Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Νεογνά & Μωρά: Ιατρικά θέματα

Notices

Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 25-02-11, 18:53   #401
Agape-S

Περιοχή: ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Agape-S χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Μια φορα εγω ηρεμησα, ρωτησα δυο γιατρους και τουλαχιστον εμεις ειμαστε ενταξει απο μεγεθος! Εχω να δω και εναν αλλο ενδοκρινολογο για μια ακομη γνωμη, αλλα οχι για την τεστοστερονη, αλλα θεματα θελω να βεβαιωσω, μια και εχω κακια εμπειρια απο την ολη φαση και δεν θα αφησω τιποτα στην τυχη. Τουλαχιστον θελω σαν γονιος να εχω ησυχη τη συνειδηση μου!
Ο χρήστης Agape-S δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 25-02-11, 19:14   #402
ρενουλα

ρενουλα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Agape-S Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια φορα εγω ηρεμησα, ρωτησα δυο γιατρους και τουλαχιστον εμεις ειμαστε ενταξει απο μεγεθος! Εχω να δω και εναν αλλο ενδοκρινολογο για μια ακομη γνωμη, αλλα οχι για την τεστοστερονη, αλλα θεματα θελω να βεβαιωσω, μια και εχω κακια εμπειρια απο την ολη φαση και δεν θα αφησω τιποτα στην τυχη. Τουλαχιστον θελω σαν γονιος να εχω ησυχη τη συνειδηση μου!
και πολυ καλα θα κανεις...βεβαια και οι πολλες γνωμες μπερδευουν πιο πολυ καλο ειναι να βρεις ενα γιατρο και να τον εμπιστευτεις..βεβαια και εμενα μου ειπαν οχι στην τεστοστερονη οι περισσοτεροι δεν εχει αποδειχτει λενε οτι επηρεαζει το υψος αυτη η μικρη δοση αλλα στους υποσπαδιες δεν χρειαζεται..
Ο χρήστης ρενουλα δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 25-02-11, 19:24   #403
Agape-S

Agape-S χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ρενουλα Εμφάνιση μηνυμάτων
και πολυ καλα θα κανεις...βεβαια και οι πολλες γνωμες μπερδευουν πιο πολυ καλο ειναι να βρεις ενα γιατρο και να τον εμπιστευτεις..βεβαια και εμενα μου ειπαν οχι στην τεστοστερονη οι περισσοτεροι δεν εχει αποδειχτει λενε οτι επηρεαζει το υψος αυτη η μικρη δοση αλλα στους υποσπαδιες δεν χρειαζεται..
κατι δεν καταλαβες καλα! στους υποσπαδιες ειναι που χρειαζεται, αλλα οχι σε ολες τις περιπτωσεις και οχι στη δικη σου!
και η γνωμη που θελω να παρω ειναι αν δουλευουν καλα τα μπαλακια μας αν και εχω ενδειξεις γι'αυτο, αλλα μια αιματολογικη δεν θα μας βλαψει!
Αλλωστε η αδελφη μου δουλευει σε ιατρικο διαγνωστικο και θα μας τα κανει ολα και αυτο και αργοτερα κανα σπερμοδιαγραμμα ετσι για την ιστορια του θεματος!
Παλιά 25-02-11, 20:12   #404
katerina_doc

katerina_doc ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ρενουλα, Καλο ειναι να παρεις και μια δευτερη η και τριτη γνωμη, ειδικα σε ενα τοσο ευαισθητο θεμα οπως ειναι ο υποσπαδιας. Μιλαμε για ενα χειρουργειο το οποιο θεωρειται σοβαρο-ενα προβληματικο πεος σε καθε περιπτωση συνιστα "αναπηρια"- και δεν ειναι σοφο να εμπιστευτεις τον πρωτο που θα σου προτεινουν τυφλα. Παραλιγο και εμεις να την πατησουμε ετσι...

Εχεις ολο το χρονο μπροστα σου να το ψαξεις το θεμα με ηρεμια
Ο χρήστης katerina_doc δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 26-02-11, 18:48   #405
ρενουλα

ρενουλα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα
διαβαζοντας σημερα πιο προσεκτικα ολες τις σελιδες απο την αρχη,ειδα οτι αναφερθηκε και υπερηχος νεφρων,εμενα κανεις γιατρος απο οσους ειδα μεχρι τωρα δεν μου ανεφαιρε κατι τετοιο υπαρχει δηλαδη περιπτωση να εχει προβλημα και στα νεφρα;
Παλιά 26-02-11, 20:01   #406
Agape-S

Agape-S χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
καλησπερα
διαβαζοντας σημερα πιο προσεκτικα ολες τις σελιδες απο την αρχη,ειδα οτι αναφερθηκε και υπερηχος νεφρων,εμενα κανεις γιατρος απο οσους ειδα μεχρι τωρα δεν μου ανεφαιρε κατι τετοιο υπαρχει δηλαδη περιπτωση να εχει προβλημα και στα νεφρα;
Οχι Ρενα, κανουμε υπερηχο,οταν υπαρχει υποψια και αλλων γεννητικων οργανων,δηλαδη σε βαριες μορφες υποσπαδια(οχι στη δικη σου) ,αλλα και για να βεβαιωθουμε για το ουροποιητικο συστημα , δεδομενου της παθησης. Βεβαια, οταν ειναι βαρυς ο υποσπαδιας το συνηστα ο παιδιατρος, ειναι το πρωτο που κανεις και μετα κανεις και ορμονολογικες εξετασεις για ταυτοποιηση φυλλου.
Παλιά 26-02-11, 22:38   #407
katerina_doc

Προεπιλογή

Εμας μας εκαναν υπερηχο ουροποιητικου στο μαιευτηριο τη 2η μερα- μετα απο συσταση του παιδιατρου της κλινικης, αν και εχουμε ανω πεικο. Και τον επανελαβε και ενας απο τους χειρουργους που επισκευτηκαμε 3 μηνες μετα...

