Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΤΤΙΚΗ


elena32

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • nicky1

    nicky1 6 δημοσιεύσεις

  • elena32

    elena32 5 δημοσιεύσεις

  • Vann

    Vann 5 δημοσιεύσεις

  • mamaka

    mamaka 4 δημοσιεύσεις

  • 1 month later...

Σας παρακαλώ αν γνωρίζετε συστήστε μου έναν καλό παιδογαστρεντερολόγο οπουδήποτε στην Αθήνα!

αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα με το γιο μου, θέλω πια έναν εξειδικευμένο γιατρό κι όχι απλό παιδίατρο!

 

ευχαριστώ θερμά!!!

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε παιδιά εγώ γιατί πήρα στο ίασις και μου παν ότι στο αγ.σοφίας δεν υπάρχει αυτή η ειδικότητα; στο αγλαια κυριακού βρήκα.

 

ευχαριστώ πάρα πολύ!

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 5 εβδομάδες μετά...
ΚΑΜΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΛΗ ΓΙΑ ΓΟΠ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΗ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΤΕ ΞΕΡΕΤΕ;ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ.ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ.......

 

Εμείς έχουμε την Παναγιώτου απο τον Οκτώμβριο και μας βοήθησε πολύ.Είχαμε πολύ μεγάλο πρόβλημα και τελικά μετά απο ένα χρόνο τα καταφέραμε να κάνει χωρίς κλίσμα κ.τ.λ.

Τηλ 210/86 73 557 (ιατρείο) και σπίτι 210/86 16 232. Στο σπίτι θα βρείς το άντρα της για να σου κλείσει ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

γεια σας

 

αν εχετε καποιον γαστρεντερολόγο υπ οψιν, στειλτε μου παρακαλω ενα πμ με στοιχεία, τηλ διευθύνσεις κλπ

και καποιες πληροφορίες για τον γιατρό!

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα, είμαι γαστρεντερολόγος ενηλίκων και έχω να σου πως πως στην αθήνα είναι λίγοι οι παιδογαστρεντερολόγοι..εξαιρετική είναι η Αίγλη Ζέλλου στο 'Μητέρα', και έχω καλό feedback και για τον συνάδελφο στο Ιασώ [λέγεται Σιαφάκας] . Είναι και οι μόνοι που είναι Αmerican board certified....

Link to comment
Share on other sites

Στην κυρία Ζελλου είχα πάει κι εγω πέρυσι με την μικρή

έμεινα ευχαριστημένη !

δλδ :

πείρε πλήρες ιστορικό (σπάνιο για αρκετούς γιατρούς που είχα την ατυχία να γνωρίζω)

κάθισε εξέτασε το παιδί ενδελεχώς

είχαμε γενικότερα μια καλή επικοινωνία

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΖΕΛΟΥ ΑΙΓΛΗ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΙΑΤΡΕΙΟ ΣΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ. ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

O μικρός μου είναι 4 ετών και με υπέρηχο φανηκε οτι εχει σημαντικού βαθμου γαστροοισοφαγικής παλινδρόμηση και πρέπει να κάνουμε γαστροσκόπηση την Τετάρτη. Η γαστρεντερολόγος όμως, (στη Θεσσαλονίκη) με τρόμαξε παρα πολυ γιατι αφησε να εννοηθεί οτι υπάρχει περίπτωση για οισοφαγο Barret που οδηγεί σε καρκινο οισοφαγου και αλλα τετοια. Ειναι δυνατον σε παιδακι 4 χρονων;;; Εχει κανεις καμμια αναλογη εμπειρια;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

edit admin

 

καλό θα ήταν να μην είμαστε απόλυτες και να προσέχουμε τι γράφουμε μερικές φορές ....

το λέω ,γιατί προσωπικά αισθάνομαι ευγνωμοσύνη προς το πρόσωπο της κυρίας Παναγιώτου για όσα έχει κάνει για τα παιδιά μου...

