Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τόπικ για Χριστουγεννιάτικες Bαπτίσεις !


gerakina

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 598
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα φιλη μου.

Περιπου στο 1,60 θα με εξυπηρετουσε.Εχεις κάτι στα υποψιν;

 

Μμμμ επειδή ψάχνω κι εγώ για το δωμάτιο της μικρής λόγω κόστους κατέληξα μάλλον σε μικρό 60 cm που είναι γύρω στα 25-30 ευρώ αν θυμάμαι καλά..

για τόσο μεγάλα έβρισκα με 120 ευρώ εκεί γύρω αν σε ενδιαφέρει να σου στείλω pm με το μαγαζί μιας και τα δικά μου link θεωρούνται διαφημιστικά εδώ μέσα :lol:.

Πάντως μην μπεις στη λογική να βάψεις με σπρέυ κανένα απλό δεντράκι το κανα μια χρονιά με ασημί και μύριζε (να μην πω βρώμαγε ) όλες τις μέρες των χριστουγέννων το σπίτι

Link to comment
Share on other sites

Μμμμ επειδή ψάχνω κι εγώ για το δωμάτιο της μικρής λόγω κόστους κατέληξα μάλλον σε μικρό 60 cm που είναι γύρω στα 25-30 ευρώ αν θυμάμαι καλά..

για τόσο μεγάλα έβρισκα με 120 ευρώ εκεί γύρω αν σε ενδιαφέρει να σου στείλω pm με το μαγαζί μιας και τα δικά μου link θεωρούνται διαφημιστικά εδώ μέσα :lol:.

Πάντως μην μπεις στη λογική να βάψεις με σπρέυ κανένα απλό δεντράκι το κανα μια χρονιά με ασημί και μύριζε (να μην πω βρώμαγε ) όλες τις μέρες των χριστουγέννων το σπίτι

 

Καλήσπερα και ευχαριστω για την απάντηση.

Και εγω καπου εκει τα εχω βρει..

Με βλέπω να καταλήγω στο πράσσινο...Λάθος χρονια αποφάσισα για καινοτομιες...Δεν πειραζει!Του χρονου!

Ευχαριστω πολύ!

FWusp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας..Εψαξα παντου στο φορουμ αλλά μαλλον εδω θα καταληξω..Ξερετε που μπορω να βρω οικονομικο ροζ χριστουγεννιατικο δεντρο..;;

 

Έχω δει στα μαγαζιά που ανοίγουν μόνο τέτοια εποχή και πουλάνε χριστουγεννιάτικα.Μικρό είναι βέβαια αυτό που είδα,αλλά πιθανόν να βρεις και μεγαλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Aπορίες προβληματισμένης μαμάς….μου ζήτησαν 250 για τραπέζι ευχών (χωρίς το βιβλίο) και 600 για το στολισμό του χώρου…είναι καλά ή είναι υπερβολικά πολλά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aπορίες προβληματισμένης μαμάς….μου ζήτησαν 250 για τραπέζι ευχών (χωρίς το βιβλίο) και 600 για το στολισμό του χώρου…είναι καλά ή είναι υπερβολικά πολλά;

 

 

Καλησπέρα!! Προσωπικά να πω απλά οτι μου φαίνονται υπερβολικά πολλά....Στους καιρούς μας κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ υπερβολικά πολλά θα σου έλεγα.Μπορείς να κάνεις μόνη σου στολισμό κ το τραπέζι ευχών κ να σου στοιχίσει μόνο 100 ευρώ!!!!Εγώ τα έκανα μόνη μου κ μου στοίχισε λιγότερο...κ το ευχαριστήθηκαν όλοι μα όλοι...ακόμα μου το λένε όταν με βλέπουν.Αν μπορείς κάντο μόνη σου θα γλυτώσεις τόσα λεφτά κρίμα δεν είναι να τα δώσεις ετσι?

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το θέμα σας και το παρακολουθώ.....

Πείτε μου όμως βρε κορίτσια μπάλες απλές γυάλινες που μπορώ να βρω και γιατί δεν εμφανίζεται το link της Jetry..... άλλωστε αυτό το σκοπό, μεταξύ άλλων, δεν έχει το φόρουμ.... της πληροφόρησης ...?!

Θέλω να φτιάξω μόνη μου μπάλες...πρέπει να είναι διάφανες!!! η να αγοράσω αυτές τις jetry..... τις οποίες δεν έχω.....ακυρώσανε το link.... αλλά φαντάζομαι!!!:)

bMZ0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το θέμα σας και το παρακολουθώ.....

Πείτε μου όμως βρε κορίτσια μπάλες απλές γυάλινες που μπορώ να βρω και γιατί δεν εμφανίζεται το link της Jetry..... άλλωστε αυτό το σκοπό, μεταξύ άλλων, δεν έχει το φόρουμ.... της πληροφόρησης ...?!

Θέλω να φτιάξω μόνη μου μπάλες...πρέπει να είναι διάφανες!!! η να αγοράσω αυτές τις jetry..... τις οποίες δεν έχω.....ακυρώσανε το link.... αλλά φαντάζομαι!!!:)

 

Για τα link μου που ακυρωθήκανε μπορείς να ρωτήσεις άλλα μέλη εδώ μέσα!!

Ξέρεις είναι δική μου δουλειά και την προωθώ εδώ μέσα κατα μερικές μερικές!

Μπάλες δαφανείς επειδή ήθελα να παραγγείλω μερικές ακόμη αλλά με ενημέρωσαν οτι ανεβαίνει το κόστος στο διπλάσιο λόγω αλλαγής τιμών. Η νύφη μου που μένει Θεσσαλονίκη μου βρήκε σε ένα κεντρικό κατάστημα με είδη hobby και μου έστειλε σκέτα 4 κομμάτια αλλά αυτά δεν έχουν πλάτη μέσα για να τα στολίσεις. έτσι είναι να βάλεις μέσα χρυσόσκονη ή κάποιο άλλο αντικείμενο μικρό. Αυτές που μου είχαν φτιάξει είχαν κάτι σαν πλάτη μέσα και είχε κολληθεί χαρτί. Α και δεν είναι γυάλινες αλλά πλαστικές και ανοίγουν στη μέση.

 

http://www.helidonis.gr/main/home

 

ρώτησε τηλεφωνικά. Και από τη στιγμή που δεν είναι γυάλινες μπορείς να τις παραλάβεις ταχυδρομικά δεν σπάνε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια δεν πολυκατάλαβα..... πείτε μου σας παρακαλώ που τις βρίσκεται τις διαφανεις χριστ. μπάλες;

 

Oι συγκεκριμένες δεν είναι πλαστικές αλλά γυάλινες...απλά είναι κάπως χοντρό γυαλί...

είναι δε σε έλλειψη...και είναι κυρίως χοντρική...πόσα κομμάτια θέλεις;

 

Εγώ που τις έψαχνα...ίδρωσα για να βρω τα κομμάτια που ήθελα...και μου είπαν ότι αυτά είναι και τέλος...

 

Υπάρχει πάντως μία κοπέλα η Γεωργία, http://handmadebygeo.blogspot.com που είχε φτιάξει και αυτή χριστουγεννιάτικα στολίδια με τις ίδιες μπάλες...

Link to comment
Share on other sites

Georgina T σευχαριστώ για την απαντηση σου!!! Ειλικρινά δεν θέλω πολλές, καμμια 5αρια για δωράκι... Η κοπέλα που ανέφερες πουλάει τέτοιες μπάλες; Μπήκα στην σελίδα της αλλά δεν τις είδα πουθενά....

Link to comment
Share on other sites

Georgina T σευχαριστώ για την απαντηση σου!!! Ειλικρινά δεν θέλω πολλές, καμμια 5αρια για δωράκι... Η κοπέλα που ανέφερες πουλάει τέτοιες μπάλες; Μπήκα στην σελίδα της αλλά δεν τις είδα πουθενά....

 

H κοπέλα είχε φτιάξει Χριστουγεννιάτικα στολίδια με αυτές...δεν ξέρω αν τις πουλάει σκέτες..

αλλά θα μπορούσες να στείλεις ένα μήνυμα και να ρωτήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Aπορίες προβληματισμένης μαμάς….μου ζήτησαν 250 για τραπέζι ευχών (χωρίς το βιβλίο) και 600 για το στολισμό του χώρου…είναι καλά ή είναι υπερβολικά πολλά;

 

 

 

 

 

 

ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΠΟΛΛΑ !

Ανάλογα βεβαια τι εχεις ζητήσει ! Αλλα αν θελεις κατι απλο

και ομορφο , το κοστος θα σου παει γυρω στα 250 ευρω κομπλε

με το στολισμο του χωρου και το τραπεζι και το βιβλιο.

Εχω κανει απειρες ψαχτικες και τα εμαθα πολυ καλα!

Link to comment
Share on other sites

Oι συγκεκριμένες δεν είναι πλαστικές αλλά γυάλινες...απλά είναι κάπως χοντρό γυαλί...

είναι δε σε έλλειψη...και είναι κυρίως χοντρική...πόσα κομμάτια θέλεις;

 

Εγώ που τις έψαχνα...ίδρωσα για να βρω τα κομμάτια που ήθελα...και μου είπαν ότι αυτά είναι και τέλος...

 

Υπάρχει πάντως μία κοπέλα η Γεωργία, http://handmadebygeo.blogspot.com που είχε φτιάξει και αυτή χριστουγεννιάτικα στολίδια με τις ίδιες μπάλες...

 

Θα μου φτιάξει κι εμένα μπαλίτσες για δωράκια :) Κι εγώ τις είχα ζητήσει όταν κλείσαμε για τις μπομπονιέρες μας αλλά δεν είχε μπάλες και με ενημέρωσε οτι παρέλαβε την περασμένη βδομάδα από εξωτερικό. Αλλά να σας πω την αλήθεια δεν μου κοψε να ρωτήσω αν είναι πλαστικές ή γυάλινες. Το μόνο που ξέρω είναι οτι είναι μεγάλες :) Πάντως κάνε μια ερώτηση είναι πολύ πρόθυμη και εμένα με εξυπηρέτησε με κάτι άσχετο, μπορεί να σου δώσει αν έχει.

 

Α GeorginaT η Γεωργία κάνει στολισμούς για τραπέζι ευχών κτλ, δυστυχώς εμένα δεν μπορεί να μου τα κάνει αλλά μου είπε από που να πάρω τι και μου βγήκαν γύρω στα 150 για το τραπέζι ευχών με τη διαφορά οτι θα μου μείνουν όλα τα γυαλικά. Το μόνο που θα μου κάνει είναι καρτελάκια στα χρώματα που έχω για να στολίσω τα γυαλικά. Αν θες μπορώ να σου πω τι πήρα και από που. Βασικά εγώ τα πήρα από Αθήνα. Οπότε αν το κάνεις μόνη σου θα σου βγει πολύ πιο οικονομικά. 250 μου φαίνονται κι εμένα πολλά πόσο μάλλον τα 600 του στολισμού, και να φανταστείς στην αρχή έλεγα δε με νοιάζει όσα όσα για τη μπέμπα μου αλλά από ένα σημείο και μετά είναι κοροιδία..

Στο πρώτο πρώτο κατάστημα που πήρα προσφορά (γνωστή κυρία που κάνει και γάμους.. μου ζήτησε 2700 για στολισμό εκκλησίας, τραπέζι ευχών και στολισμό κέντρου..)

Το κέντρο θα το αναλάβει ανθοπωλείο και θα είναι πολύ λιτό , μια σύνθεση με λουλούδια κόκκινα και μπλε (και φοβάμαι κιόλας μηπως από τη ζέστη φύγει το σπρέυ!!!) και μήλα, με ψηλά "λεωμένα" με κερί κηροπήγια στη μέση και στις καρέκλες από μια κορδέλα κόκκινη και μπλε εναλαξ με μεγάλο φιόγκο που θα τις φτιάξει η μητέρα μου και τέλος. Το μόνο πολύ παιδικό που θα έχω τελικά στο τραπέζι με το βιβλίο ευχών θα είναι ένας μεγάλος καθρέφτης που θα κολλήσω πάνω του τη μορφή της "κακιάς" από τη Χιονάτη. Μου την κάνανε σε τυπγραφείο σε μεγάλο μέγεθος λίγο θολό για να μην κάνει μπαμ μέσα στον καθρέφτη, σε διαφανές υλικό. Και γύρω γύρω διάφορα καλούδια για τα παιδάκια μαζί με νάνους και μια χιονάτη - κουκλάκια :) Το ανθοπωλείο μου ζήτησε 450 ευρώ για 25 τραπέζια που το θεωρώ πολύ πολύ καλή τιμή δεδομένου οτι είναι και τα καραμελωμένα μήλα μέσα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχχχχ τι ωραιο αυτο με τον καθρέφτη.Τεεεελειο!!!!!!!!!!!!!

Πολύ εξυπνο.Μπράβο.Θα θελα πολύ να δω πως βγήκε τελικά!!!!!!!!!!

Μετο καλο...με το καλο!!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΠΟΛΛΑ !

Ανάλογα βεβαια τι εχεις ζητήσει ! Αλλα αν θελεις κατι απλο

και ομορφο , το κοστος θα σου παει γυρω στα 250 ευρω κομπλε

με το στολισμο του χωρου και το τραπεζι και το βιβλιο.

Εχω κανει απειρες ψαχτικες και τα εμαθα πολυ καλα!

 

Κορίτσια sorry….εγώ κατάλαβα λάθος…600 είναι το σύνολο…

τραπέζι ζαχαρωτών και στολισμός για 15 τραπέζια…

 

Το τραπέζι ζαχαρωτών έχει αριστερά 2 μεγάλα φανάρια… επάνω έχει μεταλλικό δεντράκι στολισμένο με κόκκινο και πράσινο...και cookies, cupcakes, καραμελωμένα μήλα, candy canes, γλιφιτζούρια, smarties και μαρσμέλοους…τα υπόλοιπα δεν τα θυμάμαι…

 

Και τα τραπέζια έχουν κόκκινη και πράσινη κορδέλα…μεγάλα κόκκινα κουτιά γεμάτα με candy canes και χριστουγεννιάτικες φιγούρες….χιονονιφάδες γύρω γύρω…σοκολατάκι σε κάθε καλεσμένο και μπαλόνια δεμένα στις θέσεις των παιδιών…

Τα δε κουτιά…θα τα πάρουν οι καλεσμένοι και σαν δώρο…

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια sorry….εγώ κατάλαβα λάθος…600 είναι το σύνολο…

τραπέζι ζαχαρωτών και στολισμός για 15 τραπέζια…

 

Το τραπέζι ζαχαρωτών έχει αριστερά 2 μεγάλα φανάρια… επάνω έχει μεταλλικό δεντράκι στολισμένο με κόκκινο και πράσινο...και cookies, cupcakes, καραμελωμένα μήλα, candy canes, γλιφιτζούρια, smarties και μαρσμέλοους…τα υπόλοιπα δεν τα θυμάμαι…

 

Και τα τραπέζια έχουν κόκκινη και πράσινη κορδέλα…μεγάλα κόκκινα κουτιά γεμάτα με candy canes και χριστουγεννιάτικες φιγούρες….χιονονιφάδες γύρω γύρω…σοκολατάκι σε κάθε καλεσμένο και μπαλόνια δεμένα στις θέσεις των παιδιών…

Τα δε κουτιά…θα τα πάρουν οι καλεσμένοι και σαν δώρο…

 

τότε είναι πολύ καλά νομίζω!! Μπορείς να μας δώσεις λεπτομέρειες αν θέλεις ποιοί τα έχουν αναλάβει; Σκέφτομαι μήπως τελικά βάλω κι εγώ τίποτα πιο παιδικό στα τραπέζια.

Βασικά άλλα θέλω εγώ με τον άντρα μου άλλα οι γονείς μου άλλα οι γονείς του άντρα μου και έχω πελαγωσει.. τα αφήσαμε που τα αφήσαμε τελευταία στιγμη έχουμε και πρόβλημα συνεννόησης...

Link to comment
Share on other sites

Κάνω σουμα εδω μαυτες που δουλευουν Αμερικάνικο στυλ με ζαχαροτο και σικάτο στιλ.

 

Λοιπον ειναι η princess teste και η Μαίρη στο 6984283346 που δεν εχει σαιτ αλλά μου έστειλε πολλές φοτο μέχρι ναρθει να μου τα δείξει απο κοντά για τον μικρο.

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Tελική ευθεία πλέον...το Σάββατο κάνουμε το μεγάλο μπλουμ...

Προσκλητήρια όσοι τα έλαβαν...τους άρεσαν πολύ...

Μπομπονιέρες παρέλαβα χθες...και είναι ότι είχα φανταστεί!

 

Πήγαμε και τα χαρτιά στην εκκλησία...κυριολεκτικά στο παρα πέντε...αφού ο παπάς μας πήρε και τηλέφωνο να ρωτήσει αν ισχύει... χαχα

 

Ρούχα, παπούτσια όλη η οικογένεια....

Φωτογράφος...φίλος από Κέρκυρα που έρχεται ειδικά για εμάς...

Διασκόσμηση...δια χειρός Νίκης...

Διασκέδαση παιδιών...διπλή...έκλεισα μία κοπέλα και φουσκωτά...

 

Δώρο νονάς...θα κάνω κάτι τελείως συμβολικό στο τραπέζι...και το δώρο θα ακολουθήσει μετά...κλασσικά κάτι σε κόσμημα γιατί τι δώρο να κάνεις σε κάποιον που τα έχει όλα;

Στο τραπέζι λοιπόν...όπως είχα κάνει και στους νονούς του μεγάλου....θα έχω ένα μπαουλάκι στολισμένο και μέσα ρακί και πόρτο...και ξηρούς καρπούς ολόκληρους καρύδια και φουντούκια για να είναι γερή η νονά...επίσης, κουφέτα και κάτι ακόμα...

 

Οπότε καλή μας επιτυχία...και photos από Δευτέρα!

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό!! Άντε να έρχετε κι εμάς η σειρά μας :)

Aggeloudia μίλησα με την princess taste (νταιφιώτη νομίζω το επίθετό της) για τη δική μας βάπτιση να δω τι είχε να μου προτείνει μου έδωσε το facebook της να δω φωτογραφίες και ένα άλλο site και ότι μου άρεσε σε χριστουγεννιάτικο γλυκό ήταν πράγματα που είχα βρει ήδη στο google από sites του εξωτερικού..

Απλή αντιγραφή φωτογραφίας.. Και όταν ζήτησα κάποια από αυτά σαν δείγμα, προσπάθησε να μου τα κάνει αλλά δεν είχαν καμία σχέση με αυτά που είχα δει στις φωτογραφίες , λογικό αφού δεν ήταν δικά της σχέδια και το άφησα το θέμα :/ Άσε που για τα τερατάκια αυτά μου ζητούσε και ένα κάρο χρήματα.. και δεν ήταν και κάτι πάνω στο θέμα μας απλά το σκεφτόμουν σαν γλυκάκι για τα παιδάκια.

Και τελικά αφού περάσανε και οι μέρες θα αφήσουμε το στολισμό όπως τον είχαμε φανταστεί και θα φτιάξει η μητέρα μου τα γλυκά αν και ξέρω πως θα κουραστεί γιατί αυτά πρέπει να είναι φρέσκα κι εγώ με το μωρό δεν μπορώ να βοηθήσω..

Σε ευχαριστώ πάντως για τις πληροφορίες και που μπήκες στον κόπο να με βοηθήσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποια τερατάκια λες;Θες να φτιαξεις τερατάκια;:shock: Η εγω δεν κατάλαβα καλά.

Αφου εχει σαιτ.Γιατι σεβαλε να πας στο φεις μπουκ.

Εχω καιρο να μπω να δω αν εχει βαλει τιποτα καινουριο και δεν ηξερα οτι εχει και φεις.

 

Το να κατεβαζεις φωτο απο ξενα σαιτ δεν ειναι κακο.

Δεν υπαρχει παρθενογεννεση.Το να μην σαρεσουν μετά αυτά που κανει βαση των φωτογραφιων, ναι αυτο ειναι θεμα.

Κριμα.

 

Γιατι δεν παιρνεις και την Μαιρη;

Σαυτην ειχα δει πολλές φωτο απεξω αλλά πρωτα τα δοκιμασα και μου αρεσαν παρα πολύ.Μετά ειδα τις φωτο και ηταν πολύ ιδια και γευστικά.

Μην κολλάς στην φωτο και απο που ειναι.Ζητα δειγματα σε οτι βλεπεις.Εκει θα δεις αν ειναι καλά και περιποιημενα.

 

 

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...