Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Vaspy

Recommended Posts

–βγαινουμε μωρο μου βγαινουμε , μεσα απτο τουνελ και βγες , βγες βγες μωρο μου βγες ,

 

 

Να σου ζήσει το μωράκι σου yogamama!

Συγκινήθηκα και εγώ πολύ με την ιστορία σου αλλά δεν σου κρύβω ότι στο συγκεκριμένο κομμάτι των τραγουδιών έβαλα τα γέλια.

Αριστουργηματική επιλογή τραγουδιών και στίχων!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 419
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Yogamama, τα είχαμε ξαναπει στο ποστ για τον φυσικό τοκετό με ισχιακό. Να σου ζήσει το μωράκι σου και πάντα δυνατή. Αχ, μερικές είμαστε ξεροκέφαλες. Σε καλό να μας βγει.

Link to comment
Share on other sites

Yogamama συγχαρητήρια!!!!

Ποσο μου θυμησες τα δικά μου!

Μαλλον ειμαστε δυσκολογεννες και σκληροτράχηλες εμεις...και λες με τοσες ασκήσεις θα το πετάξω στον αερα και γινεται το αντιθετο!

 

Την επισκληρίδιο σου την εκαναν στην ΝΙΚΗ ή απο πάνω στο κέντρο φυσικού τοκετού;

Με ενδιαφέρει πολυ γιατι για το δευτερο οταν ερθει η ωρα με το καλο σκέφτομαι και εγω για εκει. Σε περιπτωση που χρειαζόσουν καισαρική ποιος θα ήταν εκει;

 

Κι εμενα ο μικρός ειχε κανει κακα και γι'αυτο ανεβασε υψηλη CRP και τον κρατησαν μεσα μια εβδομαδα και του εδωσαν και αντιβιωση :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρε Νταφ μου ειναι ησυχουλης ο καημενος παρα τα πονακια του. Ειναι και πολυ αδυνατουλης(2900) και δε μπορουσε να βοηθησει να σπρωξει κιαυτος οσο και να του τραγουδαγα .Marandnik Οντως τι εμπνευση ηταν αυτη στα τραγουδια? Πως μου ρθε δεν ξερω. Η πλακα ειναι που τα τραγουδαγε και η καημενη η Ελευθερια. Παρα το σπρωξιδι που εφαγε η γυναικα. Πανο θα λαβω σοβαρα υποψην μου τα περι δευτερου παιδιου.

Για τη δυναμη που λετε οι πιο πολλοι δεν νιωθω πολυ περηφανη γιατι δεν κανω κατι ρε παιδια , ετσι ειναι ο χαρακτηρας μου.Μην το παιζω εξυπνη

Παντως Yogini η yoga για ακομα μια φορα εδωσε ρεστα. Τρια 24ωρα αναπνοες και βαθια καθισματα . Φανταστειτε εχασα 14 κιλα σε 11 μερες!! και το πιο σημαντικο που οφειλεται βεβαια και στη yoga και στο μεγαλειο της Ελευθεριας Δημοπουλου-ΑΘΙΚΤΟ ΠΕΡΙΝΕΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Η γυναικα εχει γερα κοτσια !!!!!!!!

Τι ειναι CRP που ανεβασε ο τζουτζουκος σου?Σαν το μωρακι μου μωρε κιαυτος...

Καισαρικη θα εκανε ο Μπιλαλης , ο γιατρος που συνεργαζονται στην Ευτοκια.

Η επισκληριδιος εγινε στο δωματιο της Ευτοκιας κανονικα. Δεν πηγαμε χειρουργειο. Τα μετεφεραν ολα εκει οι ανθρωποι , για να γεννηθει ο μπουμπουκος στο δωματιο και οχι σε χειρουργειο.

Επισης ξεχασα να αναφερω ρε παιδια ποσο τελειοι ηταν ολοι και ποσο συντονισμενοι και ηρεμοι ακομα και ο αναισθησιολογος ηταν υπεροχος ανθρωπος. Τον φεραμε αρον αρον και εκατσε μεχρι τελους και βοηθαγε το μωρακι με τα οξυγονα .Οι μαιες ποσο ανθρωπινες , η μαια (της Νικης , ηρθε να βοηθησει)που μου φωναξε -κοριτσι μου βλεπω τα μαλλακια του . Η φωνη της αντηχει ακομα μεσα μου ποσο αδερφικη ηταν ποσο δυναμη μου εδωσε.

Morchelina kai EleniParis και ολοι σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας , να σας ζησουν τα τζουτζουκακια σας ολους να ειναι φωτισμενα !

JBePp2.png?qDX8aAa3
Link to comment
Share on other sites

Οταν γεννιουνται τα μωρα με κεχρωσμενα νερα (εχουν κανει κακα) τοτε νομιζω τους παιρνουν αιμα να δουν εαν εχουν μολυνθεί και ετσι ειδαν αυξημένη την τιμη CRP η οποια μπορει να ειναι απο το στρές του τοκετού ή απο λοίμωξη. Ευτυχως μαλλον ηταν απο το πρωτο. Εκει στο ΝΙΚΗ δεν εξετάζει κάποιος το μωρο, δεν του παιρνουν αιμα για να δουν αλλεργια στα κουκια κτλ;; Σορρυ για τις ερωτησεις απλα με ενδιαφέρει πολυ και εισαι ζωντανο παραδειγμα :)

 

ΥΓ με τα κιλα μια απο τα ιδια! Βγηκα -12 απο το μαιευτήριο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι βρε παιδι μου , ο χαρακτηρας σου, οκ, αλλα πες μου ποια αλλη θα αντεχε τοκετο 72 ωρες; εισαι σπανια περιπτωση!απο όπου κ αν το πιασεις δλδ!!:Dθελει τεραστια ψυχικη δυναμη να πονας τοσες ωρες και να μη θες επισκληριδιο, να εχεις φτασει στο αμην εσυ η ιδια, κ να μη θες καισαρικη. νομιζω πως το αστρο σου σου επιφυλαξε μια μεγαλη προσωπικη εμπειρια για να πραγματοποιησεις αυτα που ονειρευεσαι σχετικα με τον φυσικο τοκετο....;)

 

γιογκινι στο δικο μου τοκετο ηταν μεσα στις εξωθησεις η παιδιατρος που την ειδε, την εχουμε κ στο βιντεο:mrgreen:

αφου πηγαμε σπιτι την επομενη, ηρθε η μαια μου κ της πηρε αιμα για την εξεταση.;) κ ξαναρθε 3-4 φορες ακομα να μας δει πως παμε στο πρωτο δεκαημερο....φροντιδα με τα ολα της!:)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι να σου ζήσει το μπεμπάκι!

Συγκινήθηκα με την περιγραφή σου! Να είσαι πάντα καλά, έτσι δυνατή και το ίδιο να είναι και ο μπέμπης! Συγχαρητήρια για το κουράγιο σου!

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει yogamama...

 

Μπορεί να μη γέννησες στο σπίτι όπως το είχες ονειρευτεί αλλά τουλάχιστον αυτή σου η επιθυμία σε γλίτωσε από την καισαρική.

Γιατί όπως είπες πολύ σωστά αποκλείεται να σε περίμεναν τόσες ώρες (μέρες)...

Τελικά όλα γίνονται με κάποιο σκοπό...

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει κοπελα μου..Συγκινήθηκα που διάβασα την ιστορία σου..ήθελα να γεννήσω κι εγώ με φυσιολογικό τοκετό και να δω το μωράκι μου μόλις γεννήθηκε, αλλά δυστυχώς δεν το καταφέραμε!!

Ένα μεγάλο μπράβο σου αξίζει!!

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

yogamamma

συγχαρητηρια κοριτσι μου

να σου ζησει το μωρακι σου, να το δεις μεγαλο και οπως επιθυμεις!

 

με την δικη σου ιστορια πηρα την τελικη αποφαση

θα γεννησω στην ευτοκια το 2ο, οσο ακριβα κ να ειναι!

την μικρη μου την γεννησα στο ελενα φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο, αλλα δυστυχως το περινεο μου οτ εκοψε η γιατρος μου και εκανα και 3,5 μηνες να σταματησουν τα τρβηγματα απο τα ραμματα!

 

και παλι να σου ζησει!

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε Daf δεν ειχα παρει χαμπάρι οτι γεννησες κι εσυ εκει. Οποτε εφοσον εχουν απ'ολα δεν υπάρχει κανενας κίνδυνος!

Βλεπω θα ανοιξει κινηση στο Ευτοκια :)

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους νεα σου!!Σε σκεφτομουν!

Να σου ζησει και να τον δειτε οπως επιθυμειτε!!Χαρα στο κουραγιο σου, ποναγα κ εγω οταν σε διαβαζα..

Συγχαρητηρια και σε αυτους που σε στηριξαν εκει, οπως λες κ εσυ θα ησουν μια ακομη καισαρικη στα στατιστικα!

tyazp2.png

C9SDp2.png

 

Και το κοριτσακι μας ηρθε στις 10/10/11.

Link to comment
Share on other sites

να σου ζησει το μωρακι σου και να ειναι δυνατο οπως και εσυ.

πως γινεται να μενει αθικτο το περινεο,εδω ξερω οτι το κοβουν προληπτικα για να μην κοπει απο μονο του ασχημα

δυο πραγματα με προβληματιζουν 1. το περινεο -εαν τελικα σχιστει ποιος θα το ραψει στο σπιτι ? 2. εαν το μωρο δεν βγει τελικα ενω η διαστολη ειναι πληρης τι θα γινει?

Link to comment
Share on other sites

και σε σκεφτομουν αυτες τις μερες!!!μπραβο κοριτσι μου να σου ζησει το μωρακι σου τωρα εισαι μανουλα και το καταλαβες καλα!!!και εγω τρια 24ωρα πονουσα και στο πρωτο ο τραχυλος δεν ανοιγε τι μου θυμησες!!!ομως μπραβο το κουραγιο σου και η συνιδητοποιημενη κατασταση σου σε βοηθησαν να ανταπεξελθης να σου ζηση και παλι φιλια

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πως γινεται να μενει αθικτο το περινεο,εδω ξερω οτι το κοβουν προληπτικα για να μην κοπει απο μονο του ασχημα

 

στο μεγαλύτερο ποσοστό το κόβουν για να προλάβουν πιθανές επιπλοκές στο μέλλον (προπτώσεις) πάντως και αυτό το όφελος ερευνάται, μόνο ένα ποσοστό 10% (αν θυμάμαι καλά) των γυναικών που υποβλήθηκαν σε περινεοτομή κινδύνευε να κάνει μεγάλη ρήξη (να κοπεί άσχημα)

o Π.Ο.Υ. αποθαρίνει την προληπτικη περινεοτομή

συστήνεται να γίνεται επί ενδείξεων ανελαστικότητας και δυστοκίας (το 10% που είπαμε)

 

1. το περινεο -εαν τελικα σχιστει ποιος θα το ραψει στο σπιτι ?

 

η μαία, και στο μαιευτήριο δεν είναι απαραίτητο να το ράψει ο γιατρός

 

2. εαν το μωρο δεν βγει τελικα ενω η διαστολη ειναι πληρης τι θα γινει?

 

αποκλείεται να μη βγει εφόσων δεν υπάρχει δυσανολογία (δεν υπάρχει σε γυναίκες που τους επιτρέπεται ο τοκετός στο σπίτι)

αλοστε νομίζω πως η μαία είναι εξοπλισμένη με κουτάλες για περιπτωση αναγκης

Link to comment
Share on other sites

να σου ζησει κουκλα μου ο γιοκας σου!!! σας διαβαζω με μεγαλη συγκινηση και ενδιαφερον. εστειλα ηδη το πρωτο μου μηνημα στον πανο για την αναζητηση ενος γιατρου που θα το υποστηριζε ολο αυτο. ανηκω στην κατηγορια της εξοσωματικης και κανω την προσπαθεια μου τωρα αλλα πολυ θα με ενδιεφερε αν το επετρεπαν οι συνηθηκες να γενησω εν ηρεμια και γαληνη!!!!!! και οχι στην ''σιβηρια'' του χειρουργιου. (κατα τα αλλα αγαπαμε σιβηρια). θα σας παρακολουθω στενα!!!!

eHrnp2.png

 

 

xuOPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ξεφεύγω λίγο αλλά εγώ στο ΓΑΛΗΝΟ στη Θεσ/νίκη γέννησα 2 φορές στο δωμάτιο των πόνων και όχι στο χειρουργείο. Μου κάνει εντύπωση πόσες κοπέλες γράφουν ότι τις πήγαν χειρουργείο να γεννήσουν. Το χειρότερό μου ήταν αυτές στα διπλανά δωμάτια που έρχονταν φώναζαν και σε πέντε λεπτά γεννούσαν. Στις 4 ώρες που ήμουν εκεί γέννησαν 6 άλλες. Λίγο κουράγιο βρε παιδιά, έτσι κι αλλιώς τα δύσκολα αρχίζουν μετά, με το ξενύχτι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Yogini μου , τι αλλεργια στα κουκια μου λες δεν καταλαβαινω. Του πηραν αιμα λιγο μετα το θηλασμο για να δουν το ζαχαρο και μετα κοιμηθηκαμε . 2 μερες μετα ηρθε η παιδιατρος σπιτι και η μαια εχει ερθει 6 φορες απο τοτε που γεννησα και παρακολουθει και το μωρο και εμενα. Του πηρε ξανα αιμα μια φορα, το στελνει στο Παιδων για να δει πιθανοτητα φαινηλκετονουριας (σορυ δεν ξερω πως γραφεται).

Yogini μου και Προτουλα και υπολοιπες ενδιαφερομενες οπως εχω ξαναπει η ευτοκια ειναι μια ολοκληρη φιλοσοφια που στηριζεται στην αποψη οτι η γυναικα γενναει μονη της και κανεις δε γενναει γιαυτην.

Χωρις να θελω να επιρρεασω κανεναν η εμπειρια που ειχα με κανει να πιστευω οτι αν δεν εχεις τη φιλοσοφια αυτη να σε τυρανναει καλυτερα να γεννησεις με γιατρο στο μαιευτηριο. Στην περιπτωση που ανηκεις στο 10% του να εχεις επιπλοκες στον τοκετο (οπως εγω) θα πρεπει να εισαι πολυ αποφασισμενη και να στηριξεις την επιλογη σου. Αν δεν εχεις τη φιλοσοφια μωρε δεν ξερω , μηπως πανικοβληθεις...Οπως και να χει καλα ειναι να διαβασει καποια Λεμπουαγιε για να δει αν της ταιριαζει η αποψη του Φυσικου Τοκετου και οπωσδηποτε να κανει μια συζητηση με τΙς μαιες αναφερωντας τις οποιες ανησυχιες ετσι ωστε να φτιαχτει ο τοκετος στα μετρα της. Γενικα οι μαιες κανουν διαφορες παραλλαγες αναλογα την περιπτωση . Θυμαμαι μια συμμαθητρια ειχε κανει καισαρικη με τη Δημοπουλου μαζι στο χειρουργειο. Δεν ξερω περισσοτερες λεπτομερειες. Απλα ξερω οτι ολα γινονται.

Μια φιλη μου γιατρος στο Λονδινο γεννησε κιαυτη σε τρεις μερες!!!! Στο δημοσιο νοσοκομειο στην Αγγλια τις αφηνουν μεχρι και 72 ωρες για να γεννησουν με τις μαιες ωστε να αποφυγουν το κοστος των καισαρικων. Στο τελος ομως εκανε καισαρικη μιας και ειχε και αυτη ακριβως τις ιδιες ενδειξεις με εμενα αλλα δεν ειχε τη Δημοπουλου... Και φανταστειτε ρε παιδια να περασεις ολα αυτα 72 ωρες και στο τελος να φας και τη μαχαιρα!!!!!!!!!!!!Η κοπελα εκανε ενα μηνα να συνελθει και θηλασε κιολας το θηριο. Εγω την αλλη μερα ειχα θλαση δεξιων κοιλιακων( απο τα πατηματα), ατροφικους προσαγωγους ( απο τα βαθια καθισματα ολη μερα) και την γνωστη αισθηση απο κατω με λιγη φαγουρα μαζι.

Βεβαια το μωρακι βγηκε σαν πριγκηπας . Σιδερωμενος και χωρις να κλαψει , κοιταζε τον κοσμο γυρω γυρω σαν μεγαλυτερο παιδι.

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας ολες , Κουφετακι μου ειδες πως ταιριαξαμε και τους τοκετους μας!

Δειτε ενα βιντεο του Λεμπουαγιε

 

Filia

JBePp2.png?qDX8aAa3
Link to comment
Share on other sites

εκπληκτικη και ζηλευτη ηρεμια και χαλαρωση. προσπαθω να μπω σε τετοιους ρυθμους και μια συληψη θα επιπτυεχθει εν ηρεμια θεωρω οτι παιζει παρα πολυ σημαντικο ρολο. γιογκα μαμα να μου φιλησεις τον ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟ χαχαχχαχαχαχχαχαχαχα.

eHrnp2.png

 

 

xuOPp2.png

Link to comment
Share on other sites

(sorry, για το δεύτερο post, αλλά πάτησα καταλάθος υποβολή)

 

Συγκινήθηκα πάααρα πολύ! Φοβερή η εμπειρία σου. Εύχομαι ολόψυχα να είστε πάντα γεροί και ευτυχισμένοι

 

...(αλήθεια, η μαμά σου πόσες ώρες έκανε να γεννήσει τη δεύτερη φορά;;; γιατί απ΄ό,τι φαίνεται της έμοιασες πολύ:D)

Link to comment
Share on other sites

Ρε Yogini μου , τι αλλεργια στα κουκια μου λες δεν καταλαβαινω. Του πηραν αιμα λιγο μετα το θηλασμο για να δουν το ζαχαρο και μετα κοιμηθηκαμε . 2 μερες μετα ηρθε η παιδιατρος σπιτι και η μαια εχει ερθει 6 φορες απο τοτε που γεννησα και παρακολουθει και το μωρο και εμενα. Του πηρε ξανα αιμα μια φορα, το στελνει στο Παιδων για να δει πιθανοτητα φαινηλκετονουριας (σορυ δεν ξερω πως γραφεται).

Yogini μου και Προτουλα και υπολοιπες ενδιαφερομενες οπως εχω ξαναπει η ευτοκια ειναι μια ολοκληρη φιλοσοφια που στηριζεται στην αποψη οτι η γυναικα γενναει μονη της και κανεις δε γενναει γιαυτην.

Χωρις να θελω να επιρρεασω κανεναν η εμπειρια που ειχα με κανει να πιστευω οτι αν δεν εχεις τη φιλοσοφια αυτη να σε τυρανναει καλυτερα να γεννησεις με γιατρο στο μαιευτηριο. Στην περιπτωση που ανηκεις στο 10% του να εχεις επιπλοκες στον τοκετο (οπως εγω) θα πρεπει να εισαι πολυ αποφασισμενη και να στηριξεις την επιλογη σου. Αν δεν εχεις τη φιλοσοφια μωρε δεν ξερω , μηπως πανικοβληθεις...Οπως και να χει καλα ειναι να διαβασει καποια Λεμπουαγιε για να δει αν της ταιριαζει η αποψη του Φυσικου Τοκετου και οπωσδηποτε να κανει μια συζητηση με τΙς μαιες αναφερωντας τις οποιες ανησυχιες ετσι ωστε να φτιαχτει ο τοκετος στα μετρα της. Γενικα οι μαιες κανουν διαφορες παραλλαγες αναλογα την περιπτωση . Θυμαμαι μια συμμαθητρια ειχε κανει καισαρικη με τη Δημοπουλου μαζι στο χειρουργειο. Δεν ξερω περισσοτερες λεπτομερειες. Απλα ξερω οτι ολα γινονται.

Μια φιλη μου γιατρος στο Λονδινο γεννησε κιαυτη σε τρεις μερες!!!! Στο δημοσιο νοσοκομειο στην Αγγλια τις αφηνουν μεχρι και 72 ωρες για να γεννησουν με τις μαιες ωστε να αποφυγουν το κοστος των καισαρικων. Στο τελος ομως εκανε καισαρικη μιας και ειχε και αυτη ακριβως τις ιδιες ενδειξεις με εμενα αλλα δεν ειχε τη Δημοπουλου... Και φανταστειτε ρε παιδια να περασεις ολα αυτα 72 ωρες και στο τελος να φας και τη μαχαιρα!!!!!!!!!!!!Η κοπελα εκανε ενα μηνα να συνελθει και θηλασε κιολας το θηριο. Εγω την αλλη μερα ειχα θλαση δεξιων κοιλιακων( απο τα πατηματα), ατροφικους προσαγωγους ( απο τα βαθια καθισματα ολη μερα) και την γνωστη αισθηση απο κατω με λιγη φαγουρα μαζι.

Βεβαια το μωρακι βγηκε σαν πριγκηπας . Σιδερωμενος και χωρις να κλαψει , κοιταζε τον κοσμο γυρω γυρω σαν μεγαλυτερο παιδι.

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας ολες , Κουφετακι μου ειδες πως ταιριαξαμε και τους τοκετους μας!

Δειτε ενα βιντεο του Λεμπουαγιε

 

Filia

αχ!κοριτσαρα το απεφχομουν δεν ειναι ευκολα πραγματα αυτα αλλα τωρα εισαι μια βετερανα κι εσυ POWER!!!!!!!!!!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

να σου ζησει κουκλα μου ο γιοκας σου!!! σας διαβαζω με μεγαλη συγκινηση και ενδιαφερον. εστειλα ηδη το πρωτο μου μηνημα στον πανο για την αναζητηση ενος γιατρου που θα το υποστηριζε ολο αυτο. ανηκω στην κατηγορια της εξοσωματικης και κανω την προσπαθεια μου τωρα αλλα πολυ θα με ενδιεφερε αν το επετρεπαν οι συνηθηκες να γενησω εν ηρεμια και γαληνη!!!!!! και οχι στην ''σιβηρια'' του χειρουργιου. (κατα τα αλλα αγαπαμε σιβηρια). θα σας παρακολουθω στενα!!!!

 

Σε ευχαριστω και Σου ευχομαι με το καλο κοριτσι μου. Σου προτεινω να δοκιμασεις να κανεις γιογκα με διαλογισμο αν υπαρχει στην περιοχη σου. Αν σου ταιριαξει θα δεις μαγικα αποτελεσματα.

JBePp2.png?qDX8aAa3
Link to comment
Share on other sites

(sorry, για το δεύτερο post, αλλά πάτησα καταλάθος υποβολή)

 

Συγκινήθηκα πάααρα πολύ! Φοβερή η εμπειρία σου. Εύχομαι ολόψυχα να είστε πάντα γεροί και ευτυχισμένοι

 

...(αλήθεια, η μαμά σου πόσες ώρες έκανε να γεννήσει τη δεύτερη φορά;;; γιατί απ΄ό,τι φαίνεται της έμοιασες πολύ:D)

 

Ευχαριστω και πλαι ολοψυχα!Μολις τη ρωτησα ...χειροτερα λεει ηταν απο την πρωτη γεννα...Μονο εγω , το τριτο παιδι βγηκα σφαιρα!

JBePp2.png?qDX8aAa3
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...