Η ύπαρξή μας είναι αποτέλεσμα των πράξεών μας ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΣΤΟ 4 ΜΗΝΩΝ ΜΩΡΟ ΜΟΥ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΝΟΣΗΛΕΙΑ ΜΙΑΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ''ΜΗΤΕΡΑ'' ΛΟΓΩ ΑΡΝΗΣΗΣ ΛΗΨΗΣ ΤΡΟΦΗΣ,ΕΓΙΝΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΣΤΟΜΑΧΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΗ-ΒΑΡΟΥΛΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΔΕΙΧΝΕ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΙΣΗ.ΕΓΙΝΕ ΓΑΣΤΡΟΣΚΟΠΙΣΗ .ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΔΕΙΞΕ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΙΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑΓΝΩΣΘΗΚΕ ΟΙΣΟΦΑΓΙΤΙΔΑ-ΔΩΔΕΚΑΔΑΚΤΙΛΙΤΙΔΑ.:(ΒΡΕΘΗΚΕ ΑΛΛΕΡΓΙΚΟ ΣΤΟ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟΔΩΘΗΚΕ Σ'ΑΥΤΟ Η ΟΙΣΟΦΑΓΙΤΙΔΑ.ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ NEOCATE ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ,ΜΑΖΙ ΜΕ 1/2 LAPRASOL 1 ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΣΕ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ,ΤΟ ΕΝΤΟΝΟ ΚΛΑΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ, ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ.

ΟΤΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΜΕ ΣΠΙΤΙ,ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ,ΑΡΧΙΣΕ ΠΑΛΙ ΝΑ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΦΑΕΙ.ΚΑΝΑΜΕ ΠΑΛΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΓΙΑ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΜΕ ΕΝΔΟΦΛΕΒΙΟ LOSEC ΑΡΧΙΣΕ ΠΑΛΙ ΔΙΣΤΑΚΤΙΚΑ ΝΑ ΤΡΩΕΙ .ΣΕ 4 ΜΕΡΕΣ ARXISAME ΠΑΛΙ ΤΟ LAPRASOL ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΠΑΝΗΛΘΕ.ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΕΡΕΣ,ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΡΧΙΣΕ ΞΑΦΝΙΚΑ ΝΑ ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.Η ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΕΞΑΡΣΗ ΚΑΙ ΥΦΕΣΗ.:evil:ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΗ ΑΓΩΓΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΥΡΛΙΑΧΤΟ,ΕΝΩ ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙ ΑΠΟ ΠΟΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 1 ΜΗΝΑ.ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΥΡΛΙΑΖΕ.ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ,ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ ΔΙΠΛΩΝΕ ΤΟ ΚΟΡΜΑΚΙ ΤΗΣ ΣΤΑ 2.ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΙΣ.ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ.ΚΑΝΑΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΓΙΑ ΕΓΚΟΛΕΑΣΜΟ-ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΝΑΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ-ΤΙΠΟΤΑ.ΥΠΕΡΗΧΟ ΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΚΟΙΛΙΑΣ 3 ΦΟΡΕΣ-ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ.:evil:ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΗ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ.

ΖΗΤΑΩ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΟΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟ...ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΡΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ....ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ.:confused:

Link to comment
Share on other sites

αχ τι μου θυμίζεις! η δικιά μας ιστορία μοιάζει πολύ με τη δικιά σας , τα έχω γράψει και εγώ μπορείς να διαβάσεις το ιστορικό μου! απο ότι κατάλαβα είσαι σε διαδικασία αναζήτησης γιατρού που θα μπορέσει να σου δώσει επιτέλους λύση!

