Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 148
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 1 month later...
Μανουλες καλησπερα,εχω το μωρακι μου 2 μηνων κ προσπαθω να μαθει το ξενο γαλα σαν συμπληρωμα,της εδωσα αλμιρον κ δεν το πηρε με τιποτα,τωρα πηρα ναδοκιμασω το ΝΑΤΙΒΑ1,ειναι το guigoz που λετε εσεις???γιατι το κουτι κατω γραφει guigoz .

 

 

Μάλλον άλλο είναι το Guigoz. Aλλά δεν είμαι σίγουρη. Τι λέτε εσείς κορίτσια;

 

Σας ευχαριστώ που υπάρχετε...!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον άλλο είναι το Guigoz. Aλλά δεν είμαι σίγουρη. Τι λέτε εσείς κορίτσια;

 

αλλο το ενα γαλα και αλλο το αλλο .Ισως να το βγαζει η ιδια εταιρεια .Δεσποινα , το παιδακι σου σιγουρα δεν εχει καποια αλλεργια? Με ανησυχησαν αυτα που διαβασα.Τι λεει η γιατρος?

sppJp2.png

 

73j1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
η δικια μου πινει το ΝΑΝ 2 γυρω στα 15 ευρω εχει[/quote

 

παιδιά τι λέτε, εμένα η κόρη μου πίνει το ΝΑΝ 1 και έχει 10 ευρώ στο φαρμακείο και το ΝΑΝ 2 στα σουπερμαρκετ κανει περιπου 6,5 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν έχει αλεργία απλά βαριόταν σχετικά γρήγορα όλα τα γάλατα που έπινε μέχρι τώρα. Εδώ κι 1 μήνα πίνει το Frisilac Comfort (λόγω δυσκοιλιότητας). Τα 400 γραμ. τα παίρνουμε 11,70 ευρώ και τα 900 γραμ. 23 ευρώ. Αν ξέρετε κάποιο site με πιο οικονομικό το συγκεκριμένο γάλα μ'ενδιαφέρει κι εμένα.

 

Σας ευχαριστώ που υπάρχετε...!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Μήπως έχετε εντοπίσει κανένα site για να πάρω φθηνό το Frisolac για βρεφη 0-6μηνων;

Από το φαρμακείο το παίρνω 10,00? τα 400gr.

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα, γνωρίζει κάποια τη συσκευασια aptamil που δίνουν στο μαιευτηριο Ελενα (είναι βαζάκι με μπιμπερό) αν μπόρώ να το προμηθευτώ από κάπου; Πίνει πολύ σπάνια ξένο και πετάω την υπόλοιπη συσκευασία κάθε φορά γιατί λήγει.

Λινακι μου κοιμήσου..... σε παρακαλώ!!!

  

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, γνωρίζει κάποια τη συσκευασια aptamil που δίνουν στο μαιευτηριο Ελενα (είναι βαζάκι με μπιμπερό) αν μπόρώ να το προμηθευτώ από κάπου; Πίνει πολύ σπάνια ξένο και πετάω την υπόλοιπη συσκευασία κάθε φορά γιατί λήγει.

 

barbita ξερω ποιο μπουκαλακι λες.μπες στο σαιτ της milupa και στειλε μειλ.2 φορες που τους ρωτησα κατι μου απαντησαν αμεσως.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

barbita ξερω ποιο μπουκαλακι λες.μπες στο σαιτ της milupa και στειλε μειλ.2 φορες που τους ρωτησα κατι μου απαντησαν αμεσως.

 

σ'ευχαριστώ! κι έτσι για την ενημέρωση τα στέλνουν μόνο στα μαιευτ'ηρια

Λινακι μου κοιμήσου..... σε παρακαλώ!!!

  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξερει καμμιά κοπέλα πόσο κοστίζει το απταμιλ ΑΡ 2 ?? Σε λίγο καιρό θα αλλάξουμε γάλα και θέλω να ξέρω πάνω κάτω πόσο κοστίζει στο φαρμακείο

 

aptamil Ar2=13,75 se times farmakeioy

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ego dino stin mikri to humana HA1 , kostizei 17 e to mikro kutaki , logo tis alergijas tis mikris .

Αγαπητή φίλη, ο μικρούλης μου είναι 3,5 μηνών και επίσης πίνει το HUMANA HA1. To αγόραζα 17,30 από το φαρμακείο (η συσκευασία είναι 400 γρ) εως ότου ανακάλυψα ένα γερμανικό site (http://www.babymilk.de) το οποίο πουλάει τα 500γρ 8,90!

Παρόλο που αναφέρει ότι χρεώνει την αποστολή στην Ελλάδα 57 ευρώ, εγώ παρήγγειλα 8 κουτιά των 500 γραμμαρίων και με έξοδα αποστολής τελικά 23 ευρώ πλήρωσα 100 ευρώ. Αν κάνεις τον υπολογισμό θα διαπιστώσεις ότι τελικά μου στοίχισαν 10 ευρώ τα 400 γρ!

Η παραγγελία μου έφτασε με ACS σε 4 μέρες. εννοείται ότι δεν θα ξανααγοράσω ποτέ από το φαρμακείο.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω μενω Αγγλια, κ κατεβαινουμε Ελλαδα πρωτη φορα με το μικρο, ειναι 2 μηνων τωρα...γαλα βρισκετε μονο στα φαρμακεια? εχω σκοπο να φερω 3-4 κουτια για τις διακοπες μας απο Αγγλια γιατι εχω φρικαρει με τις τιμες που λετε :(

αλλα θα ηθελα να ξερω απο που προμηθευεστε τα γαλατα....κ δυστυχως το γαλα μας δεν υπαρχει στην Ελλαδα απ οτι εχω καταλαβει...πινει το SMA Gold

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...
  • 4 εβδομάδες μετά...

Να ρωτήσω κάτι, τα δίδυμα τρώνε nestle prenan που είναι για πρόωρα και κοστίζει το καινούργιο 18 ευρώ, μπορώ να πάρω κάποια επιστροφή από το ΙΚΑ ? ή να έχω κάποια συμετοχή τέλος πάντων από τη στιγμή που λέει ότι είναι γάλα για ιατρικούς σκοπούς. ξέρει κανείς να μου πεί?

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει ότι εάν η συνταγή του γάλακτος γραφτεί στο βιβλιάριο του παιδιού από δημόσιο νοσοκομείο (Παίδων) τότε μπορεί να εκτελείται κάθε μήνα μέσω φαρμακείου. Δεν ξέρω να σου δώσω περισσότερες πληροφορίες. Δε ρωτάς τον φαρμακοποιό σου ή τον παιδίατρό σου μήπως τους έχει τύχει ανάλογο περιστατικό ??

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...