Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 28-03-11, 00:00   #201
eirell

eirell ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Νομίζω ότι τα τεστ δεν δείχνουν πριν την καθυστέρηση, οπότε θεωρώ ότι 25η μέρα είναι νωρίς. Εκτός αν τα συγκεκριμένα τεστ ισχυρίζονται το αντίθετο. Γιατί δεν κάνεις έστω την 1η μέρα καθυστέρησης; Καλή επιτυχία εύχομαι.
Ο χρήστης eirell δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 04-04-11, 09:45   #202
Αθηνά

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Αθηνά ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΑΡΝΗΤΙΚΟ SELF CLEAR

Καλημέρα και απο εμένα,
Επηρεασμένη απο αυτά που ισχυρίζεται οτι κάνει το εν λόγω τέστ, πήρα κι εγω να το δοκιμάσω.
Αποτέλεσμα ΑΡΝΗΤΙΚΟ και ψυχολογία στον πάτο!
Βεβαια το έκανα σήμερα τα ξημερώματα 19η -20η μερα κύκλου (8η μέρα απο την επαφή), γιατι με είχε φαει το άγχος.
Εμένα είναι και ιδιαίτερη περίπτωση αφού ο σύζυγος δεν το συζητάει ακόμα για δεύτερο παιδί ενω εγω θέλω σαν τρελή, παρόλαυτά , καταλάθος, κάναμε ελεύθερα τη 10η και την 12η ΄μέρα του κύκλου μου (μπέρδεψε τις ημέρες, συνήθως κάνουμε ελέυθερα την τελευταία εβδομάδα πριν αδιαθετίσω) οπότε αρχισα να μπαίνω στο τριπάκι μηπως και .....
άλλωστε ήταν και η μόνη μου ευκαιρία να γίνει ετσι τυχαία και μάλιστα απο δικό του λάθος, τωρα την εβαψα θα μετράει ακριβώς !

η αλήθεια είναι οτι πέρασα και μια γερή ίωση η οποία ξεκίνησε ακριβώς την ημέρα που ήρθαμε σε επαφή (12η) οπότε δεν ξέρω ποτε είχα ωορηξία.
Τα δέκατα που εξακολουθώ να έχω (37-37.5) δεν ξέρω αν είναι απο την ιωση ή οχι, όπως και το χάλια στομάχι.
Απο την 15-16 μερα εχω και ενοχλήσεις χαμηλά στην κοιλια και γενικώς μια αδιαθεσία αλλά όπως προείπα δεν ξερω αν οφείλονται όλα άυτά στην ίωση ή οχι.

να σημειώσω οτι επειδη ειχα την υποψία την έβγαλα μόνο με απλα ντεπονάκια παρόλο που υπέφερα απο πόνους.

Υπάρχει πιθανότητα να είναι λάθος το τεστ ή απλά πολύ νωρίς?
Τι να κάνω? να παρω κι άλλο τεστ και να το κάνω προς το τέλος της εβδομάδας ή να περιμένω την περίοδο? με έχει φαει το άγχος και όλο αυτό σκέφτομαι.
Καλημέρα και πάλι!
Παλιά 04-04-11, 15:51   #203
Fine

Το avatar του χρήστη Fine

Fine χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

αθηνα μου εγω ειχα κανει τεστ οπως λες και εσυ μετα απο 8 μερες απο την επαφη κ βγηκε αρνητικο και οταν ξαναεκανα με 4-5 μερες καθυστερησης μια χαρα θετικο βγηκε...αναμενεις λοιπον!!!
Ο χρήστης Fine δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 04-04-11, 16:50   #204
Αθηνά

Αθηνά ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μακάρι τι να πω, εχω εναποθέσει όλες μου τις ελπίδες στην ... ΤΥΧΗ!
Αντε υπομονή ακόμα μια εβδομάδα λοιπόν.
Παλιά 04-04-11, 22:49   #205
EvelinaR