Αυτο που εχω διαβασει σχετικα ειναι οτι οι βαριες μορφες μονο, ενδεχεται να συνοδευονται απο ανωμαλιες του ανωτερου ουροποιητικου.
Παλιά 28-02-11, 09:44   #408
AngelMama

Το avatar του χρήστη AngelMama

AngelMama ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εμείς κάναμε 2η μέρα στο μαιευτήριο, λίγες μέρες πριν το 1ο χειρουργείο και λίγες μέρες πριν το 2ο χειρουργείο. Νομίζω το ζητούν σε όλες τις μορφές του υποσπαδία, όχι μόνο στις βαριές.
Παλιά 28-02-11, 13:48   #409
ρενουλα

ρενουλα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο AngelMama Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμείς κάναμε 2η μέρα στο μαιευτήριο, λίγες μέρες πριν το 1ο χειρουργείο και λίγες μέρες πριν το 2ο χειρουργείο. Νομίζω το ζητούν σε όλες τις μορφές του υποσπαδία, όχι μόνο στις βαριές.
σε ποιο μαιευτηριο γεννησες;υπαρχει περιπτωση να του εχουν κανει και μα μην το ξερω;αλλα αφου οπως λες το κανουν ετσι και αλλιως πριν το χειρουργειο...
Παλιά 28-02-11, 14:24   #410
AngelMama

AngelMama ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Λογικά θα σε ρωτούσαν πριν μιας και το κόστος για υπέρηχο νεφρών και υπέρηχο ουροδόχου κύστης ανερχόταν συνολικά ( το 2008 ) στα 120 €. Γέννησα σε ιδιωτική κλινική.
Εμένα πάντως με ρώτησαν πριν. Μάλιστα, επειδή έπρεπε να μεταφερθεί το μωρό σε άλλο τμήμα της κλινικής, το συνόδευσα εγώ.
Πάντως είναι καλό να κάνετε. Έτσι απλά για τυπικούς λόγους. Για να πείτε ότι έχετε το κεφάλι σας ήσυχο και από εκεί.
Παλιά 03-03-11, 23:00   #411
maestria

Το avatar του χρήστη maestria

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
maestria χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
καλησπερα
Κι εμείς κάναμε υπέρηχο νεφρού. Μας το σύστησε ο παιδοχειρούργος, καθώς αφού υπήρξε πρόβλημα στο πέος, ίσως κάτι δεν είχε σχηματιστεί καλά και στην ουρά (τέλος σπονδυλικής στήλης) και τα νεφρά.

Κορίτσια σας έχασα!!! Λέγκω και ivet πάτε για 3ο τελικά; Σίγουρα;;; Γμτ!
Παλιά 04-03-11, 01:26   #412
mama nefelis

mama nefelis χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια στις 14 πετάμε για Γερμανία μαζί με την μαμά Μαρία , εμείς για την δευτερη κι αυτή για την πρώτη εγχειριση.
Θα σας πούμε τα νέα μας όταν με το καλό θα γυρίσουμε.Κάντε και καμια προσευχή να πάνε όλα καλά....
Ο χρήστης mama nefelis δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 04-03-11, 11:26   #413
ρενουλα

ρενουλα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maestria Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι εμείς κάναμε υπέρηχο νεφρού. Μας το σύστησε ο παιδοχειρούργος, καθώς αφού υπήρξε πρόβλημα στο πέος, ίσως κάτι δεν είχε σχηματιστεί καλά και στην ουρά (τέλος σπονδυλικής στήλης) και τα νεφρά.

Κορίτσια σας έχασα!!! Λέγκω και ivet πάτε για 3ο τελικά; Σίγουρα;;; Γμτ!
την σπονδυλικη στηλη την κοιταξαν και σε εμας στο μαιευτηριο...τα νεφρα χτες που μιλησα με αλλο παιδοχειρουργο μου ειπε οτι δεν εχουν προβλημα τουλαχιστον οχι απο τον υποσπαδια στην μορφη που ειναι...συνηθως εχουν οι πιο βαριες μορφες και ακομα πιο συχνα οι κρυψορχιες ..εγω παντως θα κανω ενα υπερηχο γιατι τωρα σκεφτομαι συνεχεια και αυτο!
Παλιά 04-03-11, 17:48   #414
DEN

DEN χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Nanouka Εμφάνιση μηνυμάτων
βρε κορίτσια .. εσείς που ήσαστε οι πιο "παλιές" στο θέμα .. μετά την επέμβαση, ο γιατρός μου είπε να του βάζω στη νέα ουρήθρα μια αλειφούλα .. τώρα που αρχίζουν να πέφτουν να ράμματα, μου φαίνεται λίγο περίεργη η τομή .. σα να ανοίγει πάλι .. σα να είναι σαν ομελέτα ένα πράμα .. δεν ξέρω .. δε με αφήνει βέβαια να το δώ και πολλή ώρα ο μικρούλης μου, αλλά μου φαίνεται λίγο περίεργο .. ντρέπομαι να πάρω το γιατρό μας τηλέφωνο αν κι εκείνος μου είπε να τον πάρω ακόμα και για την πιο χαζή ερώτησή μου αλλά εγώ ντρέπομαι ..
το έχει εντοπίσει καμία απο εσάς ???
KΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΠΡΙΝ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΝΑΜΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΒΑΛΑΝΙΚΟΥ ΥΠΟΣΠΑΔΙΑ, ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑΤΡΟ, ΕΣΕΙΣ ΜΙΛΗΣΑΤΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΤΙ ΣΑΣ ΕΙΠΕ? ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΟΠΟΤΕ ΛΕΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΝ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗΡΟΥΛΙΚΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΜΙΑ ΖΗΜΙΑ ΣΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ.
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΕΑ, Η ΜΙΛΗΣΕΣ ΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΓΡΑΨΕ ΜΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ.
ΦΙΛΙΚΑ
Ο χρήστης DEN δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 08-03-11, 17:34   #415
Angelikula

Angelikula ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mama nefelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια στις 14 πετάμε για Γερμανία μαζί με την μαμά Μαρία , εμείς για την δευτερη κι αυτή για την πρώτη εγχειριση.
Θα σας πούμε τα νέα μας όταν με το καλό θα γυρίσουμε.Κάντε και καμια προσευχή να πάνε όλα καλά....

Καλησπερα σε όλους,
και εμείς αποφασισαμε (με πεικο υποσπαδια-13 μηνών) να παμε στην Γερμανια στον Pr. Hadidi διοτι μετα απο πολύ μεγάλη ερευνα στην Αθηνα και αφου ειδαμε αρκετους "top" γιατρούς, δεν καταφέρε κανείς να μας πείσει οτι είναι τόσο εμπειρος και καταρτισμένος στον υποσπαδια. Δεν ξέρω το αποτελεσμα, αλλα τουλάχιστον πάμε σε καποιον που κανει 40 τέτοιες εγχειρήσεις το μήνα, άρα εμπειρος πρέπει να είναι. Επίσης, μίλησα με κάποιες μαμάδες που τα παιδια τους εγχειρήστηκαν απο τον Hadidi και μου είπα πολλά καλά για αυτόν (εκ του αποτελέσματος). Εχω ανταλλάξει πολλά email μαζι του και φαίνεται πολύ οργανωμένος και αφοσιωμένος σε αυτό που κάνει. Μακαρι να πανε όλα καλα!! Ευχομαι και στην μαμαΝεφελη και στη Μαρία καλά αποτελέσματα!!! καλό ταξίδι κ καλή επιτυχία!!
Ο χρήστης Angelikula δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 16-03-11, 01:24   #416
mama nefelis

Προεπιλογή

φιλιά από την Γερμανία.Εγχειρίστηκαν σήμερα και τα δύο ζουζούνια,ο γιατρός είπε ότι όλα πήγαν καλά, πονάνε λιγάκι αλλά ήταν αναμενόμενο..Θα σας τα πουμε αναλυτικά τις επόμενες ημέρες.Ευτυχώς ο καιρός είναι θαυμάσιος, ανοιξιάτικος και φτιάχνει λίγο η διάθεση μας...
Παλιά 18-03-11, 18:18   #417
katerina_doc

Προεπιλογή

Κατα τη γνωμη μου, σημασια δεν νομιζω οτι εχει ο χρονος παραμονης στο νοσοκομειο, (παρολο που η ημερησια νοσηλεια ειναι και βολικη και πιο οικονομικη), αλλα η εμπειρια και η αποτελεσσματικοτητα του εκαστοτε χειρουργου.
Παλιά 20-03-11, 13:04   #418
mama nefelis

Προεπιλογή

γεια σας μανούλες,
επιστρέψαμε εχθές κι ελπίζουμε όλα να πήγαν καλά .Ο μικρούλης μου είναι καλά και πονάει λίγο μόνο το πρωί στα πρώτα τσισάκια.Ο γιατρός είπε ότι όλα πήγαν καλά αλλά επειδή είμαι άπιστος Θωμάς θα σας πω σε έναν μήνα που θα είμαι πιο σίγουρη για το τελικό αποτέλεσμα.
Πάντως ένα έχω να σας πω με σιγουριά, έκανα πολύ καλά που τον εγχείρισα την πρώτη φορά 7 μηνών γιατί δεν κατάλαβε και δεν κατάλαβα τίποτα.
Αυτή την φορά ήταν πιο δύσκολα γιατί πλέον περπατάει και είναι τόσο υπερκινητικός που δεν ήθελε ούτε ένα λεπτό να καθήσει.Ευτυχώς αυτή την φορά είχαμε καθετήρα μονο για μια μέρα και δεν ξέρω πως θα ήταν έαν είχαμε 2 καθετήρες για 10 ημέρες όπως στην πρώτη εγχείριση....Δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι....
Ο Χαντίτι έρχεται αυτές τις ημέρες στην Ελλάδα και συγκεκριμένα στην Αθήνα για όποιον ενδιαφέρεται να έχει και μια άλλη ιατρική γνώμη.Όποιος ή όποια θέλει περισσότερες πληροφορίες ας μου στείλει πμ ή ας επικοινωνήσει μαζί του.
Φιλιά σε όλους
Παλιά 21-03-11, 11:20   #419
Angelikula

Προεπιλογή

καλημερα σε όλους, μαμανεφελις περαστικούλια!!
Εμείς είχαμε κανονίσει να παμε τον Απρίλιο στην Γερμανια να εγχειριστούμε και είχαμε αγορασει και εισητήρια και τα είχαμε κανονισει όλα, αλλα για καλή μας τυχη ο Pr. Hadidi βρήκε μέρος και συνεργάτες να εγχειρήσει στην Αθηνα. Όποιος ενδιαφερεται να με ενημερώσει. Ερχεται την Τεταρτη 23 Μαρτίου και θα μείνει μέχρι την Κυριακή 27 Μαρτίου. Μπορεί να τον δείτε κι όλας αν θέλετε. Πείτε μου!!!
Παλιά 22-03-11, 19:32   #420
ΙωάνναΝ

ΙωάνναΝ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πριν από λίγες μέρες μας είδε ο γιατρός, 2 μήνες μετά απο την επέμβαση, και επιβεβαίωσε ότι η επέμβαση πήγε καλά με την πρώτη φορά! Εύχομαι σε όλα τα παιδάκια να έχουν τέτοια καλά αποτελέσματα με όσο δυνατόν λιγότερο πόνο... Ο γιατρός είπε ότι θα μας ξαναδεί σε 1-2 χρόνια και μετά στην εφηβεία.... Θα προτιμούσα φυσικά να μας έλεγε ότι δε θα χρειαστεί να μας ξαναδεί ποτέ στη ζωή του και να ξεχάσουμε το γεγονός παντελώς αλλά τί να κάνουμε... Συνέβη!

