Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΑΜΗΛΟΣ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ


Recommended Posts

Ξεκινησα την εγκυμοσυνη με 35.8 μετα απο ληψη feofol το στομαχι κατερευσε. Μετα πηρα microfer ερεψα εγινα ασπρη σαν το πανι δεν μπορουσα να φαω τιποτα. Μου δινει ο γιατρος τοτε legofer το οποιο ναι μεν δεν με πειραζε αλλα δεν ειχα τη διαθεση να ξανακαταρευσω οποτε επαιρνα 1-2 τη βδομαδα και αν! Αρχισα να τρωω πολυ κοκκινο κρεας, φακες και ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ετρωγα αυγο μαζι με φρεσκο χυμο πορτοκαλι (που βοηθαει στην απορροφηση του σιδηρου). Αποτελεσμα? Ο αιματοκριτης κατεβηκε μονο μεχρι το 30,2 και ολα μια χαρα!

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


egw pali eimai idiazousa periptwsh...o sidhros mou einai sta upsh! na fantasteite oti sthn 20 evdomada eixa 199 kai twra sthn 25 exw 155. sthn prohgoumenh egumosunh mou den phra oute miso xapi sidhrou enw se auth h kainourgia mou gunaikologos mou susthse kapoia na ta pairnw opote ta thumamai, xwris piesh. omws logw stigmatos eixa panta xamhlo aimatokrith, gurw sto 30. kai enw o sidhros mou opws eipa kai prin einai 155, o aimatokriths mou einai sta tartara...26.5 exei allh kopela paromoio periergo sundiasmo?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 32 ΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΧΑΜΗΛΟ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ(29.6 ΠΡΙΝ 1 ΜΗΝΑ).ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ 34.ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΧΕΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΙΜΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΟΠΩΣ ΑΤΟΝΙΑ,ΖΑΛΑΔΕΣ...ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΕΓΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΝΑ ΒΟΥΙΖΟΥΝ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ ΑΝΑ ΤΑΚΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΚΑΤΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ.ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΕΣ.ΕΧΕΙ ΝΙΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

egw! akrivws ta idia! kai malista ama piestw kai ligo parapanw tote ta autia mou vouizoun akoma perissotero. oso gia tis taxukardies, kapoies fores aisthanomai oti akouw akoma kai thn kardia mou na varaei dunata kai grhgora. kai to periergo einai oti exw entono xtupo akoma kai molis shkwthw apo to krevati, xwris na exw kourastei katholou.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Διαφημίσεις

οταν γεννας με καισαρικη επηρρεαζει καθολου ο χαμηλος αιματοκριτης?(επειδη χανει πολυ αιμα)

εγω ειμαι στην 32 εβδομαδα και εχω 32,5

 

Καλησπέρα. Δεν ξέρω πόσο επηρρεάζει την καισαρική αλλά έχει υπόψη σου ότι από εδώ και πέρα ο αιαματοκρίτης θα αρχίσει να ανεβαίνει. Φαντάσου στην τελευταία εγκυμοσύνη εγώ ξεκίνησα με 37, την 28η έφτασε 32.3 και μέχρι να γεννησω με καισαρική στην 37η εβδομάδα είχε φτάσει στο 34.7.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...