EvelinaR ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα κορίτσια είμαι νεο μέλος και χρειάζομαι την εμπειρία σας. Έχω δυο μερες καθυστέρηση με πολυ σταθερό κύκλο. Απο χθες μέχρι σήμερα έχω κάνει... 4 test και ... 1 το πρεντικτορ έβγαλε μια πολυ αχνη γραμμη. 2. Το βράδυ έκανα το ψηφιακό της clear blue και έγραψε εγκυος 1-2. 3. Το πρωί έκανα το απλό της clear blue και έδειξε σταυρο με τη μια γραμμη αχνη. 4· το απόγευμα έκανα το δεύτερο που είχε το κουτί κ είχε έναν ευδιάκριτο σταυρο. Όμως έχω έντονους πονους περιόδου κατα διαστήματα κ λέω ωχ θα αδιαθετησω Ξέρετε να μου πείτε τι ισχύει;
Ο χρήστης EvelinaR δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 04-04-11, 22:59   #206
michel

Το avatar του χρήστη michel

michel ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

...Μαναρακο,εισαι εγκυος! δεν υπαρχει αμφιβολια! τα πονακια μην τα φοβασαι.Ετσι πρεπει να τα εχεις,και μπορει να τα εχεις και για τους επομενους μηνες,σε τετοιες μερες(δηλαδη,στις ημερομηνιες που θα ειχες κανονικα περιοδο),και η εγκυμοσυνη σου να προχωραει μια χαρα!
.....αντε,με το καλο,και ο πρωτος υπερηχος!(δεν υπαρχει λογος να κανεις και αλλα τεστ...).Κλεισε ραντεβου επιτοπου,σε γυναικολογο.
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!
Παλιά 04-04-11, 23:16   #207
EvelinaR

EvelinaR ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σε ευχαριστώ. Ανησυχώ πολυ με αυτούς τους πονους για αυτο είμαι κ πολυ συγκρατημένη. Λέω να πάω να κάνω χοριακη. Έχω διαβάσει κ τόσα για τα τεστ ότι είναι αναξιοπιστα αλλα πάλι και τα τέσσερα;;; Ειλικρινά δεν ξέρω τι να σκεφτώ.
Παλιά 04-04-11, 23:24   #208
michel

michel ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Aκου τωρα-κανενα τεστ δεν δειχνει θετικο αν δεν υπαρχει εγκυμοσυνη! εχει συμβει ομως να δειχνει αρνητικο,αλλα να υπαρχει εγκυμοσυνη.
.καλο ειναι,να πας για χοριακη,ειναι η μονη αξιοπιστη εξεταση!
τα πονακια μην τα φοβασαι! ειναι φυσιολογικο να τα εχεις!
Ζησε το ονειρο .......σε καλο θα σου βγει! και μην αγχωνεσαι ,μια νυχτα ειναι θα περασει...αυριο πρωι,πας για χοριακη,και σε 2 ωρες,μεσα,θα παρεις μεγαλυτερη χαρα! περιμενουμε τα νεα σου!!!!!
Παλιά 04-04-11, 23:32   #209
EvelinaR

EvelinaR ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σε ευχαριστώ ειλικρινά.μου έδωσες θάρρος ειδικά με τους πονους περιόδου που αισθάνομαι! Ναι θα σας ενημερώσω. Ευχαριστώ και πάλι.
Παλιά 05-04-11, 12:31   #210
Fine

Fine χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

evelina ουτε να σκεφτεσαι το αντιθετο...ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!ΚΑΝΕ ΧΟΡΙΑΚΗ ΝΑ ΔΕΙΣ Κ ΤΙΜΕΣ!!!
Παλιά 05-04-11, 13:24   #211
giannaki

