Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κολοκυθάς ηλίας ή Λιάπης αγγελος???


g_adamop

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Εγώ γέννησα με τον Ηλία και όλα πήγαν καλά. Θεωρώ ότι είναι από του καλούς γιατρούς και επίσης συνεργάζεται με μια πολύ καλή μαία. Το μόνο θέμα που είχα ήταν ότι δεν με άφησε χαλαρή στην εγκυμοσύνη μου επειδή είχα κάποια οινωμυώματα και κάθε φορά με προετοίμαζε για πιθανές ανεπιθύμητες καταστάσεις.

VmXMp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Γνωρίζει κάποια τον κ. Αγγελο Λιάπη?Προκειται να κάνει η μητέρα μου αφαίρεση μήτρας αλλά επειδη έχει σύνθετο πρόβλημα ψάχνουμε να βρούμε τον καλύτερο.Κάναμε μια πρώτη επαφη μαζί του αλλα επειδη δεν τον γνωρίζουμε σαν γιατρο (μας τον συστησε ο κ. Χασιακος) με ενδιαφέρει να ακουσω αν κάποια έχει κάνει κάποια χειρουργείο μαζί του.Πώς πήγε ? Αν είναι καλός χειρούργος?

Επίσης άν ξέρετε κάποιον χειρούργο ουρολόγο γυναικολόγο (ή έστω καλό χειρούργο γυναικολόγο αλλά σε θέματα αφαίρεση μήτρας κτλ, όχι εγκυμοσύνες) παρακαλώ να μου τον προτείνετε!!

Δε με ενδιαφέρει αν θα χειρουργεί σε δημόσιο ή ιδιωτικό νοσοκομείο...

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ...:P

άντε γιατι αγχωθήκαμε...άλλα λέει ο ένας άλλα ο άλλος..και τα μισα δε τα καταλαβαίνουμε κιόλας γιατι χρησιμοποιούν την ιατρική ορολογια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γνωρίζει κάποια τον κ. Αγγελο Λιάπη?Προκειται να κάνει η μητέρα μου αφαίρεση μήτρας αλλά επειδη έχει σύνθετο πρόβλημα ψάχνουμε να βρούμε τον καλύτερο.Κάναμε μια πρώτη επαφη μαζί του αλλα επειδη δεν τον γνωρίζουμε σαν γιατρο (μας τον συστησε ο κ. Χασιακος) με ενδιαφέρει να ακουσω αν κάποια έχει κάνει κάποια χειρουργείο μαζί του.Πώς πήγε ? Αν είναι καλός χειρούργος?

Επίσης άν ξέρετε κάποιον χειρούργο ουρολόγο γυναικολόγο (ή έστω καλό χειρούργο γυναικολόγο αλλά σε θέματα αφαίρεση μήτρας κτλ, όχι εγκυμοσύνες) παρακαλώ να μου τον προτείνετε!!

Δε με ενδιαφέρει αν θα χειρουργεί σε δημόσιο ή ιδιωτικό νοσοκομείο...

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ...:-P

άντε γιατι αγχωθήκαμε...άλλα λέει ο ένας άλλα ο άλλος..και τα μισα δε τα καταλαβαίνουμε κιόλας γιατι χρησιμοποιούν την ιατρική ορολογια!!

Link to comment
Share on other sites

χριστινα καλησπερα. Τυχαινει ο συγκεκριμενος γιατρος να ειναι ο "οικογενειακος" μας γυναικολογος. Δεν ξερω βεβαια τι προβλημα εχει η μητερα σου, αλλα ο ανθρωπος ειδικευεται στα ουρολογικα θεματα, ειναι εξαιρετικος τοσο ως μαιευτηρας ( παλευε μαζι μου για φυσιολογικο τοκετο 13 ωρες, αλλα και η καισαρικη στην οποια καταληξαμε γιατι συνετρεχαν λογοι υγειας του παιδιου επουλωθηκε πολυ συντομα και σχεδον δεν φαινεται), αλλα και ως γυναικολογος (εχει χειρουργησει τοσο την γιαγια μου με ολικη αφαιρεση, οσο και την ξαδερφη μου με κυστη στην ωοθηκη και ολα πηγαν τελεια). Aν σε ενδιαφερει απο ιατρικης αποψης, τουλαχιστον στις δικες μας περιπτωσεις υπηρξε αψογος. Ελπιζω να σε βοηθησα. Να σας πανε ολα καλα :)

LQvip2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποια τον κ. Αγγελο Λιάπη?Προκειται να κάνει η μητέρα μου αφαίρεση μήτρας αλλά επειδη έχει σύνθετο πρόβλημα ψάχνουμε να βρούμε τον καλύτερο.Κάναμε μια πρώτη επαφη μαζί του αλλα επειδη δεν τον γνωρίζουμε σαν γιατρο (μας τον συστησε ο κ. Χασιακος) !!

 

Γιατί δεν σας αναλαμβάνει ο κ. Χασιάκος? (αν επιτρέπετε)

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποια τον κ. Αγγελο Λιάπη?Προκειται να κάνει η μητέρα μου αφαίρεση μήτρας αλλά επειδη έχει σύνθετο πρόβλημα ψάχνουμε να βρούμε τον καλύτερο.Κάναμε μια πρώτη επαφη μαζί του αλλα επειδη δεν τον γνωρίζουμε σαν γιατρο (μας τον συστησε ο κ. Χασιακος) με ενδιαφέρει να ακουσω αν κάποια έχει κάνει κάποια χειρουργείο μαζί του.Πώς πήγε ? Αν είναι καλός χειρούργος?

Επίσης άν ξέρετε κάποιον χειρούργο ουρολόγο γυναικολόγο (ή έστω καλό χειρούργο γυναικολόγο αλλά σε θέματα αφαίρεση μήτρας κτλ, όχι εγκυμοσύνες) παρακαλώ να μου τον προτείνετε!!

Δε με ενδιαφέρει αν θα χειρουργεί σε δημόσιο ή ιδιωτικό νοσοκομείο...

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ...:P

άντε γιατι αγχωθήκαμε...άλλα λέει ο ένας άλλα ο άλλος..και τα μισα δε τα καταλαβαίνουμε κιόλας γιατι χρησιμοποιούν την ιατρική ορολογια!!

Λοιπον ..ο κ. Λιάπης..ισως καλός γιατρος.. αλλα λίγο δυσευρετος..και κομματακι ακριβός Παντως για ενα προγραμματισμενο χειρουργειο πιστευω ειναι μια χαρα ο ανθρωπος

Για εγκυμοσυνη ομως δεν τον προτινω

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η μητερα μου εκανε ολικη αφαιρεση το 2003 με τον Συκιωτη Την εκανε στο Μητέρα τοτε. Ηταν λιγο αποτομος αλλα η μητερα μου του ειχε πολυ εμπιστοσυνη. Νομιζω ειναι ή ηταν και στο Αττικό Εκει θα πηγαινε η μητερα μου (αναγκαστηκε λογω δουλειας να παει στο Μητερα)

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

o κ. Χασιάκος απ, ότι κατάλαβα πνιγόταν με ινομοιώματα κτλ...Επειδη η μητέρα μου είχε και ένα θέμα με πρόπτωη εντέρου μας σύστησε τον κ. Λιάπη ως πιο ειδικό γιατρό!!

 

Είναι όντως ακριβός και ξεκαθάρισε απο την αρχή την ταρίφα του...απλά με προβληματίζει γιατί στην αρχή μας είχε πει για κάποιες εξετάσεις τις οποίες τελικά δε θα κάνει και γενικά άλλα λέει τη μια φορά και άλλα την άλλη!!

 

Μακάρι να είναι καλός ως χειρούργος...γιατι γενικά δεν ξέρει τι παίζει μέσα στο ίδιο του νοσοκομείο!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ ellain... ναι με βοήθησες αρκετά.. το μόνο που μας νοιάζει είναι να είναι καλός χειρούργος και να μην έχει άλλα προβλήματα μετά!!

Χαίρομαι που ακούω ότι δύο χειρουργεία του πήγαν καλά.. Μας δίνεις κουράγιο..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

Πηγαινω σε αυτον εδω κ 5 χρονια, ειναι πολυ καλος, κ ανθρωπος, δεν σε ξεπεταει, αφιερωνει οσο χρονο θες, τον νοιωθω σαν μπαμπα μου. Ειναι της παλιας σχολης βεβαια, εγινε κ καθηγητης προσφατα, πολυ καλος χειρουργος, εγχειρησε την γιαγια μου κ την πεθερα μου, δεν κοιταει να στα παρει. Αλλα, με τις εγκυμοσυνες ειναι πολυ αυστηρος, με ζυγιζει καθε φορα που παω, ασε φοβος κ τρομος μην παρω κανα κιλο παραπανω. Τον συστηνω ανεπιφυλακτα!! Ειναι γλυκουλης, γιατι σου θυμιζει αυτους τους παλιους καθηγητες που κανουν κυρηγμα στο βημα, τυπου κωστανταρα, εγω γελω πολυ με το στυλ του, κ επισης πιστευω οτι οι νεοι κ μοντερνοι γιατροι μονο καισαρικες κανουν, οι παλιοι ειναι πιο παραδοσιακοι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν επειδή καλό είναι να γράφουμε τις μαρτυρίες μας από τους γιατρούς έτσι ώστε ο επόμενος που θα ψάσει να βρει όλες τις πληροφορίες.

 

Η μητέρα που τελικά εγχειρίστηκε στον κ. Λιάπη. Η εγχείρηση πήγε εξαιρετικά.. Τόσο καλά που δεν το πιστεύαμε!!(και η μητέρα μου είναι πολύ δύσκολος άνθρωπος σε τέτοια θέματα) Δε ξέρω αν γενικά αυτή η εγχείρηση(αφαίραση μήτρας και ανόρθωση εντέρου) είναι πλέον εύκολη πάντως η μητέρα μου δε πόναγε σχεδόν απο τη πρώτη μέρα..και τώρα ένα μήνα μετά είναι σαν ν μην χειρουργήθηκε!

Οπότε ο κ. Λιάπης είναι πολύ καλός σαν γιατρός απλά μέσα στο νοσοκομείο δε θα τον έχεις και συνεχώς δίπλα σου..Βεβαια αυτή είναι και η πολιτική του Νοσοκομείου. Φανταστείτε ότι οι άλλες κυρίες στον θάλαμμο είχαν τον edit admin ο οποίος εκτός από την εγχείρηση δε ξαναπέρασε να τις δει! Εμας ο Λιάπης ερχόταν μια φορά τη μέρα!

Τα δύο αρνητικά που του καταλογίζω είναι ότι 1)είναι edit admin!

2)Έχει μεγάλη ιδέα για τον εαυτό του και σε ζαλίζει με τα πόσα πολλά συνέδρια έχει συμμετάσχει!!

 

Παντώς η γενική εικόνα που μας άφησε ήταν καλή..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γειά σας κορίτσια!!!

Η μητέρα μου όταν ήταν έγκυος σε μένα, πήγαινε σ' ένα γιατρό έδω στην πόλη που μένουμε κ την κακομεταχειίστηκε (να φανταστείτε δεν είχε πόνους, ουτε είχαν σπάσει τα νερά κ την έβαλε για τοκετό, με αποτέλεσμα να έχω μια λακούβα στο κεφάλι μου γιατί χρησιμοποιησε κουτάλα για να με βγάλει).

Μετά απο μένα είχα μια αποβολή κ πήρε την απόφαση να πάει στον κ Λιάπη, πάρολο που ήταν μακριά απο την πόλη μας. Γέννησε άλλα 2 παιδιά μετά απο εμένα κ αυτό που έχει πάντα να μου λέει είναι για το πόσο την βοήθησε οταν περνούσε τους πόνους κ οτι πάνω απ όλα είναι άνθρωπος. Τώρα που μπαίνω κ εγώ στην διαδικασία για να μείνω εγκυος κ τον έχω επισκεφθεί για τεστ παπ, καταλαβαίνω πόσο δίκαιο είχε η μαμά μου. Βέβαια να ενημερώσω οτι υπάρχει κ μια φιλική σχέση με τον γιατρό, γιατί καταγεται απο την ιδια περιοχή με την μαμα μου, αλλά δεν νομίζω να παίζει ρόλο αυτό γιατί εβλεπα οτι κ οι άλλες γυναίκες που τον επισκέπτονταν ήταν ικανοποιημένες.

Όσο για τα σεμινάρια που λέει, όντως ισχύουν. Είναι κ καθηγητής στο πανεπιστήμιο Αθηνών κ συνεργάζιται κ με εξωτερικό.

Για την τιμή που αναφέρεστε, περιμένω οταν θα έρθει η στιγμή να το συζητήσουμε να πάθω ένα μικρό σοκ....αλλά ας πάνε όλα καλά κ δεν πειράζει. Λίγο πολύ πιστεύω πως οι τιμές διαμορφώνονται ανάλογα κ με την βαθμίδα του γιατρού κ οτι στην ίδια βαθμίδα όλοι παίρνουν τα ίδια.

Αν κάποια ξέρει κατι άλλο, καλό είναι να μας πει για να ενημερωθούμε κ οι υπόλοιπες κ να μην βρεθούμε σε δυσάρεστη θέση.

eP77p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

εγω γεννησα στον Λιαπη οντως ηταν ειναι και θα ειναι τσουχτερος ειναι καλος γιατρος με πολυ μεγαλη πειρα αλλα εγω ταλαιπωρηθηκα μετα την γεννα γιατι ειχα απιστευτα ραμματα κατι που θα μπορουσε να με ενημερωσει πριν την γεννα και να γεννησω με καισαρικη ειχα πονους για τουλαχιστον 6 μηνες και για μεγαλυτερο διαστημα πολλες ενοχλησεις.η μαμα μου που ειναι και γιατρος της ειναι ευχαριστημενη και δεν τον αλαζει με τιποτα.βεβαια αυτο που μετραει ειναι οτι εχω ενα υγιεστατο παιδακι!!!

Δήμητρα!! 10/07/2007

Μπουμπουνουλα!! 13/12/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια γεια σας ψαχνω γυναικολογο μαιευτηρα ....μενω νοτια προαστια εχετε να μου προτεινετε κανενα καλο και προπαντων ανθρωπο...???θα περιμενω τη βοηθεια σας....:P

κανεις δεν ειναι τελειος....μεχρι να τον ερωτευτεις..!!

[/url]

 

XzOfp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω γεννησα στον Λιαπη οντως ηταν ειναι και θα ειναι τσουχτερος ειναι καλος γιατρος με πολυ μεγαλη πειρα αλλα εγω ταλαιπωρηθηκα μετα την γεννα γιατι ειχα απιστευτα ραμματα κατι που θα μπορουσε να με ενημερωσει πριν την γεννα και να γεννησω με καισαρικη ειχα πονους για τουλαχιστον 6 μηνες και για μεγαλυτερο διαστημα πολλες ενοχλησεις.η μαμα μου που ειναι και γιατρος της ειναι ευχαριστημενη και δεν τον αλαζει με τιποτα.βεβαια αυτο που μετραει ειναι οτι εχω ενα υγιεστατο παιδακι!!!

 

H εγχείρηση της μητέρας μου δε πήγε όσο καλά φαινόταν αρχικά. Είχε και αυτή θέματα με τα ράμματα. Εγώ τον Λιάπη δε τον προτείνω. Ξεχνάει ποια είσαι, άλλα λέει τη μια φορά άλλα την άλλη και σε μας παρέλειψε να μας πει πράγματα τα οποία ήταν σημαντικά.

 

Ξέρω ότι έχει πολύ καλό όνομα αλλά εμεις δεν μείναμε καθόλου ικανοποιημένοι!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
H εγχείρηση της μητέρας μου δε πήγε όσο καλά φαινόταν αρχικά. Είχε και αυτή θέματα με τα ράμματα. Εγώ τον Λιάπη δε τον προτείνω. Ξεχνάει ποια είσαι, άλλα λέει τη μια φορά άλλα την άλλη και σε μας παρέλειψε να μας πει πράγματα τα οποία ήταν σημαντικά.

 

Ξέρω ότι έχει πολύ καλό όνομα αλλά εμεις δεν μείναμε καθόλου ικανοποιημένοι!

 

εμεις τον γνωριζαμε προσωπικα και δεν μας ετυχε αυτο ωστοσο αν δεν μεινεις ικανοποιημενη σαφως αλλαζεις γιατρο!!

Δήμητρα!! 10/07/2007

Μπουμπουνουλα!! 13/12/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Κατηγορηματικά ΟΧΙ στον Άγγελο Λιάπη έκανα ινομυώματα πριν 5 χρόνια (2010). Πληρώθηκε αδρά σε Δημόσιο Νοσοκομείο Αρεταίειο και με άφησε με μια "ποδιά" στη κοιλιά, επιχείλιο ράψιμο πράγμα που δεν μπορώ να διορθώσω με κανέναν πλαστικό. Μετά απο αυτό και ενω του το είπα δεν αναγνώρισε τίποτα. Σήμερα εχω αλλάξει 2 πλαστικούς και παραμένω ίδια! Λυπάμαι πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...