Θα σου πώ από προσωπική εμπειρία, όταν εμείς μπήκαμε στο μητέρα με τα ίδια σχεδόν συμπτώματα, 5 μηνών ξεκινήσαμε το λαπραζολ και το πέρναμε για 3 μήνες χωρίς μεγάλη διαφορά!όταν βλέπεις 4 μηνών μου επιβάλλανε οι μεγαλογιατροί να σταματήσω να θηλάζω γιατί το παιδί έκανε και αίμα στα κακά πέρα από τη δυσφαγία, ξεκίνησα το αλμιρον πεπτι το οποίο έβλαψε πάρα πολύ το παιδί!Η Ζέλου στο Μητέρα ήταν η μόνη που μας έβαλε σε ένα σωστό δρόμο! Θέλω να σου πώ πως πρέπει να ηρεμήσεις και να κάνεις όλα αυτά που θα έκανα εγώ αν ήξερα!ΔΗΛ. συνεχίζεις το λαπραζόλ κάνοντας συχνά εξετάσεις αίματος για τρανσαμινάσες! μετά συνεχίζεις το νεοκειτ , είναι ότι καλύτερο για το παιδί σου μετά το θηλασμό!καθυστερείς τις στερεές τροφές όσο μπορείς και ειδικά τα φρούτα γιατί είναι όξινα, (εγώ ακόμα τις τα βράζω)!του δίνεις λίγη ποσότητα γάλα από πολλές φορές και το κρατάς αρκετή ώρα όρθιο! πρέπει οπωσδήποτε να δείτε και ένα αλλεργιολόγο, εμάς μας βοήθησε πολύ η κα Συρίγου στο Σωτηρία! Αυτά από εμάς , εγώ έχω πάει σε όλους τους παιδογαστρεντερολόγους της αθήνας , την άκρη τη βρήκα μόνη μου!

Link to comment
Share on other sites

πωπω περαστικα στο μωρακι σας....θα τολμησω να σου προτεινω να σκεφτεις τον επαναγαλακτισμο για να παιρνει το παιδι μητρικο....ελπιζω να πανε ολα καλα συντομα..

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΓΑΛΑΚΤΙΣΜΟ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΣΤΑΓΟΝΑ.ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟ-ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΣΤΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ ΣΟΥ ΠΕΤΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙ ΑΠΟ ΔΙΠΛΑ.ΕΣΥ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΓΝΟΙΑ,ΣΕ ΦΟΒΙΖΟΥΝ Κ ΛΙΓΟ,ΘΕΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ Κ ΠΟΣΟ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ,Ε ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ Κ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΘΗΛΑΖΩ..ΚΙ ΕΤΣΙ....

ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ ΒΡΕΘΗΚΕ ΑΙΜΑ ΣΤΑ ΚΑΚΑΚΙΑ ΤΗΣ.ΚΑΝΑΜΕ MAYER ΚΟΠΡΑΝΩΝ 2 ΦΟΡΕΣ Κ ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΗ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΑΥΤΗ Η ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΗ ΚΙΝΗΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ.ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ Κ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ?Ο ΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ Η ΚΛΙΝΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΚΑΘΑΡΟ.ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΟΥΝ .ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΞΕΓΕΛΑΕΙ Κ Η ΚΛΙΝΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ......ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ Ο ΕΝΤΟΝΟΣ ΠΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΟΙΣΟΦΑΓΟ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ''ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΗ''ΚΙΝΗΣΗ?ΜΗΠΩΣ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ Κ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΝΤΟΝΟΣ ΠΟΝΟΣ....ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΟΛΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΑΠ'ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ....ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ????:oops:

Link to comment
Share on other sites

nicky1 διαβασε το μηνυμα που σου εγραψε η roumpi αυτοι οι γιατροι που σου προτεινε ειναι οι καλυτεροι,μονο που εγω ειχα την Ρωμα κ οχι την Ζελου,δεν εχω να σου γραψω κατι παραπανω απο αυτα που σου εγραψαν,απλα πηγαινε σε αλλους γιατρους,πηγαινε σε καποια αλλη γαστρεντερολογο,μην αφηνεις το παιδι να ποναει.Εμενα η κορη μου ειναι 4,5ετων τρωει ελαχιστα γιατι παντα εχει μεσα στο κεφαλι της,οτι το φαει ειναι πονος,που στην ηλικια της δεν ισχυει κατι τετοιο απλα ειναι καθαρα ψυχολογικο

Link to comment
Share on other sites

ΨΑΧΝΩ ΠΑΙΔΟΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΚΟΡΥΦΗ.

ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙ'ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΗ ΚΙΝΗΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΑΕΙ ΝΑ ΞΥΠΝΙΣΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...