Το avatar του χρήστη giannaki

Περιοχή: Χανιά
giannaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Evelinaki κι εγω συμφωνώ με τα κορίτσια.Είσαι σίγουρα έγκυος κ θα το δεις κ από τη χοριακή....!!!!Άντε με το καλό βρε!!Περιμένουμε νεότεραααααααα........!!!!!!
Ο χρήστης giannaki δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 05-04-11, 13:26   #212
PEPI1979

Το avatar του χρήστη PEPI1979

Περιοχή: Στην πιο γλυκιά αγκαλίτσα της μικρούλας μου...........
PEPI1979 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

και εγω αχνή γραμμή είχα και ήμουν εγκυος αλλά μια χορική θα σε πείσει .
Παλιά 05-04-11, 21:20   #213
michel

michel ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

evelina,ti egine,ekanes xoriakh?...perimenoume ta nea soy,koritsi
Παλιά 06-04-11, 00:56   #214
EvelinaR

EvelinaR ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ όλες μου δίνετε πολυ θάρρος... Όχι δεν έκανα χοριακη, φοβήθηκα ότι είναι ίσως πολυ νωρίς κ έτσι πήγα και πήρα ένα ακόμη ψηφιακο test της clear blue και έδειξε εγκυος 1-2. Είναι το πέμπτο τεστ. Νομίζω τελικά ότι αύριο θα πάω για την εξέταση αλλα φοβάμαι πολυ την πιθανή απογοήτευση γιατί με τα τεστ και τα λόγια σας έχει ανεβεί η ψυχολογία μου!
Παλιά 06-04-11, 20:58   #215
Fine

Fine χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

evelinaki πας στον ιδιο φαρμακοποιο συνεχεια?τον πλουτισες!!!
με το καλο και η χοριακη!
Παλιά 06-04-11, 21:35   #216
EvelinaR

EvelinaR ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα κορίτσια. Πριν απο λίγο πήρα τα αποτελέσματα της χοριακης! 198 και σχολίαζε 4η-5η εβδομαδα κύησης! Είμαι πολυ χαρούμενη. Ψάχνω να βρω αν η τιμή είναι καλή.......
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 07-04-11, 12:39   #217
Fine

Fine χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

γιουπι!!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!παρε το γιατρο σου να του πεις τις τιμες!!
Παλιά 12-04-11, 00:05   #218
EvelinaR

EvelinaR ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Λοιπόν κορίτσια, πήρα τον γιατρό κ μου είπε να κάνω δεύτερη χοριακη δυο μερες μετά την πρώτη. Έκανα την Παρασκευή και το αποτέλεσμα είναι 562. Ήταν πολυ ικανοποιημένος κ μου είπε την πεμπτη να πάω να κάνουμε υπερηχο! Τι να πω! Είμαι στην 6η εβδομαδα είμαι πολυ αγχωμένη ελπίζω ναπανε όλα καλα. Τα πονακια περιόδου είναι πια συνήθεια. Κάθε μέρα όλη μέρα. Απο χτες έχω και κάτι ελαφρές ζαλαδες και πολυ υπνηλια! Σας ευχαριστώ είστε μεγάλη στηριξη
Παλιά 24-04-11, 23:46   #219
folina

folina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοριτσια καλησπερα!

