Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Ακόμα δεν έχω καταλήξει αν η δικιά μου η γυναικολόγος έπραξε σωστά. Τη λένε Χριστοπούλου Χριστίνα και στον τοκετό χωρίς να έχει περάσει ώρα από την έναρξη των ωθήσεων μου το πήρε το μωρό με βεντούζα. Μπήκε στη θερμοκοιτίδα 3 μέρες από αυτό. Λέει ότι έπεφταν οι παλμοί. Δεν ξερώ αν ισχύει γιατί ήταν πολύ σύντομο χρονικό διάστημα. Αν ξέρει κάποιος κάτι για τη συγκεκριμένη γιατρό ας το πει για να διασταυρώσουμε απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. εδω και 5 χρονια για τον ετησιο ελεγχο (τεστ ΠΑΠ κλπ) επισκεπτομαι την κα Τανγκου στην Μητροπολεως. τη γνωριζει καμια σας?

ηθελα να ακουσω αποψεις απο κοπέλες που την είχαν-έχουν γιατρο κατα την εγκυμοσυνη τους.

ZOrwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Κορίτσια καμιά σας τον Ρούσο ;;στο Ιπποκράτειο πρεπει να ειναι!!

 

Εγώ, εγώ θα σου πω για τον Ρούσσο.Μου τον σύστησε ένας καθηγητής Μικροβιολογίας του Ιπποκρατείου.Εκανα 2 γέννες μαζί του και ...μου λείπει.Όλα πήγαν τέλεια.Στην 1η κύηση περίμενε 9 ώρες πλάι μου μπας και γεννήσω φυσιολογικά κι ήταν έτοιμος να με στείλει σπίτι,αλλά προτίμησα να ξεμπερδεύω με καισαρική. Πράος άνθρωπος, από τα μεγαλύτερα μυαλά, κι έχεις και τη δυνατοτητα να γεννήσεις στο Ιπποκράτειο, αν κάτι πάει στραβά-χτύπα ξύλο.Σου τον συστήνω ανεπιφύλακτα.Τη μέρα που πήγα να βγάλω στο Ιπποκράτειο τα ράμματα είχε ξεγεννήσει μία με τεράδυμα και όλ απήγαν στην εντέλεια. Τον θεωρώ κορυφή. Και είναι πολύ αναλυτικός και ενθαρρυντικός με τις εγκύους.Πολλή ώρα στα ραντεβού του,τι να σου πω. το μόνο αρνητικό είναι το γραφείο του που είναι παλαιάς διακόσμησης. Ο ίδιος είναι super...Δυστυχώς δ εμένω Θεσ/νίκη, αλλά όποτε χρειαστεί για κάτι γυναικολογικό σε αυτόν απευθύνομαι με κλειστά μάτια..

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω καταλήξει αν η δικιά μου η γυναικολόγος έπραξε σωστά. Τη λένε Χριστοπούλου Χριστίνα και στον τοκετό χωρίς να έχει περάσει ώρα από την έναρξη των ωθήσεων μου το πήρε το μωρό με βεντούζα. Μπήκε στη θερμοκοιτίδα 3 μέρες από αυτό. Λέει ότι έπεφταν οι παλμοί. Δεν ξερώ αν ισχύει γιατί ήταν πολύ σύντομο χρονικό διάστημα. Αν ξέρει κάποιος κάτι για τη συγκεκριμένη γιατρό ας το πει για να διασταυρώσουμε απόψεις.

 

παπακι και εγω αυτήν έχω και ρωτάω και εγω για αυτην ,βέβαια δεν έχω γέννα αλλά προσπαθω να μείνω έγκυος,έχω πολλές γνωστες που πανε σε αυτηνκαι γενικα είναι πολυ ευγενικη και ανθρωπος.Σε γενικες γραμμες δεν εχω παραπονο παρα τον κοσμο που εχει!!και περιμενεις καθε φορα με τις ωρες αλλά για περαιτερω και εγω θελω πληροφοριες αν μπορει καμμια να βοηθήσει.!σνιφ..

The rainbow always comes out after the rain.:-)

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια, είναι τόσα πολλά τα ονόματα που ακούστηκαν εδώ μέσα που έχω καταμπερδευτεί. Εδώ και 2 χρόνια θέλω να αλλάξω γυναικολόγο, αλλά μετά από 10 χρόνια στον ίδιο γιατρό, (Τσάκος, Καλαμαριά), μου είναι πολύ δύσκολο να πάρω την απόφαση. Για όποιαν θέλει πληροφορίες για Τσάκο ας στείλει πμ. (εν ολίγοις πολύ καλός, αλλά ακριβός και πλέον έχει ΠΑΡΑ πολύ πελατεία, και είναι ακριβοθώρητος...).

Οπότε ψάχνω κάποιον δυτικά, καθότι μένω Εύοσμο, (ενώ ο Τσακος είναι Καλαμαριά..), και να είναι διαθέσιμος για πιο πολλές λεπτομέρειες, να κάνει φ.τ. μετά από καισαρική , (κ.τ. έκανα χωρίς να υπάρχει λόγος...δυστυχώς...).

Μπορείτε να πείτε περισσότερα για τον Μπύρο (σταυρ/λη), και για τον Ζεπειριάδη? Ξέρει επίσης καμιά τον Ευσταθιάδη Στάθη που έχω ακούσει καλά λόγια?

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια, είναι τόσα πολλά τα ονόματα που ακούστηκαν εδώ μέσα που έχω καταμπερδευτεί. Εδώ και 2 χρόνια θέλω να αλλάξω γυναικολόγο, αλλά μετά από 10 χρόνια στον ίδιο γιατρό, (Τσάκος, Καλαμαριά), μου είναι πολύ δύσκολο να πάρω την απόφαση. Για όποιαν θέλει πληροφορίες για Τσάκο ας στείλει πμ. (εν ολίγοις πολύ καλός, αλλά ακριβός και πλέον έχει ΠΑΡΑ πολύ πελατεία, και είναι ακριβοθώρητος...).

Οπότε ψάχνω κάποιον δυτικά, καθότι μένω Εύοσμο, (ενώ ο Τσακος είναι Καλαμαριά..), και να είναι διαθέσιμος για πιο πολλές λεπτομέρειες, να κάνει φ.τ. μετά από καισαρική , (κ.τ. έκανα χωρίς να υπάρχει λόγος...δυστυχώς...).

Μπορείτε να πείτε περισσότερα για τον Μπύρο (σταυρ/λη), και για τον Ζεπειριάδη? Ξέρει επίσης καμιά τον Ευσταθιάδη Στάθη που έχω ακούσει καλά λόγια?

 

 

Kαλησπέρα!

Ο Τσάκος σου έκανε την καισαρική;

Είναι ένας από αυτούς που αναλαμβάνουν φυσιολογικό τοκετό μετά από καισαρική.

YBsep2.png

0VTqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βάτση Θωμαή ,Πλατεία Δημοκρατίας. Πολυ καλή γιατρος! Μετά από δυο δυσκολές γέννες! Και ΑΝΘΡΩΠΟΣ

γεια σου και απο μενα. θελω να ρωτησω σε ποιο νοσοκομειο ξεγενναει και αν παιρνει χρηματικο ποσο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εγώ, εγώ θα σου πω για τον Ρούσσο.Μου τον σύστησε ένας καθηγητής Μικροβιολογίας του Ιπποκρατείου.Εκανα 2 γέννες μαζί του και ...μου λείπει.Όλα πήγαν τέλεια.Στην 1η κύηση περίμενε 9 ώρες πλάι μου μπας και γεννήσω φυσιολογικά κι ήταν έτοιμος να με στείλει σπίτι,αλλά προτίμησα να ξεμπερδεύω με καισαρική. Πράος άνθρωπος, από τα μεγαλύτερα μυαλά, κι έχεις και τη δυνατοτητα να γεννήσεις στο Ιπποκράτειο, αν κάτι πάει στραβά-χτύπα ξύλο.Σου τον συστήνω ανεπιφύλακτα.Τη μέρα που πήγα να βγάλω στο Ιπποκράτειο τα ράμματα είχε ξεγεννήσει μία με τεράδυμα και όλ απήγαν στην εντέλεια. Τον θεωρώ κορυφή. Και είναι πολύ αναλυτικός και ενθαρρυντικός με τις εγκύους.Πολλή ώρα στα ραντεβού του,τι να σου πω. το μόνο αρνητικό είναι το γραφείο του που είναι παλαιάς διακόσμησης. Ο ίδιος είναι super...Δυστυχώς δ εμένω Θεσ/νίκη, αλλά όποτε χρειαστεί για κάτι γυναικολογικό σε αυτόν απευθύνομαι με κλειστά μάτια..

 

Σ'ευχαριστώ πολύ !!Οπότε μου τον προτείνεις ανεπιφύλακτα γιατί κι'εγώ έχω δίδυμα!!Στο Ιπποκράτειο είχες γεννήσει;;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Αγαπητή Irnadi, συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση. Ναι, Ο Τσάκος μου έκανε την καισαρική.

 

Μήπως ξέρετε που ξεγεννάει ο Μπύρος?

Και επίσης για τον Ρούσο, αν δεν θέλεις να γεννήσεις στο Ιπποκράτειο, πηγαίνει και σε κλινικές?

