Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΧΟΛΕΣ ΧΟΡΟΥ


Recommended Posts

Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 3 ΧΡΟΝΩΝ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ Ο ΧΟΡΟΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟ ΜΠΑΛΕΤΟ. ΕΧΕΙ ΣΥΝΔΙΑΣΕΙ ΤΙΣ ΜΠΑΛΑΡΙΝΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΙΓΓΙΠΙΣΕΣ ΚΑΙ ΞΕΤΡΕΛΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ.

ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΟΙ ΣΧΟΛΕΣ ΧΟΡΟΥ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΧΟΛΕΣ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΕΥΓΝΩΜΟΝ

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 349
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ismeni

    ismeni 134 δημοσιεύσεις

  • st77

    st77 12 δημοσιεύσεις

  • rna

    rna 10 δημοσιεύσεις

  • ΒΕΡΑ

    ΒΕΡΑ 7 δημοσιεύσεις

Βούλα - 3 ετών δεν νομίζω να το παίρνουν σε σχολές χορού. Είναι μικρούλα ακόμα. Καλό όμως είναι να κάνεις τα τηλεφωνήματά σου για να βεβαιωθείς. Στον Πειραιά που στέλνω την δικιά μου η οποία είναι 10 χρονών, για μπαλέτο + σύγχρονο πλήρωνα 115 euro. Και του χρόνου η αύξηση θα πάει σύμφωνα με τον πληθωρισμό περίπου στο 4,5%

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όντως έτσι είναι. Σε ηλικίες 3-4 ξεκινάνε με μουσικοκινητική.

Αυτό έκανε φέτος η μικρή μου και κυριολεκτικά ξετρελάθηκε. Βεβαια της ειπα ότι ειναι μπαλέτο γιατί και αυτή μπαλαρίνα θέλει να γινει. Τα βολεψαμε όμως με ένα ωραίο κορμάκι και παπουτσάκια που χρειαζόταν ουτως σοι άλλως. Στην μουσικοκινητική συνδιάζαν την γυμναστική, με το παιχνιδι, και την μουσική. Η εκδήλωσή μας φετος ήταν εκπληκτική.

Τωρα σε ηλικιες 4-5 (επειδή το έψαξα για του χρονου) υπάρχει η προπαιδεία μπαλέτου και η προπαιδεία ρυθμικής. Και μετά τα 5 ξεκινάνε τα κανονικά τμήματα....

g07Lp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

υπαρχει μια στο Κολωνακι η οποια περνει απο πολυ μικρη ηλικια κ λενε οτι ειναι απο τις καλυτερες

Τί πρέπει να κάνω για να μάθω λεπτομέρειες Θεέ μου;

Εεεεελα Vann πεεεες μου

Link to comment
Share on other sites

δεν ηξερα εαν σε βολευει το Κολωνακι,δεν εγραψες κ πια περιοχη, θα μαθω, στελνει ενας διευθυντης την κορη του απο πολυ μικρη εκει κ πολλα χρονια.Θα τον ρωτησω κ θα σου γραψω λεπτομερειες ξερω παντως οτι ειναι κοντα στην πλατεια Κολωνακιου

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταφερα να βρω τον ιδιο,βρηκα ομως μια συναδελφο η οποια μου ειπε οτι λεγεται η Ροδιου Η Ροδον καπως ετσι, κ μου ειπε επισης οτι η κορη του ειχε παρει υποτροφια για καποιο διαστημα κ ειχε παει στην Αμερικη,κ ολα αυτα γιναν μεσω της σχολης.Ελπιζω να βοηθησα,εαν τυχον μαθω περισσοτερα θα τα γραψω

Link to comment
Share on other sites

Εμάς η Ζέτα ξεκίνησε από πέρσι και συνεχίζει και εφέτος στην Σχολή Μπαλέτου της κας Γ.Σταυροπούλου στα Ιλίσια. Κάνουν μπαλέτο και μοντέρνο χορό. Μας τον είχε συστήσει η κυρία που έκανε μουσικοκινητική αγωγή στον δημόσιο παιδικό σταθμό που πήγαινε η Ζέτα μέχρι πέρσι.

 

Τα στοιχεία της είναι τα ακόλουθα:

Γωγώ Σταυροπούλου

Βακχυλίδου & Αλκαίου 31 Ιλίσια

τηλ. 210 7717652 , 7706291

 

Είναι αναγνωρισμένη σχολή με άδεια λειτουργίας από το Υπουργείο Πολιτισμού και μέλος της ΣΙΣΧΕ (σύλλογος αναγνωρισμένων σχολών χορού)

20iyp2.png mI5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δύο είναι οι καλές Σχολές Χορού στην Αθήνα αλλά είναι ακριβές.

Της Άννας Πέτροβα στην πλ.Κολιάτσου

http://www.annapetrova.gr/gr/sxoli/default.htm

Της Δέσποινας Γιαννάτου

http://www.giannatou.gr/main.html

 

Θέλει πολύ προσοχή η επιλογή της σχολής μπαλέτου.

Γιατί το μπαλέτο είναι επίπονη άσκηση για το σώμα και συχνά καταλήγεις σε τραυματισμούς και εγχειρήσεις.

Στην Ελλάδα το μπαλέτο διδάσκεται εντελώς αναχρονιστικά, και πλέον εδώ και πολλά χρονια στο εξωτερικό έχουν αρχίσει να αμφισβητούνται και να τροποποιούνται αρχές όπως ακόμα και το βασικό "σφιξιμο του πωπού και της κοιλιάς".

 

Γι'αυτό λοιπόν προσοχή!!

 

Και καλή αρχή στις μικρές μπαλαρίνες!! :D

Φιλοθέη 9χρ,Κωνσταντίνα 7χρ., Άγγελος 3χρ.

Link to comment
Share on other sites

Και καλή αρχή στις μικρές μπαλαρίνες!! :D

 

Ναι, είδες τί κάνεις τώρα; :lol:

Γιατί περιορίζεις το μπαλέτο στα κορίτσια;

 

Σωστά...πολύ σωστά!! sorry.....

και στους μικρούς χορευτές τότε!! :D

Φιλοθέη 9χρ,Κωνσταντίνα 7χρ., Άγγελος 3χρ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...