Καταρχας χρονια πολλα κ καλα με υγεια κ στρουμπουλα μπεμπακια σε ολες

Σας γραφω για να με βοηθησετε να καταλαβω τι συμβαινει γιατι μουρχεται να τσιριξω που επεσα σε μερες αργιας κ δεν μπορω να κανω κ πολλα!
Λοιπον,εχω κυκλο 28-32 ημερων σχετικα σταθερο,αν εξαιρεσουμε την τελευταια περιοδο που με την κσθυστερηση ειμαι στην 36η ημερα.ειναι ο τριτος μηνας προσπαθειων για μωρακι κ λογω χρονου εχω ξσναγραψει οτι χρησιμοποιησα απτην αρχη τεστ ωορρηξιας.μετα απο 14 μερες ερχοταν η περιοδος.τωρα εχω το εξης θεμα.η ωορρηξια μου με βαση το τεστ αυτο το μηνα αργησε κ εγινε στις7 απριλιου με τελευταια περιοδο στις 19 μαρτιου.μετραμε 14 μερες οποτε κανονικα θα πρεπε ναχω αδιαθετησει χθες,σαββατο.αλλα δεν αδιαθετησα.συμπτωματα εδω κ δυο μερες πολυ εντονα.νομιζω οτι αδιαθετω κ καθε τρεις κ λιγο τρεχω στο μπανιο να δω...πονοι περιοδου κ ζαλαδες.τρομερη υπνηλια,διψα κ συχνοουρια.θερμοκρασια γυρω στους 37. Το θεμα μου ειναι οτι ειμαι τρομερα ανυπομονη κ αρχισα τα τεστ πολυ νωρις,απτην τριτη κιολας κ φυσικα δεν εδειχναν τπτ.την παρασκευη,μια μερα δηλαδη πριν την προγραμματισμενη περιοδο εκσνα κλιαρ μπλου κ σαν να μου φανηκε οτι βγηκε μια πολυ πολυ αχνη γραμμη.κλασικη ανυπομονη την επομενη εκανα κ αλλο κ ενα yes or no, κ τις δυο μερες χωρις πρωινα ουρα.παλι νομιζω οτι κανουν πουλακια τα ματια μου κ οσο περνουσαν οι ωρες γινοταν πιο εντονες το οποιο βεβαια ξερω οτι δεν πρεπει να λαμβανεται υπο ψιν.τωρα λοιπον επειδη δεν αντεξα παλι εκανα ενα ιταλικο ουτε θυμαμαι πως το λενε κ πρεντικτορ κ νομιζω πως βγηκαν αρνητικα με μια υπονοια αχνοτητας.αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι δεν θα πρεπε να ναι καθε μερα πιο εντονο το αποτελεσμα δεδομενου οτι ειμαι στη δευτερη μερα καθυστερησης με βαση το τεστ ωορρηξιας???μεχουν απογοητευσει τα τεστ θελω να παω για χοριακη κ αυριο ειναι αργια οποτε θα με φαει η αγωνια!θα κανω κ το πρωι βεβαια ενα που μου εμεινε αλλα ειναι φυσιολογικο μεσα σε τρεις μερες να μην αλλαζει προς το πιο εντονο το αποτελεσμα αν ειμαι εγκυος?

Συγνωμη που σας επρηξα,πειτε μου αν εχει κανενα κοριτσακι περασει κατι παρομοιο κ ναταν τελικα....
Ο χρήστης folina δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 01-06-11, 23:12   #220
9milli

Περιοχή: Αθήνα
9milli ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

γεια σας κοριτσια και συγνωμη για την ενοχληση εχω καθυστερηση σημερα ειναι η 9η μερα κι ειναι πλ περιεργο γτ εχω παντα πολυ σταθερο κυκλο εκανα δυο τεστ πρεντικτορ ενα σημερα κι ενα τη δευτερα κι ηταν αρνητικα να ησυχασω η μπορει να ειμαι εγκυος παραυτα??
Ο χρήστης 9milli δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 03-06-11, 22:50   #221
Αθηνά

Αθηνά ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή θετικό CLear Blue υπάρχει πιθανότητα λάθους?

Καλησπέρα κι απο εμένα,
εχω αγχωθεί πολύ γιατί το πρωι έκανα ενα Clear Blue το κλασσικό (25η ημέρα κύκλου σε κύκλο 27-28 ημερών) είπα να δοκιμάσω το Clearblue που λέει οτι ανιχνεύει μέχρι και 4 ημέρες πριν την περίοδο. Το τεστ βγήκε θετικό οχι πολύ εντονος σταυρός αλλά εμφανής, ξεκάθαρος, μεχρι λοιπον να κάνω κάτι δουλειές και να ετοιμαστώ για τη δουλειά αρχισε να "σβήνει" το +.
Εφαγα φρίκη όπως καταλαβαίνετε, παω στη δουλειά και πεταγομαι κατα το μεσημεράκι στο φαρμακείο και αγοράζω ενα ψηφιακό Clearblue, βαρέθηκα να φοβάμαι οτι κανουν τα ματακια μου σταυρούς !
Το κάνω λοιπον στη δουλειά το μεσημέρι και δείχνει "εγκυος 1-2".
Τι να πιστέψω τωρα?

