Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε ρωταω γιατι κι εγω ειχα κατι σαν λευκη βλεννα αρκετα συχνα στη διαρκεια της ημερας και μετα απο σχετικη ερωτηση στο γιατρο μου μου ειπε οτι δεν ειναι αμνιακο υγρο και οτι ειναι φυσιολογικο, η μαια μου ειπε οτι μπορει να ειναι κολπιτιδα πραγμα που ειναι συχνο επισης...

Τωρα καλο θα ηταν να ρωτησεις και το γιατρο σου φυσικα, θα ειναι ο μονος που θα σου δωσει πιο εγκυρη απαντηση. Και φυσικα θα ελεγξει και την ποσοτητα του αμνιακου σου υγρου!!!

ikfUp2.png WTMrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειμαι στην 33-34 εβδομαδα....νιωθω συχνα σαν να χανω υγρα....

 

ειναι φυσιολογικο αυτο?ή να αρχισω να ανησυχω?

και εγώ ειχα, αλλά δεν ηταν αμνιακα υγρα-μπορει να ειναι ουρα-καθως το μωρό πιεζει την κυστη, κολπίτιδα κ.α.

Αν εχεις αμφιβολίες πας νασοκομειο/μαιευτηριο και εκει ακουμπουν με μια "μπατονετα" τα υγρα και αν αλλαξουν χρωμα (πραγμα πολύ σπανιο) τοτε ειναι αμνιακά υγρα.

Link to comment
Share on other sites

εχω κ'βλενες ,σε ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης.μου εχει πει ο γιατρος οτι ειναι φυσιολογικο....

 

 

ειχα παει στον γιατρο πριν απο μια εβδομαδα κ'μου ειχε πει οτι σιγα σιγα μειωνονται τα αμνιακα υγρα....πως μειωνονται ομως?πως χανονται?

Link to comment
Share on other sites

μονο ετσι φαινεται αν ειναι αμνιακα?

 

 

TZOYTZA θα επικοινωνησω με τον γιατρο ,απλα επειδη μου εξηγησε οτι χανονται αμνιακα απο δω κ περα , λεω μηπως χανονται ετσι.....questions2.gif

 

 

παντως σας ευχαριστω ολες για την αμεση βοηθεια σας.....smile3.gif

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην 33-34 εβδομαδα....νιωθω συχνα σαν να χανω υγρα....

 

ειναι φυσιολογικο αυτο?ή να αρχισω να ανησυχω?

 

sad.gif

 

Κι εγω το ίδιο κατά τη διάρκεια της ημέρας οταν είμαι στη δουλεία ή έξω στους δρόμους νιωθω συνέχεια υγρασία, οχι νερά να τρέχουν αλλα στο εσώρουχο μου έχω συνεχώς υγρασία και είναι άοσμα και άχρωμα σαν νερά.

 

Καλό θα ήταν να πάρεις το γιατρό σου τηλέφωνο ΑΜΕΣΑ!!!, εμένα μου έβαλε τις φωνές που αργησα να την πάρω και έκανα την εξ'εταση αυτή που περιέγραψαν παραπάνω τα κορίτσια με τους δείκτες (2 φορές) συν κάποιες έξτρα εξετάσεις και έναν υπέρηχο, τελικά ακόμα δεν έχω καταλάβει απο τι προέρχονται, απλα απο όλη την παραπάνω διαδικασία τουλάχιστον αποκλείσαμε τα αμνιακα.

Πάντως μου είπε να ξεκουράζομαι και έκατσα και 4-5 μέρες ξάπλα.

 

Γνώμη μου είναι να ειδοποιήσεις αμεσα το γιατρό σου, "φύλαγε τα ρούχα σου" που λένε :wink:

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Αθηνά κ' γω σε παρομοια κατασταση ειμαι.....δεν τρεχουν τα υγρα , μια μονιμη αισθηση υγρασιας...αυτο ακριβως που περιεγραψες....

 

ο γιατρος με ειδε πριν 1 εβδομαδα κ μου ειπε οτι ειναι ολα καλα....

 

απλα η ανησυχια εξακολουθει να υπαρχει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αθηνά κ' γω σε παρομοια κατασταση ειμαι.....δεν τρεχουν τα υγρα , μια μονιμη αισθηση υγρασιας...αυτο ακριβως που περιεγραψες....

 

ο γιατρος με ειδε πριν 1 εβδομαδα κ μου ειπε οτι ειναι ολα καλα....

 

απλα η ανησυχια εξακολουθει να υπαρχει.....

 

Μην αγχώνεσαι δεν ήθελα να σε ανησυχήσω απλά θεωρώ οτι καλό θα ήταν να ενημερώσεις το γιατρό σου, όλοι εμείς μπορεί να πούμε για εμπειρία αλλά γιατροί δεν είμαστε, αλλωστε γι'αυτο δεν τους πληρώνουμε? :wink:

 

Πάντως επειδη κι εμενα συνεχίζεται αυτη η κατάσταση μαλλον θα την ξαναπάρω τηλέφωνο.

:):):)

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

dina καλημέρα!

Καλό μήνα :):)

 

Συνεχίζονται τα υγρά σε εσένα? γιατί εμένα συνεχίζεται η ιδια κατάσταση. :?:(

Το πρωι που είμαι στο γραφείο και οταν κυκλοφορώ αισθάνομαι διαρκώς υγρασία, αλλά όταν είμαι ξαπλωμένη σταματάει :(

 

Πάντως την Πέμπτη θα πάω στη γιατρό και .... βλέπουμε.

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι , δεν εχω ή τουλαχιστον δεν καταλαβαινω να εχω....

 

σε ποια εβδομαδα εισαι?

 

dina Καλημέρα :)

 

Είμαι στην 30η εβδομάδα, νωρίς ακόμα για αμνιακά ε?

Εχω αγχωθεί αρκετα με αυτή την ιστορία. :cry:

Ευτυχώς ο μπέμπης κάνει συνεχώς την παρουσία στου αισθητη :D:D:D , οποτε κάπως καθησυχάζω.

Πάντως θα το ξαναπώ στη γιατρό μου τωρα που θα πάω για να είμαι σίγουρη.

 

Να χαίρεσαι την κορούλα σου και ... με το καλό το μπεμπάκι!!! :D:D:D

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 31 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΙΝ 15 ΜΕΡΕΣ ΕΒΛΕΠΑ ΥΓΡΑ ΣΤΟ ΕΣΩΡΟΥΧΟ ΜΟΥ ΟΧΙ ΠΟΛΑ.ΓΙΑ 2 ΗΜΕΡΕΣ ΠΗΡΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΜΙΝΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΑΜΙΑΚΟ ΥΓΡΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΤΕΡΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΑΝΤΙΒΙΟΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΚΙΝΗΣΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΝΩ ΠΟΛΑ ΥΓΡΑ.ΑΝ ΧΑΣΟ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΗΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΓΕΝΝΑ.Α ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΚΑΙ 2 ΕΝΕΣΙΣ ΚΟΡΝΤΙΖΟΝΗΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΧΡΙΑΣΤΕΙ ΤΟΚΕΤΟΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΑΣΑΝΙ ΤΟ ΜΩΡΟ.

ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ

 

tdbweddingda9.png

Link to comment
Share on other sites

Baggy, εύχομαι να είναι περαστικά!

Άκου τις συμβουλές του γιατρού σου για ακινησία πιστεύω ότι θα κρατήσεις αγκαλίτσα το κοριτσάκι σου όταν πρέπει και όχι νωρίτερα!

 

H μαμά μου παραλίγο να με γεννήσει στον 6ο μήνα γιατί τις έσπασαν τα νερά από μια απότομη κίνηση που έκανε. Όμως έμεινε ακίνητη στο κρεβάτι για 1.5 μήνα και τα αμνιακά υγρά αναπληρώθηκαν κανονικά. Γεννήθηκα λίγο προωράκι, αλλά υγιέστατη και 3 κιλά!!

 

Όλα θα πάνε καλά!

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΦΟΒΙΘΗ ΠΟΛΥ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΑΜΙΑΚΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΡΕΦΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ.ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΓΕΝΙΘΗΚΕΣ 3 ΚΙΛΑ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΧΑΖΟΜΑΜΑ.

ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ

 

tdbweddingda9.png

Link to comment
Share on other sites

baggy ευχομαι να ξεπεραστεί το πρόβλημα και όλα να πανε καλά. :):):)

Εγω αυριο πάω στη γιατρό και θα δούμε...

Ελπίζω να μην είναι τίποτα. :?

 

Πάντως κι εγω στο τέλος του 7ου γεννήθηκα και δόξα το θεο μια χαρά ειμαι και φαντάσου οτι γεννήθηκα γυρω στα 2500 κιλά.

 

Ευχομαι να πάνε όλα καλά για σένα και το μωράκι σου.

:):):)

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 31 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΙΝ 15 ΜΕΡΕΣ ΕΒΛΕΠΑ ΥΓΡΑ ΣΤΟ ΕΣΩΡΟΥΧΟ ΜΟΥ ΟΧΙ ΠΟΛΑ.ΓΙΑ 2 ΗΜΕΡΕΣ ΠΗΡΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΜΙΝΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΑΜΙΑΚΟ ΥΓΡΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΤΕΡΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΑΝΤΙΒΙΟΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΚΙΝΗΣΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΝΩ ΠΟΛΑ ΥΓΡΑ.ΑΝ ΧΑΣΟ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΗΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΓΕΝΝΑ.Α ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΚΑΙ 2 ΕΝΕΣΙΣ ΚΟΡΝΤΙΖΟΝΗΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΧΡΙΑΣΤΕΙ ΤΟΚΕΤΟΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΑΣΑΝΙ ΤΟ ΜΩΡΟ.

 

σου ευχομαι να πανε ολα καλα!!!! να κανεις οτι χρειαστει και ολα θα ειναι

οκ !!! :D:D και εγω ειμαι στη 30 εβδομαδες και εχω υγρα τα εχω βεβαια

απο την αρχη της εγκυμοσυνης και το εχω τσεκαρει δεν ειναι τιποτα απλα

η εγκυμοσυνη μου τα δημιουργει.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...