετα το μπανιο μας, κλεινουμε πορτα ή ανοιγουμε πορτα και βαζουμε τον αφυγραντηρα να κανει τη δουλεια του στο ανοιγμα.
Ετσι ειδαμε θετικοτατα αποτελεσματα, ενω ειμασταν πολυ διστακτικοι για αυτη την αγορα. Μακροποθεσμα θα δειξει...Ελπιζω να γλιτωσουμε την εξωτερικη μονωση που ειναι πολυ ακριβη.
Ο χρήστης mamvas δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 23-11-2013, 00:11:04   #59
Vavavoum

Vavavoum ουδετερη μηδέν

Quote:
Originally Posted by pasxalitsa v View Post
επαναφερω το θεμα γιατι με ενδιαφερει κι εμενα....
εχει κανεις αγορασει προσφατα να μας πει μια γνωμη?
και απο τους παλιους που ειχατε αγορασει τοτε ειστε ευχαριστημενοι απο την μεχρι τωρα χρηση του?

ευχαριστω
Εμεις αγορασαμε εναν της delonghi πριν 2 μερες! Γενικα στο σπιτι η υγρασια φτανει το 86% στο πολυ χαλαρο, με ελαχιστο το 75% (ναι εχουμε βγαλει βραγχια!!!). Ο συγκεκριμενος που πηραμε ειναι και ιονιστης. Ριχνει την υγρασια οσο δουλευει, αλλα μετα η υγρασια επανερχεται σιγα σιγα. Υποθετω οτι ερχεται απο αλλα δωματια, επομενως θα κανω ενα ψυχικο και θα τον αφησω ανοιχτο κανα δυο μερες (ετσι μας ειπαν και στο μαγαζι που τον πηραμε, οτι θελει δυο μερες για να ριξει τα επιπεδα υγρασιας στο σπιτι, κατι που ως τωρα δεν εκανα γιατι φοβαμαι και απ το ρευμα που καιει!)
Σημερα τον δοκιμαζω στο προγραμμα στεγνωματος ρουχων (ναι εχει και απ αυτο!), αλλα τον εκλεισα σε ενα δωματιο και περιμενω!!.....

Παντως αλλαζει πολυ το περιβαλλον που αφυγραινει... Μαλακωνει πολυ, και χτες που τον αφησα ανοιχτο στην κρεβατοκαμαρα, δε σου κρυβω οτι εκανα πολυ γλυκο υπνο, παρολη την τεραστια κοιλια και το βαρος που δε μ αφηνει να κοιμαμαι! Ααα και επισης παρατηρησα οτι ανεβαζει την θερμοκρασια του χωρου που αφυγραινει, κατα 1-1,5 βαθμο, σημαντικο ειδικα τωρα για τις κρυες μερες που ερχονται...
Old 03-01-2014, 02:35:09   #60
topmar

topmar χωρίς αξιολόγηση

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Έχουμε κι εμείς στο σπίτι πρόβλημα με την υγρασία, σήμερα είδαμε μούχλα στις κορυφές-γωνίες των 2 (εκ των 3) υπνοδωματίων, σε σχετικά καινούργιο διαμέρισμα (5ετίας) στον τελευταίο όροφο (με κεραμοσκεπή όμως επάνω στην ταράτσα).

Επειδή τα οικονομικά είναι στενά και τα υπνοδωμάτια αρκετά (3), σκέφτομαι να πάρω 2 οικονομικούς ηλεκτρονικούς αφυγραντήρες, με τουλάχιστον 0,5Λ δεξαμενή συλλογής νερού και όσο πιο αθόρυβη λειτουργία γίνεται. Τα υπνοδωμάτια είναι 3 των 15m2 και σκέφτομαι να τους εναλλάσσω μεταξύ των 3 δωματίων.

Στις τιμές που έψαξα στην Ελλάδα, είδα να ξεκινάνε από 90€ και πάνω......βρήκα όμως από Αγγλία μερικά μοντέλα ακόμα και με 65€ (με τα μεταφορικά συμπεριλαμβανομένων), όπως αυτό. Τι λέτε, θα κάνει δουλειά? Βασικά δεν έχω σκοπό να το βάζω σε λειτουργία τις ώρες που κοιμούνται τα παιδιά μέσα (2 ώρες το μεσημέρι και το βράδυ)......
Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Old 03-01-2014, 12:18:43   #61
ioanna81

ioanna81's Avatar

ioanna81 χωρίς αξιολόγηση

κι εγω χρησιμοποιω αφυγραντηρα και υπαρχει διαφορα, αυτο δεν σημαινει ομως οτι εχει λυθει το προβλημα. Στο δωματιο μας και στο σαλονι εχω και πολλες υγροποιησεις. Εχτες το βραδυ εβαλα στο δωματιο ενα θερμοπομπο που εχω και τον αφησα αναμμενο ολο το βραδυ (ανοιγει και κλεινει μονος του οταν πιανει θερμοκρασια) και το πρωι δεν ειχα καθολου νερο στους τοιχους και δεν ειχαν αυξηθει τα επιπεδα υγρασιας σε σχεση με πριν που ειχα αφυγραντηρα και στο σαλονι ειχε νερα. Θα το δοκιμασω αυτο και τις επομενες μερες και βλεπουμε

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules