Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Τοκετός & Μαιευτήριο > Μαιευτήρια / Κλινικές

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 16-12-10, 13:06   #121
andigo

Περιοχή: Πειραιάς
andigo χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Πάντως πριν 2 εβδομάδες που γέννησε φίλη μου στο ΓΑΙΑ πλήρωσε για καισαρική σε 4κλινο 2120 όλο το πακετο. Για τα άλλα δεν ξέρω τι ισχύει τώρα για να συγκρίνουμε.
Παλιά 16-12-10, 13:11   #122
aliki1983

aliki1983 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Μαργκότ Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια καλημέρα και απο εμένα.
Τις προαναφερθείσες τιμές τισ επιβεβαιώνω και εγώ γιατί πήρα κι εγώ τηλέφωνο στο λογιστήριο του Ρέα.
Όσο για τις διαφορές με τα άλλα, δεν μπορώ να πω με σιγουριά αλλά στο Ρέα το "πακέτο" περιλαμβάνει εκτός από τα έξοδα τοκετού και την επισκληρίδιο και τις εξετάσεις και τα έξοδα μωρού.
Για τα άλλα μαιευτήρια ισχύει το ίδιο? Είχα ακούσει οτι στα άλλα προστίθενται τα άλλα έξοδα +++ γιατί υπολογίζονται ξεχωριστά.
Όποια ξέρει κάτι ας μας δώσει τα φώτα της για το τι ισχύει στα άλλα.
στο Γαια και στο Ιασω η επισκληρίδιος χρεώνεται extra.
Επίσης υπάρχει στο Ρεα κλειστό πακέτο νοσηλείας. Δηλαδή αν μια μαμά έχει μια επιπλοκη και χρειαστεί να μείνει παραπάνω μέρες, πληρώνει μόνο το νοσήλειο, δηλαδή μόνο το δωμάτιο και όχι πχ τα επιπλέον φάρμακα. αυτό μου είπαν χτες εμένα.

Ο χρήστης aliki1983 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-12-10, 16:50   #123
nikelef

Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
nikelef χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Στο ΙΑΣΩ πληρωσα 2700e περιπου 3κλινο(δεν υπαρχουν πια 6κλινα και 4κλινα)για 4 μερες καισαρικη με επισκληριδιο.Ειπαν στον αντρα μου οτι απο τον αλλο μηνα μειωνουν κι αυτοι τις τιμες τους.Τι ατυχια! Ουτε το ΡΕΑ προλαβα ουτε τις μειωμενες τιμες του ΙΑΣΩ.
Ειμαι ομως πολυ χαρουμενη που κραταω στην αγκαλια μου ενα αγγελουδι.
Ο χρήστης nikelef δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-12-10, 20:28   #124
ngeo23

ngeo23 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

σας γραφω αυτα που εγραψα στην ενοτητα για το ιασω

Λοιπον κοριτσια νεοτερα. πηγα στο ιασω για doppler (δεν σχολιαζω ποσο πληρωσα... για 10 λεπτα) και πηρα τιμοκαταλογο και νεα.
για 3κλινο οικονομικο εχει:
φτ χωρις επισκλ 1700
φτ με επισκλ 2000
καισαρικη 2150
οι παραπανω τιμες ειναι χωρις φπα που τωρα ειναι 11% αλλα το νεο ετος περιμενουν να παει στο 13% οποτε υπολογιστε. απλα απο το νεο ετος μου ειπαν θα εχουν επιπλεον εκπτωση στο 3κλινο του 15% οποτε εγω που θα παω με καισαρικη θα παει τελικη τιμη με το φπα 2065?. κατι ειναι και αυτο.
στην τιμη αυτη περιλαμβανονται νοσηλεια, εξοδα χειρουγρειου, βασικες εξετασεις μητερας και παιδιου, ναρκωση, φαρμακα και υγειονομικο υλικο.
αν δεν υπαρχει το δωματιο και σε πανε σε αλλο ειναι 75? ανα ημερα.
τελος υπαρχει δωρεαν συλλογη και φυλαξη βλαστοκυτταρων για 20 χρονια απο την εταιρια τους την cryobanks.
για αλλα δωματια πειτε μου, δεν τα εγραψα ολα.
η εκπτωση ειναι μονο για το οικονομικο 3κλινο
Ο χρήστης ngeo23 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-12-10, 22:16   #125
fouli_1

Περιοχή: πειραιάς
fouli_1 ουδετερη μηδέν
Smile

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο aliki1983 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα!!
Πήρα τηλέφωνο στο ΡΕΑ για να μάθω τιμές.
Μου είπαν ότι το οικονομικό πακέτο κοστίζει:
για φυσιολογικό τοκετό (3μέρες) 1575 χωρίς το ΦΠΑ (11%)
για καισαρική τομή (4μέρες) 1750 χωρίς το ΦΠΑ (11%)
Όταν την ρώτησα αν είναι για 3κλινο ή 4κλινο η τιμή μου είπε ότι εμείς διαλέγουμε σε τι δωμάτιο θα μείνουμε. Δηλαδή ότι ισχύει και για τα 2.
Για να είμαι ειλικρινής σε αυτό η κοπέλα δεν ήξερε να μου απαντήσει ξεκάθαρα και ρώτησε κάποιον άλλο από εκεί.
Επίσης δεν ρώτησα τι ισχύει με το κλειστό πακέτο διαμονής .
Μου είπε ότι περιλαμβάνει έξοδα τοκετού, γεν αναισθησία ή επισκληρίδιο (δεν διευκρινίζεται αν είναι και για φυσιολογικό στο πακέτο) εξοδα μωρού.

Αν μπορεί μια κοπέλα να πάρει τηλέφωνο για να τα διευκρινήσουμε καλύτερα γιατί εγώ ντρέπομαι να ξαναπάρω και επίσης τι ακριβώς περιλαμβάνει!!!

Κορίτσια μπείτε στο www.reamaternity.gr είναι η σελίδα του Ρέα και έχει τις τιμές και τις παροχές.Θα το βρείτε μπαίνοντας στην σελίδα στο κάτω μέρος εκεί που λέει "Τελευταία Νέα & Ανακοινώσεις".
Ο χρήστης fouli_1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-12-10, 11:15   #126
Σοφία17

Περιοχή: Αθήνα
Σοφία17 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εμένα ο γιατρός μου μου είπε οτι μπορώ να κάνω την β-επιπέδου στο Ρέα.
Θα την κάνω με τον Κ.Μαλλιγιαννη και μου είπε οτι μπορώ να πάω και στο Εμβρυο και στο Ρεα.Τι λέτε που να κλείσω?
Παλιά 17-12-10, 12:06   #127
andigo

Περιοχή: Πειραιάς
andigo χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Σοφία17 Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα την κάνω με τον Κ.Μαλλιγιαννη και μου είπε οτι μπορώ να πάω και στο Εμβρυο και στο Ρεα.Τι λέτε που να κλείσω?
Νομίζω ότι καλύτερα να την κάνεις εκεί που έκανες και την αυχενική. Για το Μαλιγιάννη πάντως έχω ακούσει τα καλύτερα.
Παλιά 19-12-10, 12:04   #128
theoktx

Περιοχή: Αγ.Δημήτριος
theoktx ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο genuine Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια εσάς που οι γιατροί σας συνεργάζονται με το ρεα μήπως μπορείτε να δημοσιεύσετε τα όνόμτά τους ή να μου τα στείλετε σε πμ?
Ευχαριστώ πολύ!

Μήπως θα μπορούσατε να δημοσιεύσετε τα ονόματα των γιατρών,που συνεργάζονται με το Ρέα;
Γνωρίζετε αν προβλέπεται να λειτουργήσει και παιδιατρικό τμήμα;
Ο χρήστης theoktx δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-12-10, 17:38   #129
elina1978

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
elina1978 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

λοιπον σας εχω νεα!ανοιξε το ρεα!!!!πηγα εχθες σε μια φιλη που γεννησε.λειτουργει εδω και μια εβδομαδα.παιδια ειναι τελειο.ηρεμια ταξη και ασφαλεια!!!!!ειναι αδειο!!!!!!!!!!ειναι σε τρικληνο μονη της και το προσωπικο μεσα στην καλη χαρα τσακιζεται να την εξυπηρετησει!!!μου αρεσε πολυ αν και μπορω να πω οτι το δωματιο θα μπορουσε να ειναι και μεγαλυτερο.δεν ειναι σαν του ιασω που δεν χορας αλλα τα 3 κρεβατια ειναι ισα ισα.με την αμοιβη του γιατρου και επισκληρηδιο θα πληρωσει 3800.
Ο χρήστης elina1978 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-12-10, 10:46   #130
soevan07

Το avatar του χρήστη soevan07

Περιοχή: Στις ΜΕΓΑΛΕΣ αγκαλιές των 2 ΚΟΡΙΤΣΑΡΩΝ μου!
soevan07 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Εδώ είναι και τα τηλέφωνα:

ΡΕΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΗ Μ.Χ.Θ.Δ. KΛΙΝΙΚΗ Α.Ε.
Λ. Συγγρού 379 & Ζησιμοπούλου, 175 64,
Παλαιό Φάληρο, Αθήνα
ΤΗΛΕΦΩΝΑ: 210 9495000 - Fax: 210 9495999 -
E-mail: info@reamaternity.gr
www.reamaternity.gr
Ο χρήστης soevan07 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-12-10, 16:46   #131
ΜΑΡΙΑΛ 2
Μή ενεργός λογαριασμός

ΜΑΡΙΑΛ 2 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

δείτε εδώ: http://www.reamaternity.gr/article.aspx?id=2&a=26
λέει ότι οι τεταρτοτόκες είναι δωρεάν (ισχύει και σε λητώ - μητέρα)

αλλά και ότι γίνεται έκπτωση 30% σε τριτοτόκες!! δε νομίζω ότι το κάνει άλλο μαιευτήριο αυτό...
Ο χρήστης ΜΑΡΙΑΛ 2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-12-10, 00:55   #132
ΑΝΤΖΕΛΙΚΑ

Περιοχή: Δ/Α
ΑΝΤΖΕΛΙΚΑ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΕ ΝΑ ΓΕΝΗΣΩ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΗ ΣΤΟ ΡΕΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΑΜΑ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΚΕΙ??ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΡΕΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?/
Ο χρήστης ΑΝΤΖΕΛΙΚΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 21-12-10, 11:16   #133
arma

Το avatar του χρήστη arma

arma ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ατζέλικα το Ρέα όπως θα έχεις διαβάσει έχει ανοιξει εδώ και λιγες μέρες. Οπότε οι πληροφορίες είναι λίγες. Εγώ γέννησα το 2008 στο Μητέρα και δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη..χάος στο θάλαμο, καμία εξυπηρετηση, οι μαίες άφαντες(λογικό γιατί ήταν λίγες..). Τώρα το 2ο με το καλό θα το γεννήσω στο Ρέα μιας και ο γιατρός μου είναι και εκεί και φαίνεται πιο οικονομικό.

Ευχαριστούμε και πάλι όλες τις κοπέλες για τις πληροφορίες!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο theoktx
Μήπως θα μπορούσατε να δημοσιεύσετε τα ονόματα των γιατρών,που συνεργάζονται με το Ρέα;
Ο δικός μου λέγεται Κοτρωνιάς Φώτης. Έχει ιατρείο στην Ελευσίνα και στο Ν.Ηράκλειο.
Παλιά 21-12-10, 12:10   #134
Μαργκότ

Μαργκότ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο elina1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
λοιπον σας εχω νεα!ανοιξε το ρεα!!!!πηγα εχθες σε μια φιλη που γεννησε.λειτουργει εδω και μια εβδομαδα.παιδια ειναι τελειο.ηρεμια ταξη και ασφαλεια!!!!!ειναι αδειο!!!!!!!!!!ειναι σε τρικληνο μονη της και το προσωπικο μεσα στην καλη χαρα τσακιζεται να την εξυπηρετησει!!!μου αρεσε πολυ αν και μπορω να πω οτι το δωματιο θα μπορουσε να ειναι και μεγαλυτερο.δεν ειναι σαν του ιασω που δεν χορας αλλα τα 3 κρεβατια ειναι ισα ισα.με την αμοιβη του γιατρου και επισκληρηδιο θα πληρωσει 3800.

Γεια σου Ελίνα. Η φίλη σου γεννησε με Φ.Τ.? Δηλαδή εφόσον το ΦΤ = 1.748 Ευρώ ο γιατρός της της πήρε 2.050 Ευρώ?
Ο χρήστης Μαργκότ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-12-10, 12:17   #135
Μαργκότ

Μαργκότ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Όταν είχα πάρει τηλέφωνο, στο πακέτο συμπεριλαμβανόταν και η επισκληρίδιος.
Ο χρήστης Μαργκότ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-12-10, 12:32   #136
irencat

Περιοχή: Athens
irencat ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Σοφία17 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο Μαλιγιάννης είναι "αστέρι"! Σε όποιο χώρο και να σε εξετάσει, τη δουλειά του θα την κάνει (θέλω να πιστεύω) όπως πρέπει. Κατά τη γνώμη μου, εσύ το μόνο που έχεις να κοιτάξεις είναι το κόστος. Εγώ για β' επιπέδου πριν από περίπου 1 χρόνο είχα πληρώσει 190€ στο Έμβρυο...Έχω την εντύπωση ότι το Ρέα θα είναι πιο οικονομικό. Πάρε και ρώτα και στα 2 και αναλόγως επίλεξε.
Παλιά 21-12-10, 12:41   #137
soevan07

Προεπιλογή

Πήρα τηλ.στο "Ρεα" για να έκλεινα ραντεβού με τον Μαλλιγιάννη για "λήψη τροφοβλάστη"

αλλά τις ημέρες που ήθελα (που έπρεπε να την κάνω)
δεν θα ήταν εκεί.

Κι έτσι θα πάω στο ιατρείο του στο Κολωνάκι.
(όχι τίποτα...προβληματίζομαι με το πάρκινγκ )
Παλιά 21-12-10, 13:45   #138
ΑΝΤΖΕΛΙΚΑ

Περιοχή: Δ/Α
ΑΝΤΖΕΛΙΚΑ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΑΡΜΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΣ ΑΡΚΕΤΑ....ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ...ΠΟΤΕ ΓΕΝΑΣ ΕΣΥ??ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ...
Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΙΑΤΡΙΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Ο χρήστης ΑΝΤΖΕΛΙΚΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-12-10, 22:26   #139
Lady Fraise

Το avatar του χρήστη Lady Fraise

Lady Fraise ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Πληροφορίες για Ρέα?

Καλησπέρα σε όλους! Αφού εκφράσω τη χαρά μου που ανήκω πλέον και τυπικά αυτή τη μεγάλη και ζεστή οικογένεια, θα ήθελα τη βοήθειά σας, ως μέλλουσα μανούλα, μιας και διαπιστώνω καθημερινά διαβάζοντας τα τοπικς, ότι η γνώση πολλών από εσάς είναι πολύτιμη για μένα! Είμαι τεσσάρων μηνών και ο γιατρός μου είναι μέτοχος στο Ιασώ. Συνέλαβα αρκετές φορές τον εαυτό μου να πληροφορούμαι πολύ περισσότερα πράγματα από το ιντερνετ και από εσάς για την εγκυμοσύνη παρά από το γιατρό μου (ο οποίος φαίνεται να αποσύρεται σιγά σιγά)...
Νιώθωντας δυσαρεστημένη αναζητούσα πλέον νέο γυναικολόγο και γιατί όχι νέο μαιευτήριο... Το Ρέα φαίνεται να καλύπτει τις προσδοκίες μου αν και λόγω ότι είναι καινούριο με ανησυχει. Για τον γιατρό που βρίσκεται στο Ρέα(Ευστ. Τσαλίκης) πέραν ότι ακούγεται ότι είναι πολύ καλός, δεν έχω βρει καμία κοπέλα με προσωπική εμπειρία. Υπάρχει κάποιος-α που θα μπορούσε να με βοηθήσει και να με ξεαγχώσει παράλληλα μιας και βρίσκομαι μια ανάσα πριν ανακοινώσω στον τωρινό γιατρό μου ότι δεν θα με αναλάβει???
Σορρυ για το τεράστιο μήνυμα
Ο χρήστης Lady Fraise δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-12-10, 00:32   #140
ΦΑΙΗ

ΦΑΙΗ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Για τον γιατρό που βρίσκεται στο Ρέα(Ευστ. Τσαλίκης) πέραν ότι ακούγεται ότι είναι πολύ καλός, δεν έχω βρει καμία κοπέλα με προσωπική εμπειρία. Υπάρχει κάποιος-α που θα μπορούσε να με βοηθήσει και να με ξεαγχώσει παράλληλα μιας και βρίσκομαι μια ανάσα πριν ανακοινώσω στον τωρινό γιατρό μου ότι δεν θα με αναλάβει???
Σορρυ για το τεράστιο μήνυμα[/QUOTE]

ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΡΕΑ!Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΤΣΑΛΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΕΝΝΑ ΜΟΥ! ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Κ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ!!! ΗΜΟΥΝ Κ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ!!! ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΟ Κ ΠΑΝΤΑ ΓΛΥΚΟΜΙΛΗΤΟΣ!!! ΓΕΝΝΗΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ Κ ΠΟΤΕ ΔΕ ΜΕ ΑΓΧΩΣΕ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ!!!!
Παλιά 27-12-10, 12:20   #141
arma

arma ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΑΝΤΖΕΛΙΚΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
ΑΡΜΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΣ ΑΡΚΕΤΑ....ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ...ΠΟΤΕ ΓΕΝΑΣ ΕΣΥ??ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ...
Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΙΑΤΡΙΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Να είσαι καλά Αντζέλικα! Κι εσύ με το καλό! Εγώ έχω τελευταία ημ/νία 9/5.
Παλιά 27-12-10, 13:32   #142
ngeo23

ngeo23 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα κοριτσια, εγω οπως σας ειπα η γιατρος μου ειναι στο ιασω και στο ρεα.
απο τη μια μερια, στο ιασω κατεβασαν κι αλλο την τιμη και η καισαρικη παει με το νεο φπα που θα γινει 13%, στα 2050? και σου δινουν και δωρεαν συλλογη και φυλαξη βλαστοκυτταρων απο την εταιρια τους. αλλα ειμαι σιγουρη και μου το εχουν πει οτι σιγουρα θα υπαρχει και εξτρα χρεωση του τυπου σερβιετες, ντεπον, βρακακια μιας χρησης κτλ και ετσι δυστυχως δεν ξερω ποσο θα παει το πακετο. στο ρεα η τιμη ειναι στανταρ αλλα πιστευω οτι θα ειναι και πιο ησυχα, ποσος κοσμος θα εχει μαζευτει μεχρι τελος γεναρη...αλλα δεν ξερω τι παιζει με μητρικο θηλασμο, rooming in και κατα ποσο προωθουν τον θηλασμο. γνωριζει καμια για τα παραπανω;
εχω στειλει και mail στο ιασω που ρωταω τι περιλαμβανονται στις τιμες τους αλλα δεν μου εχουν απαντησει ακομα. επισης ειμαι σε διλημμα αν θα κρατησω τα βλαστοκυτταρα σε ιδιωτικη τραπεζα ή στη δημοσια να τα δωρισω.ε ρε προβληματα...
Παλιά 27-12-10, 14:20   #143
ngeo23

ngeo23 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

πηρα τηλεφωνο στο ρεα και μου ειπαν οτι οι τιμες για την οικονομικη θεση ειναι για το τρικλινο και το φπα ειναι 13% απο το νεο ετος. και στο φτ και στην κτ το πακετο ειναι για 4 διανυκτερευσεις και το κοστος για μια επιπλεον ημερα ειναι 100? στο τρικλινο παντα μιλαμε.
το τετρακλινο θεωρειται οικονομικο δικλινο και η τιμη του ειναι 2450+φπα 13% παντα για το νεο ετος.
δεν ξερω αν ειδατε τα δωματια στη virtualtour...πολυ ωραια, εχει και δωρεαν πλοηγηση στο ιντερνετ. οσο το κοιταω τοσο πιο πολυ μου αρεσει!
http://www.reahospital.gr/virtualTour1/index.html
Παλιά 27-12-10, 15:48   #144
aliki1983

Προεπιλογή

Καλημέρα!
Όντως ισχύει αυτό που γράφτηκε παραπάνω. Πήρα και εγώ τηλέφωνο ξανά σήμερα και μου το είπαν. Αναλυτικά έχει ως εξής:

Το τετράκλινο θεωρείτε οικονομικό δίκλινο. Και κοστίζει περίπου 2500 μαζί με το ΦΠΑ.

Το τρίκλινο είναι το οικονομικό πακέτο τους.
1750 (με ΦΠΑ 11%) για φυσιολογικό τοκετό και 3 μέρες διαμονή και 1950 (με ΦΠΑ 11%) για καισαρική τομή και 4 μέρες διαμονή.
Οι τιμές περιλαμβάνουν: εξοδα τοκετού, εξετάσεις μαμάς και μωρού, υγειονομικό υλικό και επισκληρίδιο ή ολική ανισθησία και φυσικά και την διαμονή. Το κλειστό πακέτο διαμονής που έχει σημαίνει ότι αν πχ η μαμά έχει κάποια επιπλοκή και χρειαστεί κάποια επιπλέον φάρμακα ή εξετάσεις, δεν πληρώνει τίποτα επιπλέον. Μόνο αν χρειαστεί να μείνει παραπάνω, πληρώνει 100? μόνο το νοσήλειο. Πάλι για φάρμακά και εξετάσεις όχι.
Όσον αφορά για τα μπεμπέ η ΜΕΝΝ 1 & 2 κοστίζει 150 τη μέρα και η ΜΕΝΝ 3 κοστίζει 300 τη μέρα τα οποία και καλύπτοναι 100% από τα ταμεία.

Επίσης υπάρχουν και κάποιες επιπλέον εξετάσεις που γίνονται προαιρετικά στο μωρό αν το θελήσουν οι γονείς και είναι ορθοπεδική, οφθαλμολογική, ωριλά και για 45 μεταβολικά νοσήματά και όλα αυτά κοστίζουν 250 ?.

Ακόμα λέει στο site ότι κάνουν δώρο στους γονείς ένα cd με τις πρώτες φωτογραφίες του μωρού.

Αυτά σε γενικές γραμμές.

Παλιά 27-12-10, 20:32   #145
ngeo23

ngeo23 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλημέρα!
Όντως ισχύει αυτό που γράφτηκε παραπάνω. Πήρα και εγώ τηλέφωνο ξανά σήμερα και μου το είπαν. Αναλυτικά έχει ως εξής:

Το τετράκλινο θεωρείτε οικονομικό δίκλινο. Και κοστίζει περίπου 2500 μαζί με το ΦΠΑ.

1750 (με ΦΠΑ 11%) για φυσιολογικό τοκετό και 3 μέρες διαμονή και 1950 (με ΦΠΑ 11%) για καισαρική τομή και 4 μέρες διαμονή.
Οι τιμές περιλαμβάνουν: εξοδα τοκετού, εξετάσεις μαμάς και μωρού, υγειονομικό υλικό και επισκληρίδιο ή ολική ανισθησία και φυσικά και την διαμονή. Το κλειστό πακέτο διαμονής που έχει σημαίνει ότι αν πχ η μαμά έχει κάποια επιπλοκή και χρειαστεί κάποια επιπλέον φάρμακα ή εξετάσεις, δεν πληρώνει τίποτα επιπλέον. Μόνο αν χρειαστεί να μείνει παραπάνω, πληρώνει 100? μόνο το νοσήλειο. Πάλι για φάρμακά και εξετάσεις όχι.
Όσον αφορά για τα μπεμπέ η ΜΕΝΝ 1 & 2 κοστίζει 150 τη μέρα και η ΜΕΝΝ 3 κοστίζει 300 τη μέρα τα οποία και καλύπτοναι 100% από τα ταμεία.

Επίσης υπάρχουν και κάποιες επιπλέον εξετάσεις που γίνονται προαιρετικά στο μωρό αν το θελήσουν οι γονείς και είναι ορθοπεδική, οφθαλμολογική, ωριλά και για 45 μεταβολικά νοσήματά και όλα αυτά κοστίζουν 250 ?.

Ακόμα λέει στο site ότι κάνουν δώρο στους γονείς ένα cd με τις πρώτες φωτογραφίες του μωρού.

Αυτά σε γενικές γραμμές.
δεν περιλαμβανεται το φπα σε αυτα που γραφεις, το ρωτησα σε καθε περιπτωση το λεει και στο site τους και μου ειπε ομως επισης οτι και για φτ και για κτ η διαμονη ειναι 4 ημερες το οποιο το ειδα και στο site τους εκει που λεει για τη διαμονη...επισης οπως ειπα και μου ειπε και η κοπελα απο το 2011 το φπα παει στο 13% οποτε υπολογιστε!
ειδες τα δωματια;πολυ χλιδη
Παλιά 27-12-10, 23:53   #146
Lady Fraise

Προεπιλογή

ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΡΕΑ!Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΤΣΑΛΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΕΝΝΑ ΜΟΥ! ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Κ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ!!! ΗΜΟΥΝ Κ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ!!! ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΟ Κ ΠΑΝΤΑ ΓΛΥΚΟΜΙΛΗΤΟΣ!!! ΓΕΝΝΗΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ Κ ΠΟΤΕ ΔΕ ΜΕ ΑΓΧΩΣΕ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ!!!![/QUOTE]

Φαιη μου σ' ευχαριστώ πάρα πολυ για την απάντηση. Ομολογώ ότι με ηρέμησες αρκετά. Αύριο κι όλας θα του τηλεφωνήσω για να κλείσω ραντεβού μαζί του κι αν πραγματικά νιώσω κι εγώ τόσο οικεία όσο εσύ, μέσα στην εβδομάδα θα πρέπει να ενημερώσω τον τωρινό γιατρό μου για την απόφασή μου να μη με κουράρει πλέον... Δύσκολο!!!
Μισή ντροπή δική του, μισή δική μου!
Παλιά 28-12-10, 16:12   #147
aliki1983

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ngeo23 Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν περιλαμβανεται το φπα σε αυτα που γραφεις, το ρωτησα σε καθε περιπτωση το λεει και στο site τους και μου ειπε ομως επισης οτι και για φτ και για κτ η διαμονη ειναι 4 ημερες το οποιο το ειδα και στο site τους εκει που λεει για τη διαμονη...επισης οπως ειπα και μου ειπε και η κοπελα απο το 2011 το φπα παει στο 13% οποτε υπολογιστε!
Παράθεση:
οι τιμές που γράφω εγώ είναι με το ΦΠΑ. Απλά είναι με το 11% και όχι με το 13%. Δείτε και παρακάτω το κομμάτι από το site του Ρεα:

Η ΡΕΑ λανσάρει για πρώτη φορά στο χώρο της Μαιευτικής το «κλειστό πακέτο» για μαιευτικά και γυναικολογικά περιστατικά.
Με το «κλειστό πακέτο» η τιμή ενός Φυσιολογικού Τοκετού στην Οικονομική θέση θα είναι 1.575 ευρώ (πλέον ΦΠΑ) και για την Καισαρική Τομή 1.750 ευρώ (πλέον ΦΠΑ).

Στις τιμές αυτές συμπεριλαμβάνεται το κόστος του συνόλου των υπηρεσιών, όπως οι εξετάσεις του νεογνού, όλα τα υλικά και τα φάρμακα, συμπεριλαμβανομένου και του κόστους της Μονάδας Εντατικής Θεραπείας (ΜΕΘ), εάν αυτό καταστεί απαραίτητο.

Αν το υπολογίσεις θα δεις ότι είναι οι τιμές που λέω.
Τώρα για τις μέρες, και στο παρελθόν που είχα πάρει τηλέφωνο και χτες μου είπαν για το οικονομικό πακέτο, ο φυσιολογικός τοκετός είναι 3 μέρες.
Μίλησα με ένα κύριο από το λογιστήριο.

Μήπως το 4 μέρες δεν είναι για το οικονομικό πακέτο?

Τα δωμάτια όντως ωραία.

Παλιά 28-12-10, 18:23   #148
ngeo23

ngeo23 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
οι τιμές που γράφω εγώ είναι με το ΦΠΑ. Απλά είναι με το 11% και όχι με το 13%. Δείτε και παρακάτω το κομμάτι από το site του Ρεα:

Η ΡΕΑ λανσάρει για πρώτη φορά στο χώρο της Μαιευτικής το «κλειστό πακέτο» για μαιευτικά και γυναικολογικά περιστατικά.
Με το «κλειστό πακέτο» η τιμή ενός Φυσιολογικού Τοκετού στην Οικονομική θέση θα είναι 1.575 ευρώ (πλέον ΦΠΑ) και για την Καισαρική Τομή 1.750 ευρώ (πλέον ΦΠΑ).

Στις τιμές αυτές συμπεριλαμβάνεται το κόστος του συνόλου των υπηρεσιών, όπως οι εξετάσεις του νεογνού, όλα τα υλικά και τα φάρμακα, συμπεριλαμβανομένου και του κόστους της Μονάδας Εντατικής Θεραπείας (ΜΕΘ), εάν αυτό καταστεί απαραίτητο.

Αν το υπολογίσεις θα δεις ότι είναι οι τιμές που λέω.
Τώρα για τις μέρες, και στο παρελθόν που είχα πάρει τηλέφωνο και χτες μου είπαν για το οικονομικό πακέτο, ο φυσιολογικός τοκετός είναι 3 μέρες.
Μίλησα με ένα κύριο από το λογιστήριο.

Μήπως το 4 μέρες δεν είναι για το οικονομικό πακέτο?

Τα δωμάτια όντως ωραία.
ρε κοριτσι συγγνωμη, γκαβομαρα τελειως, ειμαι και μηχανικος τρομαρα μου, δικιο εχεις, αυτες ειναι με το 11% φπα, αλλα για τις ημερες, εγω που ρωτησα μου ειπαν για 4 αλλα να σου πω την αληθεια, ρωτησα τα περισσοτερα σχετικα με την καισαρικη οποτε μπορει στο φτ να παιζει 3ημερο.

παντως για το τετρακλινο ειναι 2450 χωρις φπα και μου εκανε εντυπωση κιολας γιατι στο γαια το 4κλινο ειναι το οικονομικο πακετο και εδω θεωρειται κατι πιο "καλο" αν και οπως τα ειδα τα δωματια οντως ετσι φαινεται να ειναι!!!
αραγε θα εχει πληροτητα σε ενα μηνα;;;
εμεις προς τα εκει κλεινουμε γιατι και αλλες φιλες μου μου ειπαν για τις εξτρα χρεωσεις του ιασω και λεμε παλι να δωρησουμε το αιμα απο τον πλακουντα στη δημοσια τραπεζα, αν καταφερει βεβαια η γιατρος να το μαζεψει σωστα!!!
Παλιά 28-12-10, 22:25   #149
Lady Fraise

Προεπιλογή

Παράθεση:
καλησπερα κοριτσια, εγω οπως σας ειπα η γιατρος μου ειναι στο ιασω και στο ρεα.
απο τη μια μερια, στο ιασω κατεβασαν κι αλλο την τιμη και η καισαρικη παει με το νεο φπα που θα γινει 13%, στα 2050 και σου δινουν και δωρεαν συλλογη και φυλαξη βλαστοκυτταρων απο την εταιρια τους. αλλα ειμαι σιγουρη και μου το εχουν πει οτι σιγουρα θα υπαρχει και εξτρα χρεωση του τυπου σερβιετες, ντεπον, βρακακια μιας χρησης κτλ και ετσι δυστυχως δεν ξερω ποσο θα παει το πακετο. στο ρεα η τιμη ειναι στανταρ αλλα πιστευω οτι θα ειναι και πιο ησυχα, ποσος κοσμος θα εχει μαζευτει μεχρι τελος γεναρη...αλλα δεν ξερω τι παιζει με μητρικο θηλασμο, rooming in και κατα ποσο προωθουν τον θηλασμο. γνωριζει καμια για τα παραπανω;
εχω στειλει και mail στο ιασω που ρωταω τι περιλαμβανονται στις τιμες τους αλλα δεν μου εχουν απαντησει ακομα. επισης ειμαι σε διλημμα αν θα κρατησω τα βλαστοκυτταρα σε ιδιωτικη τραπεζα ή στη δημοσια να τα δωρισω.ε ρε προβληματα...

ngeo23 με το καλό σου εύχομαι! Να πάνε όλα καλά!!! Από όσο γνωρίζω από την αδερφή μου αλλά και από φίλες που συχνά πυκνά έχουν διηγηθούν μια ιστορία, στο ΙΑΣΩ αν δεν έχεις μονόκλινο, δεν έχεις την υπηρεσία rooming in εκτός αν σήμερα έχει αλλάξει κάτι. Επίσης δεν θέλω να αδικήσω τη δουλειά των νοσοκόμων με συνείδηση αλλά σε όλα τα μαιευτήρια, υπάρχει μία "κάστα" μικρή (ας πούμε) που παίρνει προμήθειες από τις εταιρίες με τις κρέμες και το γάλα και σε κατευθύνουν να μη θηλάσεις...τύπου: "το παιδί πεινάει, έχει ανάγκη από φαγητό άμεσα κτλ" με αποτέλεσμα να σε αγχώνουν και να εγκαταλείπεις τις προσπάθειες για θηλασμό. Γι αυτό η συμβουλή από μια μαία σε μια φίλη μου ήταν να επιμένουμε στις νοσοκόμες για το θηλασμό ακόμα κι αν μείνει νηστικό το μωρό και να μη ψαρώνουμε όταν μας λένε βλακείες... Αυτό εννοείται ότι συμβαίνει ΠΑΝΤΟΥ απλά όσο πιο καινούριο είναι ένα μαιευτήριο, τόσο πιο "απονείρευτες" είναι οι νοσοκόμες και στην αρχή τουλάχιστον σε φροντίζουν στοργικά. Επαναλαμβάνω, για να είμαστε δίκαιοι, υπάρχουν και κοπέλες εξαιρετικές στα νοσοκομεία που επιτελούν μεγάλο έργο!!!
Παλιά 29-12-10, 11:14   #150
arma

arma ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ngeo εγώ όπως είπα είχα γεννήσει στο Μητέρα και δεν έμεινα καθόλου μα καθόλου ευχαριστημένη. όπως και να το κάνεις ένα καινούριο μαιευτήριο σίγουρα θα έχει πιο καλή εξυπηρέτηση ειδικά τώρα που είναι αρχή. Το rooming in απ'ότι διάβασα εδώ http://www.reahospital.gr/page.aspx?id=1003 υποστηρίζεται για όλα τα δωμάτια.
Βλαστοκύτταρα ενώ κράτησα στην κόρη μου σε ιδιωτική εταιρία, τώρα αποφασίσαμε πως δεν θα το κάνουμε..από αυτά που διάβασα κατέληξα εκεί. Μάλλον κι εγώ για δωρεά σκέφτομαι..
Τέλος για το Ιασώ το μόνο που ξέρω είναι πως μια φίλη μου μαία που δούλευε εκεί παραιτήθηκε γιατί έβαζαν 1 άτομο σε βάρδια να είνια υπεύθυνο για 20 μαμάδες και 20 μωρά..καταλάβαινεις πόσο επικύνδινο ήταν αυτό..Και στο Μητέρα απ'ότι κατάλαβα το ίδιο γινόταν. Εγώ πάντως θα διαλέξω το Ρέα και ελπίζω εκεί να κάνουν σωστή δουλειά...
Παλιά 29-12-10, 11:25   #151
ngeo23

ngeo23 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλα για το μητερα εγω το μονο καλο που εχω να πω ειναι οτι ειχε εξαιρετικο φαγητο! ολα τα αλλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ!!!!
Παλιά 29-12-10, 14:49   #152
fouli_1

fouli_1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλημέρα!

Αυτά σε γενικές γραμμές.

Καλημέρα aliki1983.Είδα ότι ενημερώθηκες και για τις τιμές για τα μωρά στη ΜΕΝΝ και ότι καλύπτονται 100% από τα ταμεία.Μήπως γνωρίζεις αν αυτό ισχύει και στη περίπτωση που η μητέρα δεν είναι άμεσα ασφαλισμένη στο ικα;Ρωτάω γιατι εγω είμαι στο βιβλιάριο του συζύγου,κ ίσως να έχω πρόωρο τοκετό,μέσα στον γενάρη.Με το καλό να έρθει και το μωράκι σου.Ευχαριστώ
Παλιά 29-12-10, 14:56   #153
aliki1983

Προεπιλογή

Παράθεση:
ρε κοριτσι συγγνωμη, γκαβομαρα τελειως, ειμαι και μηχανικος τρομαρα μου, δικιο εχεις, αυτες ειναι με το 11% φπα, αλλα για τις ημερες, εγω που ρωτησα μου ειπαν για 4 αλλα να σου πω την αληθεια, ρωτησα τα περισσοτερα σχετικα με την καισαρικη οποτε μπορει στο φτ να παιζει 3ημερο.

παντως για το τετρακλινο ειναι 2450 χωρις φπα και μου εκανε εντυπωση κιολας γιατι στο γαια το 4κλινο ειναι το οικονομικο πακετο και εδω θεωρειται κατι πιο "καλο" αν και οπως τα ειδα τα δωματια οντως ετσι φαινεται να ειναι!!!
αραγε θα εχει πληροτητα σε ενα μηνα;;;
εμεις προς τα εκει κλεινουμε γιατι και αλλες φιλες μου μου ειπαν για τις εξτρα χρεωσεις του ιασω και λεμε παλι να δωρησουμε το αιμα απο τον πλακουντα στη δημοσια τραπεζα, αν καταφερει βεβαια η γιατρος να το μαζεψει σωστα!!!
απλώς το τετράκλινο του Ρέα θεωρείται οικονομικό δίκλινο, αφού κλείνει στη μέση, έχει και 2 μπάνια και 2 εισόδους. Στο Γαία είναι ένας ενιαίος χώρος. Καμία σχέση δηλαδή ( το έχω δει του Γαία). Πάντως αν κλείνεις προς το τετράκλινο, κάνε ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις για τα φάρμακα κλπ γιατί εγώ προχτές που πήρα και μου είπαν για το οικονομικό τρίκλινο το κόστος και το κλειστό πακέτο διαμονής, όταν ρώτησα για το τετράκλινο τιμή, μου είπαν ότι σε αυτό τα φαρμακα είναι έξτρα, αλλά επειδή δεν με ενδιέφερε δεν ρώτησα κάτι παραπάνω.
Πχ το Μητέρα είναι το οικονομικό πακέτο που ήταν όλα μέσα στο τρίκλινο, και το κανονικό τρίκλινο που ήταν όλα extra.
Τσέκαρέ το πάντως μη βρεθείς προ εκπλήξεως γιατί όταν θα πάς με το καλό να γεννήσεις δεν θα έχεις το μυαλό σου γι αυτά.
Με το καλό!!!

Παλιά 29-12-10, 15:06   #154
aliki1983

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο fouli_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα aliki1983.Είδα ότι ενημερώθηκες και για τις τιμές για τα μωρά στη ΜΕΝΝ και ότι καλύπτονται 100% από τα ταμεία.Μήπως γνωρίζεις αν αυτό ισχύει και στη περίπτωση που η μητέρα δεν είναι άμεσα ασφαλισμένη στο ικα;Ρωτάω γιατι εγω είμαι στο βιβλιάριο του συζύγου,κ ίσως να έχω πρόωρο τοκετό,μέσα στον γενάρη.Με το καλό να έρθει και το μωράκι σου.Ευχαριστώ
θεωρώ ότι εφόσον είσαι ασφαλισμένη στο βιβλιάριο του άντρα σου δεν υπάρχει πρόβλημα. Και γιατί το λέω αυτό: αν εσύ αρρωστήσεις δεν χρησιμοποιείς το βιβλιάριο του άντρα σου για να πας στο γιατρό? Μπορεί να είσαι έμμεσα ασφαλισμένη, αλλά έχεις ασφάλεια. Και το παιδί είναι έμμεσα ασφαλισμένο αφού μπαίνει κάτω από έναν από τους δύο γονείς. Έχει όμως ιατροφαρμακευτική περίθαλψη.
Δεν νομίζω ότι δεν θα ισχύει στην περίπτωσή σου. Τώρα αν θες να το επιβεβαιώσεις, μίλα με το λογιστήριο του Ρέα να στο διευκρινήσουν ή αν ξέρει κάποια άλλη κοπέλα και εγώ λέω κάτι λάθος να με διορθώσει.
Εύχομαι πάντως το μωράκι σου να είναι τελειόμηνο!!! Με το καλό.

Παλιά 29-12-10, 15:58   #155
soevan07

Προεπιλογή

Να σας ρωτήσω κάτι κορίτσια,
εσείς που το έχετε ψάξει πολύ το θέμα...

το ΠΙΟ οικονομικό πακέτο δηλαδή πιο είναι;

6-κλινο ας πούμε δεν υπάρχει όπως στο Ιασώ?
Παλιά 29-12-10, 16:08   #156
Aeriko

Το avatar του χρήστη Aeriko

Περιοχή: Ηλιούπολη
Aeriko ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ούτε στο Ιασώ υπάρχει πλέον το 6κλινο

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!
(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!
Ο χρήστης Aeriko δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-12-10, 17:08   #157
soevan07

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Ούτε στο Ιασώ υπάρχει πλέον το 6κλινο
Ωχ!! Εγώ έχω μείνει στο 2007.....

Οπότε θεωρητικά το 4-κλινο θα έπρεπε να είναι το πιο οικονομικό..... ή κάνω λάθος??.....

(γιατί κάπου μου φάνηκε οτι τα 3-κλινα έχουν καλύτερες τιμές....
ή κάνουν πουλάκια τα μάτια μου....)
Παλιά 29-12-10, 17:30   #158
aliki1983

Προεπιλογή

το ποιο το οικονομικό στο Ρέα είναι το τρίκλινο. το τετράκλινο του Ρεα το θεωρούν και το λένε οικονομικό δίκλινο γιατί έχει πόρτα στη μέση, 2 μπάνια και 2 εισόδους.
Η τιμή του τρίκλινου είναι περίπου 1700 με φπα ενώ το τετράκλινο είναι περίπου 2500.

Δείτε παραπάνω που έχουμε γράψει τις τιμές αναλυτικά.

Παλιά 29-12-10, 18:14   #159
fouli_1

fouli_1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σ ευχαριστώ aliki1983.Θα τηλεφωνήσω κι εγώ στο Ρέα για να μάθω και για τις παροχές στα δωμάτια.Καλή χρόνια σε όλες και με το καλό τα μωράκια σας.
Παλιά 29-12-10, 18:51   #160
XΡΙΣΤΙΝΑ

Το avatar του χρήστη XΡΙΣΤΙΝΑ

XΡΙΣΤΙΝΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

τελικα κοριτσια η διαφορα ειναι μεγαλη αναμεσα σε ιασω και ρεα?

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές