Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΝΩΔΥΝΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ!!!!


valent

Recommended Posts

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!!!!

 

ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΟΜΟΡΦΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΓΑΤΕ ΠΟΛΥ,ΕΙΔΙΚΑ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΓΚΥΕΣ...... :lol::lol::lol:

ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ!!!

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΝΩΔΥΝΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΤΗΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.

B8xkp2.png 4MTZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω δεν παρακολουθησα μαθηματα αλλα θελω να σου πω οτι το μετανιωσα.Την ωρα της εξωθησης δεν ηξερα τι να κανω!Σου λενε βεβαια οι μαιες και ο γιατρος σπρωξε,σπρωξε αλλα πιστευω οτι αν ειχα παρακολουθησει τα μαθηματα θα ημουν πιο εξοικιωμενη με τη διαδικασια.

Εγω μενω στην Καβαλα και ξερω οτι κανουν τετοια μαθηματα στο νοσοκομειο και στο Κεντρο Μητερας και Παιδιου του ΙΚΑ οποτε φανταζομαι οτι κατι αντιστοιχο θα ισχυει και στη Θεσσαλονικη

bxBwp2.png EgDTp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα μαθηματα τοκετου με την μαια που ειχε ο γιατρος μου.πηγα 2 φορες και τα εμαθα,ετσι ηξερα τι και πως να το κανω και πιστευω με βοηθησε αυτο πολυ,ειχα πολυ λιγοτερο αγχος.σε μερικα νοσοκομεια,δημοσια,συνηθως κανουν μαθηματα τοκετου,πρεπει να ρωτησεις ομως γιατι δεν ξερω για θεσσαλονικη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ, ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕ ΤΗ ΜΑΙΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΤΑΝ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΑΘΗΜΑΤΑ. ΕΚΛΕΙΣΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΙΑΣ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΥ ΤΗΣ (ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ) ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΚΑΝΑ 10 ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΤΜΗΜΑ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΕΓΚΥΕΣ ΙΔΙΑΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΒΛΕΠΑΜΕ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ, KANAME ΑΣΚΗΣΕΙΣ, ΜΑΘΑΜΕ ΑΝΑΠΝΟΕΣ, ΡΩΤΟΥΣΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ, ΔΙΑΒΑΖΑΜΕ ΦΥΛΛΑΔΙΑ ΚΛΠ. ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΟΠΟΙΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΣΗΤΗΣΕΙ.

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημερα σας, μια ερωτηση ρε παιδια για οσους κανανε μαθηματα ανωδυνου τοκετου στο ελενα. Ποσες ωρες είναι? Γινονται σε συνεχομενες μερες? Τα 2 μαθηματα που πρεπει να παρακολουθησει ο συζυγος για να παραβρισκεται στον τοκετο εχει σημασια ποια θα είναι?

Link to comment
Share on other sites

Τα μαθήματα είναι για μια εβδομάδα, δίωρα 9-11 το πρωί από Δευτέρα έως Παρασκευή. Μπορείς να τα παρακολουθήσεις εφόσον γεννήσεις στο Έλενα. Πρέπει να τα κάνεις από την 30η έως την 32η εβδομάδα. Μου είπαν ότι αν θέλει ο σύζυγος να παρευρίσκεται στον τοκετό θα πρέπει να παρακολουθήσει οπωσδήποτε το 2ο και το 3ο δίωρο. Το κόστος είναι ένα συμβολικό παράβολο 3 ευρώ. Περισσότερες πληροφορίες στο τηλέφωνο 210-6402366 στο τμήμα ψυχοπροφυλακτικής και στο :

http://www.hospital-elena.gr/klinikes/psyco.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΩΡΗΣΑ ΣΧΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΙ ΕΓΩ.ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ? ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΝ ΠΑΣΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΕΤΟΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ! :shock::oops:

Κωνσταντίνος 30-03-2004

Χριστίνα-Λαμπρινή 7-11-2008

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

ta ma8hmata pote einai kalytero na ginoun? menw ektos attikhs kai o perissoteros xronos pou 8a exv gia na parakoloy8hsv ma8hmata sto elena 8a'nai otan anebw ston 9o! ginontai tote?

 

Συνήθως τα κάνουν στις αρχές του 8ου για να μην εχεις βαρύνει και πολύ. Κλείνεις θέση κανα μήνα πριν φυσικά....τώρα αν τους πεις οτι εισαι απο επαρχία ίσως σου πουν ΟΚ. Αλλα στον 9ο θα προλάβεις μωρέ η θα το ξεγεννήσεις στο μάθημα να κάνουν και οι υπόλοιπες Live παρακολούθηση :)

Ο σύζυγος αν θελει να παρευρίσκεται στη γέννα πρεπει να έρθει σε 2 μαθήματα (2ο & 3ο μάλλον).

 

Διαρκούν 5 ημέρες, Δευτέρα-Παρασκευή 9-11 και κοστίζουν 3? όλα :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...