υπαρχει πιθανότητα να μην ειμαι εγκυος, επειδη δεν εχω καθυστερηση ακόμα?
μιλ'αω για βιοχημική κλπ
εχω αγχωθεί απίστευτα.

Απο χθές αλλά κυρίως σημερα έχω κάτι ψιλοαναγούλες, πονακια στην κοιλια και στην μεση και πρησμένο στήθος (αυτα τα είχα και στην 1η εγκυμοσύνη)
Δεν με βλέπω να κοιμαμαι ολο το Σ-Κ μέχρι να κάνω χοριακή.
αχ πείτε μου καμία γνώμη!
Παλιά 03-06-11, 23:51   #222
yorkshire

Περιοχή: Thessaloniki
yorkshire χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Ότι είσαι έγκυος αυτό να πιστέψεις!!! Συγχαρητήρια!!!
Παλιά 04-06-11, 00:06   #223
greeklia

greeklia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αθηνά είσαι έγκυος κοπέλα μου!!!συγχαρητήρια!!!!
και εγώ σημερα στην 28η μέρα είμαι και ακόμα περιμένω να έρθει...
αύριο λέω να κάνω ένα τεστάκι και εγώ....
Ο χρήστης greeklia δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 04-06-11, 00:13   #224
Αθηνά

Αθηνά ουδετερη μηδέν
Smile

yorkshire, greeklia
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, μου δίνετε θάρρος!
Τελικά το άγχος ποτέ δεν φεύγει.
greeklia καλά αποτελέσματα εύχομαι να έχεις.
να δεις ενα μεγαλο +!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πάντως θαυμάζω τις κοπέλες που έχουν την δύναμη και την υπομονή να περιμένουν μέχρι την τελευταία μέρα του κύκλου για να κάνουν το τεστ
εγω εχω πλουτίσει τους φαρμακοποιούς της γειτονιάς μου 3 μήνες τώρα.
Παλιά 04-06-11, 13:13   #225
greeklia

greeklia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Kαλημέρα και από μένα!
Αθηνά μου σ΄ευχαριστώ πολύ , η ευχή σου έπιασε!!!
το τεστάκι λέει έγκυος +3 !!!!!!
Ο χρήστης greeklia δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 04-06-11, 15:26   #226
Αθηνά

Αθηνά ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Τι ωραια νεα!!!!
μπραβο συγχαρητήρια!
σου εύχομαι μια τελεια εγκυμοσύνη.
Αντε ελπιζω να πανε και για μενα ολα καλα και να τα λέμε
Παλιά 13-06-11, 15:33   #227
ΕΥΓΕΝΙΑ

ΕΥΓΕΝΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή αρνητικο το 1ο self clear, θετικό το δευτερο!

κι εγω ειχα παρα πολυ αγωνια μετα από 9 μήνες προσπαθειών και έκανα self clear την 8η μέρα μετα την επαφή. ΑΡΝΗΤΙΚΟ. μετα όμως την 1η μέρα καθυστερησης πάλι self clear καραμπινατο ++++++++++.
συμβουλη: αμα βγει εστω και μία μικρή θολή γραμμή είναι θετικό δεν χρειάζεται να κάνετε άλλο τεστ. κατευθείαν χωριακή.
Ο χρήστης ΕΥΓΕΝΙΑ δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 13-06-11, 16:52   #228
yorkshire

Περιοχή: Thessaloniki
yorkshire χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΕΥΓΕΝΙΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
κι εγω ειχα παρα πολυ αγωνια μετα από 9 μήνες προσπαθειών και έκανα self clear την 8η μέρα μετα την επαφή. ΑΡΝΗΤΙΚΟ. μετα όμως την 1η μέρα καθυστερησης πάλι self clear καραμπινατο ++++++++++.
συμβουλη: αμα βγει εστω και μία μικρή θολή γραμμή είναι θετικό δεν χρειάζεται να κάνετε άλλο τεστ. κατευθείαν χωριακή.
Συγχαρητήρια Ευγένια όπως και σε όλες σας!!!
Με το καλό τα μωράκια σας!!!
Παλιά 23-06-11, 16:26   #229
ikaniretak

Το avatar του χρήστη ikaniretak

ikaniretak χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια την βοήθεια σας!!Γέννησα πριν απο 4 μνηες την ζουζούνα και αυτό τον μηνα αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε προσπάθειες για το δευτερο.Η πρωτη περιοδος μετα την γεννα μου ήρθε στις 40 μέρες, η δευτρη και η τριτη στις 29.Ετσι υπολογισα την ωορρηξία γύρω στην 14η μερα.Ειχαμε επαφές την 12η,14η και την 17η.Περιοδος επρεπε να μου έρθει την Δευτερα αλλα ακομη τίποτε.Την Τρἰτη εκανα το κλιαρ μλπου που υποτίθεται ότι ανιχνεύει και 5 μερες πριν την καθυστερηση αλλα αρνητικό.Η αληθεια είναι ότι απο την 15η και μετα άρχισα να νιώθω τα συμπτώματα της ωορρηξίας.Υπάρχει περίπτωση να είμαι αλλα να εγινε η σύλληψη αργότερα γι αυτό δεν την ανιχνεύει το τεστ?
Παλιά 24-06-11, 14:55   #230
Fine

Fine χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ikaniretak Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια την βοήθεια σας!!Γέννησα πριν απο 4 μνηες την ζουζούνα και αυτό τον μηνα αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε προσπάθειες για το δευτερο.Η πρωτη περιοδος μετα την γεννα μου ήρθε στις 40 μέρες, η δευτρη και η τριτη στις 29.Ετσι υπολογισα την ωορρηξία γύρω στην 14η μερα.Ειχαμε επαφές την 12η,14η και την 17η.Περιοδος επρεπε να μου έρθει την Δευτερα αλλα ακομη τίποτε.Την Τρἰτη εκανα το κλιαρ μλπου που υποτίθεται ότι ανιχνεύει και 5 μερες πριν την καθυστερηση αλλα αρνητικό.Η αληθεια είναι ότι απο την 15η και μετα άρχισα να νιώθω τα συμπτώματα της ωορρηξίας.Υπάρχει περίπτωση να είμαι αλλα να εγινε η σύλληψη αργότερα γι αυτό δεν την ανιχνεύει το τεστ?
OUI. και εμένα αρνητικό είχε βγει ενώ ήμουν εγκυος!
να σου ζήσει ο νέο μέλος κ με το καλό το 2ο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Παλιά 25-06-11, 17:05   #231
mariag27

mariag27 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα κοριτσια..εχω 2 μερες καθυστερηση με 30 μερες κυκλο..εκανα πριν 4 μερες προωρο τεστ εγκυμοσυνης self clear και εδειξε αρνητικο..εχω τσιμπηματακια αλλα αυτο που με απασχολει ειναι οτι εχω πααααααρα πολλα υγρα αοσμα..ειναι συμπτωμα..;μπορει να ειμαι;;;
Ο χρήστης mariag27 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 20-07-11, 14:48   #232
μικρη με αποριες

Περιοχή: kavala..
μικρη με αποριες ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή kalhspera..eimai kainouria edw....

Geia sas!.....epidh dn 3erw tpt ap auto t 8ema phra t 8aros n grapsw st forum.. mipws mporei na m enimerosei kapoios/a genika g t test? tote prepei na kanw t test g n vgei swsto t apotelesma?... an t test vgei 8etiko uparxei periptosh na einai k la8os?..
Ο χρήστης μικρη με αποριες δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 21-07-11, 13:32   #233
Fine

Fine χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο μικρη με αποριες Εμφάνιση μηνυμάτων
Geia sas!.....epidh dn 3erw tpt ap auto t 8ema phra t 8aros n grapsw st forum.. mipws mporei na m enimerosei kapoios/a genika g t test? tote prepei na kanw t test g n vgei swsto t apotelesma?... an t test vgei 8etiko uparxei periptosh na einai k la8os?..
-ε άσε κάνα δυο μέρες (μήπως έκανες και ξέρεις ήδη να μας πεις τα νέα σου?καλή επιτυχία!!!)
-όχι δεν υπάρχει περίπτωση θετικό να είναι λάθος...έστω και αχνή να είναι η γραμμούλα.
Παλιά 21-07-11, 14:54   #234
μικρη με αποριες

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Fine Εμφάνιση μηνυμάτων
-ε άσε κάνα δυο μέρες (μήπως έκανες και ξέρεις ήδη να μας πεις τα νέα σου?καλή επιτυχία!!!)
-όχι δεν υπάρχει περίπτωση θετικό να είναι λάθος...έστω και αχνή να είναι η γραμμούλα.
na s pw tn istoria m gia n peis t ginete....
Eimai 16 xronwn....eixa mia sxesh arketo kairo k proxorisame...tn 2h fora p hr8ame s se3oualikh epafh skistike t profilaktiko...egw hmoun stis meres m g n m er8ei periodos...dn 3erw an eixa ekeinh tn stigmh...alla tn allh mera m hr8e kanonika....k lew oti dn eimai...meta apo 2 vdomades eixa kapoia simtomata zalades ponakia sth kilia...dn pistevw pws eimai gt t agori m einai sigouro pws dn egine kati....alla 8elei n kanw 1a test kalou kakou g n doume...
Uparxei periptosh na eimai?

prin 2meres t 3anakaname....meta egw eida aima dn 3erw gia poio logo...autes ts meres exw kapoia kafe igra san ekeina otan m telionei h periodos...
Prepei n anisixisw?
test na kanw?
an nai pote?
Παλιά 21-07-11, 15:59   #235
Fine

Fine χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
na s pw tn istoria m gia n peis t ginete....
Eimai 16 xronwn....eixa mia sxesh arketo kairo k proxorisame...tn 2h fora p hr8ame s se3oualikh epafh skistike t profilaktiko...egw hmoun stis meres m g n m er8ei periodos...dn 3erw an eixa ekeinh tn stigmh...alla tn allh mera m hr8e kanonika....k lew oti dn eimai...meta apo 2 vdomades eixa kapoia simtomata zalades ponakia sth kilia...dn pistevw pws eimai gt t agori m einai sigouro pws dn egine kati....alla 8elei n kanw 1a test kalou kakou g n doume...
Uparxei periptosh na eimai?

prin 2meres t 3anakaname....meta egw eida aima dn 3erw gia poio logo...autes ts meres exw kapoia kafe igra san ekeina otan m telionei h periodos...
Prepei n anisixisw?
test na kanw?
an nai pote?
δεν έρχονται τόσο σύντομα ζαλάδες.αυτο το λίγο αιματακι σε ποια μέρα του κύκλο σου το είδες?όπως κ να έχει ηρεμία!κορίτσια πείτε κ εσεις στην κοπέλα τη γνώμη σας!
Παλιά 21-07-11, 16:14   #236
μικρη με αποριες

