Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ-ΑΞΟΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

Καλησπερα σας!!!

Μου ζητανε να κανω αξονικη τομογραφια η τουλαχιστον ακτινογραφια(σιγουρα πανω απο 2)...Ειναι δυνατον να επιτρεπεται στην διαρκεια της εγκυμοσυνης?

Ο λογος ειναι οτι απο σοβαρο αυτοκινητιστικο οταν ημουν 3 ετων εχω προβληματα στην σπονδυλικη στηλη και μου εχει απαγορευτει ο φτ.

Δυστυχως για να δικαιολογηθει η καισαρικη στο μαιευτηριο χρειαζομαι χαρτι απο ορθοπεδικο που να εξηγει τους λογους.Μονο που πρεπει να συνοδευεται απο πειστηρια(ακτινογραφιες κλπ).Μπρος γκρεμος και πισω γκρεμος δλδ...

:evil:

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συγνωμη κουκλα μου ποιο μαιευτηριο λεει αυτες τις μαλ...ες????????

 

στο Αλεξανδρας θα γεννησω αλλα επειδη γινονται λεει πολλοι ελεγχοι δεν μπορουν να πουν α!η εγκυος μου ειπε οτι εχει προβλημα και για αυτο θα γινει καισαρικη και χρειαζεται χαρτι απο ορθοπεδικο και εξετασεις που να φαινεται το προβλημα...ελα ομως που εγω δεν εχω δικο μου ορθοπεδικο και αυτος που βρηκα (ιδιωτης) για να μου γραψει το χαρτι θελει προσφατες εξετασεις...Η τελευταια ακτινογραφια που εχω ειναι του 2007 και δεν φαινεται ολη η σπονδυλικη στηλη...

Θα αρχισω να ουρλιαζω λεμε..

Μου εδωσαν και εναλλακτικη γτ και λογω ματιων(μυωπια-laser) δεν επιτρεπεται φτ μονο που την επεμβαση την εκανα πριν χρονια στην Ιταλια και δεν μπορω να βρω χαρτι απο το γιατρο...

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας μην διανοηθεις να κανεις καμια ακτινογραφια ή οτιδηποτε αλλο.Δεν θα θυσιασεις την υγεια του παιδιου σου για κανεναν λογο.Ο γυναικολογος σου δεν κανονιζει να σε ξεγεννησει εκει?Δεν ειναι γιατρος που ξεγενναει σε αυτο το μαιευτηριο?Ποσο μηνων εισαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειμαι στην 24 εβδομαδα...Ο γυναικολογος μου μου πε να του παω χαρτι την επομενη φορα γτ γινονται ελεγχοι κλπ κλπ και οτι ειναι καθαρα τυπικο θεμα...Για να μαστε καλυμενοι!!

Εγω το χαρτι που να το βρω οεο?Η πρωτη διαγνωση εγινε οταν ημουν 14 ετων και μπλοκαρε η πλατη μου και βουλιαξα στην πισινα του κολυμβητηριου...Ειναι γραμμενη σε ενα παιδικο βιβλιαριο του ΙΚΑ που δεν υπαρχει πια...Εκτοτε λογω διαμονης μου στο εξωτερικο και γενικα σε μερη που ΙΚΑ δεν επαιζε πηγαινα σε διαφορους ιδιωτες..

Εχω μονιμο πονο απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου,εχω σπονδυλολυση,σπονδυλολισθηση,δισκοκοιλες και δεν ξερω τι αλλο αλλα χαρτι που να τα λεει ολα αυτα δεν εχω!!!!

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας μην διανοηθεις να κανεις καμια ακτινογραφια ή οτιδηποτε αλλο.Δεν θα θυσιασεις την υγεια του παιδιου σου για κανεναν λογο.Ο γυναικολογος σου δεν κανονιζει να σε ξεγεννησει εκει?Δεν ειναι γιατρος που ξεγενναει σε αυτο το μαιευτηριο?Ποσο μηνων εισαι?

 

Ειμαι στην 24 εβδομαδα...Ο γυναικολογος μου μου πε να του παω χαρτι την επομενη φορα γτ γινονται ελεγχοι κλπ κλπ και οτι ειναι καθαρα τυπικο θεμα...Για να μαστε καλυμενοι!!

Εγω το χαρτι που να το βρω οεο?Η πρωτη διαγνωση εγινε οταν ημουν 14 ετων και μπλοκαρε η πλατη μου και βουλιαξα στην πισινα του κολυμβητηριου...Ειναι γραμμενη σε ενα παιδικο βιβλιαριο του ΙΚΑ που δεν υπαρχει πια...Εκτοτε λογω διαμονης μου στο εξωτερικο και γενικα σε μερη που ΙΚΑ δεν επαιζε πηγαινα σε διαφορους ιδιωτες..

Εχω μονιμο πονο απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου,εχω σπονδυλολυση,σπονδυλολισθηση,δισκοκοιλες και δεν ξερω τι αλλο αλλα χαρτι που να τα λεει ολα αυτα δεν εχω!!!!

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα συγνωμη ο γυναικολογος σου δεν ξερει την περιπτωση σου?Οτι εχεις προβλημα στο να βρεις το χαρτι?Δεν μπορει να σε βοηθησει?Τοσα λεφτα του δινεις,αλλους και αλλους τους βαζουνε στα χειρουργεια χωρις να δικαιουνται,και εσυ που εχεις σοβαρο λογο δεν μπορει να κανονισει κατι off the record?Στο κατω κατω της γραφης εγω θα το επερνα εγωιστικα,τι σοι γιατρος ειναι αυτος που δεν μπορει να σε προστατεψει?Ποιος λεει οτι οι ακτινογραφιες ειναι ακινδυνες?Πρωτη φορα το ακουω απο το στομα γιατρου.Να βρεις αλλον γιατρο αμεσως,αυτος ειναι κομπογιαννιτης μου φαινεται.Καιγω στον 6ο μηνα αλλαξα γυναικολογο,στην αρχη με προβληματισε το γεγονος, αλλα πηγα σε εναν εξισου καλο γιατρο και ολα καλα πηγανε.Σιγα μην κατσω σε γιατρο που μου δημιουργει αμφιβολιες.......Απο την στιγμη που σε παραπεμπει σε ακτινογραφιες σημαινει οτι δεν τον νοιαζεις ουτε εσυ, ουτε το παιδι σου.Μακριααααααααα!

Διαφορετικα ας σου βρει αυτος αλλη λυση(οχι το να κανεις τις ακτινογραφιες)

Link to comment
Share on other sites

Καλα συγνωμη ο γυναικολογος σου δεν ξερει την περιπτωση σου?Οτι εχεις προβλημα στο να βρεις το χαρτι?Δεν μπορει να σε βοηθησει?Τοσα λεφτα του δινεις,αλλους και αλλους τους βαζουνε στα χειρουργεια χωρις να δικαιουνται,και εσυ που εχεις σοβαρο λογο δεν μπορει να κανονισει κατι off the record?Στο κατω κατω της γραφης εγω θα το επερνα εγωιστικα,τι σοι γιατρος ειναι αυτος που δεν μπορει να σε προστατεψει?Ποιος λεει οτι οι ακτινογραφιες ειναι ακινδυνες?Πρωτη φορα το ακουω απο το στομα γιατρου.Να βρεις αλλον γιατρο αμεσως,αυτος ειναι κομπογιαννιτης μου φαινεται.Καιγω στον 6ο μηνα αλλαξα γυναικολογο,στην αρχη με προβληματισε το γεγονος, αλλα πηγα σε εναν εξισου καλο γιατρο και ολα καλα πηγανε.Σιγα μην κατσω σε γιατρο που μου δημιουργει αμφιβολιες.......Απο την στιγμη που σε παραπεμπει σε ακτινογραφιες σημαινει οτι δεν τον νοιαζεις ουτε εσυ, ουτε το παιδι σου.Μακριααααααααα!

