Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

προτοτυπη ιδεα για γλυκο βαφτισης


Μωρουλινι

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 117
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλησπερα. Αναφερομαι σε ολες τις μανουλες που ''προβληματιζονται''για το τι γλυκακι να προσφερουν.Μια πολυ ωραια κ πιστευω πρωτοτυπη ιδεα ειναι τα λουκουμακια μπουκιτσες σε διαφορες γευσεις κ τοποθετημενα ειτε μεσα σε κουτακια ''καλαθακια'' στο χρωμα της βαπτισης, ειτε μεσα σε διαφανα πλαστικα στρογγυλα κουτακια(σαν ποτηρακια) με ενα πολυ ομορφο καπακι(υφασμα στα χρωματα σας, καπακι με καποια παιδικη φιγουρα επανω) κ αλλα πολλα.Φιλια πολλα σε ολες σας.

.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα. Αναφερομαι σε ολες τις μανουλες που ''προβληματιζονται''για το τι γλυκακι να προσφερουν.Μια πολυ ωραια κ πιστευω πρωτοτυπη ιδεα ειναι τα λουκουμακια μπουκιτσες σε διαφορες γευσεις κ τοποθετημενα ειτε μεσα σε κουτακια ''καλαθακια'' στο χρωμα της βαπτισης, ειτε μεσα σε διαφανα πλαστικα στρογγυλα κουτακια(σαν ποτηρακια) με ενα πολυ ομορφο καπακι(υφασμα στα χρωματα σας, καπακι με καποια παιδικη φιγουρα επανω) κ αλλα πολλα.Φιλια πολλα σε ολες σας.

 

Ωραιο αυτο...αν το πάς λίγο παραπέρα, θα σου βγει κάτι καλό... :wink:

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειπα οχι κακό...εννοω πως ως ιδεα ειναι ΠΟΛΥ ΠΡΩΤΟΤΥΠΗ...μην τρομάζεις...αλλά χολένει λίγο στην συσκευασία...εκει ειπα πηγαινε το λίγο παραπέρα-ως σκέψη εννοω...-και θα βγει κάτι καλό...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Oχι, οχι aggeloudia μου δεν το πηρα σαν κακο, προς Θεου, μην παραξηγηθω(ειδες καμια φορα ο γραπτος ο λογος), ωστοσο δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο σαν συσκευασια, εγω εξαλλου ''εριξα'' την ιδεα,ας την αξιοποιηση καθε μανουλα οπως αυτη θελει. Κ τωρα που συνομιλουμε σαν καλο κοριτσι που εισαι :lol::lol::lol:, δεν μου λες απο που πηρες τις χιονομπαλες σου.Εχω βρει κ εγω αλλα δεν ειναι αυτο που θελω,ελααααα......ααααα, pleaseeeee......eeeeee :lol::lol::lol:

.png
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξες στην αρχη της συζητησης(σελ.1)? εχει διευθυνσεις και απο την passarela κ απο princess taste που εχουν παστακια, κεικακια, μπισκοτακια κ.α. ωστοσο κοιταξε και στο http://www.tourta.com κ στο http://www.sugarart.gr κοιταξε κ παρε τηλ για να σου πουν τιμες

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η παιρνεις την princessetaste και θα βρεις κατι σε μικρό και οικονομικό-μιλάμε για πολύ καλη ποιοτητα και πολύ ωραια σχεδια...!!!-η φτιάχνεις μονη σου σοκολάτα με περυτυλιγμα οποιο θες και θα ειναι στην ιδια τιμη σχεδόν...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοριτσια πηγα passarella να παρω τιμες γιατι ηθέλα κατι προτωτυπο και οικονομικο για την γιορτη του γιου μου που ειναι σε δεκα μερες και εχει περισσοτερα σχεδια εκει απο οτι στο site σας τα γραφω αναλυτικα πιο κατω :

 

 

:arrow: ΚΟΣΤΟΣ 1 euro το κομματι

 

πιγκουινακια

ποντικακια

σκαντζοχερακια

μανιταρακια

κυκνακια

παστακια με παπουτσακια

μελισσουλες

παστακια με ονομα

 

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΒΑΖΑΚΙΑ

 

cheesecake (πολυ νοστιμο το εχω δοκιμασει)

chokobanana

creme brulee

cookies

προφιτερολ

μους σοκολατας

εκμεκ

βαζακια

 

:arrow: muffins η κεκακια ΚΟΣΤΟΣ 2,20 euro το κομματι στα εξης σχεδια:

 

αρκουδακια (πανεμορφο σχεδιο)

λαγουδακια

ελεφαντακια

λουλουδακια

πεταλουδες καρδουλες

baby bear

baby star

fairy sweets

μπαλαρινα

στρουμφοσπιτο (επισης πολυ χαριτωμενο)

ψαρακια

γουρουνακια

ταρανδακια ( τελειο)

 

 

 

αυτα εχω επειδη χρειαζομαι πολλα κομματια και για την δουλεια μου θα παραγειλω 60 κομματια που θα αποτελειται απο πιγκουινακια σκατζοχοιρακι και μελισσουλες και 10 mafins για τα παιδακια δεν εχω ομως αποφασισει σχεδιο

οταν τα παραγγειλω και τα δοκιμασω θα σας πω εντυπωσεις αλλα ξερω οτι εχει φρεσκα και καλα πραγματα

 

 

φιλακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω παντως στη δικια μου βαπτιση ειχα προφιτερολ, φρεσκα φρεσκα σε μπολακια..Ξερω οτι δεν πρωτοτυπησα ομως ειναι ενα γλυκό που σχεδόν όλοι (ας το παραδεχτουμε) :lol: το τσακιζουμε ανετα!!ε??? :lol::lol::lol:

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως στη δικια μου βαπτιση ειχα προφιτερολ, φρεσκα φρεσκα σε μπολακια..Ξερω οτι δεν πρωτοτυπησα ομως ειναι ενα γλυκό που σχεδόν όλοι (ας το παραδεχτουμε) :lol: το τσακιζουμε ανετα!!ε??? :lol::lol::lol:[/quote

Σιμφονω εκτωσ απο ωραια παρουσιαση πρεπει να το τρωι η πλιοψιφεια αν δεν τρωγετε και εχει καλη παρουσιαση δε θα ευχαριστηθη ο κοσμοσ και εγω γιοα προφιτερολ κλινω

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοριτσια πηγα passarella να παρω τιμες γιατι ηθέλα κατι προτωτυπο και οικονομικο για την γιορτη του γιου μου που ειναι σε δεκα μερες και εχει περισσοτερα σχεδια εκει απο οτι στο site σας τα γραφω αναλυτικα πιο κατω :

 

 

:arrow: ΚΟΣΤΟΣ 1 euro το κομματι

 

πιγκουινακια

ποντικακια

σκαντζοχερακια

μανιταρακια

κυκνακια

παστακια με παπουτσακια

μελισσουλες

παστακια με ονομα

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΒΑΖΑΚΙΑ

 

cheesecake (πολυ νοστιμο το εχω δοκιμασει)

chokobanana

creme brulee

cookies

προφιτερολ

μους σοκολατας

εκμεκ

βαζακια

:arrow: muffins η κεκακια ΚΟΣΤΟΣ 2,20 euro το κομματι στα εξης σχεδια:

 

αρκουδακια (πανεμορφο σχεδιο)

λαγουδακια

ελεφαντακια

λουλουδακια

πεταλουδες καρδουλες

baby bear

baby star

fairy sweets

μπαλαρινα

στρουμφοσπιτο (επισης πολυ χαριτωμενο)

ψαρακια

γουρουνακια

ταρανδακια ( τελειο)

 

 

 

αυτα εχω επειδη χρειαζομαι πολλα κομματια και για την δουλεια μου θα παραγειλω 60 κομματια που θα αποτελειται απο πιγκουινακια σκατζοχοιρακι και μελισσουλες και 10 mafins για τα παιδακια δεν εχω ομως αποφασισει σχεδιο

οταν τα παραγγειλω και τα δοκιμασω θα σας πω εντυπωσεις αλλα ξερω οτι εχει φρεσκα και καλα πραγματα

 

 

φιλακια

 

σε ποια πασαρελα πηγες??

 

για την πρωτη κατηγορια μου εδωσαν την ιδια τιμη που λες αλλα χωρις το κουτακι. Το κουτακι το χρεωνουν +0,20 λεπτα

 

 

στη δευτερη κατηγορια όμως εμενα μου εδωσαν αλλες τιμες:

cheesecake 1,50

chokobanana 1,40

creme brulee

cookies 1,40

προφιτερολ 1,20

μους σοκολατας 1,20

εκμεκ 1,50

βαζακια 2,80

 

τριτη κατηγορια το ιδιο...

 

εγω πηγα Μελισσια....

Link to comment
Share on other sites

Πρίν απο λίγο γύρησα και εγω απο τη passarella του Πειραιά δεν μου ειπαν τις ιδιες τιμές με τη Σταυρουλα αλλα με της vicy.Λέτε να έχουν διαφορετικές τιμές?Δεν μου εδειξαν το μέγεθος λέτε να ειναι μικρό?Το κουτάκι τους δεν μου άρεσε καθόλου δεν θα έπρεπε να εχουν και δείγματα να δουμε ρε αδερφέ πόσο είναι?

Link to comment
Share on other sites

Σας διάβαζα χτες και μου άρεσαν τα γλυκά της πασαρέλας.

Θα πάω και εγώ στη γειτονιά μου να δώ ποσο θα τα χρεώσουν και θα σας πω.

Να κάνω μια ερώτηση, πως θα σας φαινόταν αν σας δίναν τις μελισσούλες και τα πιγκουινάκια χωρίς κουτάκι? Θα μου άρεσε να φαινονται, δεν θα ήθελα να τα βάλω σε κουτί. Θα ήταν πολύ γυφτιά?

Link to comment
Share on other sites

κατερινακι δεν τα εχω δει κ δεν μπορω να σου πω αλλα καλη ιδεα μου ακουγεται.μαζι με χαρτοπετσετα φυσικα ε?

 

 

εγω σκεφτομουνα να κερασω κ νερο-αναψυκτικο η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Χριστινάκι και εσύ διανυκτερεύεις??? :lol::lol::lol: Είναι τόσο όμορφα τα γλυκάκια και δεν θα μου άρεσε να κρυφτούν στο κουτάκι τους. Μαζί με τη χαρτοπετσέτα βέβαια.

Αν νομίζεις ότι θες να δώσεις και νεράκι να δώσεις, αλλά δεν είσαι υποχρεωμένη. Τώρα που το σκέφτομαι, το 20λεπτο που κοστίζουν τα κουτάκια μπορείς να το δώσεις για νεράκι. Και θα ήταν ωραίο, αλλά συγχρόνως και υπερβολικό, να τυπώσεις ετικετα νερού με το όνομα της μικρής. Πλάκα θα είχε!!!!

Link to comment
Share on other sites

λες ε?μμμμ θα το ψαξω.λες να δινω μπουκαλακι ε?

 

χαρρτοπετσετες βρηκα με σχεδια πεταλουδας κ μελισσας πολυ ωραιες.

αυτο το γλυκακι που λες τι ειναι?μπισκοτο?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...