P.S. Γιατί ντρέπεστε να πάρετε τηλέφωνο το γιατρό σας? Κυρίως αν έχετε και απορίες!!! Εγώ τον δικό μας τον έπαιρνα ακόμα και για να του πω αν το παιδί έφαγε σούπα ή μπιφτέκι... είναι πολύ σημαντικό πράγμα η υποστήριξη. Και εκείνες τις μέρες τη χρειαζόμουνα αμέριστη.
Ο χρήστης ΙωάνναΝ δεν είναι συνδεδεμένος  
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 26-03-11, 16:15   #421
katerina_doc

Προεπιλογή

Μολις γυρισαμε απο το νοσοκομειο. Χειρουργηθηκαμε την Πεμπτη απο τον Prof.Hadidi στην Αθηνα και ολα πηγαν θαυμασια. Και εννοειται οτι θα μεινει αρκετες μερες στην Αθηνα ακομα, μεχρι ολα τα χειρουργεια του να γυρισουν σπιτι ασφαλως.
Ο ζουζουνοσ μου που μολισ εκλεισε τους 5 μηνες δεν πονεσε και δεν ταλαιπωρηθηκε καθολου. Το χειρουργειο του κρατησε μολις 1 ωρα και ο καθετηρας βγηκε την επομενη ημερα, αλλα δεν καταλαβαμε καν οτι τον ειχε.Εκλαψε μονο λιγο καθως συνερχοταν απο την αναισθησια και μολις εκανε τσισα για πρωτη φορα απο τη νεα ουρηθρα. Τα αλλα παιδακια που ηταν λιγο μεγαλυτερα ζοριστηκαν λιγο περισσοτερο, αλλα οχι ιδιαιτερα πραγματα.
Αυτο που μας εκανε εντυπωση ειναι η ανθρωπινη πλευρα του Prof.Hadidi, που πηρε αγκαλια τα μπεμπακια και ηταν συνεχεια διπλα μας σε οτι και αν χρειαστηκαμε, ακομα και το πιο χαζο.

Η εμπειρια ενος γιατρου που χειρουργει 35-40 υποσπαδιες το μηνα- ποιος μπορει να συγκριθει μαζι του?-μας εκανε να ειμαστε πολυ χαλαροι, σιγουροι και δεν αγχωθηκαμε ουτε για μια στιγμη για την εκβαση της καταστασης μας.

Θα ξαναερθει συντομα στην Ελλαδα.

Οποιος θελει περισσοτερες λεπτομερειες ας μου στειλει πμ
Παλιά 26-03-11, 20:42   #422
agakir

Περιοχή: Πάτρα
agakir ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Μαρία μαμά Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα , νιωθω λιγο αμηχανα γιατι πρωτη φορα ειναι που συμμετεχω στην παρεα σας , εχω διαβασει τα δικα σας μηνυματα και ευχομαι σε όλους σας να χαιρεστε τα παιδια σας και να ειναι υγιεστατα . εγω είμαι η μαμα δυο διδυμων αγοριων που το ενα εχει σοβαρη μορφη υποσπαδια , η τρυπουλα ουρησης ειναι στη βαση του πεους, η επεμβαση ειναι πολυ δυσκολη και όσοι είδαν το παιδι κυριως στο νοσοκομειο Παιδων Αγια Σοφία είπαν ότι πρεπει να χειρουργηθει μετα που θα γίνει 2,5 χρονων , τωρα είμαστε 13 μηνων.
Χρειαζομαι την βοηθεια σας , δεν ξερω ποιους γιατρους να εμπιστευτω και τι να κανω,να περιμενω τόσο πολυ για να μεγαλωσει το παιδι! η απλα θελουν να αποφυγουν την επεμβαση. Εναν ιδιωτικο γιατρο που ειδαμε στην Αθήνα θελησε να το χειρουργησει αμεσα αλλα μας φανηκε τοσο φιλιχρηματος που δεν το προχωρησαμε.

Αgape- s θα μπορουσες να μου δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για τον χουντιντι?
Διαβασα τις εμπειριες σου και νιωθω ότι με περιμενουν τα ιδια, απ ότι καταλαβα ειχες αντιμετωπισει με τον γιο σου την ιδια μορφη υποσπαδια.
Ειμαι σαν χαμενη και είμαι ακόμα στην αρχη....βοηθεια!!!!!!!
καλησπερα
εχουμε ακριβως την ιδια περιπτωση οσον αφορα τον υποσπαδια ..
εχουμε και εμεις δει αρκετους γιατρους ιδωτες και μη....
ειμαστε ηδη 2,5 χρονων και ειμαστε στην φαση αναμονης πριν το χειρουργειο
ειδαμε τον Τσαχουριδη στο Αγια σοφια και μπορω να πω μας ενεπνευσε εμπιστοσυνη( οσο μπορουμε να καταλαβουμε γιατι με τους γιατρους ποτε δεν ξερεις!!! )
αισθανομαι ακριβως τα ιδια με εσενα

αγωνια , αγχος , φοβο....
αλλα πρεπει να ειμαστε δυνατες και να εχουμε θετικη σκεψη για τα παιδακια μας...
διαβαζοντας τις εμπειριες αλλων μαμαδων παιρνω δυναμη
ας σκεφτομαστε θετικα και ισως τοτε ολα πανε καλα.

καλη δυναμη και καλη επιτυχια!!!
Ο χρήστης agakir δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 26-03-11, 22:33   #423
Agape-S

Agape-S χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο agakir Εμφάνιση μηνυμάτων
μεσα απο τις δικες σας εμπειρίες, αρχίζω να προβληματίζομαι...
ισώς θα πρέπει να επισκεφτούμε τον δρ.χαντίντι...
μηπως ξέρετε αν θα επαναλάβει κάποια επίσκεψη στην αθήνα μέσα στον απρίλιο;;;
Ξερω οτι ερχεται 2 φορες τον χρονο! Μολις μαθω μηνα,η, ημερομηνια θα σου πω.Θα σου στειλω π.μ. και δεν θα το ξεχασω,καλα?
Του εχω πει να μου στελνει μειλ οταν ερχεται για να ξερω οταν με ρωτανε, αλλα μονο σε π.μ., ο.κ.?
Παλιά 27-03-11, 10:13   #424
katerina_doc

Προεπιλογή

Τους πεικους τους χειρουργει απο 4 μηνων ενω τις πιο βαριες μορφες απο 7. Θα ξαναερθει στην Ελλαδα το Σεπτεμβρη εκτος απροοπτου. Εμεις θα εχουμε τακτικη επικοινωνια μαζι του για να του λεμε την εξελιξη μας οποτε μολις μαθω κατι θα ειδοποιησω αμεσως.
www.hypospadias-surgery.com για περισσοτερες πληροφοριες. Ειναι και στα ελληνικα το site.
Παλιά 28-03-11, 17:38   #425
Angelikula

Προεπιλογή

Κορίτσια,
Εγχειριστήκαμε και εμείς τελικά από τον Prof.Hadidi στην Αθήνα και αυτό που θα ήθελα να τονίσω, μια και είναι πολύ νωρίς να μιλήσω για τα αποτελέσματα (εμείς δεν έχουμε βγάλει καν τον καθετήρα ακόμα), είναι ότι αυτός ο άνθρωπος είναι απίστευτος από όλες τις απόψεις. Σου εμπνέει φοβερή σιγουριά και ασφάλεια, είναι φοβερά έμπειρος και ανθρώπινος και είμαστε πολύ χαρούμενοι για την επιλογή μας. Ήταν συνέχεια κοντά μας. Δεν ξέρω τι μπορεί να προκύψει γιατί υπάρχει και ένα 10% πιθανότητα να γίνει συρίγγιο στην περίπτωση μας, αλλά πιστεύω ότι ο μικρούλης μου είναι στα καλύτερα χέρια, ότι και να γίνει. Το ίδιο αισθάνθηκε και όλη η οικογένεια μου όταν τον γνώρισε.
Ο Prof.Hadidi θα ξανάρθει στην Αθηνα τον Σεπτέμβριο και θα τον βοηθήσω προσωπικά να έχει όλες τις απαραίτητες άδειες προκειμένου να χειρουργήσει, για αυτό το λόγο να μην ανησυχεί κανείς που ενδιαφέρεται να χειρουργήσει το παιδί του. Αρκετοί γονείς μου έχουν στείλει πμ ότι ενδιαφέρονται να τον δουν όταν ξανάρθει, για αυτό γράψτε πμ και ενημερώστε είτε εμένα είτε την Κατερίνα για να κάνουμε μια λίστα, καθώς και για όποια λεπτομέρεια θέλετε να μάθετε.

Παλιά 28-03-11, 23:13   #426
Agape-S

Agape-S χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Angelikula περαστικα ευχομαι,μακαρι στο δυμηνο να φανει οτι ολα πηγαν καλα!
Α και ευχαριστουμε για τις νομικες συμβουλες, ετσι για να γνωριζουμε και απο νομικης αποψης τι αντιμετωπιζουμε! Με πηρε τηλεφωνο ο προφεσορας και με ενημερωσε σχετικα πριν βγουμε απο το νοσοκομειο προχθες!
Θα συμφωνησω μαζι σου οτι δεν υπαρχει ειδικοτητα Υποσπαδιολογου, η τεχνη ειναι εμπειρικη καθαρα, μαθαινεται απο τον καθηγητη σε μαθητη, ειναι λιγοι αυτοι που διδασκουν ανα τον κοσμο, και ως εκ τουτου κανεις δεν μπορει να ονομαζεται ΥΠΟΣΠΑΔΙΟΛΟΓΟΣ!!!
Λετε να φαω καρτα για τα κεφαλαια???
σας φιλω γλυκες μου!!!
Παλιά 31-03-11, 17:31   #427
Sylvi

Το avatar του χρήστη Sylvi

Περιοχή: Αθήνα
Sylvi χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Σε ευχαριστω πολύ!

Πήγαμε σήμερα για τις εξετασεις αιματος και του αναισθησιολογου.
Απεργία δεν είχαν. Οπότε αύριο πρωι πρωι....

Αυτο που σκεφτομαι ειναι πως θα καθισει το παιδι μια εβδομαδα μεσα.
Χωρις πανα, στο κρεβατι. Δεν ρωτησα αν θα ειναι συνεχεια ξαπλα ή
με τις μερες θα σηκωνεται και λιγο να περπαταει να ξεπιανεται.

Ο χρήστης Sylvi δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 31-03-11, 20:46   #428
smiliani

smiliani ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

gia sas kai apo mena.ime kseni kai giavto me sinhorite an kano lati.eho kai ego to pedi mu me ipospadia.prin ena misi hrono kaname enhirisi kai apetihe,to pedi evgale mono tu to katetira.tora ine 5 hronon kai ta ksanakanume enhirisi.psahno giatro stiv Thesaloniki.kserete kati gia to Radopulo-ehi kani kamia mama to pedaki tis?mas ide kai o Lambropulos-sto Papagieorgio-kserete kati?evharisto poli
Ο χρήστης smiliani δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 06-04-11, 09:36   #429
AngelMama

AngelMama ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα κόρες... χθες μας είδε ο γιατρός για τον
καθιερωμένο ετήσιο έλεγχο μετά την επέμβαση του
υποσπαδία.

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΥΠΕΡ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Δε χρειάζεται να κάνουμε τίποτα από εδώ και πέρα
παρά μόνο μια τελευταία επίσκεψη και πάλι για τυπικό
έλεγχο όταν το παιδί γίνει 12 χρόνων!
Ούτε συρίγγιο, ούτε στένωση... τίποτα.
Η ουρήθρα είναι αυτή που πρέπει να είναι, εκεί που πρέπει να είναι...
Έχει πολύ καλή επούλωση και όποια σημαδάκια έμειναν εξαφανίζονται
με το καιρό.

Πόσο χαρούμενη είμαι δε λέγεται...
Δεν το πιστεύω ότι έχουμε ξεμπερδέψει.
Σχεδόν ένα χρόνο μετά και κάθε φορά που
άλλαζα την πάνα του πάντα κοιτούσα το πουλάκι του
μήπως και έχει συμβεί κάτι. Τέλος όμως.... όλα πέρασαν
και πρέπει να τα αφήσω και εγώ πίσω!!!!!!
Μεταξύ μας... αυτό είναι και το πιο δύσκολο, μέχρι
και πριν δυο μέρες έβλεπα εφιάλτες σχετικά με το θέμα.

Σας εύχομαι από καρδιάς να βρεθείτε και εσείς στη θέση τη δική μου!
Περαστικά και καλή ανάρρωση σε όσα παιδάκια εγχειρίστηκαν!
Και όσες κοπέλες επιθυμούν να ρωτήσουν κάτι, είμαι στη διάθεσή τους.
Παλιά 22-04-11, 19:13   #430
Πιτ28

Πιτ28 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Χαιρετω ολες τις μαμαδες και τους μπαμπαδες που αγωνιουν για την υποσπαδια του μωρου τους!

Βρηκα το φορουμ και το θεμα σας τυχαια καθως εψαχνα πληροφοριες για αλλο ζητημα.

Θελω να σας πω τις δικες μου εμπειριες ως ενα παιδακι που γεννηθηκα κ γω με υποσπαδια και πως ειναι σημερα τα πραγματα για εμενα που ειμαι ενας ενηλικας αντρας στα 28 μου.Ισως βοηθησει πολλες μαμαδες.

Σε ηλικια 4 ετων.Το 1986 (πωπω χρονια πισω) ειχα κανει μια κ μοναδικη εγχειρηση για αποκατασταση υποσπαδιας πρωτου βαθμου (η βαλανικη υποσπαδια οπως λεγεται).

Δυστυχως δεν ξερω τι μεθοδο ειχαν ακολουθησει τοτε οι γιατροι μου αλλα οποια κ να ηταν αποδειχτηκε πολυ επιτυχημενη.Δεν θυμαμαι απολυτως τπτ κ απλα οτι εχω ακουσει απο τους γονεις μουΞερω οτι εμεινα μερες απο οτι μου ειπαν οι δικοι μου στο νοσοκομειο.Στα 19 μου προχωρησα κ σε περιτομη διοτι το κεφαλακι δεν εμφανιζοταν κανονικα.Δλδ εβγαινε μεχρι ενα σημειο.

Μετα την περιτομη ειχα ΘΕΑΜΑΤΙΚΑ λειτουργικα και αισθητικα αποτελεσματα.Δλδ πως να το πω απλα.Απολυτα φυσιολογικος!Ουρουσα φυσιολογικα με σωστη κλιση (φυσικα ποτε δεν ειχα κλιση/curve αν κ πριν ουρουσα ορθιος νορμαλ αλλα δεν ειχε πολλη πιεση,δεν ξερω σε τι βοηθησε η περιτομη ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ παντως οτι κ να ηταν ειμαι πανευτυχης που την εκανα) καλη πιεση και οπως ειπα δεν το συζητω για το αισθητικο κομματι.Τελειο.Φυσικα μια μικρη ουλη υπαρχει απο την πρωτη επεμβαση στο δερματακι ακριβως κατω απο την βαλανο το οποιο μπορει να το διορθωσω.Αν κ ειναι κατι χαζουλη κ δεν φαινεται καν.Απλα ξερετε την εμμονη που πιανει εμας τους αντρες με το θεμα πεος.

Επισης να αναφερω οτι το μονο που θυμαμαι ηταν ενα αγχος και της μαμας μου κ του πατερα μου μεχρι καποια ηλικια στο δημοτικο για το μεγεθος του πεος μου.Αν κ προσπαθουσαν να μου το κρυψουν περιτεχνα το αγχος τους εγω το ενιωθα.Δλδ θυμαμαι ''μετρησεις'' κ απο μαμα κ απο μπαμπα μεχρι και στο δημοτικο.Αυτο δλδ το θυμαμαι (σας παρακαλω μαμαδες κ μπαμπαδες μην το κανετε αυτο στο μικρο σας αγορακι...κ να προσπαθησετε να κρυφτετε θα σας παρει χαμπαρι οτι εχετε αγχος ).Φυσικα ως μετρο συγκρισης ειχαν το αδερφο μου (αλλα ηταν πιο μικρος και δεν τους εβγαινε κ πολυ μιας κ σαφως εγω ειχα αναπτυχτει πιο γρηγορα).

Τεσπα εμενα αυτο δεν μου αφησε καποιο προβλημα διοτι στην εφηβεια πηρα πολυ ''μποι'' κ αυτο σε εκεινη την ηλικια δεν μπορουσαν να το διαπιστωσουν οι δικοι μου.Παντα υπηρχαν ερωτησεις ομως τυπου ''πως το βλεπεις το μεγεθος?'' ακομα κ μεχρι τα 14-15.Μετα κοπηκαν αυτα αφου με εβλεπαν οτι ημουν οκ.

