Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

clomiphene???


Recommended Posts

kalhspera koritsia k egw molis teleiwsa ta xapia pou mou edwse o giatros mou (Clomiphene citrate) ta phra thn trith mera periodou gia 5 meres k stis 10 meres sunolika tha paw gite na me kanei uperixo!!!!!!!!!!ante na doume axaaxaax!euxomai se oles mas na pane kala!!!!!!!!!!!!!!!!111:)

 

καλή σου επιτυχία.

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 761
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα σε όλες!

και εγώ μέλος του 'clomiphene-pregnyl' club!! Αυτός ο μήνας είναι η πρώτη μου προσπάθεια και γύρω στης 25/10 θα μπορώ να κάνω τεστ να δω τι έγινε τελικα!! Αν και πια έχω απογοητευτεί, νομίζω οτι τίποτα δεν έγινε πάλι και πάει άλλος ένας μήνας άδικα!!! Όλοι μου λένε να μην το γκαντεμιάζω από τώρα αλλά δυστυχώς έτσι νιώθω!!!...υπομονή!!

:cool:

Life is too short to be boring!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες!

και εγώ μέλος του 'clomiphene-pregnyl' club!! Αυτός ο μήνας είναι η πρώτη μου προσπάθεια και γύρω στης 25/10 θα μπορώ να κάνω τεστ να δω τι έγινε τελικα!! Αν και πια έχω απογοητευτεί, νομίζω οτι τίποτα δεν έγινε πάλι και πάει άλλος ένας μήνας άδικα!!! Όλοι μου λένε να μην το γκαντεμιάζω από τώρα αλλά δυστυχώς έτσι νιώθω!!!...υπομονή!!

 

Έλα βρε Elenaki... μην απελπίζεσαι.

Η αλήθεια είναι πως η αναμονή μέχρι τη χοριακή είναι μια φάση δύσκολη, αλλά προσπάθησε να ασχοληθείς με θεματάκια ευχάριστα που θα σε αποσπάσουν από τη σκέψη του αποτελέσματος.

Καλή συνέχεια.

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες!

και εγώ μέλος του 'clomiphene-pregnyl' club!! Αυτός ο μήνας είναι η πρώτη μου προσπάθεια και γύρω στης 25/10 θα μπορώ να κάνω τεστ να δω τι έγινε τελικα!! Αν και πια έχω απογοητευτεί, νομίζω οτι τίποτα δεν έγινε πάλι και πάει άλλος ένας μήνας άδικα!!! Όλοι μου λένε να μην το γκαντεμιάζω από τώρα αλλά δυστυχώς έτσι νιώθω!!!...υπομονή!!

Κ εγω ετσι εκανα κ καθομουν κ εκλαιγα σαν ηλιθια 10 μερες και τελικα ημουν εγκυος (δυστυχως παλλινδρομησε:(). Να ξερεις οτι ο οργανισμος ανταποκρινεται καλυτερα απο το δευτερο μηνα. Εγω εμεινα στον τριτο με clomiphene+pregnyl. Καλη επιτυχια ευχομαι κ να μην στεναχωριεσαι! Φιλακια!!!

Στηρίξου στο λαγοπόδαρο αν θες, αλλά θυμήσου ότι δεν ωφέλησε το λαγό!

Link to comment
Share on other sites

και μενα πρωτος μηνας με seprafar και δυστηχως 1 μονο ωαριο...δεν τα περνουμε για περισσοτερα ωαρια ή εγω δεν καταλαβα καλά??τελοσπαντων καναμε και τις σχετικες προσπαθειες και περιμενουμε το τελος του μηνα για να δουμε!!!Ευχομαι σε ολες να εχουμε ευχαριστα αποτελεσματα!!!!!

empty.gif

fHaOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και μενα πρωτος μηνας με seprafar και δυστηχως 1 μονο ωαριο...δεν τα περνουμε για περισσοτερα ωαρια ή εγω δεν καταλαβα καλά??τελοσπαντων καναμε και τις σχετικες προσπαθειες και περιμενουμε το τελος του μηνα για να δουμε!!!Ευχομαι σε ολες να εχουμε ευχαριστα αποτελεσματα!!!!!
Το αν θα κατεβασεις περισσοτερα αυγουλακια εξαρταται απο τη δοσολογια που θα σου συστησει ο γιατρος. Τα κλομιφεν τα παιρνεις επισης για να ρυθμισει την ωορηξια σου ωστε να γινεται σε σιγουρα καθε μηνα κ σε συγκεκριμενη μερα του κυκλου ετσι ωστε να μπορει να την υπολογισει ο γιατρος με τον υπερηχο κ να αυξανεις τις πιθανοτητες συλληψης κανωντας ''αγαπουλες'' εκεινες τις ημερες! Ελπιζω να βοηθησα. Και με ενα αυγουλακι μια χαρα δουλεια γινεται! Φιλακια!!!

Στηρίξου στο λαγοπόδαρο αν θες, αλλά θυμήσου ότι δεν ωφέλησε το λαγό!

Link to comment
Share on other sites

και μενα πρωτος μηνας με seprafar και δυστηχως 1 μονο ωαριο...δεν τα περνουμε για περισσοτερα ωαρια ή εγω δεν καταλαβα καλά??τελοσπαντων καναμε και τις σχετικες προσπαθειες και περιμενουμε το τελος του μηνα για να δουμε!!!Ευχομαι σε ολες να εχουμε ευχαριστα αποτελεσματα!!!!!

 

Τα serpafar κάνουν μια απλή υποστήριξη αυτού που θα έκανε από μόνος του ο οργανισμός.

Μπορεί να κάνεις περισσότερα ωάρια μπορεί και όχι. Εγώ έχω πάρει serpafar - pregnyl συνολικά 5 φορές και είχα τα εξής:

Κύκλος με απλή παρακολούθηση ΧΩΡΙΣ ΤΙΠΟΤΑ: 2 ωάρια, αρνητικό αποτέλεσμα

1ος κύκλος με serpafar - pregnyl: 2 ωάρια, αρνητικό αποτέλεσμα

ακολούθησε κενό μερικών μηνών λόγω άλλων γυν/κών προβλημάτων.

2ος κύκλος με serpafar - pregnyl: 1 ωάριο κ σπερματέγχυση, αρνητικό αποτέλεσμα

κενό μερικών μηνών για υστεροσκόπηση - λαπαροσκόπηση.

3ος κύκλος με serpafar - pregnyl κ ενέσεις altermon (αυτές ναι, αυξάνουν την παραγωγή):5 ωάρια:πέτυχα εγκυμοσύνη που παλινδρόμησε, κενό 2 μηνών για προσπάθειες "παραδοσιακά". Αρνητικά αποτελέσματα, υποψίες για έλλειψη ωορρηξίας.

4ος κύκλος με serpafar - pregnyl: 4 ωάρια, αρνητικό αποτέλεσμα

5ος κύκλος με serpafar - pregnyl: 2 ωάρια, αμέσως μετά, θετικό αποτέλεσμα, χαμηλές ορμόνες, περιμένω εξέλιξη.

 

Καλή σου επιτυχία.

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αποφασίσει ήδη οτι θα κάνω 3 κύκλους με τα χάπια και μετά θα πάω για εξωσωματική. Βαρέθηκα πια να περιμένω (και ας μην έχω τραβήξει ούτε τα μισά σε σχέση με αυτά που διαβάζω στο φόρουμ!!!), βαρέθηκα να μένουν όλες έγγυες και εγώ να κοιτάζω!!! θέλω και εγώ ένα νινι, να το φροντίζω, να του δίνω φιλάκια, να το ταίζω, να το κάνω μπανάκια και όλα αυτά που φαντάζομαι αλλά δυστυχώς μόνο φαντάζομαι....!!! και όχι τίποτα άλλο αλλά την πληρώνει το καημένο το σκυλάκι μου, που το έχω ταράξει από την πολλή φροντίδα και αγάπη!!! Ίσως και να άρχισα να χαζεύω, ποιος ξέρει???!! Πάντως κλάματα και τέτοια σκηνικά δεν έχω ακόμα, δεν είμαι και τέτοιος τύπος εξάλλου, κρατιέμαι προς το παρόν!!! Θα δείξει!!!

:cool:

Life is too short to be boring!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το έχω αποφασίσει ήδη οτι θα κάνω 3 κύκλους με τα χάπια και μετά θα πάω για εξωσωματική. Βαρέθηκα πια να περιμένω (και ας μην έχω τραβήξει ούτε τα μισά σε σχέση με αυτά που διαβάζω στο φόρουμ!!!), βαρέθηκα να μένουν όλες έγγυες και εγώ να κοιτάζω!!! θέλω και εγώ ένα νινι, να το φροντίζω, να του δίνω φιλάκια, να το ταίζω, να το κάνω μπανάκια και όλα αυτά που φαντάζομαι αλλά δυστυχώς μόνο φαντάζομαι....!!! και όχι τίποτα άλλο αλλά την πληρώνει το καημένο το σκυλάκι μου, που το έχω ταράξει από την πολλή φροντίδα και αγάπη!!! Ίσως και να άρχισα να χαζεύω, ποιος ξέρει???!! Πάντως κλάματα και τέτοια σκηνικά δεν έχω ακόμα, δεν είμαι και τέτοιος τύπος εξάλλου, κρατιέμαι προς το παρόν!!! Θα δείξει!!!

 

 

Γλυκιά μου μην απογοητεύεσαι.

Αν η ηλικία σου έχει σχέση με το username σου (25), σημαίνει ότι έχεις κάθε περιθώριο να κάνεις πλήρη διερεύνηση του προβλήματος υπογονιμότητας το οποίο βιώνεις ώστε να μείνεις έγκυος με όσο πιο φυσικό τρόπο γίνεται.

Μπορείς για αρχή να πας σε ένα κέντρο γονιμότητας ή ακόμη και με το γιατρό σου και να εξετάσετε το πακέτο των εξετάσεων που σου λείπουν και πρέπει να κάνεις.

Σαλπιγγογραφία πχ έκανες?

Υστεροσκόπηση? Λαπαροσκόπηση?

Αν όλα είναι καλά, συμπεριλαμβανομένου και του σπέρματος του συζύγου, η κιτρική κλομιφαίνη (serpafar) συστήνεται μέχρι 6 κύκλους κ μετά εξωσωματική.

Αν δεν έχεις κάνει ολοκληρωμένο έλεγχο δε, κινδυνεύεις ακόμη και με εξωσωματική να τιναχθεί στον αέρα η προσπάθειά σου (μαζί κι η τσέπη σου).

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και να είσαι ήδη εγκυούλα!!!

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ Cristy μου, μακάρι να ήμουν 25!!!! Και τι δε θα έδινα!!! Βέβαια να λέμε και την αλήθεια μας, τότε ούτε που σκεφτόμουνα τον γάμο πόσο μάλλον το παιδί!!! Τελοσπάντων! Είμαι 31 (δυστυχώς!!) και ναι οι σχετικές προ-γεννητικές εξετάσεις έχουν γίνει (εκτός από υστεροσκόπηση-λαπαροσκόπηση που αναφέρεις), όλα είναι οκ και για τους δυο μας. Υπομονή είναι αυτό που πάντα μου έλειπε και θα μου λείπει (γιατί ο λύκος και αν εγέρασε.... που λέει μια παροιμία) και γι'αυτό δίνω στη κλομιφαίνη ένα 3μηνο (ούτε λεπτό παραπάνω!!!!). Μακάρι πάντως να είμαι ήδη έγγυος όπως λες και να στείλω το σχετικό μήνυμα (ΕΙΜΑΙ ΈΓΓΥΟΣ!!!) σε ΚΑΘΕ χρήστη αυτού του φόρουμ!!!!!!!!!

:cool:

Life is too short to be boring!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αποφασίσει ήδη οτι θα κάνω 3 κύκλους με τα χάπια και μετά θα πάω για εξωσωματική. Βαρέθηκα πια να περιμένω (και ας μην έχω τραβήξει ούτε τα μισά σε σχέση με αυτά που διαβάζω στο φόρουμ!!!), βαρέθηκα να μένουν όλες έγγυες και εγώ να κοιτάζω!!! θέλω και εγώ ένα νινι, να το φροντίζω, να του δίνω φιλάκια, να το ταίζω, να το κάνω μπανάκια και όλα αυτά που φαντάζομαι αλλά δυστυχώς μόνο φαντάζομαι....!!! και όχι τίποτα άλλο αλλά την πληρώνει το καημένο το σκυλάκι μου, που το έχω ταράξει από την πολλή φροντίδα και αγάπη!!! Ίσως και να άρχισα να χαζεύω, ποιος ξέρει???!! Πάντως κλάματα και τέτοια σκηνικά δεν έχω ακόμα, δεν είμαι και τέτοιος τύπος εξάλλου, κρατιέμαι προς το παρόν!!! Θα δείξει!!!

 

ετσι απογοητευομαστε ολες!!Αλλα καλυτερα να μενεις αισιοδοξη μεχρι να δεις τι θα γινει καθε μηνα...Μετα δικαιουσε να απογοητευτεις αν και δεν στο ευχομαι!!και καλυτερα να σου πει ο γιατρος ποτε να πας για εξωσωματικη (ευχομαι να μη χρειαστει!!)Απο οτι διαβασα εισαι και συ στον πρωτο μηνα με τα χαπια οπως και γω,τα υπολοιπα κοριτσια διαβασες οτι και στον 4 και 5 και 6 μηνα εμειναν και ασε που εγω πιστευω οτι η εξωσωματικη ειναι η τελευταια λυση πια!!Αυτο με το σκυλι πολυ γελασα.:lol::lol::lol:.το ιδιο και γω με σκυλι και με γατο καταλαβαινεις τι γινετε να με δεις να τα κανω ο!ο!ο!ο! το μωρο μου(στην αγκαλια) Υπομονη λοιπον!!

empty.gif

fHaOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι οτι τα κάνω αυτά στο σκυλί όταν είναι και τα σόγια μπροστά και ο άντρας μου με αγριοκοιτάζει από το βάθος για να σταματήσω και να μην νομίζουν οι άνθρωποι οτι σάλταρα!!!!χι χι χι!! Οχι οτι με νοιάζει αλλά να μην τον στεναχωρώ τον καημένο!!! Τόσα τραβάει με μένα την τρελή!!! Κοριτσάρες σας χαιρετώ για σήμερα!!! Θα τα πούμε αύριο! Φιλάκια!!

:cool:

Life is too short to be boring!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Αχ Cristy μου, μακάρι να ήμουν 25!!!! Και τι δε θα έδινα!!! Βέβαια να λέμε και την αλήθεια μας, τότε ούτε που σκεφτόμουνα τον γάμο πόσο μάλλον το παιδί!!! Τελοσπάντων! Είμαι 31 (δυστυχώς!!) και ναι οι σχετικές προ-γεννητικές εξετάσεις έχουν γίνει (εκτός από υστεροσκόπηση-λαπαροσκόπηση που αναφέρεις), όλα είναι οκ και για τους δυο μας. Υπομονή είναι αυτό που πάντα μου έλειπε και θα μου λείπει (γιατί ο λύκος και αν εγέρασε.... που λέει μια παροιμία) και γι'αυτό δίνω στη κλομιφαίνη ένα 3μηνο (ούτε λεπτό παραπάνω!!!!). Μακάρι πάντως να είμαι ήδη έγγυος όπως λες και να στείλω το σχετικό μήνυμα (ΕΙΜΑΙ ΈΓΓΥΟΣ!!!) σε ΚΑΘΕ χρήστη αυτού του φόρουμ!!!!!!!!!

 

Μια χαρά είσαι στα 31!!!

Απλά οργανώσου για να μη χάνεις άσκοπα το χρόνο σου.

Στις πολυκυστικές που αναφέρεις σε άλλη συζήτηση, όντως serpafar - pregnyl δίνουν σε πρώτη φάση.

Τώρα εμένα με βοήθησε η λαπαροσκόπηση κ υστεροσκόπηση, γιατί αφαιρέθηκαν πολύποδες και καυτηριάστηκε ενδομητρίωση που δεν φαινόταν με άλλες εξετάσεις κ αμέσως μετά έμεινα έγκυος (αλλά δυστυχώς παλινδρόμησε).

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι τραβανε και οι αντρες μας πια δε λες τιποτα !!Τι να κανουν και αυτοι οι καημενοι με εμας που μπλεξανε!!

Cristy τιςεξετασεις που λες τις εκανες πριν αρχισεις τα χαπια ή παραλληλα?Εμενα μου ειπε μονο για σαλπιγγογραφια και μετα απο 3-4 μηνες με τα χαπια και αφου δοκιμασουμε και την pregnyl απο τον επομενο μηνα...

empty.gif

fHaOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι τραβανε και οι αντρες μας πια δε λες τιποτα !!Τι να κανουν και αυτοι οι καημενοι με εμας που μπλεξανε!!

Cristy τιςεξετασεις που λες τις εκανες πριν αρχισεις τα χαπια ή παραλληλα?Εμενα μου ειπε μονο για σαλπιγγογραφια και μετα απο 3-4 μηνες με τα χαπια και αφου δοκιμασουμε και την pregnyl απο τον επομενο μηνα...

 

Η πιο απλή εξέταση που έκανα για αρχή, ήταν υπερηχογραφικός έλεγχος ωορρηξίας: οκ, έκανα ωορρηξία, οι σάλπιγγες κ οι ωοθήκες άψογες.

Μετά μέτρηση ορμονών: FSH, LH, κλπ, αυτές που γίνονται 2η ως 5η μέρα του κύκλου.

Ε, δεν ήταν και τέλειες... πήρα αντισυλληπτικά 1 μήνα .... 2 έπρεπε να πάρω, αλλά εντωμεταξύ ήθελα να μείνω έγκυος όσο γίνεται πιο γρήγορα για να πάρω μετάθεση γιατί ο ..."επιβήτορας" σύζυγος είχε αλλάξει έδρα επαγγελματική και είχαμε άλλα ζόρια. Εντωμεταξύ η δεξιά ωοθήκη για κάποιο λόγο που μόνο αυτή ξέρει "μετακόμισε" πολύ πιο ψηλά από τη συνήθη θέση της. Εκεί άκουσα για πρώτη φορά περί λαπαροσκόπησης.

Ακολούθησε το σχήμα serpafar - pregnyl κι ενώ ήμουν δυο-τρεις μέρες πριν την χοριακή, το στήθος μου άρχισε να κατεβάζει γάλα!!!

ΣΟΚ.

Σταμάτησα τα πάντα, (προγεστερόνη utrogestan έπαιρνα μόνο τότε) κ άρχισα να ψάχνω "άλλα πράγματα". Αφού αποκλείστηκαν τα σοβαρότερα (προλακτίνωμα, υπερπρολακτιναιμία, ή μια φλεγμονή του στήθους), προχώρησα σε σαλπιγγογραφία: Βατές και οι 2.

Οδηγία γιατρού: τώρα θα μείνεις έγκυος από μόνη σου. Μου έδωσε περιθώριο 3 μήνες. Δεν έμεινα.

Συνειδητοποίησα ότι η κατάστασή μου έχει μέλλον. Άλλαξα γιατρό: ήθελα συμβεβλημένο με το ταμείο μου, κοντά στο σπίτι μου, που να μπορώ να τον εμπιστευτώ. Οκ, τον βρήκα.

Ξανά ορμονικός έλεγχος, ευτυχώς καλός.

serpafar - pregnyl κ σπερματέγχυση για αρχή

Μετά υστεροσκόπηση - λαπαροσκόπηση όπου και αποκαλύφθηκε το πρόβλημα (ενδομητρίωση κ πολύποδες μήτρας)

Ε, μετά έμεινα έγκυος, πάλι με serpafar - pregnyl, σπερματέγχυση, αλλά παλινδρόμησε: Τι να κάνουμε, στα 40 που είμαι πλέον, είναι πολλοί οι αστάθμητοι παράγοντες.

Τουλάχιστον αισθάνομαι ότι με το "πακέτο των εξετάσεων" που έχω κάνει τα σοβαρά τα έχω τακτοποιημένα και είμαι πανέτοιμη για το επόμενο βήμα...

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι εχεις τραβηξει πολλα...!!Παντως το αποτελεσμα εχει σημασια το τι θα τραβηξουμε θα το ξεχασουμε μολις καταφερουμε το στοχο μας!!

Εγω μονο τις εξετασεις αιματος λογω γνωστου προβληματος πολυκυστικων απο μικρη και αντισυλιπτικων γυρω στα 10χρονια...!Καταλαβαινεις οτι απο μικρη ειχα το αγχος για το αν μπορω να κανω παιδια...Το αισιοδοξο τωρα ειναι οτι εσυ εισαι εγκυος και πραγματικα ευχομαι να πανε ολα καλα να περνω και εγω κουραγιο !!!Θα περιμενω νεα σου με την εγκυμοσυνη!!!να εισαι αισιοδοξη και να δεις που θα ειναι ολα τελεια!!!!

empty.gif

fHaOp2.png

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε κοριτσια??

elenaki 25 τιποτα νεοτερο εσυ?Ποτε περιμενεις?

cristy πως εισαι ?

εγω περιμενω να τελειωσει ο μηνας να δω τι γινετε και δεν περναει με τιποτα!!!!

empty.gif

fHaOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και καλή εβδομάδα να έχουμε!!! luna82 δυστυχώς θα αδιαθετήσω(αύριο-μεθάυριο)!!! Τζιφος η προσπάθεια με τα χάπια αυτόν τον μήνα. Δεν είναι οτι έχω τα τρομερά συμπτώματα αλλά έκανα ένα τεστ εγγυμοσύνης το Σάββατο το πρωϊ (όχι τίποτα άλλο απλά επειδή ήταν να κάνω γενικη-χαλιά,κουρτίνες, κλπ. και έπρεπε να ξέρω πόσο να ξεπατ...θω!) και όπως καταλαβαίνεις βγήκε αρνητικό!!Πολύ στεναχωρήθηκα γαμώτο αλλά τι να κάνουμε, θα ελπιζω για τον επόμενο μήνα!!! Το μόνο θετικό οτι τα έκανα σχεδόν όλα (και λέω σχεδόν γιατί πάντα κάτι μένει!!!!) και είχα και το μυαλό μου απασχολημένο και δεν σκεφτόμουνα το θέμα που με καίει!!!

:cool:

Life is too short to be boring!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites

elenaki25 η ελπιδα πεθαινει τελευταια και που ξερεις τα τεστ κανουν και λαθη...ποτε δε ξερεις!!Αλλα και ετσι να ναι δεν πτοουμαστε!!!Υπαρχει και ο επομενος μηνας !!και εγω λεω αν αδιαθετησω(που ειναι το πιθανοτερο) να κανω το ιδιο (μου δωσες ιδεα) να κανω γενικη το σπιτι και ευκαιρια να βαλω και τα χαλιά γιατι αλλιως με βλεπω παλι να με περνει απο κατω!!

empty.gif

fHaOp2.png

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε κοριτσια??

 

cristy πως εισαι ?

 

Σήμερα καλά.

Αδιαθέτησα.

Την Πέμπτη έχω ραντεβού σε ιατρείο εξωσωματικής για επαναπροσδιορισμό της κατάστασης, περαιτέρω έλεγχο (για καθ΄ έξιν αποβολές πλέον) και σχεδιασμό του μέλλοντος.

Αυτό το μήνα δεν έχει ορμόνες. (μόνο σεξ)

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν ελπιζω, ιδίως μετά από τέτοια φασίνα!!! Τουλάχιστον να στρώσει ο κύκλος μου γιατί έχω βαρεθεί τα 40αρια που βαρούσα τους προηγούμενους μήνες και που νόμιζα η καημένη οτι ίσως μπορεί να είναι καθυστέρηση λόγω εγκυμοσύνης!!! αλλά που??!!! Πάντως όντως βοηθάει η γενική και μη σου πω οτι παρά την κούραση στο τέλος της ημέρας νιώθεις σαν να έχεις κάνει ψυχανάλυση και είσαι χαρούμενη (αυτό και αν είναι διαστροφη!!!!):))

:cool:

Life is too short to be boring!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Δυστυχώς αδιαθέτησα το ξημέρωμα! Το μόνο καλό είναι οτι ο κύκλος μου πήγε στις 28μέρες λόγω των χαπιών! Απο αύριο τα ξεκινάω πάλι για μια δεύτερη προσπάθεια. Για να δούμε....

:cool:

Life is too short to be boring!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Cristy μη το πολυσχεδιαζεις το μελλον τα καλυτερα ερχοντε μονα τους και αφου αυτον το μηνα εχει μονο σεξ σου προτεινω να το ευχαριστηθεις και να του αλλαξεις τα φωτα!!

elenaki25 δεν πειραζει καινουργιος κυκλος και δυναμικα στις προσπαθειες και μετα που δε θα προλαβαινεις να κανεις δουλειες με το μωρο να δεις γελια!

empty.gif

fHaOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...