Διαφορετικα ας σου βρει αυτος αλλη λυση(οχι το να κανεις τις ακτινογραφιες)

 

Δεν ξερω τι να σου πω...Δεν το χα σκεφτει ετσι ...Αυτος μου ειπε αν εχω ενα δικο μου να μου γραψει ενα χαρτι...του πα πως οχι και μου πε και 1 ακτινογραφια μετα τον 6ο δεν ειναι θεμα.. Το προβλημα ειναι οτι θελει χαρτι κυριως για να ειναι καλυμενος για επισκλήριδιο παρολο που του πα οτι περυσι τετοια εποχη μου κανανε επισκληριδιο στο ΚΑΤ για αλλο λογο...αλλα βλεπεις τα θελουν εγγραφως...δεν του δινω κι αδικο δημοσιο ειναι...στην καισαρικη που θεωρειται χειρουργειο δεν πληρωνεις..λογικο μου φαινεται να το ψαχνουν παραπανω...οπως λογικο μου φαινεται να φοβαται να αναλαβει καισαρικη με επισκληριδιο αν δεν εχει μια εγγυηση απο ορθοπεδικο οτι δεν θα χω προβλημα μετα...Δεν ξερω τι θα κανω...ακτινοβολια ετσι χωρις λογο και εγκυος να μην ημουν δεν θα πηγαινα να παρω..

Το πολυ πολυ να παρω σβαρνα ορθοπεδικους στην Αθηνα και να τα σκαω σε επισκεψεις μεχρι να βρω εναν να μου γραψει το Κ@@@χαρτο βασισμενος σε παλιες ακτινογραφιες...λες και υπαρχει περιπτωση οι σπονδυλοι να μπηκαν στη θεση τους μετα απο 2-3 χρονια ετσι απο μονοι τους!!!!!!!:mad::x:x:x:x

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο που έχω να πω είναι ότι σε οποιοδήποτε δημόσιο νοσοκομείο να πας και περάσεις έξω από το ακτινολογικό υπάρχει ταμπέλα που λέει ότι απαγορεύεται η είσοδος σε έγκυο... έχε υπόψη σου (επειδή ένας φίλος μου δουλεύει σε αξονικό τομογράφο) ότι η ακτινοβολία δεν "χτυπάει" τον ασθενή μόνο της ώρας της εξέτασης αλλά γενικά διαχέεται στο χώρο... εγώ δεν θα το ρίσκαρα με τιποτε να πάρει τέτοιου είδους ακτινοβολία το έμβρυο... αυτό που τους χρειάζεται είναι να τους πεις ότι ok εγώ πάω στα ακτινολογικά αλλά μου απαγορεύουν την είσοδο!!! ε μα αυτό τους χρειάζεται!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ το μόνο που έχω να πω είναι ότι σε οποιοδήποτε δημόσιο νοσοκομείο να πας και περάσεις έξω από το ακτινολογικό υπάρχει ταμπέλα που λέει ότι απαγορεύεται η είσοδος σε έγκυο... έχε υπόψη σου (επειδή ένας φίλος μου δουλεύει σε αξονικό τομογράφο) ότι η ακτινοβολία δεν "χτυπάει" τον ασθενή μόνο της ώρας της εξέτασης αλλά γενικά διαχέεται στο χώρο... εγώ δεν θα το ρίσκαρα με τιποτε να πάρει τέτοιου είδους ακτινοβολία το έμβρυο... αυτό που τους χρειάζεται είναι να τους πεις ότι ok εγώ πάω στα ακτινολογικά αλλά μου απαγορεύουν την είσοδο!!! ε μα αυτό τους χρειάζεται!!!

 

Ωραια ιδεα!!!

Ομολογω δεν το χα σκεφτει...!!