Παντως για να ξεαγχωσω τις μαμαδες τουλαχιστον στην δικη μου περιπτωση δεν με πειραζει να πω πως το σημερινο μεγεθος σε στυση με μετρηση οπως την κανουν επιστημονικα (ξερετε χαρακας απο την βαση κτλ) ειναι στα 16 εκ.Το παχος δε ποτε δε το εψαξα μιας κ φαινεται ιδιαιτερα ικανοποιητικο.Δλδ νομιζω ειναι σιγουρα πανω απο τον μεσο ορο οπως το αντιλαμβανομαι.

Σημερα εχω απολυτα φυσιολογικη σεξουαλικη ζωη,θυμαμαι μονο την περιτομη στα 19 μου,αισθητικα κ λειτουργικα πολυ ικανοποιημενος κ ποτε δεν ειχα κακο σχολιο απο συντροφο.Αντιθετως κομπλιμεντα ειχα . Οποτε μαμαδες κ μπαμπαδες μην ανησυχειτε απο τωρα για αυτα.Το πολυ το ''μποι'' το παιδακι θα το ριξει εκει εφηβεια,μετεφηβεια.

Αυτο που εχω να πω ειναι οτι ευχαριστω τους δικους μου που το εψαξαν τοτε το θεμα κ που σημερα σαν ενηλικα μου εχουν δωσει το δωρο να ειμαι ενας απολυτα φυσιολογικος αντρας σε ολες τις αποψεις.Οποτε ναι μαμαδες κ μπαμπαδες ψαξτε το καλα κ δωστε το μωρακι σας ενα καλο μελλον με το να κανετε οσες εγχειρησεις χρειαζονται.Στην περιπτωση μου χρειαστηκα μια μονο αλλα κ παραπανω να ειχα χρειαστει σε μικρη ηλικια τπτ δεν θα θυμομουν.

Αυτα απο εμενα κ ελπιζω να πανε ολα καλα με τα παιδακια σας.Οτι καλυτερο κ θυμηθητε δινεται δωρο σημαντικο στα παιδακια σας για το μελλον τους με τις προσπαθειες σας σημερα!!Γεια σας!
Ο χρήστης Πιτ28 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 24-06-11, 17:43   #431
Μαρία_z

Μαρία_z ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα,ειμαι και εγω μια απο τις μανουλες που αντιμετωπιζουν αυτο το προβλημα.Το μωρακι μας ειναι δυομισι μηνων και πριν λιγες μερες μας ενημερωσανε οτι εχουμε βαλανικο υποσπανδια.Εχω τρομαξει γενικα με αυτα που εχω διαβασει και εχω πανικοβληθει.Θα ηθελα αν ειναι ευκολο να με βοηθησετε στο που πρεπει να απευθυνθω μιας και το αντιμετωπισατε πριν απο εμας,αν μεινατε ευχαριστημενοι φυσικα.Ειμαι απο Θεσσαλονικη εσεις τελικα που καταληξατε?
Ο χρήστης Μαρία_z δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 24-06-11, 17:55   #432
taz18

Το avatar του χρήστη taz18

taz18 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

να μην πανικοβαλλεσαι

η τρυπουλα της ουρηθρας ειναι πολυ μακρια απο την κανονικη της θεση;
σε ενδιαφερει ιδιωτικα ή σε δημοσιο νοσοκομειο;
Ο χρήστης taz18 δεν είναι συνδεδεμένος  
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 12-07-11, 02:25   #433
Μαρία_z

Μαρία_z ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο taz18 Εμφάνιση μηνυμάτων
να μην πανικοβαλλεσαι

η τρυπουλα της ουρηθρας ειναι πολυ μακρια απο την κανονικη της θεση;
σε ενδιαφερει ιδιωτικα ή σε δημοσιο νοσοκομειο;

Όχι η τρυπούλα ειναι σχεδόν στην κανονική της θέση, ουσιαστικά είναι δύο τρυπούλες με μισό εκατοστό διαφορά μεταξύ τους.Εχω επισκεφτεί δύο γιατρούς μέχρι στιγμής όπου και οι δύο μου είπανε οτι είμαστε τυχεροί μεσα στην ατυχία μας γιατί προκειταί για πολύ ήπια μορφή υποσπαδία και 'οτι δεν θα χρειαστεί ούτε καθετήρας μετά την εγχείρηση.Ο ένας είναι διευθυντής στην παιδοχειρουργική στο ιπποκράτειο και ο άλλος είναι ιδιώτης στον κυανό σταυρό.Η αλήθεια είναι ότι με ηρεμήσανε αρκετά παρολ'αυτά συνεχίζω να ανησυχώ για την νάρκωση και γενικά στην απόφαση μου για τον ποιον γιατρό θα εμπιστευτώ.Θα ήθελα αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο γιατρό και γενικα η δική σας γνώμη ποια είναι ιδιωτικά ή δημόσια?Ευχαριστώ!!!!!!!
Ο χρήστης Μαρία_z δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 13-07-11, 15:04   #434
koukiditsa

koukiditsa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας κοριτσια!Είμαι η Ρουλα και γραφτηκα κι εγω στο forum γιατι κι εμενα το αντρακι μου εχει υποσπαδια υψηλο ανω πεικο τον χαρακτηρισαν στο βιβλιαριο. Μενω επαρχια αλλα μπορω να ανεβω Αθηνα. Οποιο κοριτσακι μπορει ας με βοηθησει απο που να ξεκινησω γιατι εχω πελαγωσει!Εχω μαθει για τον κ. Ζουπανο, τον κ. Μαρινοπουλο και απο εσας διαβασα και για τον κ. Hadidi!Οποια βοηθεια εκ μερους σας θα ηταν πολυτιμη!Σας ευχαριστω πολυ και να ειναι καλα ολα τα παιδακια σας!
Ο χρήστης koukiditsa δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 13-07-11, 16:42   #435
Λέγκω

Το avatar του χρήστη Λέγκω

Λέγκω ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μαρία_ζ είναι σίγουρο ότι ο πιτσιρικάς σου χρειάζεται επέμβαση; Κατουράει και απ'τις δύο τρυπούλες;
Κουκιδίτσα, αφού μπαίνεις σε διαδικασία διερεύνησης θα σου έλεγα να ρίξεις ένα βλέφαρο και σε δημοσιο νοσοκομείο και συγκεκριμένα στο παίδων αγια σοφία. Όλα να πάνε καλά κοπελούδα μου!

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!
Ο χρήστης Λέγκω δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 14-07-11, 01:52   #436
koukiditsa

koukiditsa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Λεγκω μου σε ευχαριστώ για την απάντηση σου! Σαφώς και θα κοιτάξω και στο Παίδων αλλα ξέρεις να μου πεις ονόματα; Και γίαυτους που έγραψα ξέρεις κάτι;εσείς που την κάνατε την επέμβαση; Φοβάμαι λίγο το Παίδων που λένε ότι το κρατάνε μέσα 5 ημέρες! Καληνύχτα!
Ο χρήστης koukiditsa δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 14-07-11, 18:00   #437
Λέγκω

Το avatar του χρήστη Λέγκω

Λέγκω ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο koukiditsa Εμφάνιση μηνυμάτων
Λεγκω μου σε ευχαριστώ για την απάντηση σου! Σαφώς και θα κοιτάξω και στο Παίδων αλλα ξέρεις να μου πεις ονόματα; Και γίαυτους που έγραψα ξέρεις κάτι;εσείς που την κάνατε την επέμβαση; Φοβάμαι λίγο το Παίδων που λένε ότι το κρατάνε μέσα 5 ημέρες! Καληνύχτα!
Εμείς στο παίδων είδαμε τρεις, Νικα, Τσαχουρίδη και Παπανδρεου, και καταλήξαμε και θα κάνουμε την τρίτη επέμβαση μας στον Τσαχουρίδη.
Για Χαντίντι μπορούν να σου πουν άλλες κοπελες απο δω, πάντως αρκετές κοπέλες με τα πιτσιρικάκια τους πήγανε και είχαν άριστα αποτελέσματα.
Για Ζουπάνο δεν πήγα καν γιατί φοβήθηκα τις παρενέργειες της ορμόνης που κάνει, στην τεχνικη που χρησιμοποιεί.
Και για Μαρινόπουλο πάλι μπορουν να σου πουν κοπέλες που έχουν πάει τον πιτσιρικά τους.

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!
Ο χρήστης Λέγκω δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 14-07-11, 19:08   #438
agakir

Περιοχή: Πάτρα
agakir ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Λέγκω Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμείς στο παίδων είδαμε τρεις, Νικα, Τσαχουρίδη και Παπανδρεου, και καταλήξαμε και θα κάνουμε την τρίτη επέμβαση μας στον Τσαχουρίδη.
Για Χαντίντι μπορούν να σου πουν άλλες κοπελες απο δω, πάντως αρκετές κοπέλες με τα πιτσιρικάκια τους πήγανε και είχαν άριστα αποτελέσματα.
Για Ζουπάνο δεν πήγα καν γιατί φοβήθηκα τις παρενέργειες της ορμόνης που κάνει, στην τεχνικη που χρησιμοποιεί.
Και για Μαρινόπουλο πάλι μπορουν να σου πουν κοπέλες που έχουν πάει τον πιτσιρικά τους.

καλησπέρα

μετά από πολύ καιρό είδα ότι συνεχίζεται το θέμα.... η αλήθεια είναι ότι μέσα στους πολλούς είχα μπερδευτεί και δεν ήξερα που να γράψω.
εμείς εγχειριστήκαμε τελικά από τον Τσαχουρίδη με βαριάς μορφής υποσπαδία και πήγαν όλα καλά....
ήταν η πρώτη μας επέμβαση και είμαστε ικανοποιήμενοι για την εξέλιξη.
αν και μου φαινόταν βουνό πριν, εκ των υστέρων θα έλεγα ότι όλα κύλησαν καλά, η επέμβαση πήγε πολύ καλύτερα από ότι περίμενα, το παιδί ήταν πολύ συνεργάσιμο και το προσωπικό άψογο.
απλά χρειάζεται υπομονή, ηρεμία , θετική σκέψη ( στην πρώτη κιόλας μέρα θα δείτε ότι το δικό σας πρόβλημα είναι σταγόνα στον ωκεανό σε σχέση με τα όσα θα δείτε και θα ακούσετε....) και το σημαντικότερο μην συγκρίνεται παρόμοιες περιπτώσεις , γιατί τελικά κάθε περίπτωση είναι μοναδική.
αν κάποιος χρειαστεί περισσότερες πληροφορίες ας επικοινωνήσει με πμ.

καλή δύναμη και καλή επιτυχία στα παιδάκια που θα χειρουργήθουν...
Ο χρήστης agakir δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 16-07-11, 01:00   #439
depy

depy χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλησπερα , σας παρακαλώ βοηθηστε με σε κάτι. Η νύφη μπαίνει σε 3 μέρες στον μήνα της και μόλις χθες της είπαν οτι δεν ξερουν τι μωρο έχει ( της είχαν πει κοριτσάκι) γιατι βλέπουν μια ανωμαλια στα γεννητικα όργανα. Πήγαμε σε ένα εξειδικευμένο διαγνωστικό και μας ειπε η γιατρός οτι πιθανών ( κανείς δεν ξέρει σιγουρα μεχρι να γεννήσει) ειναι αγοράκι τμε πιθανή υποσπαδια. Στις δικές περιπτωσεις , το είχατε δει στον υπέρηχο?
Ο χρήστης depy δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 26-07-11, 13:44   #440
Angelikula

Προεπιλογή

nai emena to eixan dei kai itan telika peikos
Κλειστό Θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές