Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υστεροσκόπηση (επεμβατική) - λαπαροσκόπηση


Recommended Posts

Κι εγώ αυτό θα ρωτούσα: Μήπως είσαι έγκυος;

Δεν πας για μία β΄χοριακή που δείξει και μετά μίλησε οπωσδήποτε με τον γιατρό σου.

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αφού έκανες λαπαροσκόπηση γιατί δεν σου τα διόρθωσαν;:o

Κι εγώ κλειστές σάλπιγγες, συμφήσεις, μία ωοθήκη την άλλη μου την είχα αφαιρέση πριν χρόνια και η σάλπιγγα κολλημένη στο έντερο, πολύποδες, ενδομητρίωση και κύστες.....κι όμως ΌΛΑ μου τα διόρθωσε και μετά την επέμβαση ήταν σίγουρος ότι θα μείνω έγκυος φυσιολογικά! Έτσι κι έγινε!!!

Δεν ξέρω τι άλλο έχεις πάντως αυτά που ήδη είπες διορθώνονται με μια απλή λαπαροσκόπηση!!! Δεν νομίζω να είχες κάτι παραπάνω από εμένα σωστά;;)

 

Δεν είχα πολύποδες, ούτε κύστες και η ενδομητρίωση ήταν σε πολύ πρώιμο στάδιο, οπότε τις εστίες τις καθάρισε. Προσπάθησε να μετακινήσει την ωοθήκη, αλλά είδε ότι γενικά, η μήτρα έχει πολύ προβληματική θέση, πράγμα το οποίο το ξέραμε ήδη σε μεγάλο βαθμό. Γενικά, δεν είδε κάτι που διορθώνεται χειρουργικά ούτε με φάρμακα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα πολύποδες, ούτε κύστες και η ενδομητρίωση ήταν σε πολύ πρώιμο στάδιο, οπότε τις εστίες τις καθάρισε. Προσπάθησε να μετακινήσει την ωοθήκη, αλλά είδε ότι γενικά, η μήτρα έχει πολύ προβληματική θέση, πράγμα το οποίο το ξέραμε ήδη σε μεγάλο βαθμό. Γενικά, δεν είδε κάτι που διορθώνεται χειρουργικά ούτε με φάρμακα.

 

Α μάλιστα. Λάθος είχα καταλάβει....

Καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου όπως κι αν προχωρήσεις!!! Σύντομα με ένα μωράκι!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου και εγω στο γιατρο τησ marilyn πηγα.εχω ακουσει τα καλυτερα και επισης η μαριλιν αγγιξε την ψυχη μου.μεχρι στιγμης ειμαι απολυτα ευχαριστημενη.κανω μια τριμηνη θεραπεια και μετα περιμενω το πολυποθυτο μωρακι!

καλησπερα robenoula θα μπορουσες να μου πεις το ονομα του γιατρου σου,θελω να κανω λαπαροσκοπηση για ενδομητριωση και δεν ξερω που να παω

Link to comment
Share on other sites

βεβαιως!Αργυριου Χρηστος στη θεσσαλονικη.εγω δεν πηγα αρχικα για ενδωμητριωση αλλα ειχα ακουσει οτι στην ενδομητριωση ειναι τρομερος.αν θες τηλ και διευθ πες μου να σου στειλω πμ.ειμαι σιγουρη οτι θα τον εμπιστευτεις με την πρωτη επισκεψη

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν πονεσα ουτε για μια στιγμουλα,στις τομες μου εκανε πλαστικη.3 εβδομαδες περασαν και ισα που φαινονται και πανω απολα ειμαι σιγουρη οτι μου διορθωσε ολα οσα επρεπε.ευτυχωσ υπαρχουν και επιστημονες

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα robenoula θα μπορουσες να μου πεις το ονομα του γιατρου σου,θελω να κανω λαπαροσκοπηση για ενδομητριωση και δεν ξερω που να παω

 

Καλή επιτυχία!!! Να τον εμπιστευτείς τον γιατρό μας!!!!

Είναι απίστευτος επιστήμονας και πάρα πολύ καλός άνθρωπος!!!!!!!!

Κι εγώ έκανα λαπαροσκόπηση και πόνος μηδέν!!!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Marylin μπορεις να μου δωσεις σε παρακαλω το ονομα του γιατρου σου? εγω εχω 1 σαλπιγγα και ο αντρας μου χαμηλή κινητικοτητα (δηλ 10-20%)...η γιατρός μου λέει να κανω λαπαροσκοπιση αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα βοηθήσει με τοσο χαμηλό σπέρμα...

Link to comment
Share on other sites

Marylin μπορεις να μου δωσεις σε παρακαλω το ονομα του γιατρου σου? εγω εχω 1 σαλπιγγα και ο αντρας μου χαμηλή κινητικοτητα (δηλ 10-20%)...η γιατρός μου λέει να κανω λαπαροσκοπιση αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα βοηθήσει με τοσο χαμηλό σπέρμα...

 

μμμμμμμμ πιθανότατα να σε στείλει για εξωσωματική λόγω σπέρματος......όμως καλύτερα να μιλήσεις μαζί του για να δεις τι έχει να σου προτείνει......σωστά σκέφτεσαι πάντως.

Σου στέλνω pm.

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ευχές, κούκλες και καλή επιτυχία σε όλες μας!

Παρεπιμπτόντως, να σας πω και τον πόνο μου. Όλα καλά, απλή η λαπαροσκόπηση, όλα ΟΚ, κλπ κλπ κλπ αλλά από την Κυριακή έως και σήμερα, έχω συνέχεια διάρροιες. Πίνω αντιβίωση και παράλληλα πίνω ultra levure, έκανα και διατροφή τις πρώτες δύο μέρες, αλλά πλέον έχω κουραστεί και τρώω τα πάντα εκτός από όσπρια και ζαρζαβατικά. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι τίποτα και αν θέλω να πάρω κανένα χαπάκι κατά της διάρροιας. Εσάς σας είχε τύχει?

Κατά τα άλλα, δεν έχω πόνους, ιδιαίτερους και δεν μπορώ να πω και ότι προσέχω ιδιαίτερα. Δεν σηκώνω βάρη και δεν έχω βγει από το σπίτι από την Κυριακή που γυρίσαμε, για να μην με σκουντήξει κανείς στην κοιλιά (προληπτικά) αλλά το Σαββατοκύριακο λέω να αρχίσω να κυκλοφορώ και τη Δευτέρα, λέω να πάω στη δουλειά. Εσείς πως είσαστε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ για τις ευχές, κούκλες και καλή επιτυχία σε όλες μας!

Παρεπιμπτόντως, να σας πω και τον πόνο μου. Όλα καλά, απλή η λαπαροσκόπηση, όλα ΟΚ, κλπ κλπ κλπ αλλά από την Κυριακή έως και σήμερα, έχω συνέχεια διάρροιες. Πίνω αντιβίωση και παράλληλα πίνω ultra levure, έκανα και διατροφή τις πρώτες δύο μέρες, αλλά πλέον έχω κουραστεί και τρώω τα πάντα εκτός από όσπρια και ζαρζαβατικά. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι τίποτα και αν θέλω να πάρω κανένα χαπάκι κατά της διάρροιας. Εσάς σας είχε τύχει?

Κατά τα άλλα, δεν έχω πόνους, ιδιαίτερους και δεν μπορώ να πω και ότι προσέχω ιδιαίτερα. Δεν σηκώνω βάρη και δεν έχω βγει από το σπίτι από την Κυριακή που γυρίσαμε, για να μην με σκουντήξει κανείς στην κοιλιά (προληπτικά) αλλά το Σαββατοκύριακο λέω να αρχίσω να κυκλοφορώ και τη Δευτέρα, λέω να πάω στη δουλειά. Εσείς πως είσαστε?

 

Δες τις παρενέργειες από τα φάρμακα που παίρνεις μήπως σου φέρνει διάρροια κάποιο από αυτά.

Πίνε πολλά υγρα να μην αφυδατωθείς. Και το imodium είναι Τέλειο κατά της διάρροιας. 1 ή 2 χαπάκια το πολύ και τέλος!!!

Πώς σου είπε ο γιατρός να προχωρήσετε από εδώ και πέρα;

Καλή ανάρρωση!!!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια. Σήμερα πήγα για υπέρηχο, είδα το κορμάκι του (1 εκ) και άκουσα και είδα την καρδούλα του. Οπως καταλαβαίνετε .... έβαλα τα κλαμάτα:D. Μακάρι να έρθει μέχρι το τέλος και να ακούσω και το δικό του κλάμα.

Μην το βάζετε κάτω!!!! πολλές απο εμάς τα καταφέραμε και ας αντιμετωπίζαμε προβλήματα είτε μεγαλύτερα είτε μικρότερα.

Θα δείτε, όλα είναι πιθανά και καμιά μας δεν θα μείνει έτσι. Υπάρχουν τρόποι, λύσεις και μέθοδοι. Μην κολλάτε όμως σε ένα γιατρό ειδικά αν έχετε λόγο (ή έστω και απο ένστικτο). Πάρτε γνώμες.... Εγώ 3 γιατρούς ρώτησα και ο άντρας μου είναι γιατρός αλλά επειδή δεν είναι γυναικολόγος ήθελε και άλλες γνώμες.

"ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ."αυτό είπε η γιατρός μου όταν με είδε έγκυο γιατί δεν με είχε για φυσιολογική σύλληψη.

 

Ολες μου οι ευχές είναι μαζί σας και σας σκέφτομαι συχνά. Εσεις μου μάθατε πολλά πράγματα και νομίζω ότι αν δεν με είχατε υποψιάσει εσείς για να κινηθώ, δεν θα περίμενα το σποράκι μου σήμερα.

 

Με όλη μου την καλή ενέργεια κατά πάνω σας...... σας εύχομαι ΜΕ ΤΗΝ ΝΙΚΗ... (αν θέλετε σας χαρίζω το ψευδόνυμο, φάνηκε πολύ γουρλίδικο) ;)

Το θαύμα ήρθε και τώρα βλέπω τον ήλιο μέσα απο 2 μελιά μάτια :D

tGzTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μου τελειωσε σημερα η περιοδος και επιτελους απο Δευτερα θα τηλεφωνησω για να κλεισω ραντεβου στον Αργυριου Χρηστο.Συγκινουμαι οταν διαβαζω για γυναικες που προσπαθουσαν χρονια να τα καταφερνουν σε αυτο τον γιατρο.Ο πατερας του ξεγεννησε την μαμα μου και βγηκα εγω και ο αδερφουλης μου.Πηρα κι αλλες γνωμες,πηγα και στον πρ@π@, με βρηκε υγιεστατη αλλα πολυ αναμονη και σε κοιταει στην τσεπη.Τελικα μετα από 2 χρονια που προσπαθω ακαρπα,λετε να μου προτεινει λαπαροσκοπηση?Θα τον εμπιστευτω παντως.Οσες εξετασεις καναμε αυτα τα δυο χρονια με τον αντρουλη μου (σαλπιγγογραφια,σπερμοδιαγραμμα,ορμονικες,προγεστερονη) ηταν αψογες και το προβλημα εδειχνε να ειναι ψυχοσωματικο.Τον Σεπτεμβρη του 2008 διενυα την πιο γεματη φαση της ζωης μου με την εγκυμοσυνη,αλλα καθως παλλινδρομησε σερνομαι να προχωρησω παρακατω,πενθος,απογοητευση,ζηλεια,συνεχης συμφιλιωση με τον Θεο κι απο μοναστηρι σε μοναστηρι προσπαθωντας να παρω απαντησεις γιατι εχασα το μωρο μου και γιατι το κανε ο θεος σε μενα αυτο.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

Μου τελειωσε σημερα η περιοδος και επιτελους απο Δευτερα θα τηλεφωνησω για να κλεισω ραντεβου στον Αργυριου Χρηστο.Συγκινουμαι οταν διαβαζω για γυναικες που προσπαθουσαν χρονια να τα καταφερνουν σε αυτο τον γιατρο.Ο πατερας του ξεγεννησε την μαμα μου και βγηκα εγω και ο αδερφουλης μου.Πηρα κι αλλες γνωμες,πηγα και στον πρ@π@, με βρηκε υγιεστατη αλλα πολυ αναμονη και σε κοιταει στην τσεπη.Τελικα μετα από 2 χρονια που προσπαθω ακαρπα,λετε να μου προτεινει λαπαροσκοπηση?Θα τον εμπιστευτω παντως.Οσες εξετασεις καναμε αυτα τα δυο χρονια με τον αντρουλη μου (σαλπιγγογραφια,σπερμοδιαγραμμα,ορμονικες,προγεστερονη) ηταν αψογες και το προβλημα εδειχνε να ειναι ψυχοσωματικο.Τον Σεπτεμβρη του 2008 διενυα την πιο γεματη φαση της ζωης μου με την εγκυμοσυνη,αλλα καθως παλλινδρομησε σερνομαι να προχωρησω παρακατω,πενθος,απογοητευση,ζηλεια,συνεχης συμφιλιωση με τον Θεο κι απο μοναστηρι σε μοναστηρι προσπαθωντας να παρω απαντησεις γιατι εχασα το μωρο μου και γιατι το κανε ο θεος σε μενα αυτο.

 

Κορίτσι μου χαίρομαι καταρχήν που θα επισκεφτείς τον γιατρό μου! Είναι φοβερός!!! Και για τον μπαμπά του είχα ακούσει ότι ήταν ο καλύτερος στην εποχή του! Τίποτα δεν είναι τυχαίο...

Μπορεί να σου προτείνει λαπαροσκόπηση μιας και όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις είναι καλές...γιατί μπορεί απλά να έχεις μια ενδομητρίωση και εξαιτίας της να είχες ακόμη και την παλινδρόμηση...

Σε παρακαλώ μη βυθίζεσαι σε τόση στενοχώρια και πένθος, μόνο κακό σου κάνει....δεν σε βοηθάει καθόλου...ο Αργυρίου θα σε βοηθήσει θα δεις! Σημασία έχει να βρει τι έχεις και να το διορθώσει. Εγώ όταν ήταν να κάνω την λαπαροσκόπηση μαζί του, έλεγα μακάρι να έχω κάτι και να μου το διορθώσει έτσι ώστε να μπορέσω να μείνω έγκυος φυσιολογικά! Κι έτσι κι έγινε!!!

Μην κατηγορείς τον Θεό και μην ψάχνεις να βρεις γιατί έγινε αυτό. Δεν μπορούμε να ξέρουμε τα σχέδια του Θεού και για πιο λόγο επιτρέπει να γίνονται κάποια πράγματα...Εμπιστεψου Τον και απλά προσευχήσου να σου δώσει ένα γερό παιδάκι και θα γίνει!

Όλα αυτά που περνάμε είναι δοκιμασίες που στο τέλος κάπου οδηγούν...εγώ πιστεύω πώς σε όλες τις δοκιμασίες αν ερχόμαστε πιο κοντά στον Θεό και του ζητάμε να προχωρήσουμε Μαζί Του τα αντιμετωπίζουμε πιο εύκολα και το βουνό γίνεται πλέον απλά ένα μονοπάτι!!! Σου μιλάω μέσα από την καρδιά μου γιατί έτσι αντιμετώπισα κι εγώ και αντιμετωπίζω κάθε δύσκολη στιγμή που φέρνει πόνο και θλίψη...

Κάνε κουράγιο και όπως έχω πει και σε άλλες κοπέλες, σκέψου ότι μετά από την λαπαροσκόπηση που ίσως σου προτείνει θα είσαι πολλά βήματα πιο κοντά στο μωράκι σου!!!

Σκεψου θετικα και όλα θα πάνε καλά! Εδώ εμεινα εγώ έγκυος μετά από τόσα χρόνια και τόσα προβλήματα, εσύ δεν θα μείνεις;;)

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΙΜΑΙ 30 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ 3 ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ (5 ΧΡΟΝΙΑ )ΕΚΑΝΑ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ARVEKAP 3.75 TEXNHTH ΕΜΜΗΝΟΠΑΥΣΗ ΣΤΙΣ 10/10 ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 25\10 ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑ ΟΙΣΤΡΑΔΙΟΛΗ.ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ?ΕΧΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΕΜΒΡΥΑ ΣΤΗΝ ΚΡΥΟΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΡΩΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ?

:confused::roll:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσι μου χαίρομαι καταρχήν που θα επισκεφτείς τον γιατρό μου! Είναι φοβερός!!! Και για τον μπαμπά του είχα ακούσει ότι ήταν ο καλύτερος στην εποχή του! Τίποτα δεν είναι τυχαίο...

Μπορεί να σου προτείνει λαπαροσκόπηση μιας και όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις είναι καλές...γιατί μπορεί απλά να έχεις μια ενδομητρίωση και εξαιτίας της να είχες ακόμη και την παλινδρόμηση...

Σε παρακαλώ μη βυθίζεσαι σε τόση στενοχώρια και πένθος, μόνο κακό σου κάνει....δεν σε βοηθάει καθόλου...ο Αργυρίου θα σε βοηθήσει θα δεις! Σημασία έχει να βρει τι έχεις και να το διορθώσει. Εγώ όταν ήταν να κάνω την λαπαροσκόπηση μαζί του, έλεγα μακάρι να έχω κάτι και να μου το διορθώσει έτσι ώστε να μπορέσω να μείνω έγκυος φυσιολογικά! Κι έτσι κι έγινε!!!

Μην κατηγορείς τον Θεό και μην ψάχνεις να βρεις γιατί έγινε αυτό. Δεν μπορούμε να ξέρουμε τα σχέδια του Θεού και για πιο λόγο επιτρέπει να γίνονται κάποια πράγματα...Εμπιστεψου Τον και απλά προσευχήσου να σου δώσει ένα γερό παιδάκι και θα γίνει!

Όλα αυτά που περνάμε είναι δοκιμασίες που στο τέλος κάπου οδηγούν...εγώ πιστεύω πώς σε όλες τις δοκιμασίες αν ερχόμαστε πιο κοντά στον Θεό και του ζητάμε να προχωρήσουμε Μαζί Του τα αντιμετωπίζουμε πιο εύκολα και το βουνό γίνεται πλέον απλά ένα μονοπάτι!!! Σου μιλάω μέσα από την καρδιά μου γιατί έτσι αντιμετώπισα κι εγώ και αντιμετωπίζω κάθε δύσκολη στιγμή που φέρνει πόνο και θλίψη...

Κάνε κουράγιο και όπως έχω πει και σε άλλες κοπέλες, σκέψου ότι μετά από την λαπαροσκόπηση που ίσως σου προτείνει θα είσαι πολλά βήματα πιο κοντά στο μωράκι σου!!!

Σκεψου θετικα και όλα θα πάνε καλά! Εδώ εμεινα εγώ έγκυος μετά από τόσα χρόνια και τόσα προβλήματα, εσύ δεν θα μείνεις;;)

Κοριτσια καλησπέρα. Και εγω στον Αργυρίου πηγαίνω, στις 04/06/10 έφερα στον κόσμο την κορούλα μου. Δεν είχα κάποιο πρόβλημα, απλά θέλω να επιβεβεαιώσω πόσο τέλειος γιατρός είναι. Πριν 5 χρόνια μου αφερεσαι λαπαροσκοπικά μια κύστη που είχα στην ωοθήκη μου. Αν δεν το είχε κάνει ίσως να μην μπορούσα να μείνω τόσο γρήγορα και έυκολα έγκυος. Έκανα 12 ώρες να γεννήσω και δεν έφυγε ούτε λεπτό απο κοντά μου. Να τον εμπιστετείς με κλειστά μάτια. Βοήθησε και τη μητέρα μου που είχε πρόβλημα με υνομοιόματα και αιμοραγίες. Σου έυχομαι οτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη λάθος 06/04/10 γέννησα.

 

Να χαίρεσαι το μωράκι σου!!! Εγώ με τον Αργυρίου γέννησα 31.03.10!!!!!!!!!

Τέλειος γιατρός και φανταστικός άνθρωπος!!!!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Να χαίρεσαι το μωράκι σου!!! Εγώ με τον Αργυρίου γέννησα 31.03.10!!!!!!!!!

Τέλειος γιατρός και φανταστικός άνθρωπος!!!!

Ναι πολυ καλος, αξίζει κάθε φορά η αναμονή στο ιατρείο του για να σε εξετάσει.

Και εσυ να χαιρεσαι το νινάκι σου. Πιστεύω πως αυτός ο άνθρωπος ζει για να κάνει τις γυναίκες ευτυχισμένες με τα μωράκια τους.

Εγώ γεννόυσα Πάσχα, Μεγάλη Εβδομάδα ήμουν κάθε μέρα στον Άγιο Λουκά και αυτός δίπλα μου, ούτε υπόνια για πρόκληση λόγω Πάσχα ωστε να φυγεί κάπου. Μπήκα Τρίτη του Πάσχα για πρόκληση γιατί είχα συμπληρώσει 40 εβδομάδες. Ξεκινήσαμε 8 το πρωί και γένησα 9 το βράδυ. Δεν έφυγε λεπτό απο δίπλα μου, το απόγευμα να φανταστείς έκανε ιατρείο στον Άγιο Λουκά. Πραγματικά χαίρομαι που τόσες κοπέλες επιβεβαιώνουν το πόσο καλός είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολυ καλος, αξίζει κάθε φορά η αναμονή στο ιατρείο του για να σε εξετάσει.

Και εσυ να χαιρεσαι το νινάκι σου. Πιστεύω πως αυτός ο άνθρωπος ζει για να κάνει τις γυναίκες ευτυχισμένες με τα μωράκια τους. -ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ-

Εγώ γεννόυσα Πάσχα, Μεγάλη Εβδομάδα ήμουν κάθε μέρα στον Άγιο Λουκά και αυτός δίπλα μου, ούτε υπόνια για πρόκληση λόγω Πάσχα ωστε να φυγεί κάπου. Μπήκα Τρίτη του Πάσχα για πρόκληση γιατί είχα συμπληρώσει 40 εβδομάδες. Ξεκινήσαμε 8 το πρωί και γένησα 9 το βράδυ. Δεν έφυγε λεπτό απο δίπλα μου, το απόγευμα να φανταστείς έκανε ιατρείο στον Άγιο Λουκά. Πραγματικά χαίρομαι που τόσες κοπέλες επιβεβαιώνουν το πόσο καλός είναι.

 

Εγώ γέννησα Μ.Τετάρτη και μέχρι και το Μ.Σάββατο ήρθε να με δει πριν φύγω και μου έδινε συμβουλές όχι μόνο γυναικολογικές αλλά και το πώς θα πρέπει ο άντρας μου να με προσέξει και πως θα βρούμε τους ρυθμούς μας με το μωρό...

Μέχρι και το τηλέφωνο στο σπίτι του μου είχε δώσει για να του τηλεφωνήσω αν χρειαστώ τίποτα την Κυριακή του Πάσχα! Απίστευτος!!!

Πολλές φορές ανατρέξαμε στις συμβουλές του καθώς μεγαλώναμε το μπουμπουκάκι μας!;)

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα Μ.Τετάρτη και μέχρι και το Μ.Σάββατο ήρθε να με δει πριν φύγω και μου έδινε συμβουλές όχι μόνο γυναικολογικές αλλά και το πώς θα πρέπει ο άντρας μου να με προσέξει και πως θα βρούμε τους ρυθμούς μας με το μωρό...

Μέχρι και το τηλέφωνο στο σπίτι του μου είχε δώσει για να του τηλεφωνήσω αν χρειαστώ τίποτα την Κυριακή του Πάσχα! Απίστευτος!!!

Πολλές φορές ανατρέξαμε στις συμβουλές του καθώς μεγαλώναμε το μπουμπουκάκι μας!;)

Η μητέρα μου καθώς πλησίαζε στην εμμηνόπαυση είχε πρόβλημα χρόνια με οινομιόματα και αιμοραγίες. Όλοι οι γυναικολογοι που είχε πάει τις λέγανε ολική αφαίρεση οργάνων. Μόνο αυτός με ειδική χειρουργική επέμβαση κατάφερε να τις σταματήσουν οι αιμοραγίες και να ηρεμήσει.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια, την Δευτερα επιτελους θα γνωρισω αυτο τον ανθρωπο στις 8:30,θα κανω τεστ Παπ και θα του δωσω το ιστορικο μου το οποιο ειναι αψογο ρε σεις.Ανυπομονω τρελα λεμε να τον γνωρισω,με ειδαν δυο γιατροι και δεν μου βρισκουν τιποτα,περιμενω να δω τι θα ακουσω απο τα χειλη του.Ειναι το Νο 1 στις λαπαροσκοπησεις και θελω να δω τι θα καταλαβει οταν με κανει υπερηχο,οταν οι αλλοι με βρισκουν τελεια.Αν ειναι τελικα ψυχολογικο,τι να πω...........περασαν 2 χρονια απ΄την παλλινδρομη και δεν μας εκατσε.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια, την Δευτερα επιτελους θα γνωρισω αυτο τον ανθρωπο στις 8:30,θα κανω τεστ Παπ και θα του δωσω το ιστορικο μου το οποιο ειναι αψογο ρε σεις.Ανυπομονω τρελα λεμε να τον γνωρισω,με ειδαν δυο γιατροι και δεν μου βρισκουν τιποτα,περιμενω να δω τι θα ακουσω απο τα χειλη του.Ειναι το Νο 1 στις λαπαροσκοπησεις και θελω να δω τι θα καταλαβει οταν με κανει υπερηχο,οταν οι αλλοι με βρισκουν τελεια.Αν ειναι τελικα ψυχολογικο,τι να πω...........περασαν 2 χρονια απ΄την παλλινδρομη και δεν μας εκατσε.

 

Καλη επιτυχία κοριτσάκι μου!

Είσαι σε πολύ καλά χέρια να το ξέρεις και σε συμβουλεύω από καρδιάς να κάνεις ότι σου πει!!!!

Αν είναι να εμπιστευτείς κάποιον γιατρό ΑΥΤΟΣ είναι ο κατάλληλος και το λέω με σιγουριά 100%!!!!!!!!

Να μπεις να μας πεις τι σου είπε!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια, την Δευτερα επιτελους θα γνωρισω αυτο τον ανθρωπο στις 8:30,θα κανω τεστ Παπ και θα του δωσω το ιστορικο μου το οποιο ειναι αψογο ρε σεις.Ανυπομονω τρελα λεμε να τον γνωρισω,με ειδαν δυο γιατροι και δεν μου βρισκουν τιποτα,περιμενω να δω τι θα ακουσω απο τα χειλη του.Ειναι το Νο 1 στις λαπαροσκοπησεις και θελω να δω τι θα καταλαβει οταν με κανει υπερηχο,οταν οι αλλοι με βρισκουν τελεια.Αν ειναι τελικα ψυχολογικο,τι να πω...........περασαν 2 χρονια απ΄την παλλινδρομη και δεν μας εκατσε.

Κοριτσάκι σου έυχομαι μέσα απο την καρδία μου καλή επιτυχία. Θα δείς είναι υπέροχος άνθρωπος και γιατρός, θα ενθουσιαστείς. Μακάρι να σε βοηθησει και σε λίγο καιρό να κρατάς αγκαλία το νινάκι σου.:P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...