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ !!Οπότε μου τον προτείνεις ανεπιφύλακτα γιατί κι'εγώ έχω δίδυμα!!Στο Ιπποκράτειο είχες γεννήσει;;

 

Οχι, δεν επέλεξα το Ιπποκράτειο. στο Γένεσις πήγα,γιατί δεν είμαι από Θεσ/νίκη και δεν ήθελα να ταλαιπωρήσω τη μάνα μου στο νοσοκομείο. Όμως, ξεγεννάει όπου θέλεις, εσύ επιλέγεις πού θα πας. Ειδικά στην περίπτωσή σου με δίδυμα καλό θα ήταν να είσαι στο νοσοκομείο, γιατί αν παρ' ελπίδα χρειαστεί κάποιο μωράκι σου θερμοκοιτίδα ή θα πληρώσεις πολύ αδρά την κλινική ,με ενδεχόμενο και πάλι να χρειαστεί να μεταφερθεί στο Ιπποκράτειο ή εξ αρχής θα το στείλεις.οπότε θα είσαι μακριά του. Ειδικά ο Ρούσσος για το ενδεχόμενο της μεταφοράς μωρού από την κλινική στο νοσοκομείο μου είπες πως για ένα μωρό το να μεταφερθεί από την κλινική στο νοσοκομείο είναι σα να παει κάποιος από εδώ στην αμερική και να γυρίσει. Τον συστήνω ανεπιφύλακτα και ό,τι άλλο θες στη διάθεσή σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κ απο μενα.εμενα την γυναικολογο την λενε βουντιωνη τινα κ ειναι εθνικης αμυνης,δεν την ηξερα αλλα μου τη συστυσε μια φιλη μου οταν εμεινα εγκυος.ειμαι ευχαριστιμενη μεχρι στιγμης!!!!!αν καποια απο εσας γνωριζει κατι ας μου το στειλει.........:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου Αnastasian, λυπάμαι πολύ γι' αυτό που σας συνέβη! Πώς είναι τώρα το παιδί σου? Τι ηλικία έχει, θα γίνει καλά?

Πες μας κι άλλα, εγώ γέννησα την κόρη μου σε κλινική, αλλά τώρα πραγματικά σκέφτομαι, αν κάνω 2ο να πάω σε νοσοκομείο.Βέβαια είδα στο Ιπποκράτειο τι γίνεται στη γυναικολογική πτέρυγα, και τρόμαξα (νοσηλεύεται η κουμπάρα μου), μιλάμε για τριτοκοσμικές συνθήκες, 15 άτομα σε ένα θάλαμο, τουαλέτα έξω, χάλια...

Έτσι θά 'ναι και στη μαιευτική, άραγε? Μάλλον ψήνομαι για Παπαγεωργίου... Γράψτε εμπειρίες.

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια, είναι τόσα πολλά τα ονόματα που ακούστηκαν εδώ μέσα που έχω καταμπερδευτεί. Εδώ και 2 χρόνια θέλω να αλλάξω γυναικολόγο, αλλά μετά από 10 χρόνια στον ίδιο γιατρό, (Τσάκος, Καλαμαριά), μου είναι πολύ δύσκολο να πάρω την απόφαση. Για όποιαν θέλει πληροφορίες για Τσάκο ας στείλει πμ. (εν ολίγοις πολύ καλός, αλλά ακριβός και πλέον έχει ΠΑΡΑ πολύ πελατεία, και είναι ακριβοθώρητος...).

Οπότε ψάχνω κάποιον δυτικά, καθότι μένω Εύοσμο, (ενώ ο Τσακος είναι Καλαμαριά..), και να είναι διαθέσιμος για πιο πολλές λεπτομέρειες, να κάνει φ.τ. μετά από καισαρική , (κ.τ. έκανα χωρίς να υπάρχει λόγος...δυστυχώς...).

Μπορείτε να πείτε περισσότερα για τον Μπύρο (σταυρ/λη), και για τον Ζεπειριάδη? Ξέρει επίσης καμιά τον Ευσταθιάδη Στάθη που έχω ακούσει καλά λόγια?

 

ευοσμο καταπληκτικος γιατροσ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΠΑΩ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ 2ο ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΛΟΓΩ ΓΙΑΤΡΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΤΟΝ ΕΧΩ ΣΥΣΤΗΣΕΙ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ.ΣΤΗΝ ΕΦΗΒΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΥΧΑΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΗΘΕΝ ΓΝΩΣΤΟΥΣ.ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΙΠΟΤΑ,ΠΟΛΥ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΠΑΩ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ 2ο ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΛΟΓΩ ΓΙΑΤΡΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΤΟΝ ΕΧΩ ΣΥΣΤΗΣΕΙ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ.ΣΤΗΝ ΕΦΗΒΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΥΧΑΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΗΘΕΝ ΓΝΩΣΤΟΥΣ.ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΙΠΟΤΑ,ΠΟΛΥ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ!!!!!!!

 

αλήθεια είναι και στο ΙΚΑ;πολύ σημαντικό. που κοντά στη Μεγ. Αλεξάνδρου είναι; μου φαίνεται θ' αλλάξω κι εγώ γιατρό.

ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ!!!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...