Θα παω στο ακτινολογικο θα τους ζητησω ακτινογραφιες και φυσικα οταν θα αρνηθουν(το ελπιζω) να μου τις κανουν εφοσον μαθουν πως ειμαι εγκυος θα ζητησω ενα χαρτι που να λεει οτι δεν δεχονται...!!!

Λες να πιασει??

Παρεπιπτοντως μηπως γνωριζετε κανενα αρθοπεδικο που να δεχεται να κανει γραπτη διαγνωση βασισμενος σε παλιες ακτινογραφιες?

Γιατι απο γιατρους στην Αθηνα δεν το χω καθολου..

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι εφοσον εχεις προβλημα στην μεση σου πρεπει να κοιταξεις αν πρεπει να κανεις την επισκληριδιο ή οχι.Οσον αφορα αυτο το θεμα καλα κανει που σου ζηταει χαρτι απο ορθοπεδικο.Αλλα για αυτον τον λογο μονο.Οσον αφορα τα εξοδα του χειρουργειου σε δημοσιο νοσοκομειο,σιγα τα λαχανα.Θα τα πληρωσεις τα νοσηλεια, και την αναισθησια σε βαζουνε να πληρωσεις και το κρεββατι και ολα.Δεν τα κανεις τζαμπα.Και εγω σε δημοσιο γεννησα.Βρες λοιπον γιατρο να σε εξυπηρετησει ή πες στον γυναικολογο σου αν εχει καποιον ορθοπεδικο να σου συστησει για να μην ταλαιπωρησε στην κατασταση σου.Αν και μου φαινεται πιο ευκολο να μιλησει ο γιατρος σου στην προισταμενη του χειρουργειου η οποια κανονιζει ολα τα χειρουργεια,ή στον αναισθησιολογο που συνηθως συνεργαζεται και μοιραζονται τα ''λεφτα''.Πιεσε τον να σου βρει αυτος την λυση.Δεν τον εχεις πιεσει καθολου μου φαινεται.Λεφτα θα σου παρει για την γεννα?

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι εφοσον εχεις προβλημα στην μεση σου πρεπει να κοιταξεις αν πρεπει να κανεις την επισκληριδιο ή οχι.Οσον αφορα αυτο το θεμα καλα κανει που σου ζηταει χαρτι απο ορθοπεδικο.Αλλα για αυτον τον λογο μονο.Οσον αφορα τα εξοδα του χειρουργειου σε δημοσιο νοσοκομειο,σιγα τα λαχανα.Θα τα πληρωσεις τα νοσηλεια, και την αναισθησια σε βαζουνε να πληρωσεις και το κρεββατι και ολα.Δεν τα κανεις τζαμπα.Και εγω σε δημοσιο γεννησα.Βρες λοιπον γιατρο να σε εξυπηρετησει ή πες στον γυναικολογο σου αν εχει καποιον ορθοπεδικο να σου συστησει για να μην ταλαιπωρησε στην κατασταση σου.Αν και μου φαινεται πιο ευκολο να μιλησει ο γιατρος σου στην προισταμενη του χειρουργειου η οποια κανονιζει ολα τα χειρουργεια,ή στον αναισθησιολογο που συνηθως συνεργαζεται και μοιραζονται τα ''λεφτα''.Πιεσε τον να σου βρει αυτος την λυση.Δεν τον εχεις πιεσει καθολου μου φαινεται.Λεφτα θα σου παρει για την γεννα?

 

Η αληθεια ειναι πως οχι...δεν τον εχω πιεσει γτ αρχικα πιστευα οτι θα ηταν ευκολο να παρω το χαρτι απο ορθοπεδικο...Αν δεν καταφερω τιποτα θα του πω απλα οτι οι επιλογες ειναι 2:η ρισκαρει την καισαρικη(επισκληρηδιο μπορω να κανω μου εκαναν περυσι στο ΚΑΤ γτ εκανα χειρουργειο στο ποδι μετα απο ατυχημα με μηχανη και δεν μπορουσαν να μου κανουν ολικη) η ρισκαρει να γεννησω κανονικα με μεγαλο ποσοστο κινδυνου παραλυσης

Δλδ τι θα διαλεξει?

ναι θα πληρωσω..ολα μαζι με αναισθησιολογο,επισκεψεις και το dopler που θα μου κανει αυτος θα μου κοστισουν 1100 ευρω..(δεν ξερω αν ειναι πολλα η λιγα)

Μου φανηκε περιεργο που επεμενε τοσο για το χαρτι(εκτος κι αν δεν με πιστευει τι να πω....)

Γενικα ειναι πολυ συζητησιμος, μου λυνει ολες τις αποριες, τον εχω παρει τηλ σε διαφορες καταστασεις και παντα ηταν εκει...

Σε φαση που να του λεω οτι δεν εχω αλλη ερωτηση και να μου λεει καλα σκεψου λιγο ακομα μηπως σου ρθει κατι αλλο στο μυαλο!!

Η κολλητη του πατερα μου (χρονια προισταμενη μαια στο Αλεξανδρας) μου τον συστηνει ανεπιφυλακτα!!

Η ξαδερφη μου επισης(την χειρουργησε πριν κατι μηνες)!!

Μου φαινεται τραγικο να ψαξω να βρω αλλο γιατρο μονο και μονο επειδη θελει να ναι καλυμενος...

Οσο για το τι μπορει να κανει πλαγιως σε περιπτωση που δεν μπορεσω να προσκομισω καποιο χαρτι αυτο δεν το ξερω...Δεν τον ρωτησα καν αν υπαρχει τετοια δυνατοτητα γτ ειμαι σιγουρη οτι η απαιτηση δικαιολογητικων για καισαρικη ειναι του νοσοκομειου και οχι δικια του...

Θα τον παρω αυριο και θα τον ρωτησω...Δεν εχω να χασω και τιποτα...

Σ ευχαριστω!!:-)

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σου γραφω γιατι εγω εκανα ακτινογραφια στον 7ο μηνα της εγκυμοσυνης μου αλλα στην δικη μου περιπτωση ηταν επιβεβλημενη και μου εβαλαν πανω απο την κοιλια μια ειδικη καλυπτρα απο ειδικο υλικο φτιαγμενη πολυ βαρια για να προστατεψει το εμβρυο.

 

Προφανως ο γιατρος ζηταει την βεβαιωση για να ειναι σιγουρος οτι δεν θα προκυψει κατι με την επισκληρηδιο. Καλο θα ηταν να βρεις την αναισθησιολογο που θα σε αναλαβει νωριτερα για να μην εχεις απροοπτα στο χειρουργειο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σου γραφω γιατι εγω εκανα ακτινογραφια στον 7ο μηνα της εγκυμοσυνης μου αλλα στην δικη μου περιπτωση ηταν επιβεβλημενη και μου εβαλαν πανω απο την κοιλια μια ειδικη καλυπτρα απο ειδικο υλικο φτιαγμενη πολυ βαρια για να προστατεψει το εμβρυο.

 

Προφανως ο γιατρος ζηταει την βεβαιωση για να ειναι σιγουρος οτι δεν θα προκυψει κατι με την επισκληρηδιο. Καλο θα ηταν να βρεις την αναισθησιολογο που θα σε αναλαβει νωριτερα για να μην εχεις απροοπτα στο χειρουργειο.

 

Ξερω...ειναι ποδια απο μολυβδο που δεν αφηνει την ακτινοβολια να περασει...Δυστυχως δεν χρησιμευει στην δικια μου περιπτωση γιατι θα πρεπε να βγαλω ακτινογραφιες σε ολη τη σπονδηλικη στηλη(το προβλημα δεν ειναι σε ενα μονο σημειο)...

ευχαριστω παντως:)

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω στον πνευμονα την ειχα βγαλει. Προσπαθησε να μην την κανεις αφου δεν υπαρχει σοβαρος λογος αλλα δειξε τις ακτινογραφιες που ηδη εχεις στην αναισθησιολογο.

 

Με το καλο ευχομαι να ερθει το μωρο σου και ολα να σου πανε τελεια.

Link to comment
Share on other sites

tattoo.... καλησπερα.

μιλαμε γαι τον ιδιο γιατρο που σου ειπε να σε δει σε 2 μηνες παλι, ενω εχεις κ ενα μυωμα 4,5 cm κ ο ιδιος ειπε οτι ειχες αιμορραγια απ το μυωμα σωστα?!! κ οτι παει τοσο καλα η εγκυμοσυνη, που δεν χρειαζετε να σε βλεπει πιο συχνα...σωστα?! παρα μονο ανα 2μηνο (δεν μπορει να μην καταλαβα καλα στο αλλο θεμα που ανοιξες! ναι, οσο καρβουνο κ να καιω, καλα καταλαβα!)

 

κ τωρα θελει (κ λογικο ειναι ) για την επισκληριδιο, ουσιαστικα να εχει καλυμενα τα νωτα του. ενω ηδη εχεις κανει χειρουργειο περυσι, σωστα?!κ ειναι κ ''συζητησιμος'' σωστα?!

 

αν το ολο του προβλημα ειναι η δικαιολογηση της κ.τ, γιατι δεν μπορει να πει απλα οτι εχει ισχιακη προβολη το παιδι κ ετσι κανει την καισαρικη?!

αλλα....

 

σε ποιο ακριβως σημειο θα αναλαβει την ευθυνη για τον τοκετο?!

μου το εξηγεις κ αυτο?:confused: , γιατι οντως τωρα εγινα αργοστροφη!:shock:

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

διαφορετικα, οπως το βλεπω εγω, ειναι ικανος να σου κανει κιασαρικη τομη, χωρις αναισθησια?!

 

τι θελει να πει ο ποιητης-δοκτορας?!

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

tattoo.... καλησπερα.

μιλαμε γαι τον ιδιο γιατρο που σου ειπε να σε δει σε 2 μηνες παλι, ενω εχεις κ ενα μυωμα 4,5 cm κ ο ιδιος ειπε οτι ειχες αιμορραγια απ το μυωμα σωστα?!! κ οτι παει τοσο καλα η εγκυμοσυνη, που δεν χρειαζετε να σε βλεπει πιο συχνα...σωστα?! παρα μονο ανα 2μηνο (δεν μπορει να μην καταλαβα καλα στο αλλο θεμα που ανοιξες! ναι, οσο καρβουνο κ να καιω, καλα καταλαβα!)

 

κ τωρα θελει (κ λογικο ειναι ) για την επισκληριδιο, ουσιαστικα να εχει καλυμενα τα νωτα του. ενω ηδη εχεις κανει χειρουργειο περυσι, σωστα?!κ ειναι κ ''συζητησιμος'' σωστα?!

 

αν το ολο του προβλημα ειναι η δικαιολογηση της κ.τ, γιατι δεν μπορει να πει απλα οτι εχει ισχιακη προβολη το παιδι κ ετσι κανει την καισαρικη?!

αλλα....

 

σε ποιο ακριβως σημειο θα αναλαβει την ευθυνη για τον τοκετο?!

μου το εξηγεις κ αυτο?:confused: , γιατι οντως τωρα εγινα αργοστροφη!:shock:

 

ναι σωστα...

κοιτα πριν απο αυτον ειχα παει σ εναν αλλο...ο οποιος το μονο θεμα που συζητησε μαζι μου ηταν το οικονομικο(2000 φτ 4000κτ)και ενω εγω εκανα ερωτησεις οντας τελειως ασχετη με εγκυμοσυνες μωρα κλπκλπ ειχε σηκωθει μετα απο 4 λεπτα, ηταν με το χερι στην πορτα και ενα ηλιθιο χαμογελο στη φατσα και ελεγε θα τα βρουμε ολα μην αγχωνεσαι...(σαν να μου λεγε αντε φυγε τωρα)...αφου πρωτα μου ειπε να τον ενοχλησω στο τηλεφωνο μονο σε περιπτωση αιμοραγιας!!!και αφου ειχα πληρωσει 75 ευρω επισκεψη!!

Αυτη ηταν η πρωτη μου επαφη με γιατρο για την εγκυμοσυνη!!

Φυσικα και δεν ξαναπηγα στον συγκεκριμενο...

Οσο για αυτον που εχω τωρα ακομα και μετα απο ολα αυτα που ανεφερες πιο πανω δεν ξερω τι να σου πω...η ειμαι τελειως χαζη η απλα φοβαμαι πολυ να ψαξω για αλλον(και απο που?)

Του χω εμπιστοσυνη και νομιζω οτι αν δεν μπορεσω να βρω τα χαρτια που χρειαζονται κατι θα καταφερει να κανει...δεν εχω ιδεα τι ειναι ισχιακη προβολη οπως δεν εχω ιδεα και για αλλα 1000 πραγματτα...Δεν το θεωρουσα μεγαλο μειον μιας και δεν ειχα ποτε φιλες ,ξαδερφες με μωρα κλπ Καμια επαφη ομως με θεματα εγκυμοσυνης...Ολοι μου λεγανε ουτε η πρωτη εισαι ουτε η τελευταια...Και εν μερη συμφωνουσα...Τωρα εχω αρχισει να αναθεωρω και να πιστευω πως η αγνοια μου με αφηνει σε πολλες περιπτωσεις χωρις εναλλακτικες...

:oops:

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και ναι!!!!!

Εχω το πολυποθητο χαρτι στα χερια μου!!!

Βρηκα εναν αλλο ορθοπαιδικο και βασισμενος σε ακτινογραφιες του 2006 μου το εγραψε...

Φυσικα αρνηθηκε να μου κανει αλλες ακτινογραφιες(ποσο μαλλον αξονικη που θελε ο αλλος!!).Συνφωνησε και αυτος οτι ειναι παρακινδυνευμενος ο φτ στην περιπτωση μου..

Μου φυγε μεγαλο αγχος!!

Ευχαριστω κοριτσια!!

:)

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

διαφορετικα, οπως το βλεπω εγω, ειναι ικανος να σου κανει κιασαρικη τομη, χωρις αναισθησια?!

 

τι θελει να πει ο ποιητης-δοκτορας?!

 

οχι βεβαια...μαλλον προς την ολικη αναισθησια ετεινε αν καταλαβα καλα...

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

το αναφερω για μελλοντικη χρηση, αλλα δεν ξερω αν βοηθάει για τη συγκεκριμενη περιπτωση, η μαγνητική χωρις σκιαγραφικό ειναι ακινδυνη για μανα και παιδι.

Link to comment
Share on other sites

ΤΑΤΟΟ αλλαξε γυναικολογο γιατι απ'αυτα που διαβασα παραπανω ειναι μεγαλος απατεωνας ο τυπος.Σε εχει παρει χαμπαρι οτι εισαι ασχετη και σου λεει ενα καρο μαλ...ες.Βρωμαει ο τοπος απο γιατρους.Που πηγες και επεσες?Εχεις το καθε δικαιωμα να εχεις τον γιατρο που σε εκφραζει,οχι αντε να βρουμε εναν γιατρο κουτσα στραβα να γεννησουμε.Γνωμη μου!

Link to comment
Share on other sites

Ισχιακη προβολη tatoo ειναι οταν το μωρακι δεν εχει παρει θεση,δηλ.ειναι με τα ποδαρακια κατω και το κεφαλακι επανω.Και σε αυτην την περιπτωση δεν γεννας με φ.τ.

Οπως ητανε το δικο μου μπεμπε!:P :p :P :p

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...