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Fine Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν έρχονται τόσο σύντομα ζαλάδες.αυτο το λίγο αιματακι σε ποια μέρα του κύκλο σου το είδες?όπως κ να έχει ηρεμία!κορίτσια πείτε κ εσεις στην κοπέλα τη γνώμη σας!
exw 28-30 meres kuklo prwta ap ola...
t prwto p s eipa m t profilsktiko eixe ginei tn 28h mera p perimena n m er8ei kanonika...
k t 2 p s eipa egine tn 12h mera....
mporeis n apanthseis ligo stis erwthseis sxetika m t test les n t kanw?
Παλιά 21-07-11, 16:25   #237
Anastasia1981

Anastasia1981 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καταρχην γραφε ελληνικα αν σου ειναι ευκολο
2ον εγω ειχα ζαλαδες και αναγουλες απο πριν καν μου ερθει η καθηστερηση
τη 2η φορα που ειπες οτι ηρθες σε επαφη και ηταν τη 12η μερα ησουν σε μερες ωορηξιας συμφωνα με τον κυκλο σου.καφε υγρα παντως ειχα οταν εμεινα εγκυος ποτε περιμενεις περιοδο?
αν θες ενα σιγουρο τεστ παρε που δειχνει 10 μερες μετα την επαφη.εγω αυτο ειχα κανει τη 10η ημερα μετα την επαφη και ειχε βγει μια πολυ λεπτη γραμμη θετικο.το καλυτερο ειναι να το κανεις μολις ξυπνησεις γιατι οι ορμονες ειναι πιο μαζεμενες τοτε στα ουρα.
εχω κολλησει τωρα και δε θυμαμαι πως λεγεται αυτο το τεστ και ειναι και παρα πολυ γνωστο!!
Ο χρήστης Anastasia1981 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 21-07-11, 16:35   #238
μικρη με αποριες

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Anastasia1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
καταρχην γραφε ελληνικα αν σου ειναι ευκολο
2ον εγω ειχα ζαλαδες και αναγουλες απο πριν καν μου ερθει η καθηστερηση
τη 2η φορα που ειπες οτι ηρθες σε επαφη και ηταν τη 12η μερα ησουν σε μερες ωορηξιας συμφωνα με τον κυκλο σου.καφε υγρα παντως ειχα οταν εμεινα εγκυος ποτε περιμενεις περιοδο?
αν θες ενα σιγουρο τεστ παρε που δειχνει 10 μερες μετα την επαφη.εγω αυτο ειχα κανει τη 10η ημερα μετα την επαφη και ειχε βγει μια πολυ λεπτη γραμμη θετικο.το καλυτερο ειναι να το κανεις μολις ξυπνησεις γιατι οι ορμονες ειναι πιο μαζεμενες τοτε στα ουρα.
εχω κολλησει τωρα και δε θυμαμαι πως λεγεται αυτο το τεστ και ειναι και παρα πολυ γνωστο!!
περιμενω περιοδο στης 7 τ μηνα... δηλαδη να κανω τ τεστ χωρις να εχω ακομα καθιστεριση?
Παλιά 21-07-11, 19:45   #239
Fine

Fine χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
περιμενω περιοδο στης 7 τ μηνα... δηλαδη να κανω τ τεστ χωρις να εχω ακομα καθιστεριση?
όχι μην το κάνεις.δεν είναι αξιόπιστο.εγώ το είχα κάνει κ είχε βγει αρνητικό κ έφυγα διακοπές για σκι κλπ.τελικά ήμουν εγκυος..περίμενε 2-3 μέρες και κάνε ένα τεστ self clear!
Παλιά 21-07-11, 20:03   #240
Anastasia1981

Anastasia1981 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

αχ ναι το σελφ κλιαρ εννοουσα αυτο ειχα κανει 10 μερες πριν την ημερα της περιοδου και ειχε βγει θετικο.το εκανα μολις ξυπνησα.τοτε πρεπει να το κανεις αυτο.
Ο χρήστης Anastasia1981 δεν είναι συνδεδεμένος  
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Κλειστό Θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές