Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Go Back   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Reply

Thread Tools
Old 22-02-2010, 13:29:21   #1
EVANTHEIA

EVANTHEIA χωρίς αξιολόγηση
Post ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,
ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΛΜΟΥΣΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΕΛΟΣ(ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ).ΟΜΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΞΑΝΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΑΣ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΣΑΣ.ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 7 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ,ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ.ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΤΡΟΜΕΡΗ ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ,ΤΡΩΩ ΟΤΙ ΒΡΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ,ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΠΕΙΝΑΩ,ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΑ ΝΕΥΡΑ.ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ? ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ 'Η ΘΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ ΠΑΛΙ? ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ(ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΙΣ ΛΕΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ)ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΑΚΟΥΣΑΤΕ.
Ο χρήστης EVANTHEIA δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 22-02-2010, 13:44:43   #2
michel

michel's Avatar

michel ουδετερη μηδέν

Καλως ηρθες στην παρεα μας!!! αυτα τα συμπτωματα,καααατι μου θυμιζουν!!!!μακαρι να ειναι εγκυμοσυνη,και να σου πανε ολα καλα.

Απο την αλλη,(μιλαω απο προσωπικη εμπειρια,τωρα),μπορει να ειναι της φαντασιας σου,γιατι ,απλα,το θελεις τοσο πολυ,που ,ο'τι και να εχεις το "μεταφραζεις" σαν συμπτωμα εγκυμοσυνης.Ξερεις ποσες φορες το εχω δει το εργο? καθε μηνα σχεδον!

...ειναι που το θελουμε πολυ,και εχουμε το μυαλο μας κολλημενο εκει..... μακαρι ,να το εχετε πετυχει αυτη τη φορα,και να ξαναγραφεις συντομα,τα καλα σου νεα.
Ο χρήστης michel δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 22-02-2010, 14:32:49   #3
efisim

efisim χωρίς αξιολόγηση

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ EVANTHEIA!
ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ (ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ) ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ!ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ.ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ....ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΜΙΛΑ ΜΕ ΤΟΝ/ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ .....ΦΙΛΑΚΙΑ
Ο χρήστης efisim δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 22-02-2010, 22:00:12   #4
eleniturkey

eleniturkey χωρίς αξιολόγηση

evantheia mia apo ta idia.....eytixws brika auto to site kai anebike i psixologia mou,,,,,mporeis na moirastis me kopeles oles sou tis skepseis kai oti se problimatizi...kai egw eimai kainourgio melos kai eimai polu xaroumeni pou me katalabenoun kai me niwthoun kopeles pou oute kan gnwrizw..moirazese einai mia omorfi leksi,,,euxaristw ola ta koritsia pou mou dinoun apantisis sta erwtimata mou kai me kanoun na exw elpides.,,,,,,,ou eyxome to grigorotera me ena mpempaki stin agkalia sou..........sorry gia ta telia ellinika mou,,,,,,,,michel ti kaneis?????euxome na eisai kala ...
Ο χρήστης eleniturkey δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 22-02-2010, 22:28:20   #5
michel

michel's Avatar

michel ουδετερη μηδέν

kala eimai,eleniturkey.Διανυχτερευω,οπως βλεπεις...δεν μου κολλαει υπνος ,με τιποτα!!!! σκεφτομαι πως θα περασει και η αυριανη μερα,γιατι μεθαυριο,δεν υπαρχει περιπτωση,ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ(να μου φυγει το αγχος,επιτελους),και να παρω την κουλουρα μου....να ησυχασω!!!!!!
Ο χρήστης michel δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 22-02-2010, 22:32:35   #6
Dimitra83
Προσωρινά μή ενεργός Λογαριασμός

Dimitra83 χωρίς αξιολόγηση

michel
μακαρι κοπελα μου εχω διαβασει την ιστορια σου.κ το αξιζεις.εχεις καθυστερηση??
κ μενα κατι μου θυμιζουν τα συμπτωματα που λεει η ευανθεια
μακαρι κοριτσιαααα
Ο χρήστης Dimitra83 δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 23-02-2010, 08:49:48   #7
EVANTHEIA

EVANTHEIA χωρίς αξιολόγηση

Γλυκα μου κοριτσακια,σας ευχαριστω ολες τοσο πολυ,δεν φανταζομουνα θα μου απαντουσατε τοσο γρηγορα και σημερα το πρωι ηταν μια μεγαλη και ευχαριστη εκπληξη για μενα οι απαντησεις σας.Ευχομαι ολες να εχουμε καλα αποτελεσματα αυτη τη φορα(και να μην πηγαινουμε για χοριακη με αρνητικες σκεψεις) και μωλις εχω νεα θα σας ενημερωσω αμεσως.Φιλακια.
Ο χρήστης EVANTHEIA δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 23-02-2010, 09:48:29   #8
eleniturkey

eleniturkey χωρίς αξιολόγηση

michel mou min eisai toso apaisiodoksi ..pou tha paei tha ta kataferoumeeeeeeeee.....tha mas gelasei kai emas o pelargos..egw na deis agxos,,,fantasou mou periseui kiolas,,,kai egw arxizw dinamika na to psaxnw meta apo 7 mines prospathias....den paei allo.....evantheia sou euxomai na mas peis ta euxaristaaaaaa,,,,,,,,dimitra rwtises tin gunaika tou aderfou sou gia tin salpiga?????tha sou eimai eygnwmon ean rwtisis ti tis eixan pei..........
Ο χρήστης eleniturkey δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 25-03-2010, 00:09:03   #9
Nicole.G

Nicole.G χωρίς αξιολόγηση
Default Θελω κι εγω ενα μωρο

Σας παρακολουθώ κορίτσια τα τελευταία δύο χρόνια. Ζω τις αγωνίες σας, λυπάμαι με τις απογοητεύσεις σας και κλαίω από χαρά κάθε φορά που μαθαίνω πως άλλη μία από σας κατάφερε να κάνει πραγματικότητα το όνειρο της.Χαίρομαι κάθε φορά λες και πρόκειται για μένα..

Μοιράζομαι τις σκέψεις μου με γυναίκες που ξέρω πως θα με νιώσουν.Τον τελευταίο εναμιση χρονο προσπαθουμε με τον αντρα μου ν'αποκτησουμε το δικο μας μωρακι. Ματαια ομως..Μπηκαμε και στη διαδικασια της σπερματεχυνσης χωρις να υπαρχει καποιο προβλημα απλα για να πετυχουμε ισως πιο γρηγορα το στοχο μας.Μια δυο τρεις τεσσερις προσπαθειες..Μηδεν το αποτελεσμα.Δεν μπορω να περιγραψω τον πονο, την απογοητευση που ενιωθα.Την αγωνια που ζουσα μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα της χοριακης.Καθε βραδυ οταν καταλαβαινα οτι ο αντρας μου ειχε αποκοιμη8ει εγω προσευχομουν μεσα μου ''αυτη τη φορα να πετυχει'' κι εκλαιγα απο την αγωνια μου. Τα πρωινα με εβρισκαν σε αυτες τις σελιδες για να παιρνω κουραγιο απο κοπελες που ειχαν πετυχει με την πρωτη, δευτερη η εστω τεταρτη προσπαθεια..

Καπως ετσι λοιπον μαζεψα οτι κουραγιο μουχε απομεινει και τα Χριστουγεννα εκανα λαπαροσκοπηση, υστεροσκοπηση και δευτερη υστεροσαλπιγγογραφια.Ολα φυσιολογικα.Απο την πλευρα του αντρα μου επισης.Η μονιμη απαντηση των γιατρων και της οικογενειας?Πρεπει να χαλαρωσετε..Τη συνταγη δεν μου εδωσε κανεις ομως οταν στην εποχη που ζουμε τρεχουμε να προλαβουμε τισ 24 ωρες..Το πρωτο δυνατο χαστουκι το εφαγα απο μια υποτιθεμενη φιλη..οταν μου ειπε οτι δεν νιωθει πια ανετα να κανει παρεα μαζι μου γιατι εγω δεν εχω παιδια..δεν ηταν τοσο τα λογια της οσο εκεινος ο περιλυπος τονος της φωνης της που δεν ξεχνω..
Ειναι η πρωτη φορα που ανοιγομαι ετσι..Δεν μπορω πια να το κανω στην οικογενεια μου που με θεωρει υπερβολικη απο τη στιγμη που δεν υπαρχει προβλημα ουτε στην αδερφη μου που απεκτησε τεσσερα αγγελουδια στη ζωη της και σιγουρα δεν μπορει να νιωσει στο ελαχιστο την αγωνια μου οταν της μιλω για το ενδεχομενο της εξωσωματικης ουτε και στον αντρα μου πια που δεν μπορω να τον κανω οσο ευτυχισμενο θα ηθελα...

Ειμαι λοιπον ενα βημα πριν χτυπησω την πορτα ενος γνωστου γιατρου για την πρωτη μου εξωσωματικη...Απλα δινω λιγο χρονο ακομα στον εαυτο μου να ηρεμησει και να..συνεχισει..

Σας ευχαριστω που με ακουσατε..
Nicole

Ο χρήστης Nicole.G δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 25-03-2010, 00:34:39   #10
dinami
Απενεργοποιημένος member request

dinami χωρίς αξιολόγηση

κι εγώ καινούργια...
evantheia κουράγιο. Είναι δύσκολο, το ξέρω το περνάω πάνω από ένα χρόνο (συγκεκριμένα 14 μήνες, έναν έναν τους μετράω)... στο διάστημα αυτό έχω κάνει άπειρες χοριακές, και τεστ στο σπίτι που έβγαιναν "ψευδώς θετικά" έτσι για να παίξουν με τα νεύρα μου... Ακόμα και θετικό αποτέλεσμα σε χοριακή πήρα που ανήκε σε άλλη γυναίκα και το κατάλαβαν 2 μέρες μετά όπου εγώ και ο άντρας μου κάναμε πάρτυ και ψάχναμε ονόματα για το παιδί!! Σίγουρα θα βγούμε πιο δυνατές από όλο αυτό, τι άλλο να πω...
Ο χρήστης dinami δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 25-03-2010, 03:59:07   #11
domnina

domnina χωρίς αξιολόγηση

Κοριτσάκια μου,

Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος, την αγωνία σας και την απογοήτευσή σας...

Κάπως έτσι ένιωσα κι εγώ όταν ξεκινήσαμε τον Σεπτέμβρη με τον άνδρα μου τις εξετάσεις για να δούμε τι συμβαίνει και δεν μένω έγκυος ύστερα από 1 1/2 χρόνο προσπαθειών..

Ο άνδρας μου είχε ήδη ένα παιδί από τον πρώτο του γάμο και εγώ είχα στο παρελθόν συλλάβει φυσιολογικότατα δύο φορές αλλά για διάφορους λόγους δεν συνέχισα τις κυήσεις.. Έτσι πολύ απλά υποθέταμε ότι όλα είναι εντάξει..

Και με το πρώτο σπερμοδιάγραμμα μας έρχεται ο ουρανός στο κεφάλι... Μία λέξη μόνο "Χάος"....

Αφού ολοκληρώσαμε τις εξετάσεις και βεβαιωθήκαμε ότι στο σπέρμα εστιάζεται το πρόβλημα αποφασίσαμε κατευθείαν να προχωρήσουμε σε εξωσωματική. Κάναμε λοιπόν την πρώτη μας προσπάθεια αυτό το μήνα και την προηγούμενη Δευτέρα 22/3 πήρα θετική χοριακή! Η χαρά μου; μεγάλη! Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω...

Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη μέχρι την Παρασκευή που θα επαναλάβω τη χοριακή και να βεβαιωθώ ότι όλα εξελίσσονται ομαλά..

Μην το βάζετε κάτω λοιπόν... Οι δυσκολίες υπήρχαν και θα υπάρχουν πάντα.. Αφού το θέλετε τόσο πολύ σίγουρα θα γίνει, μπορεί τώρα, μπορεί σε λίγο, μπορεί λίγο αργότερα.. αλλά σίγουρα θα γίνει..

Ότι χρειαστείτε στη διάθεσή σας!
Ο χρήστης domnina δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 25-03-2010, 16:54:24   #12
matina25

matina25's Avatar

matina25 χωρίς αξιολόγηση

κοριτσια δε χρειαζεται να στεναχωριομαστε-αυτη ειναι μια δοκιμασια που πιστευω μας κανει δυνατοτερες κ αργοτερα καλυτερους γονεις! γτ παντα θα θυμομαστε αυτα που περναμε κ θα εκτιμαμε τα παιδακια μας περισσοτερο
Nicole.G μη δινεις σημασια στις κακιες-οι αληθινοι φιλοι ειναι διπλα μας κ στις μεγαλες χαρες κ ακομα περισσοτερο μας στηριζουν στις στεναχωριες!
οσο για τις εξετασεις πιστευω οτι εισαι τυχερη που οι γιατροι δε βρηκαν κανενα προβλημα! να συνεχισεις να εισαι αισιοδοξη κ σου ευχομαι γρηγορα να ερθει κ το μωρακι σου!
δεν πρεπει να ξεχναμε οτι οσα προβληματα κ να εχουμε οι αντρες μας ειναι διπλα μας κ μας στηριζουν! ειμαστε πολυ τυχερες που τους εχουμε!
Old 25-03-2010, 18:01:45   #13
panan

panan χωρίς αξιολόγηση

Quote:
Originally Posted by Nicole.G View Post
Σας παρακολουθώ κορίτσια τα τελευταία δύο χρόνια. Ζω τις αγωνίες σας, λυπάμαι με τις απογοητεύσεις σας και κλαίω από χαρά κάθε φορά που μαθαίνω πως άλλη μία από σας κατάφερε να κάνει πραγματικότητα το όνειρο της.Χαίρομαι κάθε φορά λες και πρόκειται για μένα..

Μοιράζομαι τις σκέψεις μου με γυναίκες που ξέρω πως θα με νιώσουν.Τον τελευταίο εναμιση χρονο προσπαθουμε με τον αντρα μου ν'αποκτησουμε το δικο μας μωρακι. Ματαια ομως..Μπηκαμε και στη διαδικασια της σπερματεχυνσης χωρις να υπαρχει καποιο προβλημα απλα για να πετυχουμε ισως πιο γρηγορα το στοχο μας.Μια δυο τρεις τεσσερις προσπαθειες..Μηδεν το αποτελεσμα.Δεν μπορω να περιγραψω τον πονο, την απογοητευση που ενιωθα.Την αγωνια που ζουσα μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα της χοριακης.Καθε βραδυ οταν καταλαβαινα οτι ο αντρας μου ειχε αποκοιμη8ει εγω προσευχομουν μεσα μου ''αυτη τη φορα να πετυχει'' κι εκλαιγα απο την αγωνια μου. Τα πρωινα με εβρισκαν σε αυτες τις σελιδες για να παιρνω κουραγιο απο κοπελες που ειχαν πετυχει με την πρωτη, δευτερη η εστω τεταρτη προσπαθεια..

Καπως ετσι λοιπον μαζεψα οτι κουραγιο μουχε απομεινει και τα Χριστουγεννα εκανα λαπαροσκοπηση, υστεροσκοπηση και δευτερη υστεροσαλπιγγογραφια.Ολα φυσιολογικα.Απο την πλευρα του αντρα μου επισης.Η μονιμη απαντηση των γιατρων και της οικογενειας?Πρεπει να χαλαρωσετε..Τη συνταγη δεν μου εδωσε κανεις ομως οταν στην εποχη που ζουμε τρεχουμε να προλαβουμε τισ 24 ωρες..Το πρωτο δυνατο χαστουκι το εφαγα απο μια υποτιθεμενη φιλη..οταν μου ειπε οτι δεν νιωθει πια ανετα να κανει παρεα μαζι μου γιατι εγω δεν εχω παιδια..δεν ηταν τοσο τα λογια της οσο εκεινος ο περιλυπος τονος της φωνης της που δεν ξεχνω..
Ειναι η πρωτη φορα που ανοιγομαι ετσι..Δεν μπορω πια να το κανω στην οικογενεια μου που με θεωρει υπερβολικη απο τη στιγμη που δεν υπαρχει προβλημα ουτε στην αδερφη μου που απεκτησε τεσσερα αγγελουδια στη ζωη της και σιγουρα δεν μπορει να νιωσει στο ελαχιστο την αγωνια μου οταν της μιλω για το ενδεχομενο της εξωσωματικης ουτε και στον αντρα μου πια που δεν μπορω να τον κανω οσο ευτυχισμενο θα ηθελα...

Ειμαι λοιπον ενα βημα πριν χτυπησω την πορτα ενος γνωστου γιατρου για την πρωτη μου εξωσωματικη...Απλα δινω λιγο χρονο ακομα στον εαυτο μου να ηρεμησει και να..συνεχισει..

Nicole
καταλαβαινω το αγχος και τον φοβο σου.ανθρωποι που δεν σε νοιωθουν δεν αξιζει να στεναχωριεσαι γιαυτους.δεν ειναι ετσι οι φιλοι.θελω να σου πω οτι εγω εκανα την εξωσωματικη με μεγαλη χαρα.να μεν πριν φοβωμουν αλλα μωλις ξεκινησα την διαδικασια ελεγα τι χαζη που ημουν και δεν το εκανα νωριτερα.να μην σκεφτεσαι ουτε οικογενεια ουτε κανεναν.με τον αντρα σου να εισαστε ενωμενοι σαυτη την προσπαθεια και ολλα θα πανε καλα.το οτι κανουμε εξωσωματικη δεν μας κανει λιγοτερο γυναικες,η μητερες απο τις αλλες.ουτε θα εχουν καποια διαφορα τα παιδια μας.προσπαθησε οσο μπορεις να αποβαλεις το αγχος,πανε στον γιατρο και ισως και στην πορεια το μωρακι αν ερθει μονο του.σου ευχομαι κλαη επιτυχια.
Ο χρήστης panan δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 25-03-2010, 21:35:05   #14
μαμιμου

μαμιμου χωρίς αξιολόγηση

Quote:
Originally Posted by Nicole.G View Post

Nicole
nicole mm
νιωθω το αγχος σ κ γω... ολοι μο λενε δεν πρεπει αλλα εγω πιανω τον εαυτο μ να αγχωνεται που κ που...μακαρι να μασ ερθουν τα καλα νεα συντομα ..κ σε σενα κ σε μενα κ σε οοοοοοοοοοοοολες τις κοπελες που θελουν αν γινουν μανουλες.... να σαι θετικη...κ ο,τι θες πο πολυ γινεται!να το 3ερεις αυτο!φιλακια..
Ο χρήστης μαμιμου δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 25-03-2010, 22:55:00   #15
Nicole.G

Μέσα από την καρδιά μου κορίτσια ένα μεγάλο ευχαριστώ!!Εύχομαι γρήγορα να μπορέσουμε όλες μας να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας το δικό μας θησαυρό!!
Old 26-03-2010, 22:43:49   #16
nanty30

nanty30 χωρίς αξιολόγηση

κοριτσια καλησπερα! και γω ειμαι στην ιδια φαση με σας! 2 1/2 χρονια σε προσπάθειες και αποτελεσμα κανενα! σοβαρό προβλημα δεν υπάρχει σε κανεναν απο τους δυο. τον προηγούμενο μηνα εκανα σπερματεγχυση και παλι τιποτα! τον επομενο μηνα θα κανω την δευτερη με serpafar! ευχηθειτε μου καλη επιτυχια... γιατι το αγχος δεν ελεγχεται και καποια στιγμη σε παιρνει απο κατω... αλλα το παρεακι στο forum κάνει καλό σε ολες μας!αλληλοστηριζόμαστε και αλληλοκαταλαβαινόμαστε...
Ο χρήστης nanty30 δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 26-03-2010, 22:51:27   #17
Ammimar

Ammimar χωρίς αξιολόγηση

Καλή σου επιτυχία!!!
Old 27-03-2010, 09:42:13   #18
Nicole.G

Καλη Επιτυχια!!!!Εχεις τη θετικη σκεψη ολων μας!!
Old 27-03-2010, 13:00:47   #19
nanty30

nanty30 χωρίς αξιολόγηση

Αχ σας ευχαριστώ πολυ! και σε σας ευχομαι το ποληπόθητο....συντομα!!!! πολυ αγχος βρε παιδι μου,,,
Ο χρήστης nanty30 δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 28-03-2010, 08:50:13   #20
vasso st

vasso st's Avatar

vasso st χωρίς αξιολόγηση

Καλημερα κοριτσια κι απο εμενα!
Ειμαστε με τον αντρα μου μαζι 7 χρονια. Ελευθερο ερωτα κανουμε τα τελευταια 3 (χωρις να ειναι στοχος ενα παιδακι ομως εκτος απο περυσι που δειλα-δειλα ξεκινησαμε συνειδητα για παιδι). Ολα αυτα τα 2 χρονια γινοταν ελευθερα μεν,επι του ασφαλους δε(λιγο πριν αδιαθετησω κλπ) ομως υπηρξαν και "ατυχηματα" σε γονιμες μερες αλλα....τζιφος! Ειχαμε αποφασισει πως δεν θα το επιδιωξουμε αλλα αν συμβει καλως να ερθει!
Τον τελευταιο χρονο το εχουμε βαλει στοχο χωρις να μας γινει εμμονη αλλα ακομα τιποτα...Δεν απελπιζομαι γιατι θα συμβει!!! Παιζει μεγαλο ρολο & η καλη ψυχολογια. Οσο το κυνηγαω δεν ερχεται γιαυτο θα χαλαρωσουμε και που θα παει ??? Θα προκυψει
Και για να ευθυμησουμε λιγο...Συζηταω με φιλες με παρομοιους φοβους για το ποτε επιτελους θα γινουμε μανες και τετοια και λεγαμε "καποτε τρεμαμε μην μεινουμε εγκυες και μας κουρεψουν οι γονεις μας & τωρα τρεμουμε να μεινουμε εγκυες για να γινουμε μανουλες"
Καλα αποτελεσματα σε ολες μας κοριτσια, χαλαρωστε γιατι με αγχος δεν βγαινει τιποτα
Ο χρήστης vasso st δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 12-04-2010, 16:38:19   #21
Nicole.G

Μολις εκλεισα το πρωτο μου ραντεβου με τον Μαστρομηνα στις 29.04.Τι να σας πω βρε κοριτσια..από εκείνη τη στιγμή μόνο ηρεμη δεν είμαι..απο τη μια σκεφτομαι μηπως βιαστηκα απο τη στιγμη που δεν υπαρχει καποιο πρβλημα περα του αγχους..απο την αλλη σκεφτομαι τις 4 αποτυχημενες σπερματεχυνσεις και την προσπαθεια που κανουμε με τον αντρα μου πανω απο ενα χρονο..Μου'ρχεται να βαλω τα κλαματα απο το αγχος και το φοβο.. Ας ελπισουμε οτι δεν θα το μετανιωσω και αργοτερα να σκεφτομαι οτι ειχα αργησει να παρω τη ''σωστη'' αποφαση..
Old 12-04-2010, 19:31:07   #22
argyro73

argyro73's Avatar

argyro73 χωρίς αξιολόγηση

Nicole.G καλή αρχή κορίτσι μου! Αφού ένιωσες ότι ήρθε η ώρα να κάνεις το επόμενο βήμα, καλώς το έκανες. Εξάλλου και φυσικά το προσπάθησες και σπερματεγχύσεις δοκίμασες, κατανοητό ότι δεν αντέχεις άλλο ψυχολογικά να περιμένεις και θέλησες να προβείς σε κάτι πιο δραστικό. Ο γιατρός με τον οποίο έκλεισες ραντεβού είμαι σίγουρη ότι θα σε συμβουλέψει κατάλληλα για το αν αποφάσισες σωστά, θα σε κατατοπίσει σχετικά κι ελπίζω κυρίως να σε ξεαγχώσει ώστε να απομυθοποιήσεις λίγο τη διαδικασία. Με το καλό λοιπόν να ξεκινήσεις την προσπάθεια που θα σε φέρει πιο κοντά στο μωράκι που τόσο επιθυμείς!
Old 14-04-2010, 14:30:10   #23
Nicole.G

Argyro73 s'euxaristw gia ta kala sou logakia!!!Makari ola na pane kala!Filakia!
Old 15-04-2010, 10:40:29   #24
ZOUZOUNIARA

ZOUZOUNIARA χωρίς αξιολόγηση

Καλή προσπάθεια κοριτσάκι μου!!!!!
Να σου πάνε όλα κατ' ευχήν!!!!!
Στο εύχομαι από την καρδιά μου!!!!!
Να μας πεις πώς πήγε το ραντεβού μαζί του!!!!!
Την Καλημέρα μου!!!!!!!
Ο χρήστης ZOUZOUNIARA δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Old 15-04-2010, 10:43:22   #25
ZOUZOUNIARA

ZOUZOUNIARA χωρίς αξιολόγηση

ΚΙ ΕΓΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!!!!!!
ΚΙ ΕΓΩ!!!!!!!!!!!!!!
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΤΙ ΝΑ ΠΩ……………

ΤΥΧΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ!!!!!!!!!!!!!!
Ο χρήστης ZOUZOUNIARA δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 15:58:15   #26
Nicole.G

Ευχαριστω!!!!Εννοειται οτι θα σας..ενημερωσω!!!Σε ποιον αλλον μπορω να τα πω??Φιλακια!!
Old 20-05-2010, 16:59:41   #27
Nicole.G

Είχα που λέτε..το θράσος να ακυρώσω το ραντεβού μου με τον Μαστρομηνά τον προηγουμενο μήνα μήπως γίνει κανένα θαύμα μέσα στο Μάιο...Έτσι που λέτε έφτασα στη σημερινή μέρα...Σε λιγότερο από τρεις ώρες κορίτσια θα τον συναντήσω...και είμαι απο εχθές (να μη σας πω και από προχθές..)όλο νεύρα και άγχος...Λίγο τώρα να με πειράξει κάποιος..βάζω τα κλάματα επιτόπου...Είναι φυσιολογικό..τι να πω??Νιώθω πάντως πως κανένας δε με καταλαβαίνει...Ας ελπίσουμε οτι θα μου κάνει καλή εντυπωση και θα πάνε όλα καλά...
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules